2021 gruodžio 5 d. sekmadienis, 1:35
Reklama  |  facebook

Užsienio investuotojai Lietuvoje ieško inžinerijos specialistų

2017-06-01 11:53
Paskutinį dešimtmetį Lietuva tapo oaze tarptautiniams nuotolinio aptarnavimo ir paslaugų centrams. Tačiau ateinanti pasaulinė automatizavimo banga ir auganti orlaivių aptarnavimo rinka užsienio investuotojus privertė atsisukti į čia rengiamus inžinierius, kurių trūksta jau šiandien.
nuotrauka
VGTU nuotr.


Reikia virš 6000 specialistų

Tiesioginių užsienio investicijų plėtros agentūra „Investuok Lietuvoje“ informavo šalies universitetus ir kolegijas apie įvairių sričių specialistų poreikį per artimiausius 6 metus. Geriausias perspektyvas įsidarbinti turės elektronikos inžinerijos, orlaivių mechanikos ir informacinių technologijų studijų programų absolventai. Skaičiuojama, kad darbo rinkai reikės apie 4,5 tūkst. elektronikos inžinierių ir specialistų bei apie 1,4 tūkst. orlaivių aptarnavimo inžinierių ir specialistų.

„Investuok Lietuvoje“ Investicijų plėtros departamento direktoriaus Gedimino Koryznos teigimu, daugiausiai inžinierių įdarbins Vilniaus ir Kauno miestai, kur yra įsikūrusios šio sektoriaus bendrovės, o specialistų deficitas juntamas jau šiandien.

„Bendras tarptautinėms užsienio investicijų projektams reikalingų naujų darbuotojų poreikis per artimiausius 6 metus sudarys 5814, iš kurių 3000 reikalingi Kaune. Šiame mieste trūksta ir elektronikos, pramoninių įrenginių ir įrangos gamybos sektoriuose dirbančių elektronikos inžinierių. Tai pat 2020-2022 m. Kaune išaugs elektronikos inžinerijos poreikis. Tais metais planuojama sukurti apie 1200 naujų darbo vietų.

Galima išskirti ir orlaivių remonto ir techninės priežiūros specialistus. Ši sritis sparčiai auga. Skaičiuojama, kad per artimiausius metus jų reikės apie 1350, o per metus paruošiama tik 50“, - sako jis.

Pasak G. Koryznos, Lietuvos sėkmė priklausys nuo to, kaip sugebėsime užtikrinti Lietuvoje esančių specialistų kompetenciją ir pasiūlą.

„Pagrindinis akcentas, kodėl užsienio bendrovės renkasi konkrečią investicijų lokaciją yra kvalifikuotos darbo jėgos pasiūla. „The Financial Times“ duomenų bazės „fDi Markets“ duomenimis, pusei pernai metais investuoti VRE regione nusprendusių bendrovių tai buvo esminis faktorius. Antras pagal svarbą veiksnys – Infrastruktūra ir logistika – buvo reikšminga tik penktadaliui investuotojų. Taigi Lietuvoje esančių specialistų kompetencijos yra esminis veiksnys ir nuo to, kaip sugebėsime užtikrinti jų pasiūlą, priklausys Lietuvos sėkmė“, - teigia „Investuok Lietuvoje“ Investicijų plėtros departamento direktorius.

Didinamas valstybės finansuojamų vietų skaičius reikiamų specialistų rengimui

Kauno technikos kolegijos (KTK) direktoriaus Nerijaus Varno teigimu, inžinerijos specialistų trūkumas juntamas jau ne vienerius metus, todėl labai džiugina žinia, kad į tai dėmesį atkreipė ir vyriausybinės organizacijos.

„Šiemet aukštosios mokyklos gavo raginimą didinti priimamų studentų skaičių į orlaivių, elektronikos, elektros transporto ir mechanikos inžinerinių studijų krypčių programas. Atsižvelgiant į investuotojų poreikį, lyginant su 2016 m., šioms specialybėms kolegijose skiriama dar papildomai 150 valstybės finansuojamų vietų. Pramonės kolegijos vystymo keliu žengiame jau ne vienerius metus, todėl glaudžiai bendraujame su verslu, matome jų poreikius, darbo rinkos situaciją. Apie specialistų trūkumą girdime nuolatos, o kai kuriuos iš jų, kaip orlaivių priežiūros specialistus – rengiame vieninteliai iš kolegijų Lietuvoje.

Ypač daug specialistų reikalauja elektronikos, elektros inžinerijos kompanijos. Šioje rinkoje yra 250 kompanijų Lietuvoje, kuriose dirba virš 8000 specialistų. Kylant technologijų intelektiniam lygiui, patikimumui ir kokybei, reikalingas kvalifikuotas, sugebantis spręsti elektronikos įtaisų ir sistemų inžinerinio projektavimo, gamybos ir eksploatavimo uždavinius ir problemas personalas. Planuojama, kad artimiausiu metu darbo rinkai reikės dar bent 2700 specialistų. Kaune jų per metus parengiama tik apie 200. Tad perspektyvos yra milžiniškos. Šiandien turintis jau bent metų kitų patirtį, jaunas specialistas gali tikėtis 1200 EUR ir daugiau atlyginimo“, - sako KTK direktorius.

Statybunaujienos.lt
Aktualijos

nuotrauka
2021-12-03 10:05
Sparčiai augančiuose ir tankiai gyvenamuose Vilniaus rajonuose (Bajoruose, Pašilaičiuose ir Perkūnkiemyje) bus statomos naujos ugdymo įstaigos. Jų projektams skelbiami architektūrinės idėjos konkursai.
nuotrauka
2021-12-03 08:31
Nekilnojamojo turto (NT) sandorių rinka priešpaskutinį šių metų mėnesį kiek aprimo - bendras įregistruotų NT sandorių skaičius buvo penktadaliu kuklesnis nei spalį. Nepaisant to, šie metai pagal sandorių skaičių jau aplenkė iki tol rekordiniais buvusius 2019-uosius, skelbia įregistruotų NT sandorių ...
nuotrauka
2021-12-02 14:29
Valstybinė darbo inspekcija (DVI) š. m. spalį atliko įmonių, kurios priima laikinai dirbti komandiruotus užsienio šalių piliečius, patikrinimus ir nustatė 41 pažeidimą, tarp kurių ir trys nelegaliai įdarbinti užsienio šalių piliečiai.
nuotrauka
2021-12-02 11:36
Lietuvos viešosios geležinkelių infrastruktūros tinklą valdanti įmonė „LTG Infra“ 2022 m. planuoja 240 mln. eurų vertės investicijas – 10 proc. didesnes, palyginti su šiais metais. Įmonės prioritetais lieka sklandų judėjimą užtikrinanti infrastruktūra, veiklos efektyvinimas ir plėtra bei eismo saugu...
nuotrauka
2021-12-01 13:57
Susisiekimo ministerija, siekdama padidinti viešųjų pirkimų proceso efektyvumą ir skaidrumą, atkreipia dėmesį į būtinybę plėsti nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių įmonių ketinamų sudaryti sandorių patikrą ir numatyti galimybę patikrinti ne tik sandorio šalį, bet ir subrangovus.
nuotrauka
2021-12-01 10:56
Lapkritį Vilniuje rezervuota 466 naujibutai ir kotedžai, spalį – 454, rugsėjį ir rugpjūtį, atitinkamai, 437 ir 435. Didesnis skaičius rezervacijų, 633, buvo liepą, birželį skaičius taip pat buvo panašus – 484. Jei tendencija nepasikeis ir gruodį, paskutinis ketvirtis gali būti prastesnis nei pernai ...
nuotrauka
2021-12-01 09:45
Valstybės įmonė Turto bankas kartu su partneriais konsultacijų bendrove „Newsec“ kviečia nekilnojamojo turto rinkos dalyvius į konsultaciją dėl galimos Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) būstinės Vilniuje nuomos ar įsigijimo.
nuotrauka
2021-11-30 16:35
Vilniaus apygardos administracinis teismas išnagrinėjo Palangos savivaldybės administracijos skundą ir nusprendė sumažinti jai Konkurencijos tarybos skirtą baudą nuo 33 750 iki 22 500 eurų.
nuotrauka
2021-11-30 16:06
Panevėžio miesto savivaldybė paskelbė daugiafunkcio sporto ir sveikatinimo centro „Aukštaitija“ rangos darbų viešojo pirkimo konkursą.
nuotrauka
2021-11-30 12:02
Lietuvos užimtumo tarnybos duomenimis, kvalifikuotų darbuotojų trūkumas pastaraisiais metais šalyje tapo kritinis ir išaugo tiek, kad daugiau nei dvigubai viršija nekvalifikuotų darbuotojų paklausą. Šios problemos sprendimo būdų ieškota, įgyvendinant komunikacijos kampaniją „Profesijos, pritaikytos ...
nuotrauka
2021-11-30 11:29
Lietuvos apeliacinis teismas atsižvelgė į Kauno apygardos prokuratūros apeliaciniame skunde išdėstytus argumentus, kad Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) tirtoje byloje dėl kyšininkavimo nuteistos bankroto administratorės atžvilgiu būtų taikomas išplėstinis turto konfiskavimas. Iš nuteistosios bus ko...
nuotrauka
2021-11-30 11:18
Anykščių centre elektroninio aukciono būdu parduodamas buvusios bibliotekos pastatas su galimybe rekonstruoti objektą į daugiabutį. NT objekto pradinė kaina aukcione – 315 tūkst. Eur (neįskaitant PVM). Aukcioną organizuoja bendrovė „Newsec".
nuotrauka
2021-11-30 09:30
Vilniaus miesto savivaldybės iniciatyva per šiuos metus sostinėje atnaujinta 10 ugdymo įstaigų aikštynų. Savivaldybė iš viso skaičiuoja per dvejus metus atnaujinusi 22 stadionus ir planuoja atnaujinti dar 13 kitąmet.
nuotrauka
2021-11-30 09:18
Vėjo energetikai sparčiai plečiantis Europoje, sektoriaus dalyviai imasi veiksmų, kad užtikrintų maksimalų vėjo energetikos žalumą. Nors jau yra perdirbama iki 90 proc. vėjo elektrinių detalių, iššūkį kelia iš kompozitinių medžiagų pagamintos, todėl sunkiau perdirbamos jų mentės. Vėjo energetikos se...
nuotrauka
2021-11-29 12:29
Tarptautinės kėlimo platformų federacijos IPAF mobiliųjų darbinių kėlimo platformų (MDKP) operatorių mokymo programa – pirmą kartą prieinama ir Baltijos šalių regione. Nuo šių metų lapkričio mėnesio IPAF mokymus šalyje rengia naujai akredituotas darbuotojų saugos ir sveikatos bendrovės „Verslo Aljan...
nuotrauka
2021-11-29 10:13
Didžiausią įtaką bendram kainų pokyčiui turėjo vidutinio valandinio bruto darbo užmokesčio padidėjimas 1,2 proc., statybinių medžiagų ir gaminių kainų padidėjimas 1 proc., mašinų ir mechanizmų darbo valandos kainos padidėjimas 0,9 proc., pranešė Statistikos departamentas.
nuotrauka
2021-11-29 09:36
  REGISTRACIJA Kviečiame į nemokamą ILAW LEXTAL vebinarą „Naujovės statybų sektoriuje: nuo rangovų atsakomybės iki statybininko ID“, kuriame aptarsime dvi svarbias naujienas, skirtas statybų sektoriui. Nuo lapkričio 1 dienos rangovas tapo atsakingas už darbo užmokesčio mo...
nuotrauka
2021-11-26 13:57
Siekdama plėtoti tvarių energijos išteklių kūrimą, taip mažinant aplinkos taršą ir didinant šalies energetinę nepriklausomybę, Lietuva aktyviai ruošiasi jūrinio vėjo energetikos plėtrai Baltijos jūroje. Šiandien į uostamiestį susirinkusi Klaipėdos jūrų uosto plėtojimo taryba, pirmininkaujama susisie...
nuotrauka
2021-11-26 08:36
Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdyba atlieka ikiteisminį tyrimą dėl galimo kyšininkavimo, papirkimo ir piktnaudžiavimo Biržų rajono savivaldybėje. Įtarimai pareikšti 5 asmenims, tarp kurių – Biržų rajono savivaldybės meras, buvęs savivaldybės administracijos direktorius ir buvęs Seimo...
nuotrauka
2021-11-26 06:25
Seimas po svarstymo pritarė Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo pakeitimo projektui, kuriuo siekiama padidinti būsto šildymo išlaidų kompensacijos gavėjų aprėptį, būsto šildymo išlaidų kompensacijos adekvatumą ir taip sumažinti finansinę naštą nepasiturintiems gyventoj...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos