2021 rugsėjo 27 d. pirmadienis, 12:28
Reklama  |  facebook

Ūkio ministras Evaldas Gustas: verslo ir mokslo partnerystės nauda akivaizdi

2015-03-16 14:46
Ūkio ministras Evaldas Gustas forume „Mokslo ir verslo partnerystė: misija įmanoma“ kalbėjo apie verslo ir mokslo partnerystės reikšmę, vykdomas iniciatyvas ir pateikė siūlymus, kaip būtų galima efektyvinti verslo ir mokslo bendradarbiavimą.
nuotrauka
Pasak E. Gusto, jeigu šalyje būtų įdiegtos profesinės ir industrinės doktorantūros studijos, tai galėtų pastiprinti verslo ir mokslo bendradarbiavimą. Portalo nuotr.


Pasak ūkio ministro E. Gusto, sėkmingą verslo ir mokslo bendradarbiavimą lemia aiškiai nustatyti ir išreikšti abiejų pusių poreikiai. Mokslas turi turėti verslui reikiamų kompetencijų, kuriomis verslas galėtų pasinaudoti ieškodamas naujų idėjų ir sprendimų, kurdamas naujas technologijas ir produktus, o verslas turi žinoti, ko jam reikia iš mokslo, ir gebėti tuos poreikius suprantamai perteikti mokslui.

„Verslo ir mokslo partnerystės nauda akivaizdi – pradedant mokslo ir studijų institucijų gaunama nauda iš verslo užsakymų, universitetams kuriama pridėtine verte, pritraukiančia jaunimą, žinioms imlų vietinį ir tarptautinį verslą, baigiant kuriamomis darbo vietomis, keliamu šalies inovatyvumo lygiu, viso ūkio plėtra, galiausiai – šalies tarptautinio konkurencingumo didinimu“, – sakė ūkio ministras.

Per konferenciją kalbėdamas, kaip paskatinti verslo ir mokslo partnerystę, E. Gustas teigė, kad reikėtų aktyviau kviesti verslą naudoti mokslo, studijų ir verslo centrų (slėnių), atviros prieigos centrų infrastruktūrą, mokslininkų ir tyrėjų veiklą vertinti ir pagal eksperimentinės plėtros veiklos rezultatus, remti tikslingus tyrėjų mokslinius darbus, orientuotus į sumanios specializacijos įgyvendinimą. Remiantis su­ma­nios spe­cia­li­za­ci­jos kryptimis bus plė­to­ja­mos ir ku­ria­mos tos tech­no­lo­gi­jos ir pro­duk­tai, ku­riems su­kur­ti Lie­tu­va tu­ri di­džiau­sią moks­lo ir ūkio po­ten­cia­lą ir ge­ba juo pa­si­nau­do­ti.

„Verslo ir mokslo bendradarbiavimas yra labai svarbus daugeliu aspektų. Įmonėms tampa pasiekiamos žinios ir tyrimai, o mokslininkams atsiranda proga susipažinti su realiomis problemomis ir idėjomis būsimiems moksliniams tyrimams. Sėkmė aplanko, kai idėjos kuriamos ir vystomos kartu, kai žmonės iš verslo ir mokslo glaudžiai bendradarbiauja, kurdami rinkos poreikius atitinkančius sprendimus“, – sakė ūkio ministras.

Pasak E. Gusto, jeigu šalyje būtų įdiegtos profesinės ir industrinės doktorantūros studijos, tai galėtų pastiprinti verslo ir mokslo bendradarbiavimą. Tai mišrios doktorantūros studijos, kurių metu moksliniai tyrimai yra derinami su praktika. Minėtų studijų poreikis ryškėja pasaulio universitetuose, nes doktorantūros studijas renkasi ne tik studentai, siekiantys akademinės karjeros, bet ir norintys integruotis į darbo rinką ir už universiteto ribų.

Kalbėdamas apie ateities perspektyvas ūkio ministras pabrėžė, kad verslas tik padedamas mokslo gali kurti naujus paklausius ir konkurencingus produktus, kurie galėtų padėti gamintojams įsitvirtinti tarptautinėse rinkose.

„Lietuvos verslų pripažinimas tarptautiniu mastu turi didelę reikšmę ir kitiems veiksniams – pasitikėjimui, investicijoms. Šalis, turinti talentingus darbuotojus, modernizuotą infrastruktūrą, tvirtą mokslo ir studijų bazę, gali užimti deramą poziciją pasaulio ekonominiame žemėlapyje. Todėl privalome suvokti, kad sujungę išteklius ir žinias tapsime stipresni ne tik pavieniui, bet didinsime visos šalies konkurencinį pranašumą“, – per konferenciją kvietė bendradarbiauti E. Gustas.

Forume dalyvavo Prezidentūros, Seimo, Vyriausybės atstovai, aukštųjų mokyklų rektoriai, mokslo institutų vadovai, Lietuvos pramonininkų konfederacijos, Investuotojų forumo, Lietuvos rizikos ir privataus kapitalo asociacijos, Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro atstovai ir verslininkai. 
Statybunaujienos.lt
Aktualijos

nuotrauka
2021-09-24 06:40
Lietuvos įmonė IGLU TECH, priklausanti ICOR įmonių grupei, neslepia ambicingų planų. Modernių geoterminių šilumos siurblių gamintojai, jau žinomi Baltijos šalių ir Lenkijos rinkose, nusitaikė į Europą.
nuotrauka
2021-09-24 06:10
Mokslo metų pradžia vaikams ir pedagogams dažnai tampa ne tik džiaugsmu, bet ir iššūkiu po atostogų grįžti į disciplinuotą rutiną. Kad mokymosi ir darbo aplinka nekeltų rūpesčių ir būtų maloni bei komfortiška, Vilniaus vystymo kompanija ugdymo įstaigas atnaujina ir modernizuoja.
nuotrauka
2021-09-23 13:03
Tarptautiniame architektūros konkurse, surengtame išrinkti geriausią Vilniaus geležinkelio stoties komplekso, stoties aikštės ir aplinkinės teritorijos pertvarkymo idėją, atskleisti ir komisijos favoritai, ir konkurso dalyvių vardai. Pagal viešųjų pirkimų procedūras, vakar elektroniniu būdu atplėšus...
nuotrauka
2021-09-23 07:04
Laisva elektros energijos rinka Lietuvoje tai – valstybės sprendimas nuosekliai atsisakyti monopolinių sąlygų, nebereguliuoti elektros energijos kainos ir pereiti prie konkurencingos elektros tiekimo rinkos. Patirtis rodo, kad tai užtikrins aukštą paslaugų kokybę už geriausią kainą – Lietuvoje anksč...
nuotrauka
2021-09-22 18:47
Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmai priėmė prokuratūros ieškinį dėl viešojo intereso gynimo. Klaipėdos apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorė Laura Paulikienė kreipėsi į teismą, prašydama pripažinti negaliojančiomis AB „Klaipėdos nafta“ akcininkų patvirtintas...
nuotrauka
2021-09-22 18:24
Šiandien, rugsėjo 22 d., Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas galutine instancija išnagrinėjo Maskvos namų apeliaciją, kuria buvo skųstas pirmos instancijos sprendimas atmesti Maskvos namų skundą Savivaldybei dėl atsisakymo derinti projektinius pasiūlymus Maskvos namų statybai (savavališkos...
nuotrauka
2021-09-22 11:25
Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjų kolegija tenkino Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroro, ginančio viešąjį interesą, pareiškimą ir panaikino Trakų rajono savivaldybės administracijos priimtus administracinius aktus, leidusius kaimo turizmo pastatų statybą Aukštadvario regioninio ...
nuotrauka
2021-09-22 10:15
Kaip šaukštas deguto sugadina statinę medaus, taip ir konfliktas, kilęs darbe, gali rimtai apkartinti karjerą. Pasak Lietuvos žmogaus teisių centro tarybos nario, darbo santykių konsultanto ir mediatoriaus Romo Turonio, nesprendžiami darbo konfliktai sukuria daug įtampos ir iššūkių, kelia psichologi...
nuotrauka
2021-09-22 10:10
Per metus nuo vienos Statybininkų dienos iki kitos Lietuvoje renovuota daugiau kaip 750 senų daugiabučių. Iš viso modernizavus 3742 namus, Lietuva pasiekė 10 proc. atnaujintų daugiabučių slenkstį.
nuotrauka
2021-09-22 05:34
Aplinkos apsaugos agentūros direktoriaus pareigas, laimėjusi konkursą iš 8 pretendentų, pradėjo eiti Milda Račienė.
nuotrauka
2021-09-21 14:40
Siekiant sudaryti palankesnes sąlygas jaunoms šeimoms apsirūpinti pirmuoju nuosavu būstu šalies regionų teritorijose ir didesnio teisinio reguliavimo aiškumo, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija parengė įstatymo pataisas, pagal kurias trumpinamas laikotarpis, po kurio jaunai šeimai nebereikės g...
nuotrauka
2021-09-21 13:29
Seimas svarstys Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nario Andriaus Kupčinsko teiktas Kelių įstatymo pataisas, kurios turėtų pakeisti situaciją planuojant infrastruktūros projektus.
nuotrauka
2021-09-21 10:59
Viena svarbiausių eksporto šalių Lietuvai – Vokietija – panašu, prisitaikė prie pandemijos sukeltos situacijos. Tarptautinės rizikos valdymo bendrovės „Coface“ atliktas tyrimas parodė, kad šiemet šalyje padaugėjo mokėjimus atidėti leidžiančių įmonių skaičius, kai pernai tokių bendrovių skaičius stip...
nuotrauka
2021-09-21 10:26
2021 m. liepos 1 d. įsigaliojus LR teritorijų planavimo įstatymo pakeitimams, statytojams atsirado galimybė didinti sklypų užstatymo intensyvumą, už tai įsipareigojant dalį būstų perduoti į savivaldybės būsto fondą. Ekspertų vertinimu, ši galimybė slepia savyje ir rizikas: užstatymo intensyvumo didi...
nuotrauka
2021-09-21 10:04
Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) įrankis – skaičiuoklė skaiciuokle.vert.lt – leis patogiai ir greitai priimti sprendimą dėl elektros energijos tiekėjo.
nuotrauka
2021-09-20 13:10
Kauno apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Kauno apygardos teismui su kaltinamuoju aktu perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai pateikti buvusiam Kauno rajono savivaldybės administracijos direktoriui, kitiems septyniems fiziniams asme...
nuotrauka
2021-09-17 10:20
Klaipėdos apygardos teismo teisėjų kolegija nusprendė kreiptis į Regionų apygardos administracinį teismą su prašymu ištirti, ar Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos sprendimu patvirtintos Klaipėdos tvarkymo ir švaros taisyklės neprieštarauja įstatymams.
nuotrauka
2021-09-17 10:17
Klaipėdos apylinkės teismo Klaipėdos miesto rūmuose priimtas nuosprendis baudžiamojoje byloje, kurioje M. B. pripažintas kaltu dėl neatsargumo pažeidęs teisės aktų nustatytas specialias elgesio saugumo taisykles, dėl ko atėmė gyvybę kitam žmogui.
nuotrauka
2021-09-16 10:21
Įmonių grupė „Panevėžio keliai“, efektyvindama veiklą ir reaguodama į rinką, pertvarko dalį įmonių. Per artimiausius mėnesius bus įgyvendinti Grupei priklausančių kelių infrastruktūros įmonių pokyčiai, po kurių bus išgrynintas veikiančių įmonių portfelis, konsoliduotos kompetencijos ir atsakomybės.
nuotrauka
2021-09-16 09:32
Kokiais atvejais perkančiosios organizacijos privalo nurodyti reikalavimus taikyti statinio informacinio modeliavimo (BIM) metodus, nustatys Aplinkos ministerijos parengtas nutarimas.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos