2024 gegužės 29 d. trečiadienis, 11:48
Reklama  |  facebook

Verslo centras, įsikūręs šalia Vilniaus Vakarinio aplinkkelio: judėsime kitaip

2024-05-15 08:30
Vilniaus vakarinėje dalyje, šalia Buivydiškių tvenkinio, neseniai iškilęs modernus 5 aukštų biurų pastatas „Vestum" vilioja nuomininkus. Naujasis nekilnojamojo turto objektas vienoje iš pagrindinių Vilniaus miesto sankryžų, kur susikerta Šiaurinė gatvė ir Vakarinis aplinkkelis, pirmiausia domina patogią vietą vertinančius, nuo sostinės spūsčių pavargusius verslo atstovus.
nuotrauka
Bendrovės „Norteo“ nuotr.


Minimos įmonės
Binkauskas ir Stašinskas, UAB
Norteo, AB
Atsižvelgė į mažesnių patalpų poreikį

Vilniaus Vakarinėje gatvėje 105 numeriu pažymėtas verslo centras „Vestum" – tai 6 000 kv. m nuomojamo ploto pastatas su 4 000 kv. m ploto dengta dviejų aukštų automobilių stovėjimo aikštele, kurioje numatyta net 500 vietų darbuotojų ar lankytojų automobiliams. Pro langus matyti patrauklus vandens telkinys, pabrėžiantis žaliojo Vilniaus privalumus.

Prieš 5 metus suplanuotos AB „Norteo" investicijos į šį pernai pradėtą statyti kompleksą sieks 12 mln. Eur. Iki įkurtuvių liko mažiau nei pora mėnesių, netrukus bus baigti visi suplanuoti darbai, potencialūs nuomininkai jau šiandien matuojasi naujas darbo erdves.

„Projekto sprendimą padiktavo tai, kad Vilniaus vakarinėje dalyje nebuvo pakankamos modernių biurų patalpų pasiūlos. Pastaruosius kelerius metus stebėjome ir mažesnių biuro patalpų poreikį, jį padiktavo populiarėjantys lankstūs darbo grafikai, mažėjantis darbo vietose nuolat dirbančių žmonių skaičius. Tam didelę įtaką turėjo ir COVID-19 pandemija", – pasakoja pranešime cituojama AB „Norteo" pardavimų partnerė Jurgita Čepulėnė.

Jos manymu, verslo centras „Vestum" pirmiausia yra aktualus vidutinio dydžio ir mažoms įmonėms, kurių veikloje reikalingas greitas judėjimas tiek mieste, tiek susisiekiant su kitomis Lietuvos vietovėmis. Naujojo verslo centro vieta būtent ir leidžia negaištant laiko ir sostinės centrą patogiai pasiekti, ir klientus priimti.

Binkauskas ir StašinskasBendrovės
„Norteo“
nuotr.
 
Bus judama spūstims priešinga kryptimi

„Šioje miesto dalyje pasirinkus biurą patenkama į eismo srautą, priešingą spūstis kuriančiam judėjimui. Tiek į darbą, tiek atgal čia bus judama be spūsčių, taip galima sutaupyti iki 2 valandų per dieną. Tai 80 valandų papildomo laisvo laiko per mėnesį, o per metus šis iš didmiesčio atkovotas laikas sudarytų visą mėnesį. Apie tai pagalvota žvelgiant į miesto planą, įvertinus šio projekto vietą prie Šiaurinės gatvės ir Vakarinio aplinkkelio sankryžos. Galime sakyti, kad „Vestum" yra lengvai pasiekiamas iš visų 4 pagrindinių pasaulio krypčių", – aiškina AB „Norteo" atstovė.

Verslo centro vieta ypač patogi atvykstantiems iš Kauno ir Panevėžio. Į čia įkurtą darbo vietą atvykti iš Kauno nesutrukdys šviesoforai – šioje kelio atkarpoje toks yra vienintelis.

Įvertino pasikeitusį požiūrį į darbo vietą

Pasak J. Čepulėnės, imtis „Vestum" projekto anaiptol ne paskutinė priežastis buvo ir pasikeitęs darbdavių bei pačių darbuotojų požiūris į darbo aplinką. Dar prieš kelerius metus tai buvo ne itin aktualu, o dabar tampa viena iš esminių sąlygų, renkantis nuomojamą biuro plotą.

„Vis daugiau mažų ir vidutinių įmonių dairosi naujos statybos patalpų tam, kad savo darbuotojams galėtų užtikrinti geras darbo sąlygas. Aktualu tokie dalykai kaip modernios vėdinimo ir šildymo sistemos, taip pat daug dėmesio skiriama garso izoliacijai", – teigia J. Čepulėnė.

AB „Norteo" pardavimų partnerė atkreipia dėmesį, kad „Vestum" atsiradimas patogioje susisiekti sostinės vietoje atspindi ir bendrą globalią, o ypač JAV didmiesčiuose populiarią tendenciją. Biurų patalpos miestų centruose tuštėja, darbuotojai vis labiau taupo savo kelionių į darbą ir atgal laiką, lengvai pasiekiamų darbo vietų poreikis didėja.

Augančiam verslui – palaipsniui augantis biuras

Vilniuje tokiam verslo centro sprendimui sąlygos susidarė keičiantis pačiam miestui – pirmiausia atsiradus Vakariniam aplinkkeliui, o dar labiau dėl suplanuotos Šiaurinės gatvės. Atsižvelgta ir į tai, kad apie 50 proc. Vilniaus gyventojų koncentruojasi būtent šioje miesto dalyje. Anot J. Čepulėnės, tokie rajonai, kaip Pilaitė, yra vieni labiausiai besiplečiančių, jų gyventojų amžiaus vidurkis vienas mažiausių, čia kuriasi jaunos šeimos. Būtent tokiai potencialių darbdavių ir darbuotojų kategorijai gali būti aktuali patogi ir moderni darbo vieta verslo centre „Vestum" už optimalią nuomos kainą (10,5–15,5 Eur už kv. m per mėn. + PVM).

Binkauskas ir Stašinskas

Bendrovės „Norteo“ nuotr.

Tarp papildomų „Vestum" privalumų – A+ pastato energinio efektyvumo klasė, dvigubo stiklo ir aliuminio pertvaros tarp kabinetų su puikia garso ir šilumos izoliacija, šiuolaikiškos vėdinimo, rekuperacijos ir šildymo sistemos, itin šviesios, funkcionalios biurų patalpos, atskira virtuvės ir valgomojo zona, lankstūs patalpų (nuo 52 iki 116 kv. m) planavimo sprendimai, kai augant įmonei galima palaipsniui patogiai išsinuomoti daugiau vietos.

Įkurtuvėms šiuo metu besiruošiančiam verslo centrui „Vestum" pasirinktas generalinis rangovas – nuo 2006 m. rinkoje darbus vykdanti statybos ir statybos valdymo projektų įmonė UAB „Binkauskas ir Stašinskas".
Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2024-05-29 09:56
Šią savaitę užbaigti konstrukciniai „Sand Offices" verslo centro statybų darbai. Ta proga, tradiciškai, virš pastato iškeltas vainikas. Vilniaus Žalgirio ir Linkmenų gatvių sankirtoje kylančio verslo centro statybos prasidėjo šių metų sausio mėnesį.
nuotrauka
2024-05-28 10:40
Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ didina dukterinės bendrovės „Lvovo projektai“ įstatinį kapitalą nuo 300 tūkst. iki 50 mln. eurų. Šiuo žingsniu siekiama efektyvinti įmonių grupės struktūrą ir Latvijoje uždirbtą kapitalą reinvestuoti Lietuvoje.
nuotrauka
2024-05-28 09:57
Apsaugos paslaugas teikianti bendrovė „Eurocash1" ir „Panevėžio statybos tresto" (PST) valdoma įmonė „Šeškinės projektai" pasirašė sutartį dėl daugiau nei 800 kv. m ploto biuro erdvių verslo centre „U219", Vilniuje. Jose įsikurs „Eurocash1" pagrindinė būstinė Baltijos šalyse.
nuotrauka
2024-05-27 14:50
Investicijų valdymo įmonė „Demus Asset Management“ valdomas uždarojo tipo fondas „Victory Development Venture“ įsigijo naują projektą – „Ežero takais by Citus“. Iš viso į projektą ketinama investuoti 8 mln. eurų, iš informuotųjų investuotojų „Demus Asset Management“ pritraukė 2 mln. eurų.
nuotrauka
2024-05-27 10:26
Naujausia, šių metų gegužės mėnesį atlikta Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) narių apklausa rodo, kad nekilnojamojo turto (NT) verslas labiausiai tiki būsto rinka ir būtent šiame sektoriuje kreips didesnę dalį savo investicijų. Neapibrėžtumo kupinoje rinkoje NT plėtotojai vis ...
nuotrauka
2024-05-27 09:40
Generalinė rangos įmonė „Conres“ pradėjo „Ukmergės pramonės parko“ plėtros I etapo statybos darbus. Penktadienį, simbolinės laiko kapsulės įkasimu, pažymėta šio projekto pradžia. Naujose gamybinėse patalpose įsikurs viena iš grupės įmonių – „Stansefabrikken“.
nuotrauka
2024-05-24 11:36
Per pirmąsias tris savaites nuo finansinės priemonės „Milijardas verslui" starto įmonės suskubo aktyviai teikti paraiškas finansavimui gauti. Nacionalinė plėtros įstaiga INVEGA sulaukė 25 paraiškų paskoloms, kurių bendra prašoma suma viršija 1 mlrd. eurų, tad nuo šiol klientų teikiamos paraiškos sko...
nuotrauka
2024-05-23 13:36
Didžiausia pasaulyje lanksčiai nuomojamų įrengtų darbo vietų kompanija IWG, kuriai priklauso biurų nuomos tinklas „Regus", verslo centre „U219" Vilniuje steigia naują darbo erdvę. Joje bus sukurtos hibridiniam darbui pritaikytos darbo vietos, privatūs biurai, posėdžių salės ir kūrybinės erdvės. Biur...
nuotrauka
2024-05-23 10:47
„Pro Kapital Lietuva" pasirinko finansinį partnerį plėtojamo aukščiausios klasės NT projekto Vilniaus senamiestyje įgyvendinimui – pasirašyta sutartis su „Šiaulių banku" dėl 13,2 mln. eurų paskolos.
nuotrauka
2024-05-22 17:24
„EIKA Development" valdomame, naujai statomame verslo centre „Jasinskio 2" daugiau nei pusė ploto jau yra išnuomota: čia įsikurs advokatų kontora „Ellex Valiūnas" bei į kokybiškas, modernias patalpas kelsis ir Nyderlandų karalystės ambasada, kuri sudarė sutartį dėl 552 kv. m ploto patalpų nuomos.
nuotrauka
2024-05-22 09:29
Panevėžio miesto savivaldybės užsibrėžta ambicija mieste įkurti profesionalaus, šiuolaikinio meno erdvę, virsta realybe: jau kitą savaitę duris atvers pasaulinio garso menininko, daugiafunkcionalisto Stasio Eidrigevičiaus menų centras, pavadintas Stasys Museum.
nuotrauka
2024-05-21 14:36
Investicija į nekilnojamąjį turtą (NT) lietuviams visada buvo viliojantis pasirinkimas, tai atskleidė ir pandemija, kai dažnas puolė ieškoti antro būsto pajūryje ar sodybos užmiestyje. Pranešime cituojamas NT ekspertas Marius Bružas sako, kad nors šis bumas jau praėjo, išskirtinio būsto poreikis yra...
nuotrauka
2024-05-21 13:13
Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ verslo centro „Business Stadium Central“ vidaus inžinerinių sistemų montavimo rangovais pasirinko Lietuvos įmones „Aktinis“, „Todera“, „Ivalta“, „PoolPro“. Bendra su rangovais sudarytų sutarčių vertė – 5,6 mln. eurų.
nuotrauka
2024-05-21 12:56
Kada prekybos centras gali vadintis tvariu? Ar tam užtenka deramai surūšiuoti atliekas ir pakeisti lemputes? Vienas iš technologiškai pažangiausių „Nordika“ tvarumo aspektų – R8 tech įrankio, kuris paremtas dirbtiniu intelektu, naudojimas. Ši automatizavimo sistema valdo prekybos centro šildymo, vė...
nuotrauka
2024-05-21 09:50
Dar prieš kelerius metus prie rekordinio efektyvumo saulės elementų kūrimo prisidėję Kauno technologijos universiteto (KTU) chemikai šiemet išradimą dar patobulino. Pasak jų, tai – itin svarbus žingsnis link naujos kartos saulės elementų gamybos.
nuotrauka
2024-05-21 07:11
Apie 40 % visų šalčio tiltų pastate susidaro dėl sienų ir kolonų. Ir tai lemia apie 10 % šildymo energijos nuostolių. Vokietijos įmonė SCHÖCK BAUTEILE GmbH sukūrė ir rinkai pasiūlė tvarių, patogių ir aukštos kokybės sprendimų – SCHÖCK SCONNEX gaminių asortimentą, prisidedantį prie tvaraus pastato ko...
nuotrauka
2024-05-20 14:25
Tankiai gyvenamame Vilniaus Pašilaičių rajone atsiras dar vienas valstybinis lopšelis-darželis, kurį galės lankyti 280 vaikų. Projektui jau išduotas statybą leidžiantis dokumentas ir, jei procesas vyks sklandžiai, statyba turėtų prasidėti iki kitų metų ir trukti apie dvejus metus. Priimti vaikus dar...
nuotrauka
2024-05-20 11:09
Oficialiai pažymėtas Tauragės daugiafunkcės arenos antrasis statybų etapas – į būsimus sporto ir kultūros centro pamatus įkasta simbolinė laiko kapsulė ateities kartoms. Tikimasi, kad itin laukta ir regionui svarbi arena įneš dar daugiau kultūros ir galimybių sportuoti į visos apskrities gyvenimą. ...
nuotrauka
2024-05-20 10:51
Ekonomikos ir inovacijų ministerija investuoja į Lietuvoje veikiančių verslo paslaugų centrų modernizavimą. Skelbiamas 2,4 mln. eurų kvietimas teikti projektų įgyvendinimo planus verslo paslaugų centrams, norintiems automatizuoti savo veiklos procesus.
nuotrauka
2024-05-17 07:46
Rekonstruotas Kauno apskrities VPK Kauno miesto Nemuno policijos komisariato pastatas. Atlikti rekonstrukcijos darbai kainavo apie 1,2 mln. Eur.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas