2021 rugsėjo 24 d. penktadienis, 20:57
Reklama  |  facebook

Utena. Tvarkomas tvenkinys taps atgaiva rajono gyventojams

Viktorija KARSOKAITĖ      2015-07-17 09:41
Utenos rajono gyventojai apsidžiaugs sužinoję, kad savivaldybė pradėjo vykdyti Utenos tvenkinio ant Rašės (Raudesos) upės tvarkymo darbus. Rajono valdžia teigia, kad pastebėjus nerimą keliančius reiškinius, nuspręsta juos sustabdyti. Gyventojams žadama nutiesti privažiavimą prie maudyklos ir padaryti patogią parkavimo aikštelę.
nuotrauka
Per 40 tvenkinio eksploatacijos metų pasikeitė tvenkinio naudojimo sąlygos. Utenos raj. sav. nuotr.


Minimos įmonės
Utenos r. savivaldybė,
Utenos melioracija, UAB
Projektų analizės institutas, UAB
Savivaldybė tikina, kad tvarkymo darbus planuojama baigti šių metų rugpjūčio mėnesį.

Tvenkinys ir pramonei, ir žmonėms

Utenos, anksčiau vadintas Klovinių, tvenkinys ant Rašės (Raudesos) upės pastatytas 1974 m. siekiant aprūpinti gamybiniu vandeniu Utenos trikotažo fabriką. Taip pat kitas pramonės įmones bei sudaryti sąlygas miesto gyventojams pasyviam ir aktyviam poilsiui. Per 40 tvenkinio eksploatacijos metų pakito pagrindinių tvenkinio elementų techninė būklė, pasikeitė tvenkinio naudojimo sąlygos.

Pastebėjus sufozinius (uolienų smulkių mineralinių dalelių ir tirpių medžiagų išplovimas filtruojantis vandeniui) reiškinius žemutiniame bjefe (kalno dalyje), jiems sustabdyti buvo įrengtos horizontalaus ir vertikalaus drenažo sistemos.

„Hidromazgo tvarkymo darbai buvo vykdomi du kartus 1987 m. ir 1995 m. Remonto metu įvykdytos antifiltracinės sistemos nesustabdė pavojingos užtvankai filtracijos. Nerimą kėlė ir meteorologiniai reiškiniai, kurių poveikis tiek aplinkai, tiek senėjantiems hidroįtvarams darė didžiulę žalą. Visa tai kėlė pavojų ir Utenos miestui, nes vandens lygis yra aukščiau Utenos miesto“, – teigiama Utenos rajono savivaldybės pranešime.

Laiku pastebėjo 

Siekiant užkirsti kelią nepageidaujamiems reiškiniams eksploatuojant tvenkinį, Utenos rajono savivaldybė inicijavo šio tvenkinio renovacijos darbus. 2013 m. UAB „Projektų analizės institutas" nuodugniai išnagrinėjo esamą situaciją ir parengė priešprojektinius pasiūlymus tvenkinio rekonstrukcijai. Pasinaudojant ES parama parengtas tvenkinio renovacijos projektas, pradėti renovacijos darbai, kuriuos vykdo AB ,,Utenos melioracija".

„Šiuo etapu bus įrengiama įlaidinė sienutė, tvarkomas žemutinis užtvankos bjefas, užslenkstė, risberma. Siekiant, kad tvenkinys būtų plačiai naudojamas gyventojų kultūriniams–buitiniams poreikiams tenkinti, užtvankos žemutinio šlaito papėdėje bus įrengiamas krintančio vandens krioklys, maudyklė bei fontanėlis“, – sako savivaldybės atstovai.

Pagal techninio darbo projekto sprendinius tvenkinio vandens lygis turi būti nužemintas 90 cm žemiau normalaus vandens lygio. Šiuo metu vandens lygis jau baigiamas žeminti iki reikiamo.

Utenos rajono savivaldybė teigia, kad tvenkinio pakrantėje gyvenantiems ar poilsiaujantiems asmenims vandens lygio nužeminimas gali sukelti šiek tiek nepatogumų, todėl prašo gyventojų ir svečių pakantumo. Be to, anot savialdybės, tai gera proga tvenkinio pakrantės gyventojams susitvarkyti savo maudyklas.
Statybunaujienos.lt
Savivaldybėse

nuotrauka
2021-09-24 06:10
Mokslo metų pradžia vaikams ir pedagogams dažnai tampa ne tik džiaugsmu, bet ir iššūkiu po atostogų grįžti į disciplinuotą rutiną. Kad mokymosi ir darbo aplinka nekeltų rūpesčių ir būtų maloni bei komfortiška, Vilniaus vystymo kompanija ugdymo įstaigas atnaujina ir modernizuoja.
nuotrauka
2021-09-22 18:24
Šiandien, rugsėjo 22 d., Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas galutine instancija išnagrinėjo Maskvos namų apeliaciją, kuria buvo skųstas pirmos instancijos sprendimas atmesti Maskvos namų skundą Savivaldybei dėl atsisakymo derinti projektinius pasiūlymus Maskvos namų statybai (savavališkos...
nuotrauka
2021-09-22 11:22
Su Rinktinės gatve Vilniuje besiribojančiame sklype Ceikinių g. 2 planuojamas naujas daugiafunkcis administracinių ir viešbučio pastatų kvartalas.
nuotrauka
2021-09-21 10:26
2021 m. liepos 1 d. įsigaliojus LR teritorijų planavimo įstatymo pakeitimams, statytojams atsirado galimybė didinti sklypų užstatymo intensyvumą, už tai įsipareigojant dalį būstų perduoti į savivaldybės būsto fondą. Ekspertų vertinimu, ši galimybė slepia savyje ir rizikas: užstatymo intensyvumo didi...
nuotrauka
2021-09-18 07:12
Pernai pradėjusioje veikti patalpų ir sporto erdvių nuomos sistemoje „Active Vilnius“ Vilniaus miesto savivaldybė vėl organizuoja viešus nuomos aukcionus. Po pirmojo aukciono, skirto komercinei patalpų ir aikštynų nuomai, sulaukusi partnerių pastebėjimų savivaldybė atliko aukcionų vykdymo tvarkos pa...
nuotrauka
2021-09-17 10:20
Klaipėdos apygardos teismo teisėjų kolegija nusprendė kreiptis į Regionų apygardos administracinį teismą su prašymu ištirti, ar Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos sprendimu patvirtintos Klaipėdos tvarkymo ir švaros taisyklės neprieštarauja įstatymams.
nuotrauka
2021-09-16 14:14
Rudenį sostinė pasitiko atnaujinusi 6 tiltus ir viadukus, kurie tapo patogesni pėstiesiems, turintiems individualių poreikių, bei tėvams su vežimėliais. Dar vienam tiltui, kuris po rekonstrukcijos bus pritaikytas dviratininkams ir pėstiesiems, atlikta ekspertizė, o darbai bus pradėti jau kitąmet.
nuotrauka
2021-09-14 12:55
Baigtos naujojo Klaipėdos miesto bendrojo plano derinimo procedūros. Sulaukus teigiamos Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos (VTPSI) išvados, nebeliko kliūčių baigiamajam etapui – plano svarstymui Savivaldybės tarybos komitetuose ir tvirtinimui taryboje.
nuotrauka
2021-09-14 06:32
Klaipėdoje atidaryta atnaujinta, šiuolaikinius reikalavimus atitinkanti ir moderni sporto bazė – Paryžiaus Komunos gatvėje esanti Klaipėdos futbolo mokykla.
nuotrauka
2021-09-10 06:12
Iki spalio 1 d. Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) priima paraiškas paramai, skirtai gyvenamiesiems būstams prijungti prie centralizuotų nuotekų tvarkymo sistemų aglomeracijose, turinčiose daugiau kaip 2 tūkst. gyventojų. Jas gali teikti viešieji geriamojo vandens tiekėjai ir nuotekų tvarkyto...
nuotrauka
2021-09-10 05:31
Po teisminių ginčų RUAB „Šiaulių plentas“ ir RUAB „Žemaitijos keliai“ savo jėgomis, medžiagomis ir lėšomis atliks rangos darbus Naujosios Akmenės centre – bus šalinami defektai.
nuotrauka
2021-09-08 17:07
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) atliko Vilniaus miesto savivaldybės teisės aktų, reglamentuojančių statytojų atleidimą nuo savivaldybės infrastruktūros plėtros įmokos mokėjimo arba jos sumažinimo, antikorupcinį vertinimą. Nustatyta, kad kriterijai, kuomet nuo įmokos gali būti atleidžiama arba įmoka...
nuotrauka
2021-09-07 10:12
Pramoninėms sostinės vietoms transformuojantis į darnias miesto zonas, Drujos g. 2 esantį pramoninės paskirties pastatą rengiamasi rekonstruoti į administracinį, o jo projektiniai pasiūlymai netrukus nuotoliniu būdu bus pristatyti visuomenei.
nuotrauka
2021-09-06 06:55
Beveik 36 km ilgio dviračių tako Kuršių nerijoje ruožą planuojama rekonstruoti per kelerius metus – tai bus didžiausias visų Lietuvoje per artimiausius kelerius metus numatomų dviračių takų rekonstrukcijos projektų.
nuotrauka
2021-09-06 06:25
Panevėžio rajone daugėja fotovoltinių elektrinių, įrengtų ant visuomeninės paskirties pastatų. Birželio pradžioje pradėjo veikti 30 kW galios fotovoltinė elektrinė ant Raguvos gimnazijos stogo, o rugpjūčio 26 dienos posėdyje Panevėžio rajono savivaldybės taryba pritarė Klimato kaitos programos proje...
nuotrauka
2021-09-03 15:47
Buvusio Šv. Jokūbo ligoninės komplekso teritorijoje tarp Vasario 16-osios, J. Tumo-Vaižganto, A. Goštauto g. ir Lukiškių a. prasideda rekonstrukcijos ir statybos darbai, kuriuos baigus duris atvers viešbučio pastatų kompleksas, administracinės paskirties pastatai, restoranai, kavinės ir parduotuvės....
nuotrauka
2021-09-02 15:39
Skaičiuojama, kad Kretingos miesto ir rajono teritorijoje yra 37 statiniai, kurių techninė būklė neatitinka esminių statiniams keliamų techninių reikalavimų. Todėl šiems objektams siūloma taikyti maksimalų 3 proc. tarifą nuo nekilnojamojo turto mokestinės vertės.
nuotrauka
2021-09-01 17:24
Naujuosius mokslo metus pradėjo daugiau kaip 10 tūkst. Kauno rajono moksleivių, o Užliedžių ir Ramučių pradinių bei Šlienavos pagrindinės mokyklos bendruomenės įžengė į naujas patalpas.
nuotrauka
2021-08-31 09:57
Vasaros pradžioje prasidėjęs intensyvus vadinamojo Kauno pilies žiedo ir jo prieigų kapitalinis remontas sparčiai artėja pabaigos link. Kaip ir buvo planuota, dar pirmąją rudens dieną eismas bus paleistas pačioje žiedinėje sankryžoje ir P. Vileišio tiltu.
nuotrauka
2021-08-30 08:05
Savivaldybei intensyviai atliekant miesto atnaujinimo darbus prie jų aktyviai prisideda ir verslas. Panevėžio miesto savivaldybė priėmė UAB „Harju Elekter“ paramą – įmonė parengė Tinklų g. dviračių – pėsčiųjų tako rekonstravimo techninį projektą ir perdavė jį Savivaldybei.

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse