2023 lapkričio 30 d. ketvirtadienis, 10:36
Reklama  |  facebook

Utenos kursas – nuo atskirų daugiabučių atnaujinimo prie kvartalo renovacijos

2017-01-16 10:24
Utenos rajono savivaldybė yra viena iš trijų šalies savivaldybių, kuriose įgyvendinamas „Miesto kvartalų atnaujinimo, pagerinant jų energines charakteristikas Lietuvoje“ projektas. Įgyvendinant kvartalų energinio efektyvumo didinimo projektą, kartu su partneriais iš Vokietijos buvo atrinktos trys savivaldybės – Šiaulių miesto, Birštono ir Utenos rajono. Šiose savivaldybėse atrinktiems kvartalams atlikta galimybių studija ir parengtos bei pradėtos įgyvendinti kvartalų energinio efektyvumo didinimo programos. 2016 m. rugpjūtį tuometinis premjeras Algirdas Butkevičius Utenos rajono savivaldybei įteikė padėką „Už iniciatyvą rengiant demonstracinių kvartalų energinio efektyvumo didinimo programas“. Kaip sako Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, tai yra labai svarbus savivaldybei apdovanojimas, pelnytas 2016-aisiais.
nuotrauka
Renovuoti Aukštakalnio kvartalo namai. Utenos rajono sav. nuotr.


Minimos įmonės
Utenos r. savivaldybė,

Ėmėsi kvartalinės renovacijos ir vildamiesi į miestą pritraukti jaunų žmonių

Pasak Utenos rajono savivaldybės vyriausiojo architekto Evaldo Rimo, apsisprendimą pasirinkti Aukštakalnio kvartalą lėmė ne tik prasta namų būklė, bet ir gyventojų susidomėjimas projektu – apie 70 proc. gyventojų pritarė investicinio plano rengimui atnaujinti namus.

Atnaujinama Aukštakalnio mikrorajono dalis – 9 ha teritorija, kurioje yra vaikų lopšelis-darželis „Pasaka“ ir 40 daugiabučių namų.

Pilotinis kvartalo atnaujinimo projektas apima ne tik daugiabučių namų atnaujinimą, kuris vykdomas pagal Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą, bet ir kvartalo viešosios paskirties pastatų bei infrastruktūros atnaujinimą. Šalia atnaujinamų daugiabučių bus keičiamos požeminės komunikacijos: šildymo trasos, vandentiekio, kanalizacijos ir lietaus nuotekų tinklai. Taip pat atnaujinami šaligatviai, automobilių stovėjimo ir vaikų žaidimų aikštelės, įrengiami gėlynai, žaliosios zonos.

„Po renovacijos Aukštakalnio kvartalo dalis pasikeis neatpažįstamai, – įsitikinęs vyriausiasis savivaldybės architektas. – Gyventojams nauda neabejotina: pakils butų vertė, pagerės gyvenimo sąlygos, gyvenimo kokybė, pagražės aplinka, bus išplėtota infrastruktūra.“

E. Rimas neslepia lūkesčių, kad projektas gali padėti pritraukti į miestą jaunimo – ne tik dėl didėsiančios būsto vertės, bet ir dėl gyvenamosios aplinkos, kuomet įrengiamos vaikų žaidimo aikštelės, poilsio ar žaliosios zonos, sutvarkymo.

Projekto rezultatai lems ateities renovacijos efektyvumą

Per laikotarpį nuo 2016 m. sausio iki 2022 m. gruodžio (tiek truks kvartalo energinio efektyvumo didinimo projektas Utenoje) planuojama atlikti atnaujinimo darbų už 15 300 000 eurų, skaičiuojant 2015 m. kainomis.

„Rengdami atskirų priemonių investicijų planus, siekiame, kad investicijų į energinio efektyvumo didinimą suma būtų pagrįsta sutaupytos energijos kiekiu ir užtikrintų, kad investicijos į energinį efektyvumą būtų sugrąžinamos sutaupytos energijos sąskaita“, – pasakoja E. Rimas, primindamas, kad turi būti užtikrinta ne mažesnė kaip C energinio naudingumo klasė.

„Utenos rajono savivaldybės administracijai, kuri koordinuoja programos įgyvendinimą, organizuoja veiklą ir turi užtikrinti jos įgyvendinimą, yra nemenkas iššūkis pasiekti, kad energijos suvartojimas kvartale sumažėtų 50 proc. nuo pradinio suvartojimo“, – pastebi rajono savivaldybės meras A. Katinas. Tai, kad šiuo demonstraciniu projektu siekiama sukurti organizacines, technines bei finansines priemones ir kitų miesto kvartalų energinio efektyvumo didinimo programoms parengti ir įgyvendinti, tampa didele atsakomybe jos koordinatoriams.

„Utenos Aukštakalnio kvartalo energinio efektyvumo didinimo programa jau pradėta įgyvendinti – 4 daugiabučiams namams atnaujinti sudarytos sutartys su statybos rangovais, pradėti rengti techniniai darbų projektai. Tikimės ir toliau sėkmingai bendradarbiauti su kvartalo gyventojais, padėti jiems suvokti globalesnius renovacijos tikslus, taip skatinant prisidėti prie malonesnės aplinkos kūrimo“, – projekto eiga, baigiantis 2016-iesiems, dalijosi E. Rimas.

Pernai pelnė „Auksinę krivūlę“ ir pakuočių sektoriaus lyderės vardą

2016 m. Utenos rajono savivaldybė pelnė ir 5-ąją „Auksinę krivūlę“. Ji įteikta už svarų indėlį organizuojant bandomąsias mobilizacijos pratybas, tapusias atskaitos tašku rengiant pratybų metodiką visos Lietuvos savivaldybėse. Nominaciją įsteigė LR Krašto apsaugos ministerija.

2016 m. pirmą kartą Lietuvoje buvo surengtas konkursas „Pakuočių sektoriaus lyderiai 2016“. Konkursą, kurio tikslas – viešinti gerąją patirtį, skatinti inovatyviai, kūrybiškai ir atsakingai dirbti pakuočių atliekų tvarkymo sistemoje veikiančias įmones bei įstaigas, rengė VšĮ Pakuočių tvarkymo organizacija. Pirmoji vieta ir pakuočių sektoriaus lyderės vardas atiteko Utenos rajono savivaldybei.

„Sėkmė čia niekuo dėta“, – sako Utenos rajono savivaldybės meras A. Katinas, apžvelgdamas praėjusių metų laimėjimus. Jo žodžiais, visa lemia žmonių atsakomybė, gebėjimas žvelgti giliau ir geresnio gyvenimo lūkestis.

Reklama 

Statybunaujienos.ltSavivaldybėse

nuotrauka
2023-11-29 12:26
Kauno apygardos teismas paskelbė sprendimą, kuriuo patenkino Kauno apygardos prokuratūros prokurorės, ginančios viešąjį interesą, ieškinį ir pripažino negaliojančiomis penkių žemės sklypų Druskininkų savivaldybėje pirkimo-pardavimo sutartis. Taikyta restitucija.
nuotrauka
2023-11-29 10:49
40 šeimų, laukiančių socialinių būstų, jau įsikūrė naujuose namuose. Baigtas įgyvendinti socialinio būsto adresu Rambyno g. 14A, Klaipėda, projektas. Naujos statybos gyvenamasis namas jau yra visiškai apgyvendintas.
nuotrauka
2023-11-28 10:10
Šiandien vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius įteikė apdovanojimus savivaldybių administracijų atstovams už sėkmingiausiai įgyvendintus VRM administruojamus 2014-2020 metų laikotarpiu ir Europos Sąjungos lėšomis finansuotus infrastruktūros projektus regionuose.
nuotrauka
2023-11-27 11:46
Didžiosios dalies Lietuvos savivaldybių faktinės išlaidos beveik kasmet viršija modeliuojamas, o didžiausias išlaidų perviršis patiriamas komunalinių paslaugų, būsto bei aplinkosaugos srityse. Tą parodė savivaldybių išlaidų analizė, atlikta Centrinės projektų valdymo agentūros (CPVA) kartu su Finans...
nuotrauka
2023-11-27 09:28
Daugiau nei ketvirtį amžiaus – nuo 1996 metų Vilniaus miestą planavusi ir jo skaitmenizavimo procesus vysčiusi bendrovė „Vilniaus planas“ keičia vizualinį identitetą – nuo šiol ji tampa „ID Vilnius“.
nuotrauka
2023-11-24 09:35
Kauno apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokuroras, savo iniciatyva pradėjęs tyrimą, konstatavo, jog tyrimo metu nustatytos aplinkybės kelia pagrįstas abejones ateityje dėl bandymo keisti Alytaus bendrąjį planą ir miesto centre leisti statyti penkiaaukščius pastatus.
nuotrauka
2023-11-23 13:37
Vilniaus miesto savivaldybė iki metų pabaigos užbaigs grąžintinų žemės sklypų, skirtų nuosavybės teisių atkūrimui, projektavimą. Užbaigti šį procesą itin svarbu, nes pasikeitus įstatymui nuo kitų metų sausio 1 d. miestų ir miestelių teritorijose valstybinės žemės patikėtiniais tampa nebe Nacionalinė...
nuotrauka
2023-11-23 11:10
Augant Vilniui ir žmonių jame skaičiui, didėja ir surenkamų komunalinių atliekų kiekis. Dėl išaugusių jų tvarkymo sąnaudų ir apimties sostinė peržiūri vietinę rinkliavą už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą. Tarybai pritarus, vidutinio 60 kv. m buto savininkui rinkliava už komunalinių atliekų...
nuotrauka
2023-11-23 10:04
Vietoje Pavilnyje esančio avarinės būklės bibliotekos pastato numatyta įkurti naują bendruomenės centrą, atitinkantį vietos gyventojų ir visų vilniečių poreikius. Vilniaus vystymo kompanija visuomenei pristato keturiolika viešame konkurse gautų architektūrinių idėjų pasiūlymų.
nuotrauka
2023-11-22 10:26
Įgyvendinant šiuos projektus, pirmą kartą Lietuvoje pastatams atnaujinti bus naudojami gamykloje pagaminti sienų ir stogų skydai, objekte sumontuojami be papildomo apdirbimo. Tai leis pagreitinti renovacijos procesą, sumažinti darbų apimtį statybvietėje, padidinti pastatų energinį efektyvumą, užtikr...
nuotrauka
2023-11-22 09:42
Gautas statybos leidimas šalia Nacionalinio stadiono įsikursiančiam darželiui. Stadiono su sporto aikštynais statybos prasidėjo gegužę, likę pastatai bus statomi antruoju etapu, o visą Daugiafunkcį kompleksą planuojama baigti 2025 m.
nuotrauka
2023-11-21 13:50
Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninėje vykdomas Priėmimo-skubiosios pagalbos bei Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyrių modernizavimas. Iki 2024 m. gruodžio įgyvendinti pokyčiai sustiprins teikiamų paslaugų kokybę ir padės ekstremaliųjų situacijų atvejais užtikrinti efektyvesnį paslaugų ...
nuotrauka
2023-11-20 13:13
Baigti ežero pakrantės prie Gulbinų kvartalo atvėrimo visuomenei darbai. Vilniaus miesto savivaldybė pasirūpino apie 250 m ilgio medinio tako nutiesimu, taip pat ežero pakrantėje sukurta poilsiavietė, įrengtos grilio vietos su suoliukais. Patogiam gyventojų praėjimui išvalytos nukritusios medžių šak...
nuotrauka
2023-11-16 12:35
Vilniaus miesto savivaldybė kviečia sostinės verslininkus, įmones, įstaigas ir bendruomenes kurti kalėdinę nuotaiką kartu ir puošti savo vitrinas, langus, pastatų fasadas šventine tematika. Laikinų šventinių dekoracijų suderinti su miesto Savivaldybe ar gauti leidimą nereikia.
nuotrauka
2023-11-16 12:20
Klaipėdos miesto valdžia, vis dažniau sulaukianti gyventojų nusiskundimų dėl statybininkų netvarkos šalia statybviečių, padidino kontrolę. Šiais metais jau nustatyta dvigubai daugiau pažeidimų nei praėjusiais metais.
nuotrauka
2023-11-16 08:07
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) atliko Vilniaus miesto savivaldybės tarybos sprendimo dėl sostinėje projektuojamų objektų, kurių architektūrinėms idėjoms įvertinti privaloma skelbti projektų konkursus, antikorupcinį vertinimą. Sprendimo nuostatomis galimai nepagrįstai siaurinamas Architektūros įsta...
nuotrauka
2023-11-15 12:11
Slūgstant Minijai situacija dėl potvynio Klaipėdos rajone stabilizuojasi, tačiau tikrieji žalos mastai pasimatys tik nusekus vandeniui. Kol kas kai kur keliai vis dar apsemti, yra ir sodybų, ties kuriomis laikosi vanduo, bet jau galima identifikuoti probleminius taškus bei planuoti, kaip sumažinti p...
nuotrauka
2023-11-15 09:09
Pagrindinis įvažiavimas į Gargždus miesto svečius ir gyventojus dabar pasitinka visiškai pasikeitęs – čia atliktas kapitalinis kelio remontas, įrengti pėsčiųjų, dviračių takai, kitos eismo saugumo priemonės.
nuotrauka
2023-11-14 09:43
Statybos sektoriaus vystymo agentūrai (SSVA) perduodamos Lietuvos bendrojo plano stebėsenos ir jo įgyvendinimo savivaldybių bendruosiuose planuose funkcijos leis sukurti šalies urbanistikos kompetencijų centrą, sako agentūros Urbanistikos padalinio vadovas Mindaugas Pakalnis.
nuotrauka
2023-11-14 09:24
Vilniuje, Žirmūnuose, planuojama statyti lengvosios atletikos maniežą, kuriam gautas statybą leidžiantis dokumentas. Naujasis sporto centras bus statomas pagal konkursą laimėjusios architektų studijos „IMPLMNT architects" projektą. Atverti lengvaatlečiams skirtą sporto kompleksą, kuriame galėtų tre...

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse