2021 rugsėjo 25 d. šeštadienis, 18:43
Reklama  |  facebook

UAB „Švykai“: įveikti Žaliojo tilto iššūkiai

2015-04-14 08:58
UAB „Švykai“ – viena iš didžiausių Lietuvoje įmonių, teikiančių specializuotas tiltų remonto, pramoninių objektų ir laivų antikorozinio remonto, pastatų konstrukcijų priešgaisrinio padengimo ir pramoninio valymo paslaugas. Šiandien ši įmonė aktyviai ieško naujų rinkų, pritaikiusi tiesiogiai į potencialius klientus orientuotą rinkodaros strategiją. Šiais metais įmonė švenčianti 10 metų jubiliejų.
nuotrauka
Kauno geležinkelio Žaliasis tiltas per Nemuną buvo statomas kartu su geležinkelio tuneliu, tiesiant Sankt Peterburgo-Varšuvos geležinkelio atšaką nuo Lentvario iki Virbalio. 1862 m. pastatytas didelis sijinis metalinių santvarų tiltas. UAB „Švykai“ nuotr.


Minimos įmonės
Švykai, UAB

Ugniaatsparinimo darbų apimtys išaugo

2014-uosius įmonės vadovai vadina sėkmingais metais: lyginant su 2013-aisiais UAB „Švykai“ atliktų darbų apimtys padidėjo 34 proc., – nuo 11 milijonų iki 14,7 milijonų litų. Pasak įmonės projektų direktoriaus Mindaugo Švyko, pagrindinė sėkmingo augimo priežastis – metalinių konstrukcijų ugniai atsparinimo darbų apimčių padidėjimas. „Sugebėjome padidinti statinio konstrukcijų ugniaatsparinimo darbų konkurencingumą ir taip padidinome rinkoje šių darbų pardavimus, – pripažino M. Švykas. – Labai svarbu ir tai, kad Lietuvos rinkoje išlaikėme plieninių ir gelžbetoninių paviršių anitikorozinių darbų apimtis infrastruktūros ir pramonės bei energetikos objektuose“.

Rekonstravo Žaliąjį geležinkelio tiltą

2014 m. įmonė – kaip subrangovė – dalyvavo atliekant „Rail Baltica“ pirmojo etapo 4 statinio Jiesia-Kaunas ruožo geležinkelio tilto per Nemuno upę remontą. Šis geležinkelio tiltas yra vienas didžiausias tiltų ir įtrauktas į Lietuvos Respublikos nekilnojamųjų kultūros vertybių registrą – yra saugomas valstybės.

Kauno geležinkelio Žaliasis tiltas per Nemuną buvo statomas kartu su geležinkelio tuneliu, tiesiant Sankt Peterburgo-Varšuvos geležinkelio atšaką nuo Lentvario iki Virbalio. 1862 m. pastatytas didelis sijinis metalinių santvarų tiltas. Statyba pradėta 1859 m. balandžio mėnesį, baigta 1862 m. vasario 4 dieną. Tiltą statė prancūzų firma „Ernest Gouin et Cie“ Vyriausiosios Rusijos geležinkelių draugijos užsakymu; tilto statybai vadovavo prancūzų inžinierius Cezanas.

Pasaulinių karų ir mūšių metu Žaliasis tiltas ne kartą buvo susprogdintas ir vėl atstatytas. Dabartinę išvaizdą tiltas įgavo 1945–1948 m., kai jį atstatė rusų kariuomenės inžinerinis dalinys, o pavadintas Žaliuoju 1916 m., kai buvo nudažytas žaliai. Suprasdami, koks svarbus ir reikšmingas šalies paveldui šis objektas, įmonės darbuotojai stengėsi iš širdies. Atliekant tilto kapitalinio remonto darbus, pakeista 12 300 vienetų prastos būklės kniedžių, 355 vienetai mazginių lakštų. Atlikta 50 tūkstančių kv. m plieninių konstrukcijų antikorozinių ir 4 tūkstančių kv. m gelžbetoninių konstrukcijų remonto darbų. Darbai buvo atliekami nepertraukiant traukinių eismo. „Tokios darbų apimties projektą UAB „Švykai“ įgyvendino pirmą kartą, – patvirtino M. Švykas. – Visi stengėmės, kad projektas būtų įgyvendintas sėkmingai ir laiku“.

Darbuojasi Skandinavijos rinkoje

Pastaruosius ketverius metus UAB „Švykai“ rado nišą ir Skandinavijoje. Atliekant Skandinavijoje tiltų antikorozinius darbus, įmonė įsigijo metalizavimo/cinko purškimo technologinę įrangą, kurią naudojant statybos aikštelėje metalo konstrukcijos padengiamos cinko sluoksniu – tokiu būdu žymiai prailginamas antikorozinės dangos tarnavimo laikas.

Per 2014 – 2015-uosius atliktų darbų kraitėje – Norvegijos aukščiausio geležinkelio Hjuksa tilto (aukštis – 65 m) antikorozijos darbai: metalo paviršiaus plovimas aukšto slėgio vandens srove, srautinis valymas ir antikorozinis 3 sluoksnių dažymas. Taip pat sutvarkytas ir ilgiausias pontoninis šios šalies tiltas. UAB „Švykai“ didžiuojasi atlikę šioje fiordų karalystėje jau trijų tiltų antikorozinius darbus. Prisilietė ir prie Švedijos tiltų – atliko Atvidaberg tilto metalinių konstrukcijų antikorozinį dažymą.

UAB „Švykai“ – viena iš pirmaujančių Baltijos šalyse statybos darbų, paslaugų vykdytojų. Viena iš pagrindinių prioritetinių įmonės sričių – pasinaudojant eksporto teikiamu potencialu didinti savo įmonės paslaugų produktyvumą. „Aktyviai pradėjome ir toliau siekiame sistemingai plėsti eksporto rinkas tenkinant kokybinius klientų poreikius ir mažinant priklausomybę nuo Lietuvos rinkos svyravimų, – sakė įmonės projektų direktorius. M. Švykas. – Išaugęs įmonės produktyvumas ir konkurencingumas leis pakelti ne tik mūsų įmonės, bet ir šalies ūkio finansinius rodiklius ir taip pagerinti Lietuvos įvaizdį.“  

UAB „Švykai“ inf. ir nuotr.

Reklama

Statybunaujienos.lt
Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2021-09-23 06:51
Pristatyta Kauno centrinio pašto įveiklinimo galimybių studija, kurioje pateiktos rekomendacijos dėl šio unikalaus pastato išsaugojimo ir pritaikymo visuomenės reikmėms. Pagrindinė rekomendacija – čia įsteigti Architektūros centrą (institutą), vykdantį ir muziejaus funkcijas.
nuotrauka
2021-09-23 06:49
„Vilniaus vandenys“ eksploatuojamiems vandentiekio tinklams sukūrė ir jau sėkmingai naudoja skaitmeninį „dvynį“. Keli šimtai vamzdyne įrengtų specialių jutiklių ne tik leidžia į skaitmeninę erdvę perkelti visą Vilniaus miesto vandentiekį, realiu laiku vertinti vandens tiekimo situaciją sostinėje, be...
nuotrauka
2021-09-22 11:22
Su Rinktinės gatve Vilniuje besiribojančiame sklype Ceikinių g. 2 planuojamas naujas daugiafunkcis administracinių ir viešbučio pastatų kvartalas.
nuotrauka
2021-09-21 07:22
UAB „INSTITA“ įgyvendino unikalų projektą Lietuvoje. Pirmą kartą vandens valymo įrenginiai buvo pastatyti ežero dalyje. Šis projektas, įgyvendintas bendrovės „Dzūkijos vandenys“ užsakymu, Alytaus miestui yra itin svarbus gamtosauginiu požiūriu.
nuotrauka
2021-09-17 13:37
Klaipėdos centrinio pašto rūmų komplekse tikslingiausia yra įkurti daugiafunkcę kultūros erdvę – Klaipėdoje gimusio pasaulinio garso mokslininko astronomo F. W. Argelanderio vardo mokslo ir meno centrą su muziejinėmis, renginių, rezidencijų funkcijomis, įprasminant istorinį palikimą ir orientuojanti...
nuotrauka
2021-09-17 13:30
NT plėtros bendrovė „Sirin Development“ užbaigė Kauno logistikos centro antrąjį statybų etapą. Martinavos kaime, Kauno rajone, greta automagistralės Vilnius-Kaunas, atidaryta 16 tūkst. kv. m ploto sandėlių su administracinėmis patalpomis.
nuotrauka
2021-09-16 12:14
Didžiausio Baltijos šalyse ir Suomijoje greitojo maisto restoranų tinklo „Hesburger“, gavęs reikiamus statybos leidimus, pradeda statyti pirmąjį savo restoraną Druskininkuose, M.K. Čiurlionio g. 78. Naujasis restoranas turėtų pradėti veikti po metų, iš viso į šį projektą planuojama investuoti 1,3 ml...
nuotrauka
2021-09-16 12:00
Rugsėjo 15 d. gautas Vilniaus m. savivaldybės leidimas DHL skubių siuntų terminalo statyboms Vilniaus oro uosto teritorijoje. Terminalo statybų build-to-suit tipo projektą valdo investicinės bendrovės UAB „Eika Asset Management“ (EAM) fondas UAB „Eika Real Estate Fund“ (EREF), kuris per II platinimo...
nuotrauka
2021-09-16 11:48
Ant Tauro kalno sostinėje kuriamo naujo, modernaus ir daugiafunkcio meno centro – Nacionalinė koncertų salės „Tautos namai“ naujienos – projekto eiga ir tikslai nuo šiol bus skelbiami naujoje interneto svetainėje.
nuotrauka
2021-09-16 10:21
Įmonių grupė „Panevėžio keliai“, efektyvindama veiklą ir reaguodama į rinką, pertvarko dalį įmonių. Per artimiausius mėnesius bus įgyvendinti Grupei priklausančių kelių infrastruktūros įmonių pokyčiai, po kurių bus išgrynintas veikiančių įmonių portfelis, konsoliduotos kompetencijos ir atsakomybės.
nuotrauka
2021-09-16 10:00
Rugsėjo pradžioje rekonstrukcijai uždarytame Palangos oro uoste bus atnaujintas ne tik kilimo ir tūpimo takas, peronas ir riedėjimo takas – rekonstrukcijos metu diegiami tvarūs inžineriniai sprendimai, dėl kurių visi procesai taps draugiškesni aplinkai.
nuotrauka
2021-09-15 11:42
Aplinkos ministerija sugriežtino atliekų deginimo metu susidariusių nepavojingųjų pelenų ir šlako atliekų tvarkymo reikalavimus. Nuo šiol šias atliekas bus galima saugiai panaudoti keliams tiesti, pastatų pamatams, šalinamų atliekų sluoksniams perdengti, sąvartynų uždarymui ir laikiniems keliams juo...
nuotrauka
2021-09-15 10:12
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Darnu Group“ prekybinių biuro sandėlių plėtrai (angl. stock office) įsigijo 1,7 ha sklypą sostinės Gariūnų gatvėje.
nuotrauka
2021-09-15 07:00
„Naresta“ pranešė pasirašiusi rangos sutartį su įmonės „Lords LB Asset Management“ valdomam fondui „LB Special Fund IV“ priklausančia bendrove „Orkela“.
nuotrauka
2021-09-14 06:32
Klaipėdoje atidaryta atnaujinta, šiuolaikinius reikalavimus atitinkanti ir moderni sporto bazė – Paryžiaus Komunos gatvėje esanti Klaipėdos futbolo mokykla.
nuotrauka
2021-09-13 05:56
Balta stogo danga dengtas žaliausias Lietuvoje logistikos centras WESTHUB visą eksploatacijai reikalingą energiją planuoja gauti iš saulės elektrinės, sumontuotos ant stogo. Dėl specialios stogo dangos „RENOLIT ALKORPLAN Bright“ šio pastato energinis naudingumas yra kur kas aukštesnis – tokie stogai...
nuotrauka
2021-09-07 14:19
Įmonių grupė „KG Constructions Group“ įsteigė dvi antrines įmones – „KGC Facades UK Ltd“ Jungtinėje Karalystėje, kuri atsakinga už pardavimų plėtrą ir projektų įgyvendinimą, bei projektavimo įmonę „KGC Switzerland AG“ Šveicarijoje, kuri atsakinga už projektavimą, o ateityje ir už projektų vykdymą vi...
nuotrauka
2021-09-07 10:12
Pramoninėms sostinės vietoms transformuojantis į darnias miesto zonas, Drujos g. 2 esantį pramoninės paskirties pastatą rengiamasi rekonstruoti į administracinį, o jo projektiniai pasiūlymai netrukus nuotoliniu būdu bus pristatyti visuomenei.
nuotrauka
2021-09-06 13:56
Tarptautinis viešbučių tinklas „Accor“ plečia visame pasaulyje žinomų prekių ženklų portfelį Baltijos regione. Tinklas pasirašė sutartį su UAB „Ramusis pamarys“ dėl naujo „Mercure“ viešbučio Klaipėdoje.
nuotrauka
2021-09-06 07:00,      papildyta 2021-09-14 21:36, Papildyta nuotraukomis
Visi pokyčiai – dideli ar mažesni, esminiai ar mažareikšmiai – turi turėti patikimą, išbandytą atramą. 25-tus metus rinkoje veikiančioje UAB „Empower-Fidelitas“ pasikeitė vadovai. Generaliniu direktoriumi tapęs Artūras Lapinskas sako, kad didelių pokyčių artimiausiu laiku neplanuoja, tačiau perspekt...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos