2021 spalio 19 d. antradienis, 11:22
Reklama  |  facebook

Vaikų darželis prie biuro darbuotojams padėtų sutaupyti vieną darbo dieną per mėnesį

2017-03-16 10:53
Prie biuro įsikūręs darželis didesnei daliai vilniečių per mėnesį padėtų vidutiniškai sutaupyti 8 val. laiko, kurį jie šiuo metu papildomai skiria savo atžaloms vežioti. Kaip parodė bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta apklausa, šiuo metu kas penktas sostinės gyventojas, dirbantis biure, reguliariai veža savo ikimokyklinio amžiaus vaikus į darželį.
nuotrauka
Asociatyvi „Quadrum“ nuotr.


Minimos įmonės
MG Valda, UAB

„Automobilių šalies sostinėje kasmet daugėja, o eismas tampa intensyvesnis, todėl net ir nedaug išsukus iš optimalaus maršruto tenka sugaišti vis daugiau laiko. Šalia darbo esantis darželis, į kurį nereikėtų papildomai užsukti, dirbantiems tėvams padėtų sutaupyti mažiausiai vieną darbo dieną per mėnesį“, – sako bendrovės „MG Valda“, plėtojančios modernų biurų kompleksą „Park Town“, turto valdymo skyriaus vadovė Monika Sabaliauskaitė.

Darbuotojai skaičiuoja kiekvieną minutę

„MG Valdos“ užsakymu atliktas tyrimas parodė, kad didžiausiai daliai – 42 proc. – vilniečių šalia darbovietės įsikūręs darželis per dieną padėtų sutaupyti 16-30 min. laiko, kas vidutiniškai sudaro iki 7-12 val. per mėnesį. Tuo metu 12 proc. sostinės gyventojų sutaupytų iki 10 min., 19 proc. gyventojų – nuo 10 iki 15 min., 14 proc. sutaupytų 31-45 min., o 12 proc. – nuo 46 min. iki 1 val. per dieną. Vidutiniškai sostinės gyventojai, dirbantys biuruose, per mėnesį galėtų sutaupyti vieną darbo dieną, jei vaikų darželis būtų prie pat darbovietės.

Apklausa parodė, kad sostinės gyventojai, dirbantys biuruose, dažniausiai vaikus veža į darželius, esančius pakeliui į darbą (41 proc.). Vežant atžalas į darželį netenka per daug nukrypti nuo tiesiausio maršruto į darbą 44 procentams respondentų ir 15 proc. apklaustųjų nurodė, kad tenka gerokai nukrypti nuo patogiausio kelio.

M. Sabaliauskaitė teigia, kad šiandieniniam žmogui, dirbančiam moderniame verslo centre, jame esantis vaikų darželis yra privalumas, todėl netrukus duris atversiančiame „Park Town“ tam yra numatytos atskiros patalpos. Asmeninio gyvenimo ir darbo suderinimas tampa vienu pagrindinių klausimų, todėl matomas augantis darželio poreikis šalia darbovietės.

Pasak 10 metų verslo psichologijoje besipraktikuojančios psichologės Ugnės Juodytės, spartėjant gyvenimo tempui, žmonės skaičiuoja kiekvieną minutę, o specialistai vis dažniau susiduria su klientais, kurie yra pavargę nuo nuolatinio skubėjimo. Žinoma, tai yra įpročių formavimo klausimas, bet juos labiausiai gali motyvuoti „padedanti“ darbo aplinka: sudarytos sąlygos skirti daugiau laiko šeimai, savo asmeniniams pomėgiams ar interesams, taip pat galimybė praleisti mažiau laiko kelionėje ar stovint kamštyje.

Išspręstas vaikų priežiūros klausimas didina produktyvumą

Kaip rodo atliktos apklausos duomenys, dalis dirbančių tėvų ne visada spėja laiku atvykti į darželį po darbo arba tam turi skirti dalį darbo laiko. Pavyzdžiui, norėdami spėti laiku paimti savo vaikus iš darželio, 35 proc. respondentų dažnai arba labai dažnai iš darbo išeina anksčiau laiko. Tuo metu 32 proc. apklaustųjų nurodo, kad eismo spūstys mieste jiems dažnai arba labai dažnai sukliudo laiku atvykti į vaiko daželį.

„Darbdaviams verta atkreipti dėmesį į tai, kadangi verslo centre veikiantis darželis gali padėti spręsti abi šias problemas – didina darbuotojų produktyvumą, nes jiems nereikia darbo metu vykti pas savo vaikus, ir prisideda prie didesnio jų pasitenkinimo darbo vieta, kadangi taip jiems sudaromos sąlygos lengviau pasirūpinti mažiausiais savo šeimos nariais“, – sako M. Sabaliauskaitė.

Anot psichologės, tyrimai rodo, kad jei darbdavys pasirūpina netoli darbo vietos esančia vaikų priežiūra – darbuotojai teigia patiriantys mažiau streso, yra produktyvesni ir sveikesni nei tie, kurie tokios galimybės neturi. „Įmonei taip pat didelis iššūkis yra gero darbuotojo išlaikymas: tai tampa itin aktualu į rinką ateinant jaunesniems darbuotojams, kurie darbovietę linkę keisti itin dažnai. Pasirūpinimas, kad vaikai būtų šalia – gali būti stiprus motyvatorius renkantis darbdavį“, – teigia U. Juodytė.

Kiekybinį Vilniaus biurų darbuotojų nuomonės tyrimą nekilnojamojo turto bendrovės „MG Valda“ užsakymu atliko tyrimų bendrovė „Spinter tyrimai“. 
Statybunaujienos.lt
Aktualijos

nuotrauka
2021-10-18 15:43
Lietuvoje už projekto „Rail Baltica“ vykdymą atsakinga bendrovė „LTG Infra“ paskelbė rangos darbų konkursą, pagal kurį bus įrengta nauja geležinkelio sankasa bei pastatyti inžineriniai statiniai „Rail Baltica“ geležinkelio ruože Kaunas – Lietuvos ir Latvijos valstybių siena, o konkrečiau – nuo Šveic...
nuotrauka
2021-10-18 15:06
Lietuvos Respublikos valstybinė darbo inspekcija (toliau - VDI) primena, kad pagal aktualiausius Administracinių nusižengimų kodekso nuostatų pakeitimus, numatančius administracinę atsakomybę už darbuotojų saugos ir sveikatos bei darbo įstatymų pažeidimus, nuo šių metų lapkričio 1 d. didėja šios bau...
nuotrauka
2021-10-18 14:18
Tarptautinė nekilnojamojo turto (NT) konsultacijų bendrovė „Newsec“ stiprina savo pozicijas turto valdymo srityje ir pradeda teikti turto valdymo paslaugas Latvijoje. Pirmasis klientas – automobilių importuotojas Baltijos šalyse, Suomijos įmonė „Bassadone Group“.
nuotrauka
2021-10-18 07:08
Augantis vartotojų ir statytojų sąmoningumas ir vis griežtėjantys aplinkosauginiai reikalavimai skatina gamintojus pasiūlyti rinkai vis daugiau ekologiškų medžiagų, kad statyba būtų tvari. Viena higieniškiausių ir aplinkai draugiškiausių žaliavų – mediena. Tačiau nors statyba iš medienos sparčiai po...
nuotrauka
2021-10-15 21:07
Duonos, užkandžių ir šaldytų gaminių įmonė „Mantinga“ iš SEB banko pasiskolinto 21,32 mln. eurų. Didžiausia paskolos suma, 11,4 mln. eurų, bus skirta naujos sluoksniuotų gaminių linijos įsigijimui. 5,3 mln. eurų bus skirti vienos iš įmonės gamyklų rekonstrukcijai. Šios investicijos, kurių bendra ver...
nuotrauka
2021-10-15 07:30
Dirbant skirtingose šalyse, skirtingose rinkose, svarbu išmanyti ne tik nacionalinius statybų reikalavimus ir teisines normas, bet ir kultūrinius niuansus. Pastolių prekybos UAB „Layher Baltic“ inžinierių komandos tarptautiškumas padeda įmonei plėstis į naujas rinkas, o Lietuvos, Vokietijos ir Balta...
nuotrauka
2021-10-15 07:30
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda ketvirtadienį, spalio 14 d., pasirašė Seimo priimtus Viešųjų pirkimų įstatymo ir susijusių įstatymų pakeitimus, kuriuos šalies vadovas inicijavo 2020 m. gegužės mėn.
nuotrauka
2021-10-15 07:23
Susisiekimo ministerija siūlo jau nuo ateinančių metų keliams finansuoti taikyti naują, aiškesniais kriterijais ir ilgalaikiu planavimu pagrįstą finansavimo sistemą. Tai numatyta Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšų administravimo sistemos pertvarkoje, kuriai jau pritarė Vyriausybė ir j...
nuotrauka
2021-10-14 10:41
500 ha sostinės teritorijoje, apimančioje Šeškinės, Pašilaičių ir Fabijoniškių rajonus, netrukus bus pradėti lietaus nuotekų sistemų rekonstrukcijos darbai. Rekonstrukcija suprojektuota taikant žaliosios infrastruktūros ir tvarios vandentvarkos principus.
nuotrauka
2021-10-14 09:54
Asmeniui, pardavusiam nekilnojamąjį turtą (NT), neišlaikius jo 10 metų, atsiranda prievolė deklaruoti už jį gautas pajamas ir sumokėti valstybei gyventojų pajamų mokestį, skaičiuojamą nuo skirtumo tarp gautų pajamų ir su to turto pardavimu susijusių patirtų išlaidų.
nuotrauka
2021-10-14 08:21
Analizuojant stojimo rezultatus, kaip pranešė Seimo Švietimo ir mokslo komitetas, paaiškėjo, kad tarp populiariausių studijų programų universitetuose išlieka medicina ir teisė, o kolegijose – tarptautinis verslas ir bendrosios praktikos slauga.
nuotrauka
2021-10-14 07:55
Aplinkos apsaugos departamentui stabdant dalį AB „Klaipėdos jūrų krovinių kompanija“ („Klasco“) veiklos, aplinkos ministras Simonas Gentvilas atkreipia dėmesį, kad aplinkosaugininkai priėmė sprendimą surinkę reikalavimus pažeidžiančio dulkėtumo įrodymus.
nuotrauka
2021-10-13 11:17
Aplinkos ministerija siūlo, kad statant objektus, finansuojamus iš valstybės ar savivaldybių biudžeto, statytojams būtų privaloma naudoti elektroninį statybos darbų žurnalą. Taip siekiama mažinti šešėlinę ekonomiką ir spartinti daugiabučių renovaciją.
nuotrauka
2021-10-12 09:48
Jau daugiau nei dešimtmetį galioja Europos Sąjungos (ES) reikalavimas statant, parduodant ar nuomojant pastatus pateikti jų energinio naudingumo sertifikatus (PENS). Pastatai vertinami skalėje nuo F iki A++ – pagal šį rodiklį galima vertinti, kiek išlaidų reikės jo apšiltinimui ir eksploatacijai.
nuotrauka
2021-10-11 14:32
Vyriausybėje aptartas Finansų ministerijos parengtas 2022 m. valstybės biudžeto projektas, kuriame didžiausias dėmesys skiriamas šalies saugumui, investicijoms į švietimą, žalesnę, inovatyvią ir aukštos pridėtinės vertės ekonomiką, taip pat gyventojų pajamų augimui, skurdo rizikos mažinimui.
nuotrauka
2021-10-11 10:13
Jei išrašyta ir pateikta sąskaita laiku nebuvo apmokėta, galite ne tik atgauti savo lėšas, bet ir turite teisę be įspėjimo iš skolininko gauti 40 Eur sumą. Ši teisė įmonei atsiranda, kai sueina terminas į sutartyje ar įstatyme nustatytas palūkanas.
nuotrauka
2021-10-11 09:31
Vilniaus oro uostas, priklausantis Lietuvos oro uostų tinklui, paskelbė tarptautinį viešąjį pirkimą ir pradeda ieškoti rangovo, kuriam bus patikėta statyti naująjį keleivių išvykimo terminalo modulį šiaurinėje oro uosto dalyje. Pastačius šį 14,4 tūkst. kv. metrų terminalą, bendras Vilniaus oro uosto...
nuotrauka
2021-10-08 08:05
Spalio 7 d. įvykusiame Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA) visuotiniame narių susirinkime Dalius Gedvilas vėl buvo išrinktas asociacijos vadovu.
nuotrauka
2021-10-06 10:01
Daugiabučių namų renovacijai spartinti skirti teisės aktų pakeitimai, kuriuos siūlo Aplinkos ministerija, padėtų įgyvendinti Vyriausybės iškeltą siekį per metus atnaujinti po tūkstantį daugiabučių.
nuotrauka
2021-10-06 07:06
Į skolininkus orientuotos finansinio stabilumo priemonės, tokios kaip pradinio įnašo reikalavimas, paskolų įmokos ir trukmės ribojimas, apsaugojo vartotojus nuo per didelės finansinių įsipareigojimų naštos pandemijos sukelto šoko metu. Lietuvos banko tarptautinėje Makroprudencinės politikos konferen...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos