2023 rugsėjo 27 d. trečiadienis, 1:14
Reklama  |  facebook

Vilkaviškio Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjui ir jo giminaičiui – nuosprendis

2023-05-12 13:57
Kauno apygardos teismas priėmė apkaltinamąjį nuosprendį byloje, kurioje Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjas Mindaugas Šaučiūnas kaltintas piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi bei dokumentų klastojimu, bendrininkaujant kartu su artimu giminaičiu G. Š. Šioje byloje dėl poveikio liudytojams nuteisti ir minėtų kaltinamųjų artimi giminaičiai M. Š. ir A. Š.
nuotrauka
Vilkaviškio r. savivaldybės / FB nuotr.


Minimos įmonės
Vilkaviškio r. savivaldybė,
Bylos duomenimis, rašoma Generalinės prokuratūros pranešime, savivaldybės darbuotojas Mindaugas Šaučiūnas, būdamas valstybės tarnautoju, 2013–2017 metais, siekdamas turtinės naudos ir piktnaudžiaudamas tarnybine padėtimi, klastojo dokumentus. M. Šaučiūnas, būdamas Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėju, į savivaldybę atvykstančius asmenis, kurie kreipdavosi dėl pastatų rekonstravimo ar statybos projektų, pagal išankstinį susitarimą, nukreipdavo pas savo giminaitį architektą G. Š., kuris tuo metu buvo privačios įmonės statybos vadovo padėjėjas ir už piniginį atlygį galėjo paruošti pageidaujamą statybos projektą.

Įrodyta, kad M. Šaučiūnas už atlygį pats sutikdavo paruošti projektus, kuriuos pats vėliau tvirtindavo ir išduodavo reikalingus leidimus. Nustatyta, kad M. Šaučiūnas, siekdamas nuslėpti dokumentų autorystę, klastodavo duomenis, jog projektų kūrėjai ir vadovai yra kiti architektai, kurie apie tai nieko nežinojo. Kaltinamasis M. Šaučiūnas už paruoštus ir patvirtintus projektus gaudavo piniginius atlygius grynaisiais arba pavedimais į G. Š. banko sąskaitą.

Su kaltinamaisiais M. Šaučiūnu ir G. Š. artimais ryšiais susiję asmenys M. Š. ir A. Š. siekė paveikti liudytoją – duoti melagingus parodymus, kad jų giminaičiai išvengtų baudžiamosios atsakomybės. Abu asmenys vieną iš bylos liudytojų siekė įtikinti, jog ji apklausos metu nekalbėtų, o tyrėjui paaiškintų, jog tiriami įvykiai buvo seniai ir jų neprisimena, teigtų, kad nežino kur yra tyrimui reikšmingi dokumentai, taip pat buvo žadama atsilyginti materialiai.

Kauno apygardos teismo nuosprendžiu, M. Šaučiūnas pripažintas kaltu dėl piktnaudžiavimo ir dokumentų suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu, subendrinus bausmes jam paskirta beveik 15 000 eurų bauda ir atimta teisė dirbti valstybės tarnyboje vienerius metus, taip pat bus išieškota konfiskuotino turto vertę atitinkanti suma – beveik 19 000 eurų.

G. Š. pripažintas kaltu dėl bendrininkavimo piktnaudžiauti ir bendrininkavimo klastojant dokumentus. Jam paskirta beveik 5500 eurų bauda.

Taip pat iš M. Šaučiūno ir G. Š. lygiomis dalimis, beveik po 9000 eurų, bus išieškota konfiskuotino turto vertė bei priteisti nukentėjusiųjų civiliniai ieškiniai turtinei bei neturtinei žalai atlyginti, kurių bendra suma beveik 6500 eurų.

M. Š. ir A. Š. pripažinti kaltais ir dėl poveikio liudytojui. Už tai teismas M. Š. paskyrė laisvės apribojimą 6 mėnesiams, A. Š – keturiems mėnesiams, įpareigojant asmenis nuo 23.00 val. iki 6.00 val. būti namuose.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui. 
Statybunaujienos.ltSavivaldybėse

nuotrauka
2023-09-26 13:31
Nuo 2024 m. sausio 1 d. miestuose ir miesteliuose savivaldybėms patikėjimo teise bus perduota valstybinė žemė, kuri nėra suplanuota valstybės reikmėms. Patikėjimo teise valdomoje valstybinėje žemėje savivaldybės miestų ir miestelių teritorijose atliks naujas funkcijas, kurias joms numato perduoti Na...
nuotrauka
2023-09-26 11:49
Žaliakalnio karūna tituluojamoje laikinosios sostinės vietoje išskirtinių būsto projektų ir NT paslaugų kompanijos „Citus“ valdomame projekte „Radio City by CITUS“ baigtas pirmasis etapas. Į jį investuota daugiau nei 8,3 mln. eurų.
nuotrauka
2023-09-26 11:17
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Kauno ligoninėje artimiausiu metu bus pradėti Skubiosios pagalbos bei Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyrių modernizavimo darbai. Pokyčiai, kurie bus įgyvendinti iki 2024 m. pabaigos, leis užtikrinti paslaugų teikimą didesniems pacientų srautams i...
nuotrauka
2023-09-26 11:05
Panevėžyje sparčiai vykdomi miesto autobusų stoties statybos darbai. Jau įrengti lauko vandentiekio, vidaus lietaus nuotekų bei drenažo, vidaus vandentiekio tinklai, sumontuotos stoties pastato denginį laikysiančios metalinės kolonos, išbetonuota požeminės stovėjimo aikštelės perdanga, keleivių lau...
nuotrauka
2023-09-22 12:59
Diskusijose apie kvalifikuotų darbuotojų stoką bei jų pritraukimo galimybes vis dažniau atsigręžiama į emigracijoje gyvenančius ir į Lietuvą sugrįžti svajojančius mūsų piliečius. Juolab, kad grįžtančių į gimtinę ar rimtai ketinančių tai daryti skaičiai kasmet auga. Emigrantų, ypač kvalifikuotų darbu...
nuotrauka
2023-09-21 11:46
Sostinėje daugėja rekreacinių zonų, kuriose gyventojai gali mėgautis gamtos teikiamais malonumais ir poilsiu. Tyrimai rodo, kad arti namų esantys parkai ir žaliosios erdvės teigiamai veikia gyventojų sveikatą – mažina stresą, širdies ir kraujagyslių ligų riziką, padeda išvengti medžiagų apykaitos su...
nuotrauka
2023-09-21 11:13
Nuvilnijus informacijos bangai, kad sostinės gyventojai, gaunantys kompensacijas už šildymą ir balsuojantys prieš renovaciją, valstybės paramos nebegaus, patikslinama, kokių priemonių artimiausiu metu bus imtasi.
nuotrauka
2023-09-18 11:48
Prasideda priėjimo prie Gulbino ežero atvėrimo darbai. Vilniečiai galės patogiai ateiti prie ežero, esančio šalia Gulbinų kvartalo, iš šiaurinės ir pietinės pusių. Planuojamas įrengti apie 250 m ilgio medinis takas, ežero pakrantėje taip pat bus kuriama poilsiavietė, įrengiamos grilio vietos su suol...
nuotrauka
2023-09-14 11:55
Kauno apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus (VIGS) prokurorai, reaguodami į žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją apie bandymus keisti Alytaus bendrąjį planą ir miesto centre leisti statyti penkiaaukščius pastatus, inicijavo tyrimą dėl galimo viešojo intereso pažeidimo.
nuotrauka
2023-09-13 15:47
Baisogaloje ir Šeduvoje pradėta dviejų naujų didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelių statyba.
nuotrauka
2023-09-12 16:38
Šalia Vilniaus, Avižieniuose oficialiai pradėtos prekybinių sandėlių (angl. stock-office) projekto „Urban HUB" statybos.
nuotrauka
2023-09-12 15:39
Sparčiai augančiame sostinės Pilaitės mikrorajone simboliniu kapsulės įkasimu pažymėtas vaikų lopšelio-darželio statybos darbų startas.
nuotrauka
2023-09-11 11:17
Nuo rugsėjo 11 d. bus teikiamas finansavimas namų ūkiuose susidariusių asbestinio šiferio atliekų surinkimo, vežimo ir šalinimo išlaidoms.
nuotrauka
2023-09-08 09:11
2 201 gyventojas – tiek šiauliečių dalyvauja VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro (ŠRATC) ir Šiaulių miesto savivaldybės administracijos įgyvendinamame maisto ir virtuvės atliekų surinkimo projekte „#AšPats. Planuoju. Valgau. Rūšiuoju. Saugau.“ Teisingai atskirtos ir išrūšiuotos maisto atliek...
nuotrauka
2023-09-07 08:16
Dar 2021 m. pavasarį Akmenės rajono savivaldybės administracija ir VŠĮ Lietuvos verslo paramos agentūra (dabar – Inovacijų agentūra) pasirašė projekto „Apšvietimo tinklų atnaujinimas, mažinant energijos suvartojimą Akmenės rajono savivaldybėje“ finansavimo sutartį (preliminari Projekto vertė – 3.101...
nuotrauka
2023-09-07 08:05
Pasirašyti pirmieji energijos sutaupymo susitarimai su savivaldybių valdomomis įmonėmis. Energetikos ministerija ir UAB „Šiaulių vandenys“ bei UAB „Kėdbusas“ sutarė dėl techninių energijos efektyvumo didinimo priemonių diegimo įmonių veikloje.
nuotrauka
2023-09-07 07:56
Vilniaus senamiesčio ir jo apsaugos zonos tvarkymo (specialųjį) planą planuojama parengti per dvejus metus. Parengtas, šis dokumentas taps pagrindiniu Vilniaus senamiesčio ir jo apsaugos zonos teritorijų planavimo dokumentu, kuriuo, be kita ko, bus numatoma, kokie statybos, rekonstrukcijos, remonto,...
nuotrauka
2023-09-07 07:33
Šiuo metu Panevėžyje yra 465 gatvės. Jų bendras ilgis siekia daugiau nei 295 km. Ilgiausia – J. Janonio g., jos ilgis siekia 5,8 km. Antra pagal ilgį gatvė Panevėžyje – Klaipėdos g. – 4,9 km, trečia – Smėlynės g. – 3,9 km. Toliau rikiuojasi Pušaloto g. – 3,6 km, Nemuno ir Kerbedžio gatvės, kurių ilg...
nuotrauka
2023-09-06 10:57
Telšiuose atidarytas „Ateities“ progimnazijos baseinas.
nuotrauka
2023-09-06 10:46
Apie „Rail Baltica“ projektą, Panevėžio laisvąją ekonominę zoną bei jau šį savaitgalį vyksiantį 520-ąjį Aukštaitijos sostinės gimtadienį – pokalbis su Panevėžio miesto meru Ryčiu Račkausku.

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse