2021 rugsėjo 25 d. šeštadienis, 18:25
Reklama  |  facebook

Verslo centras „Park Town“ pirmasis Lietuvoje gavo BREEAM įvertinimą

2017-08-02 10:54
Vilniuje, šalia Lvovo ir Geležinio vilko gatvių sankirtos kylantis verslo centras „Park Town“ pirmasis Lietuvoje gavo BREEAM „New Construction Excellent“ tarpinį įvertinimą, rodantį, kad pirmasis komplekso pastatas suprojektuotas atsižvelgiant į aukščiausio lygio tarptautinius standartus. Ekspertai itin gausiais balais įvertino pastato palankumą čia dirbsiančių darbuotojų sveikatai ir gerovei.
nuotrauka
Bendrovės „MG Valda“ nuotr.


Minimos įmonės
MG Valda, UAB

„Nuo pat pradžių siekėme, kad unikalioje Vilniaus vietoje – dešiniajame Neries krante besiplečiančioje verslo arterijoje, bei tuo pačiu – šalia gamtos (būsimo japoniško sodo) iškilsiantis pastatas taptų etaloniniu verslo centru šalyje: būtų statomas pagal gerąją tarptautinę praktiką, draugiškas aplinkai ir užtikrintų ne tik racionalius verslo įmonių poreikius, bet ir sudarytų geriausias sąlygas čia kasdien dirbsiantiems darbuotojams. Šios ambicijos rezultatas – tarptautinis pripažinimas, pirmasis toks Lietuvoje, liudijantis „Park Town“ išskirtinumą verslo centrų rinkoje“, – sako bendrovės „MG Valda“ generalinė direktorė Sigita Survilaitė-Mekionienė.

Pirmasis, įvertintas projektinėje stadijoje

NT vystytojai naujus pastatus sertifikuoti gali ir projektinėje stadijoje, ir jau pastatę pastatą. Pasak „MG Valdos“ vadovės, atitikti „Excellent“ lygį projektinėje stadijoje yra sudėtingiau, nes būsimiems pastatams keliami aukštesni reikalavimai nei bandant sertifikuoti jau esantį pastatą.

„Jeigu pastatas turi sertifikuotą projektą, tai reiškia, kad jis labiau atitiks geriausią tarptautinę praktiką, sukurs didesnę pridėtinę vertę nuomininkams ir aplinkai, nes visomis svarbiomis detalėmis pradėta rūpintis dar iki statybų“, – priduria S. Survilaitė-Mekionienė.

„Excellent“ sertifikatas ekspertų suteiktas „Park Town“ verslo centro pirmojo pastato projektui. Aukštų BREEAM standartų bendrovė sieks ir su antruoju komplekso statiniu, kuris bus užbaigtas kitų metų pabaigoje – dukart didesnio, 14.800 kv. metrų ploto pastato projekto sertifikavimo procedūros jau yra pradėtos.

Sudarys palankias sąlygas dirbantiesiems

Ekspertų vertinimais, gauti „Excellent“ sertifikatą statiniams sudėtingiausia pagal du kriterijus – energetiką bei sveikatą ir gerovę.

„Sertifikuojant pastatus daug dėmesio skiriama, kiek jame sudaromos sąlygos komfortiškai jaustis žmonėms. Yra vertinama daugybė aspektų – nuo šiluminio komforto, darbo vietų apšvietimo, patalpų vėdinimo, iki tokių dalykų, kaip natūralios dienos šviesos prieinamumas, judėjimo pastate patogumas ar vandens kokybę užtikrinantys įrenginiai“, – pasakoja S. Survilaitė Mekionienė.

Tuo tikslu „MG Valda“ ne tik atidžiai planavo patalpas, bet ir įdiegė daug išmanių inžinerinių sistemų, reguliuojančių komfortišką patalpų vėdinimą ir drėkinimą, apšvietimą. Pavyzdžiui, yra įdiegti patalpų būvio ir langų pozicijos jutikliai, individualaus darbo vietos apšviestumo valdymo elektriniai roletai, o kiekvienoje patalpoje mikroklimatas gali būti valdomas individualiai. Įvairūs tyrimai rodo, kad pagal BREEAM sertifikuoti pastatai daro palankią įtaką dirbančiųjų juose savijautai ir darbo našumui. Pavyzdžiui, darbuotojų produktyvumas vien dėl geresnės oro ventiliacijos gali išaugti 8-11 proc., o susirgimų tikimybė mažesnė 8-10 procentų.

Bendrovės „MG Valda“ atstovai informuoja, kad sveiką ir malonią aplinką padės kurti ir šalia verslo centro suplanuotas japoniškas sodas, kurio projektą parengė pasaulinio lygio Japonijos kraštovaizdžio architektai – tėvas ir sūnus Shiro Nakane bei Yukihiro Nakane.

Siekiant sukurti draugišką aplinkai pastatą, bendrovė taip pat pritaikė daug technologinių inovacijų energetikos srityje: pastate įdiegti aeroterminiai ir geoterminiai šildymo sprendimai padeda palaikyti tinkamą patalpų mikroklimatą ir užtikrina mažesnes energines sąnaudas, elektrą gamina pastato fasaduose sumontuoti saulės energijos moduliai, liftuose pritaikyti elektros regeneracijos sprendimai.

Pranešama, kad projektas „Park Town“ vystomas dviem etapais – pirmojo 7 200 kv.m. ploto pastato statybos jau baigiamos, o antrasis 14 800 kv.m. ploto pastatas bus užbaigtas paskutinį 2018 m. ketvirtį. Bendros investicijos į verslo centrą siekia 40 mln. EUR, į projektą investuoja nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „MG Valda“. 

Bendrovės „MG Valda“ nuotr.

Statybunaujienos.lt
Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2021-09-23 06:51
Pristatyta Kauno centrinio pašto įveiklinimo galimybių studija, kurioje pateiktos rekomendacijos dėl šio unikalaus pastato išsaugojimo ir pritaikymo visuomenės reikmėms. Pagrindinė rekomendacija – čia įsteigti Architektūros centrą (institutą), vykdantį ir muziejaus funkcijas.
nuotrauka
2021-09-23 06:49
„Vilniaus vandenys“ eksploatuojamiems vandentiekio tinklams sukūrė ir jau sėkmingai naudoja skaitmeninį „dvynį“. Keli šimtai vamzdyne įrengtų specialių jutiklių ne tik leidžia į skaitmeninę erdvę perkelti visą Vilniaus miesto vandentiekį, realiu laiku vertinti vandens tiekimo situaciją sostinėje, be...
nuotrauka
2021-09-22 11:22
Su Rinktinės gatve Vilniuje besiribojančiame sklype Ceikinių g. 2 planuojamas naujas daugiafunkcis administracinių ir viešbučio pastatų kvartalas.
nuotrauka
2021-09-21 07:22
UAB „INSTITA“ įgyvendino unikalų projektą Lietuvoje. Pirmą kartą vandens valymo įrenginiai buvo pastatyti ežero dalyje. Šis projektas, įgyvendintas bendrovės „Dzūkijos vandenys“ užsakymu, Alytaus miestui yra itin svarbus gamtosauginiu požiūriu.
nuotrauka
2021-09-17 13:37
Klaipėdos centrinio pašto rūmų komplekse tikslingiausia yra įkurti daugiafunkcę kultūros erdvę – Klaipėdoje gimusio pasaulinio garso mokslininko astronomo F. W. Argelanderio vardo mokslo ir meno centrą su muziejinėmis, renginių, rezidencijų funkcijomis, įprasminant istorinį palikimą ir orientuojanti...
nuotrauka
2021-09-17 13:30
NT plėtros bendrovė „Sirin Development“ užbaigė Kauno logistikos centro antrąjį statybų etapą. Martinavos kaime, Kauno rajone, greta automagistralės Vilnius-Kaunas, atidaryta 16 tūkst. kv. m ploto sandėlių su administracinėmis patalpomis.
nuotrauka
2021-09-16 12:14
Didžiausio Baltijos šalyse ir Suomijoje greitojo maisto restoranų tinklo „Hesburger“, gavęs reikiamus statybos leidimus, pradeda statyti pirmąjį savo restoraną Druskininkuose, M.K. Čiurlionio g. 78. Naujasis restoranas turėtų pradėti veikti po metų, iš viso į šį projektą planuojama investuoti 1,3 ml...
nuotrauka
2021-09-16 12:00
Rugsėjo 15 d. gautas Vilniaus m. savivaldybės leidimas DHL skubių siuntų terminalo statyboms Vilniaus oro uosto teritorijoje. Terminalo statybų build-to-suit tipo projektą valdo investicinės bendrovės UAB „Eika Asset Management“ (EAM) fondas UAB „Eika Real Estate Fund“ (EREF), kuris per II platinimo...
nuotrauka
2021-09-16 11:48
Ant Tauro kalno sostinėje kuriamo naujo, modernaus ir daugiafunkcio meno centro – Nacionalinė koncertų salės „Tautos namai“ naujienos – projekto eiga ir tikslai nuo šiol bus skelbiami naujoje interneto svetainėje.
nuotrauka
2021-09-16 10:21
Įmonių grupė „Panevėžio keliai“, efektyvindama veiklą ir reaguodama į rinką, pertvarko dalį įmonių. Per artimiausius mėnesius bus įgyvendinti Grupei priklausančių kelių infrastruktūros įmonių pokyčiai, po kurių bus išgrynintas veikiančių įmonių portfelis, konsoliduotos kompetencijos ir atsakomybės.
nuotrauka
2021-09-16 10:00
Rugsėjo pradžioje rekonstrukcijai uždarytame Palangos oro uoste bus atnaujintas ne tik kilimo ir tūpimo takas, peronas ir riedėjimo takas – rekonstrukcijos metu diegiami tvarūs inžineriniai sprendimai, dėl kurių visi procesai taps draugiškesni aplinkai.
nuotrauka
2021-09-15 11:42
Aplinkos ministerija sugriežtino atliekų deginimo metu susidariusių nepavojingųjų pelenų ir šlako atliekų tvarkymo reikalavimus. Nuo šiol šias atliekas bus galima saugiai panaudoti keliams tiesti, pastatų pamatams, šalinamų atliekų sluoksniams perdengti, sąvartynų uždarymui ir laikiniems keliams juo...
nuotrauka
2021-09-15 10:12
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Darnu Group“ prekybinių biuro sandėlių plėtrai (angl. stock office) įsigijo 1,7 ha sklypą sostinės Gariūnų gatvėje.
nuotrauka
2021-09-15 07:00
„Naresta“ pranešė pasirašiusi rangos sutartį su įmonės „Lords LB Asset Management“ valdomam fondui „LB Special Fund IV“ priklausančia bendrove „Orkela“.
nuotrauka
2021-09-14 06:32
Klaipėdoje atidaryta atnaujinta, šiuolaikinius reikalavimus atitinkanti ir moderni sporto bazė – Paryžiaus Komunos gatvėje esanti Klaipėdos futbolo mokykla.
nuotrauka
2021-09-13 05:56
Balta stogo danga dengtas žaliausias Lietuvoje logistikos centras WESTHUB visą eksploatacijai reikalingą energiją planuoja gauti iš saulės elektrinės, sumontuotos ant stogo. Dėl specialios stogo dangos „RENOLIT ALKORPLAN Bright“ šio pastato energinis naudingumas yra kur kas aukštesnis – tokie stogai...
nuotrauka
2021-09-07 14:19
Įmonių grupė „KG Constructions Group“ įsteigė dvi antrines įmones – „KGC Facades UK Ltd“ Jungtinėje Karalystėje, kuri atsakinga už pardavimų plėtrą ir projektų įgyvendinimą, bei projektavimo įmonę „KGC Switzerland AG“ Šveicarijoje, kuri atsakinga už projektavimą, o ateityje ir už projektų vykdymą vi...
nuotrauka
2021-09-07 10:12
Pramoninėms sostinės vietoms transformuojantis į darnias miesto zonas, Drujos g. 2 esantį pramoninės paskirties pastatą rengiamasi rekonstruoti į administracinį, o jo projektiniai pasiūlymai netrukus nuotoliniu būdu bus pristatyti visuomenei.
nuotrauka
2021-09-06 13:56
Tarptautinis viešbučių tinklas „Accor“ plečia visame pasaulyje žinomų prekių ženklų portfelį Baltijos regione. Tinklas pasirašė sutartį su UAB „Ramusis pamarys“ dėl naujo „Mercure“ viešbučio Klaipėdoje.
nuotrauka
2021-09-06 07:00,      papildyta 2021-09-14 21:36, Papildyta nuotraukomis
Visi pokyčiai – dideli ar mažesni, esminiai ar mažareikšmiai – turi turėti patikimą, išbandytą atramą. 25-tus metus rinkoje veikiančioje UAB „Empower-Fidelitas“ pasikeitė vadovai. Generaliniu direktoriumi tapęs Artūras Lapinskas sako, kad didelių pokyčių artimiausiu laiku neplanuoja, tačiau perspekt...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos