2021 birželio 14 d. pirmadienis, 20:21
Reklama  |  facebook

Universitetai ruošiasi didelėms statyboms Saulėtekyje

2016-09-27 10:00
Vilniaus universitetas (VU) kartu su Vilniaus Gedimino technikos universitetu (VGTU) sutarė atnaujinti Vilniuje esantį akademinį Saulėtekio miestelį bei sukurti šiuolaikišką mokslo, studijų ir socialinę infrastruktūrą, kuri pritrauktų studentus iš užsienio. Projektas bus finansuojamas viešo ir privataus sektorių lėšomis.
nuotrauka
Per parą Saulėtekio akademiniame miestelyje apsilanko apie 25 tūkst. žmonių. E.Kurausko nuotr.


VU rektorius prof. Artūras Žukauskas teigė, kad atnaujinta infrastruktūra didins universitetų patrauklumą talentams iš užsienio šalių.

„Šiuolaikiški, tarptautinėje erdvėje konkuruojantys universitetai privalo siūlyti ne tik itin aukštą studijų kokybę, bet ir modernią studijų bei socialinę infrastruktūrą. Mums tai padėtų pasiekti vieną iš mūsų strateginių tikslų – pritraukti daugiau studentų ir dėstytojų tiek iš Lietuvos, tiek iš užsienio. Neabejojame, jog šie darbai padidins mūsų universiteto vertę, kadangi modernūs akademiniai miesteliai yra neatsiejama patraukliausių universitetų dalis“, – sakė prof. A. Žukauskas.

Universitetų vadovų pasirašytame ketinimų protokole numatyta koordinuoti veiklas plėtojant šiuolaikiško studentų sveikatingumo ir sporto centro projektą, kurti mokslo populiarinimo centrus mokiniams ir mokytojams, modernizuoti esamus ir statyti naujus bendrabučius.

„Lyderiaujančių universitetų susitarimas dėl akademinio miestelio plėtros – itin svarbus žingsnis didinant sostinės kaip geriausio miesto studijoms patrauklumą. Užsienio universitetų pavyzdžiu kuriama studentų miestelio infrastruktūra padės sukurti stimuliuojančią, dinamišką, geriausius šalies talentus pritraukiančią aplinką, kuri yra labai svarbi užmezgant socialinius ryšius ir tiesiant karjeros kelius“, – kalbėjo Alfonsas Daniūnas, VGTU rektorius.

VU ir VGTU taip pat įsipareigojo iki rugsėjo pabaigos suburti darbo grupę bendrų veiksmų programai koordinuoti, nustatyti projekto įgyvendinimo terminą.

Siekia didinti studentų iš užsienio skaičių

VU kancleris Gediminas Miškinis aiškino, kad ketinimų protokolas tarp dviejų minimų universitetų pasirašytas pirmiausia siekiant padidinti užsieniečių studentų skaičių: „Demografinė situacija verčia mus didinti tarptautiškumą. Pirmiausia, ko reikia studentams ir užsieniečiams, kurie atvyksta į Lietuvos universitetus – tai saugaus būsto, laisvalaikio infrastruktūros ir kokybiškų IT paslaugų“.

Kancleris teigė, kad užsieniečių studentų VU procentas kol kas yra labai mažas. VU turi užsieniečiams pritaikytą bendrabutį Olandų gatvėje, bet didėjant skaičiui, siekiant tarptautiškumo, tas skaičius turi didėti.

„Tikimės, kad pritraukus užsienio studentus į VU, bus pritraukta ir kita studijų kokybė. Tikimasi ir daugiau dėstytojų iš užsienio, ir paties universiteto plėtros“, – sakė VU kancleris.

G. Miškinis aiškino, kad nors jau dabar bendrabučiai yra renovuojami, vykdomi remonto darbai, bet dėl jų stovio dar reikia dėti daug pastangų, mat dar labai toli iki to, kad jie atitiktų šiuolaikinius reikalavimus.

„Atsižvelgiant į tai, kad Saulėtekio akademinimis miestelis priklauso tiek VU, tiek VGTU, sutarėme, kad dirbsime kartu. Iš 20 bendrabučių Saulėtekyje VU turi 14. Iš jų 4 šešiolikos aukštų ir 10 penkiaaukščių. Dėl penkiaaukščių darome analizes ir skaičiavimus, kaip juos būtų galima modernizuoti, nors yra ir siūlymų juos nugriauti ir pastatyti naujus“, - sakė VU kancleris.

Pasak jo, panaši padėtis ir su laisvalaikio infrastruktūra – neturima nei laisvalaikio centrų, nei arenų, kur studentai galėtų sportuoti: „Turime laisvą plotą statyboms prie transporto žiedo, bet turime ir pušynus, kuriuos norime išnaudoti, kad didžioji studentų dalis galėtų praleisti laiką ir gamtoje. Ketintume teikti sveikatingumo paslaugų ir uždaruose patalpose. Šie socialiniai dalykai yra analizuojami remiantis užsienio šalių praktika, čia dirba mūsų Sporto ir sveikatos centras, jo vadovai“.

Kokretūs modernizavimo planai – metų pabaigoje

Preliminariai per parą Saulėtekio akademinio miestelio teritorijoje apsilanko (ir gyvena) apie 25 tūkst. žmonių (darbuotojų, studentų, bibliotekos lankytojų ir t.t.). Akademinio miestelio plėtros ir modernizavimas - tai ilgalaikis procesas, kuris truks ne vienerius ar kelerius metus. Tam tikros priemonės bus išdėstytos trumpalaikėje perspektyvoje, pvz. informacinių stendų sutvarkymas, kai kurių gatvių remontas, apšvietimas. Vėliau bus imtąsi didžiųjų infrastruktūrinių darinių. Gali būti, kad bus statoma papildomų bendrabučių, tam bus atliekami papildomi skaičiavimai.

„Metų pabaigoje galėsime pateikti kiek konkretesnius modernizavimo planus tiek laike, tiek ir pagal atskiras priemones, nes yra visa eilė teisinių, organizacinių, ekonominių ir finansinių dalykų“, sakė G. Miškinis.

Abu universitetai analizuos ir sieks išnaudoti visas galimybes, kurias teikia įvairūs fondai. Taip pat remiantis gerąją užsienio patirtimi bus ieškoma, kaip pritraukti privačius rinkos dalyvius, išnaudojant tokias formas, kaip viešą privačią partnerystę ir koncesiją.

„Esame įsipareigoje (tai numatyta ketinimų protokole), kad iki šių metų pabaigos kartu paruošiame studentų akademinio miestelio plėtros ir modernizavimo priemonių planą. Ketinimų protokolo pasirašymo metu dalyvavo ir Vilniaus Tarybos nariai, tai tikimės kad kitų metų pirmąjį ketvirtį plėtros planą pavyks pristatyti ir Vilniaus miesto savivaldybėje, kadangi šios teritorijos vystymas yra susijęs ir su savivaldybės planais.

Pasak G.Miškinio, svarbu, kad du vedantys universitetai pasiryžo aktyviems žingsniams: „Jei mes sutarsime ir pritrauksime vietos valdžią ir verslininkus investuoti į infrastruktūrinius objektus, tai tikrai bus didelė mūsų sėkmė. Nuo aukštųjų mokyklų priklauso ir mūsų valstybės sėkminga ateitis“.

E.Kurausko nuotr.
Statybunaujienos.lt
Aktualijos

nuotrauka
2021-06-14 10:48
Pandemijos paskatintas nuotolinis ir hibridinis darbas augina nekilnojamojo turto (NT) pardavimus Lietuvos pajūryje ir kurortiniuose miestuose. Atostogų būstas vis dažniau naudojamas kaip darbostogų (angl. workation) vieta, kurioje norima sutalpinti tiek poilsiui, tiek darbui skirtas erdves.
nuotrauka
2021-06-14 07:50
Vyriausybė pritarė Seimo narių siūlymui dėl atlyginimo už teisę valstybinėje nuomojamoje žemėje statyti naujus statinius ar rekonstruoti jau esamus.
nuotrauka
2021-06-14 06:58
Mažėjant karantino metu įvestų renginių uždarose patalpose suvaržymų, Aplinkos ministerija paaiškino, kaip eksponuoti planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimo (PAV) ataskaitą ir organizuoti viešą visuomenės supažindinimą su ja.
nuotrauka
2021-06-11 15:04
Birželio 11 d. įvyko Ekonominės plėtros ir bendradarbiavimo organizacijos (EBPO) Lietuvos įgūdžių strategijos pristatymas. Jos metu buvo pristatyti Nacionalinės įgūdžių strategijos projekto rezultatai ir ekspertinės rekomendacijos, kaip reikėtų tobulinti Lietuvos kvalifikacijos kėlimo, ugdymo ir mok...
nuotrauka
2021-06-11 13:48
Jonavoje atidarytas atnaujintas natūralios dangos centrinis miesto stadionas, kurio tribūnose telpa 2 tūkst. žiūrovų. Rekonstrukcijos metu stadione pastatytos visiškai naujos tribūnų patalpos, įrengti persirengimo kambariai sportininkams, treneriams, teisėjams, patalpos žurnalistams, VIP ložė.
nuotrauka
2021-06-11 10:21
Užimtumo įstatymo pakeitimai įsigalios jau po kelių savaičių. Kas keičiasi nuo liepos 1 dienos? Užimtumo tarnyba primena svarbiausius faktus ir skaičius.
nuotrauka
2021-06-11 10:00
Pavasario pradžioje „Vilniaus vandenys" paskelbė aukcione parduodanti dalį bendrovei priklausančių, Vilniaus senamiestyje, Bernardinų sode esančių pastatų. Aukcionas buvo sėkmingas, nebenaudojami pastatai parduoti už triskart didesnę nei pradinę kainą. Gautus pinigus bendrovė nusprendė skirti sparte...
nuotrauka
2021-06-11 09:49
Kaip praneša Statistikos departamentas, 2021 m. pirmąjį ketvirtį, palyginti su 2020 m. ketvirtuoju ketvirčiu, būsto kainos padidėjo 5 proc.
nuotrauka
2021-06-11 07:20
Garsą sugerianti tekstilė patalpoms – nauja realybė. Iš poliesterio siūlų išaustam ir poliuretanu padengtam audiniui tokių savybių suteikė ypatinga technologija: 250 tūkst. mikroperforacijų 1 kv. m užtikrina, kad akustinės CLIPSO lubos sugers net iki 90% garso.
nuotrauka
2021-06-10 16:00
Ketvirtadienį, birželio 10 d., Seimui priėmus Statybos įstatymo pataisas, sudarytos sąlygos pokyčiams statybos sektoriuje ir valstybės įmonės „Statybos produkcijos sertifikavimo centras“ (SPSC) pertvarkai.
nuotrauka
2021-06-10 15:41
Parduotuvių tinklas „Kesko Senukai“ atnaujino PROFICARD lojalumo programą – nuo šiol ji skirta ne tik fiziniams asmenims, tačiau ir statybų, remonto, renovacijos, meistrų paslaugas teikiančioms įmonėms. Lojalumo programos dalyviai reikalingas prekes gali įsigyti palankesnėmis sąlygomis, jiems suteik...
nuotrauka
2021-06-10 11:09
„MC Grupė“, valdanti namų apdailos centrą „Unideco“, nuomininkus atrinks pagal geriausią pasiūlytą idėją. Nuomos objektas – 2000 kv. m ploto teritorija Šiaurės miestelyje šalia Verkių ir Kareivių gatvių sankryžos. Nuomininkams bus siūloma sklypu naudotis nemokamai arba už simbolinį nuomos mokestį.
nuotrauka
2021-06-10 10:54
Peržiūrėjus ir patikslinus vertingąsias buvusios Vilniaus infekcinės ligoninės pastatų komplekso savybes, valstybės nekilnojamąjį turtą valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti valstybės įmonė Turto bankas skelbia šio objekto pakartotinį viešą aukcioną. Aukcionas įvyks liepos pabaigoje, pradinė kaina u...
nuotrauka
2021-06-10 10:52
Kinijoje sukeltas statybinių medžiagų kainų cunamis jau drebina ir statybas Lietuvoje. Nuogąstaujama, kad dalį jų gali tekti stabdyti. Kaip tai paveiks nekilnojamojo turto rinką? Ar būstas dar brangs?
nuotrauka
2021-06-10 10:32
Dėl projekto įgyvendinimo technologijos sprendinių tikslinimo laikinai yra sustabdyti tvarkymo darbai Vingrių skersgatvyje, kur po rekonstravimo atsivers viešoji erdvė – Šaltinių skveras, praneša Vilniaus savivaldybė.
nuotrauka
2021-06-09 10:05
„LTG Infra“ po konsultacijų su rinka patikslino reikalavimus ir skelbia atnaujintą konkursą dėl geležinkelio tilto per Nerį statybos rangos darbų. Šalia Jonavos planuojamas įrengti tiltas bus sudėtingiausias „Rail Baltica“ inžinerinis įrenginys ir ilgiausias geležinkelio tiltas Baltijos šalyse.
nuotrauka
2021-06-09 09:51
Seimas birželio 8 d. priėmė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos inicijuotą vadinamąjį darbuotojų relokacijos įstatymų paketą, kuris atveria paprastesnes sąlygas investuotojams iš trečiųjų šalių perkelti savo darbuotojus ir jų šeimų narius. Šie pakeitimai ypač aktualūs į Lietuvą persikeliančioms ar ...
nuotrauka
2021-06-09 08:56
Visuomenės, politikų ir įmonių dėmesys tvariai ekonominei veiklai niekada nebuvo toks didelis kaip pastaruoju metu. Tai rodo ir žaliųjų, tvariųjų bei socialinių finansinių skolos priemonių kapitalo rinkos augimas. Apskaičiuota, kad 2020 m. žaliųjų, tvariųjų, socialinių paskolų ir obligacijų emisijos...
nuotrauka
2021-06-08 11:03
Kasmet Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) išduoda apie 18 tūkst. sutikimų tiesti susisiekimo komunikacijas, inžinerinius tinklus bei statyti jiems funkcionuoti būtinus statinius valstybinėje žemėje.
nuotrauka
2021-06-08 08:13
Aplinkos ministerija ragina įmones pasirūpinti, kad iš jų teritorijos nesklistų nemalonūs kvapai. Tam jos privalo išsiimti specialiąją taršos leidimo dalį „Kvapų valdymas“, įpareigojančią įdiegti efektyvias kvapų valdymo priemones.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos

nuotrauka

Požeminis vanduo ir geoterminė energija – tvarumo ir naudos garantija

Gręžiniai, skirti požeminio vandens gavybai ar geoterminei energijai išgauti, yra svarbūs įrenginiai. Netinkamai naudojami žemės gelmių turtai gali brangiai kainuoti sveikatai ir biudžetui.