2021 birželio 25 d. penktadienis, 16:58
Reklama  |  facebook

Už sprendimą nugriauti nelegaliai rūsyje pastatytus sandėliukus bendrijos pirmininkei iškėlė baudžiamąją bylą

Irena DIRGĖLIENĖ      2014-12-04 13:09
Ką daryti, kai kaimynas naudojasi dviem sandėliukais, o tu realiai neturi nė vieno, nors dokumentai sako ką kita? Ar už rūsio patalpų priežiūrą privalo mokėti net ir tie namo gyventojai, kuriems sandėliukai nepriklauso? Ar bendrijų pirmininkai turi teisę imtis veiksmų ir nugriauti nelegaliai pastatytus sandėliukus, trukdančius prižiūrėti šilumos tiekimo sistemą? Į visus šiuos klausimus atsakyta Vilniaus daugiabučių namų savininkų bendrijų asociacijos surengtame seminare.
nuotrauka
Jei nori atgauti sandėliuką iš jį užgrobusio „gobšuolio“, reikia paskubėti, mat, jei žmogus, nors ir neteisėtai, 10 metų naudojasi patalpomis, patalpų naudotojas tampa teisėtu jų savininku. Asociatyvi portalo nuotr.


Pirmininkę išgelbėjo Tarybos sprendimas

Vienos Vilniaus daugiabučių bendrijos pirmininkei Genuefai Armanavičienei iškelta privataus kaltinimo baudžiamoji byla. Kaip pirmininkė užrūstino namo gyventojus? Name buvo įrengta daliklinė sistema. Įrengus tokią sistemą atsirado poreikis ją prižiūrėti, tad nelegaliai pastatytų sandėliukų savininkai buvo paprašyti juos geranoriškai nugriauti. Dalis žmonių taip ir padarė, likusieji - nusprendė prašymą ignoruoti. Dauguma namo gyventojų, atlikus apklausą, pasisakė už tai, kad nelegalius sandėliukus reikia nugriauti panaudojant bendrijos lėšas, o vėliau pinigus iš sandėliukų savininkų išsireikalauti pateikus sąskaitas. Lėšų buvo išleista nedaug, tačiau pasistačiusieji sandėliukus įsiuto ir kreipėsi į teismą pateikdami kaltinimus dėl svetimo turto sugadinimo bendrijos pirmininkei.

G. Armanavičienė pasakoja, kad teismas ją išteisino, priimdamas išteisinamąjį nuosprendį, rėmėsi Vilniaus savivaldybės tarybos sprendimu, teigiančiu, kad tokiais atvejais, kai neįmanoma nustatyti nelegalių statinių savininkų bendrijų pirmininkai privalo imtis iniciatyvos ir tuos statinius nugriauti. Minėtąjį teismo sprendimą nelegalių statinių savininkai dar gali skųsti aukštesnės instancijos teismui.

Kai vienas turi du sandėliukus, o kitas – tik dokumentus

Daugiabučių namų bendrijų pirmininkai sako, kad neretai nutinka taip, kad vieno buto savininkas užgrobia kito buto šeimininkui priklausantį sandėliuką. Tai dažniausiai nutinka keičiantis butų savininkams, pavyzdžiui, žmogus nusiperka butą ir iš karto neperima sandėliuko iš buvusio savininko, o susigriebus kiek vėliau – šaukštai jau būna po pietų. Kaip susigrąžinti užgrobtą sandėliuką, aiškino Būsto rūmų teisininkas Algirdas Glodenis.

Pasak jo, tokių ginčų bendrijos pirmininkas negali išspręsti. Anksčiau pakakdavo, kad turintysis du sandėliukus tiesiog pasirašytų, jog sutinka užleisti sandėliuko patalpas teisėtam jo savininkui, dabar tokį sutikimą privaloma gauti iš viso namo gyventojų, jei parašų surinkti nepavyksta, tai belieka kreiptis į teismą. Beje, pasak A. Glodenio, jei nori atgauti savo sandėliuką iš jį užgrobusio „gobšuolio“, tai reikia paskubėti, mat, jei žmogus, nors ir neteisėtai 10 metų naudojasi patalpomis, tai įsigalioja senaties terminas ir patalpų naudotojas tampa teisėtu jų savininku.

Kas turi mokėti už rūsių tvarkymą?

Viena bendrijos pirmininkė pasakojo, kad jos administruojamame daugiabučiame name sandėliukus turi ne visi gyventojai. Rūsiuose apsigyvenus benamiams, teko juos iškrapštyti ir skirti pinigų bendrojo naudojimo patalpų ir rūsių tvarkymui. Ar teisinga būtų, jei turintieji rūsius padengtų 70 proc. išlaidų, o jų neturintieji – 30 proc.?, klausė moteris. A. Glodenio nuomone, tokia proporcija nėra teisinga. Pasak jo, turintieji sandėliukus turėtų mokėti už jų tvarkymą, o už rūsiuose likusių bendrojo naudojimų patalpų tvarkymą privalo lygiomis dalimis mokėti visų butų savininkai.

Apie tai, kaip surasti savo rūsio patalpą, skaitykite Būsto rūmų teisininkų parengtą informaciją

 
Statybunaujienos.lt
Miestiečiai

nuotrauka
2021-06-23 15:01
Sinoptikai prognozuoja, kad po ilgiau nei savaitę trukusių tropinių karščių Lietuvą šiomis dienomis turėtų nuplauti liūtys, lydimos gūsingo vėjo, perkūnijų ir audrų. Atokvėpio nuo kaitros laukiantys gyventojai raginami neatsipalaiduoti ir tinkamai pasiruošti galimai gamtos stichijai.
nuotrauka
2021-06-23 11:38
Daugiau nei trečdalis namų ūkių, analizuojančių, kiek energijos naudoja, tam skiria nuo 10 iki 50 minučių per metus. Tokius duomenis atskleidė „Ignitis“ užsakymu atliktas tyrimas apie energijos suvartojimą. Ekspertai pastebi, kad akylesnis namuose sunaudojamos elektros ar gamtinių dujų kiekio stebėj...
nuotrauka
2021-06-09 09:05
Vilniaus mieste daugiabučių gyventojai, nusprendę pasinaudoti savivaldybės vykdoma Kaimynijų programa, suformavę ir išsinuomoję žemės sklypus prie namų įgyvendina šių teritorijų sutvarkymo projektus. Pirmieji projektai su savivaldybės ir jai pavaldžių įstaigų pagalba baigiami jau dabar. Vienas jų – ...
nuotrauka
2021-06-08 14:37
Statybos inspekcija primena, ką būtina žinoti, kokius dokumentus gauti, jeigu keičiate langus daugiabučiame gyvenamajame name.
nuotrauka
2021-06-08 10:25
Renkantis naują būstą, balkoną kaip vieną svarbiausių kriterijų nurodo beveik pusė (47 proc.) Lietuvos gyventojų. NT plėtros bendrovės „Realco“ ekspertai pastebi, kad dažniau balkonais labiau domisi moterys nei vyrai, neretai teiraujamasi ir apie galimybę balkoną įstiklinti.
nuotrauka
2021-06-04 07:27
Šiemetinė Klimato kaitos programos 11 mln. eurų parama leis modernizuoti daugiau kaip 1300 privačių vienbučių ar dvibučių gyvenamųjų namų. Jeigu juos santykinai perkeltume į vieną miestą, tai pagal gyventojų skaičių galėtų būti Ramygala arba Salantai.
nuotrauka
2021-06-03 07:40
KLAUSIMAS. Kokie reikalavimai taikomi, įrengiant kondicionierių daugiabučiame name?
nuotrauka
2021-06-01 21:27
Klaipėdoje tęsiami daugiabučių namų kiemų tvarkymo darbai. Patvirtintas Klaipėdos miesto daugiabučių namų kiemų infrastruktūros gerinimo priemonių planas 2021–2023 m.
nuotrauka
2021-05-24 11:55
Du kartus per metus skalbiamas Pastatų atnaujinimo (modernizavimo) darbų kainynas, pagal kurį yra planuojamas daugiabučių renovacijos projektų biudžetas. Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) informuoja, kaip per metus pakito kainos ir kodėl taip svarbu stebėti pokyčius rinkoje.
nuotrauka
2021-05-24 09:29
Dauguma nuosavų žemės sklypų ar sodų savininkų savo sklypuose stato šiltnamius. Gerokai didesnių ir kitokių parametrų šiltnamių prireikia gėlininkams. Iš pirmo žvilgsnio atrodytų, kad šiltnamis – paprastas, nesudėtingas objektas, tačiau Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Apl...
nuotrauka
2021-05-21 07:15
Vis daugiau žmonių ieško ramybės ir keliasi gyventi arčiau gamtos. Daugeliu atvejų visi, statantys naujus namus ar įsigyjantys senas sodybas, jei nori užsitikrinti patogią buitį, neišvengiamai turi spręsti vandens tiekimo klausimą. Siekiant komfortiškai gyventi net ir atokiausiose vietovėse, tikras ...
nuotrauka
2021-05-20 15:12
Pandemija vis dar koreguoja atostogų planus – vietoje užsienio kurortų daugelis rinksis ramias atostogas sodybose. Vis tik aptemdyti atostogų nuotaikas užmiestyje gali nehigieniškos ir neišvaizdžios lauko būdelės, kurios daro žalą ne tik gamtai, bet ir gyventojų sveikatai. Tad kaip ilsėtis vasarnamy...
nuotrauka
2021-05-20 10:47
Harmoninga poilsio oazė aplink namus, jaukiai įrengta lauko terasa ar apželdintas svajonių sodas – šylant orams šios temos vis aktualesnės tarp naujakurių ir norinčių atnaujinti savo kiemus. „InoWood“ kraštovaizdžio specialistai įvardijo, į ką reikėtų atkreipti dėmesį ruošiant aplinką šiltajam sezon...
nuotrauka
2021-05-17 07:14
Liftai yra sritis, kurioje susipina verslo ir vartotojų interesai bei techninis ir teisinis reglamentavimas. Ir visa tinkamai veiks tik tuomet, kai dėmesio centre pirmiausia bus žmogaus siekis judėti saugiai, lengviau ir paprasčiau.
nuotrauka
2021-05-13 14:33
Aplinkos ministro įsakymu pratęsiamas terminas teikti paraiškas daugiabučiams renovuoti pagal Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą – jos bus priimamos iki gruodžio 31 d.
nuotrauka
2021-05-13 14:00
Preliminarioji sutartis yra šalių ikisutartinių santykių išraiška, kuria yra susitariama ateityje (iki nustatyto termino) pasirašyti pagrindinę sutartį. Taigi, pažengę šalių ikisutartiniai santykiai gali būti užfiksuojami preliminariojoje sutartyje.
nuotrauka
2021-05-13 13:23
Sovietiniais metais statytų Vilniaus rajonų laukia dideli pokyčiai - Vilniaus miesto savivaldybė šiandien, gegužės 13 d., pristatė gyvenamųjų rajonų gyvybingumo programą MIESTAS+. Šios programos, kuri turėtų trukti bent dešimtmetį, tikslas – atnaujinti senųjų miesto rajonų butus, namus, kiemus, gatv...
nuotrauka
2021-05-11 11:38
Didžiausia centralizuoto šilumos tiekimo bendrovė Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) užbaigė šildymo sezoną ir pradeda kasmetinius šilumos trasų tikrinimo bei remonto darbus. Iki spalio mėnesio kitam šildymo sezonui bendrovė paruoš apie 750 km požeminių sostinės vamzdynų.
nuotrauka
2021-05-06 09:54
Bendrovės „Realco“ atliktos naujakurių apklausos rodo, kad daugiausia nesklandumų, su kuriais susiduria naujo būsto gyventojai, kyla pirmaisiais gyvenimo jame metais. Augant iš brėžinių parduodamų būstų skaičiui, dalis pirkėjų vis garsiau kalba ir apie informacijos stoką.
nuotrauka
2021-05-04 10:55
Šiemet iš Aplinkos ministerijos administruojamos Klimato kaitos programos skirta 11 mln. eurų kompensacinėms išmokoms individualiems vieno ar dviejų butų gyvenamiesiems namams atnaujinti – 1 mln. eurų daugiau nei pernai.

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai