2024 gegužės 20 d. pirmadienis, 4:00
Reklama  |  facebook

Utenos kursas – nuo atskirų daugiabučių atnaujinimo prie kvartalo renovacijos

2017-01-16 10:24
Utenos rajono savivaldybė yra viena iš trijų šalies savivaldybių, kuriose įgyvendinamas „Miesto kvartalų atnaujinimo, pagerinant jų energines charakteristikas Lietuvoje“ projektas. Įgyvendinant kvartalų energinio efektyvumo didinimo projektą, kartu su partneriais iš Vokietijos buvo atrinktos trys savivaldybės – Šiaulių miesto, Birštono ir Utenos rajono. Šiose savivaldybėse atrinktiems kvartalams atlikta galimybių studija ir parengtos bei pradėtos įgyvendinti kvartalų energinio efektyvumo didinimo programos. 2016 m. rugpjūtį tuometinis premjeras Algirdas Butkevičius Utenos rajono savivaldybei įteikė padėką „Už iniciatyvą rengiant demonstracinių kvartalų energinio efektyvumo didinimo programas“. Kaip sako Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, tai yra labai svarbus savivaldybei apdovanojimas, pelnytas 2016-aisiais.
nuotrauka
Renovuoti Aukštakalnio kvartalo namai. Utenos rajono sav. nuotr.


Minimos įmonės
Utenos r. savivaldybė,

Ėmėsi kvartalinės renovacijos ir vildamiesi į miestą pritraukti jaunų žmonių

Pasak Utenos rajono savivaldybės vyriausiojo architekto Evaldo Rimo, apsisprendimą pasirinkti Aukštakalnio kvartalą lėmė ne tik prasta namų būklė, bet ir gyventojų susidomėjimas projektu – apie 70 proc. gyventojų pritarė investicinio plano rengimui atnaujinti namus.

Atnaujinama Aukštakalnio mikrorajono dalis – 9 ha teritorija, kurioje yra vaikų lopšelis-darželis „Pasaka“ ir 40 daugiabučių namų.

Pilotinis kvartalo atnaujinimo projektas apima ne tik daugiabučių namų atnaujinimą, kuris vykdomas pagal Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą, bet ir kvartalo viešosios paskirties pastatų bei infrastruktūros atnaujinimą. Šalia atnaujinamų daugiabučių bus keičiamos požeminės komunikacijos: šildymo trasos, vandentiekio, kanalizacijos ir lietaus nuotekų tinklai. Taip pat atnaujinami šaligatviai, automobilių stovėjimo ir vaikų žaidimų aikštelės, įrengiami gėlynai, žaliosios zonos.

„Po renovacijos Aukštakalnio kvartalo dalis pasikeis neatpažįstamai, – įsitikinęs vyriausiasis savivaldybės architektas. – Gyventojams nauda neabejotina: pakils butų vertė, pagerės gyvenimo sąlygos, gyvenimo kokybė, pagražės aplinka, bus išplėtota infrastruktūra.“

E. Rimas neslepia lūkesčių, kad projektas gali padėti pritraukti į miestą jaunimo – ne tik dėl didėsiančios būsto vertės, bet ir dėl gyvenamosios aplinkos, kuomet įrengiamos vaikų žaidimo aikštelės, poilsio ar žaliosios zonos, sutvarkymo.

Projekto rezultatai lems ateities renovacijos efektyvumą

Per laikotarpį nuo 2016 m. sausio iki 2022 m. gruodžio (tiek truks kvartalo energinio efektyvumo didinimo projektas Utenoje) planuojama atlikti atnaujinimo darbų už 15 300 000 eurų, skaičiuojant 2015 m. kainomis.

„Rengdami atskirų priemonių investicijų planus, siekiame, kad investicijų į energinio efektyvumo didinimą suma būtų pagrįsta sutaupytos energijos kiekiu ir užtikrintų, kad investicijos į energinį efektyvumą būtų sugrąžinamos sutaupytos energijos sąskaita“, – pasakoja E. Rimas, primindamas, kad turi būti užtikrinta ne mažesnė kaip C energinio naudingumo klasė.

„Utenos rajono savivaldybės administracijai, kuri koordinuoja programos įgyvendinimą, organizuoja veiklą ir turi užtikrinti jos įgyvendinimą, yra nemenkas iššūkis pasiekti, kad energijos suvartojimas kvartale sumažėtų 50 proc. nuo pradinio suvartojimo“, – pastebi rajono savivaldybės meras A. Katinas. Tai, kad šiuo demonstraciniu projektu siekiama sukurti organizacines, technines bei finansines priemones ir kitų miesto kvartalų energinio efektyvumo didinimo programoms parengti ir įgyvendinti, tampa didele atsakomybe jos koordinatoriams.

„Utenos Aukštakalnio kvartalo energinio efektyvumo didinimo programa jau pradėta įgyvendinti – 4 daugiabučiams namams atnaujinti sudarytos sutartys su statybos rangovais, pradėti rengti techniniai darbų projektai. Tikimės ir toliau sėkmingai bendradarbiauti su kvartalo gyventojais, padėti jiems suvokti globalesnius renovacijos tikslus, taip skatinant prisidėti prie malonesnės aplinkos kūrimo“, – projekto eiga, baigiantis 2016-iesiems, dalijosi E. Rimas.

Pernai pelnė „Auksinę krivūlę“ ir pakuočių sektoriaus lyderės vardą

2016 m. Utenos rajono savivaldybė pelnė ir 5-ąją „Auksinę krivūlę“. Ji įteikta už svarų indėlį organizuojant bandomąsias mobilizacijos pratybas, tapusias atskaitos tašku rengiant pratybų metodiką visos Lietuvos savivaldybėse. Nominaciją įsteigė LR Krašto apsaugos ministerija.

2016 m. pirmą kartą Lietuvoje buvo surengtas konkursas „Pakuočių sektoriaus lyderiai 2016“. Konkursą, kurio tikslas – viešinti gerąją patirtį, skatinti inovatyviai, kūrybiškai ir atsakingai dirbti pakuočių atliekų tvarkymo sistemoje veikiančias įmones bei įstaigas, rengė VšĮ Pakuočių tvarkymo organizacija. Pirmoji vieta ir pakuočių sektoriaus lyderės vardas atiteko Utenos rajono savivaldybei.

„Sėkmė čia niekuo dėta“, – sako Utenos rajono savivaldybės meras A. Katinas, apžvelgdamas praėjusių metų laimėjimus. Jo žodžiais, visa lemia žmonių atsakomybė, gebėjimas žvelgti giliau ir geresnio gyvenimo lūkestis.

Reklama 

Statybunaujienos.ltSavivaldybėse

nuotrauka
2024-05-17 07:46
Rekonstruotas Kauno apskrities VPK Kauno miesto Nemuno policijos komisariato pastatas. Atlikti rekonstrukcijos darbai kainavo apie 1,2 mln. Eur.
nuotrauka
2024-05-17 06:10
Aplinkos ministerija praneša, kad 550 asmenų, turinčių teisę atkurti nuosavybės teises į žemės sklypus individualiai statybaiVilniaus mieste, iki š. m. gegužės 1 d. pasirinko sklypus. Planuojama, kad dar šiemet šie sklypai bus registruoti Nekilnojamojo turto registre kaip savininkų, laukusių nuosavy...
nuotrauka
2024-05-16 14:51
Dar šiais metais planuojama atnaujinti aikštę prie Klaipėdos santuokų rūmų. Darbai bus atliekami pagal anksčiau atliktą techninį projektą – įrengiant parkavimo vietas, daugiau žaliųjų zonų ir sukuriant vientisą vaizdą su M. Mažvydo alėja.
nuotrauka
2024-05-16 10:51
Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) kviečia savivaldybių administracijas ir regioninius atliekų tvarkymo centrus (RATC) teikti paraiškas dotacijoms namų ūkiuose susidariusioms asbestinio šiferio atliekoms tvarkyti. Kvietimui numatyta suma – 200 tūkst. eurų.
nuotrauka
2024-05-16 10:20
Vilniaus miesto savivaldybės taryba pritarė Daugiafunkcio komplekso statybų projekto pakeitimų patikslinimui. Jų buvo imtasi po gautos Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) nuomonės ir derybų su kitomis projekto šalimis. Pakoreguotas projektas Savivaldybei yra 20 tūkst. eurų pigesnis nei tas, kuriam Taryba...
nuotrauka
2024-05-15 08:46
Aukštaitijos sostinėje toliau tęsiami tarptautinės plaukimo federacijos (FINA) standartus atitiksiančio daugiafunkcio sporto ir sveikatingumo centro „Aukštaitija“ rekonstravimo darbai. Kyla priestatas, kuriame bus įrengtas 10-ies takelių, 50 metrų ilgio tarptautinius standartus atitinkantis baseinas...
nuotrauka
2024-05-14 13:39
Palangos jaunuoliai nuo šiol turi dar vieną erdvę, skirtą aktyviam laisvalaikiui – Palangoje atidarytas ekstremalaus sporto aikštynas. Jujo džiaugiasi ne tik jaunimas, bet ir kiti bendruomenės nariai, kurorto svečiai: aikštyną jau pirmąjį savaitgalį užplūdo lankytojai.
nuotrauka
2024-05-13 12:26
Neliko kliūčių Atgimimo aikštės rekonstrukcijai – pasirašyta sutartis dėl rangos darbų. Numatoma, kad darbai startuos vasarą, pirmiausiai bus vykdomi detalūs archeologiniai tyrinėjimai, įrengiama spraustasienė, pamatų poliai, kitos požeminės konstrukcijos, toliau įrengiama požeminė aikštelė ir galia...
nuotrauka
2024-05-13 10:14
Akcinė bendrovė „Via Lietuva" paskelbė viešojo pirkimo konkursą tilto per Nevėžį Kėdainiuose, Tilto gatvėje, rekonstravimo darbams atlikti. Sėkmingai įvykus pirkimo procedūroms, darbai galėtų būti pradėti jau šiais metais.
nuotrauka
2024-05-10 06:38
Prieš trejus metus visoje šalyje įsigaliojo Infrastruktūros plėtros įstatymas, kuris savivaldybes įpareigojo taikyti infrastruktūros plėtros mokestį. Taip buvo siekiama suvaldyti chaotišką statybų plėtrą ir kad gautas lėšas savivalda galėtų naudoti naujos infrastruktūros įrengimui – keliams, apšvie...
nuotrauka
2024-05-08 14:01
Vilniuje sparčiai įsibėgėja viešųjų erdvių tvarkymo darbai. Miesto centre bus remontuojamas Gedimino prospekte esantis Žemaitės skveras. Trys nauji skverai bus įrengti ir nutolusiuose Vilniaus rajonuose: jau pradėti naujo skvero įrengimo darbai Pilaitėje, tarp M. Jankaus ir I. Simonaitytės gatvių, t...
nuotrauka
2024-05-08 13:32
Pagiriuose netrukus testavimo rėžimu veiklą ketinanti pradėti medžio plokščių gamykla „Homanit Lietuva" palaiko glaudų ryšį su vietos bendruomenės lyderiais. Gamyklos administracijos teigimu, susitikimuose viena pagrindinių temų – pramoninio objekto skleidžiamas triukšmas, kuris neišvengiamai atsira...
nuotrauka
2024-05-08 13:19
Panevėžys plėtoja paslaugas neįgaliesiems ir įgyvendina „Harmonijos miesto“ statybos projektą. Ties Aguonų ir A. Baranausko g. sankirta sparčiai kylantis „Harmonijos miestas“ – modernus kompleksinių paslaugų centras vaikams su negalia ir jų šeimos nariams. Šiemet planuojama užbaigti statybos darbus,...
nuotrauka
2024-05-08 10:31
Klaipėdoje įrengta infrastruktūra laivų nuleidimui į Danės upę. Įgyvendinti projektą užtruko kiek ilgiau nei planuota, bet juo liko patenkinti ir projekto užsakovai, ir slipo bei greta esančios prieplaukos naudotojai.
nuotrauka
2024-05-08 09:33
Ekonomikos ir inovacijų ministerija skirs 13,4 mln. eurų finansavimą laisvosioms ekonominėms zonoms, pramonės parkams ir kitoms pramoninėms teritorijoms vystyti. Savivaldybės kviečiamos teikti paraiškas šiems projektams įgyvendinti.
nuotrauka
2024-05-07 09:52
Susisiekimo ministerija duoda startą Klaipėdos pietinio aplinkkelio planavimo pradžiai – šią savaitę susisiekimo ministras Marius Skuodis pasirašė Vyriausybės nutarimo projekto teikimą dėl Klaipėdos pietinio aplinkkelio, kuriuo siekiama pradėti rengti šio valstybei svarbaus projekto susisiekimo komu...
nuotrauka
2024-05-07 09:45
Vilniečiams ir miesto svečiams jau atverta dar viena rekonstruota kairės Neries krantinės atkarpa nuo Šilo tilto iki brolių Vileišių skvero. Ši beveik 2 km atkarpa tapo patogia jungtimi pėstiesiems ir dviratininkams, keliaujantiems iš Antakalnio į centrinę miesto dalį.
nuotrauka
2024-05-07 09:13
Toliau keičiamas Gargždų miestelio veidas: patvirtintas detalusis planas ir jo įgyvendinimo programa, numatanti, kaip miesto centras vystysis artimiausią dešimtmetį. Tai ne tik miesto širdimi vadinamo turgaus modernizavimas, bet ir naujų visuomeninių pastatų, tokių kaip bibliotekos, muzikos mokyklos...
nuotrauka
2024-05-06 06:33
Vilniaus miesto savivaldybės administracija praneša koreguosianti Daugiafunkcio komplekso projektą. Projekto korekcijas darkart svarstys Vilniaus miesto savivaldybės Taryba.
nuotrauka
2024-05-03 13:57
Kasmetis Klaipėdos universiteto Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakulteto (KU JTGMF) renginys „Inžinierių dienos“ ir šiemet į vieną būrį sukvietė studentus, dėstytojus, socialinius partnerius iš uostamiesčio verslo įmonių, kolegas iš kitų aukštųjų mokyklų bei moksleivius.

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse