2021 spalio 19 d. antradienis, 10:53
Reklama  |  facebook

Vilniaus Antakalnyje pradėta statyti nauja gyvenvietė, bus investuota 14 mln. eurų

2016-11-08 09:35
2018 m. pradžioje Vilniaus rajone Antakalnyje iškils nauja gyvenvietė „Ąžuolų terasos“. Ji – ketvirtasis ir paskutinysis „Antakalnių terasų“ gyvenviečių komplekso etapas. Projekto vystytoja „MG Valda“ į „Ąžuolų terasų“ statybas investuoja 14 mln. eurų, praneša bendrovė.
nuotrauka
Gyventojai galės rinktis savo namus iš 151 buto. Bendrovės „MG Valda“ nuotr.


Minimos įmonės
MG Valda, UAB

„Ąžuolų terasų“ statybos užbaigs vieną didžiausių konversijos projektų Vilniuje, kuriuo šalia Antakalnio žiedo buvusi apleista Lietuvos kino studijos teritorija sutvarkyta ir paversta unikalia gyvenviete šiuolaikiniam žmogui. Šis projektas už urbanistinius sprendimus ir darnią integraciją į gamtą buvo apdovanotos Lietuvoje ir linksniuojamas kaip pavyzdinis Europos NT ekspertų.

„Ąžuolų terasos“ pratęs šią tvarumo istoriją ir pasiūlys tai, ko ieško šiuolaikiniai miesto gyventojai – gyvenimo kokybę užtikrinančią unikalią aplinką ir puikiai išvystytą infrastruktūrą“, – pranešime cituojamas „MG Valdos“ pardavimų skyriaus vadovas Mantas Umbrasas.

Pasak projekto architekto Algirdo Kaušpėdo, „Antakalnio terasų“ gyvenvietė – tai vienas iš nedaugelio sėkmingų sostinės NT plėtros pavyzdžių. „Nedaug reikia kūrybinės ir profesinės išmonės norint suprojektuoti tradicinį daugiabutį, tačiau labai daug pastangų reikalauja sukurti projektą, kuris ne tik prisidėtų prie darnios Vilniaus plėtros, bet ir maksimaliai integruotųsi į aplinką išsaugant natūralumą – ilgaamžius medžius ir reljefo kalvas. Prie šio projekto kartu su architektų komanda dirbo ir kraštovaizdžio specialistai. Viso to rezultatas – išskirtinis projektas, apjungiantis savyje modernumą, techninę pažangą ir natūralumą. Užsienio šalių architektus, vizituojančius Lietuvoje, visada nusivežu trumpai ekskursijai į „Antakalnio terasų“ namų kvartalą, kad išvykę jie perduotų žinią, jog ir pas mus jau yra darnių projektų pavyzdžių“, – teigia vyriausias projekto architektas A. Kaušpėdas.

Antakalnio terasosNaujoje „Ąžuolų terasų“ gyvenvietėje gyventojai galės rinktis savo namus iš 151 naujos statybos 2-5 kambarių 44-142 kv. m butų su daline arba visa apdaila. Visi butai turės maumedžio lentomis išklotas terasas. Pietinėje namų pusėje įrengta saulės poveikio kontrolės sistema padės apsisaugoti nuo kaitrių spindulių. Kaip ir kituose „Antakalnio terasų“ projektuose, „Ąžuolų terasose“ suprojektuota požeminė automobilių parkavimo aikštelė, kad visa kiemo aplinka būtų saugesnė ir skirta tik gyventojams – čia bus vaikų žaidimų aikštelės, žaliosios zonos poilsiui, susibūrimams su kaimynais skirta bendruomenės aikštė. Uždaras kiemas bus rakinamas ir stebimas IP kameromis. Statant namus bus išsaugoti ilgaamžiai medžiai, augantys teritorijoje, bei suformuota ąžuolų alėja.

„MG Valdos“ pardavimų skyriaus vadovas pastebi, kad nors „Antakalnio terasų“ kompleksas plėtojamas jau šešerius metus, tačiau pirkėjų portretas mažai pakito. „Išskirtinė vieta – šalia esantys Antakalnio pušynai – lėmė gyventojų pasirinkimą, kai ieškoma modernaus ir kokybiško būsto mieste, su gerai išvystyta aplinkine infrastruktūra, tačiau nesinori prarasti natūralios gamtos teikiamos naudos. Be to, šiuo metu plėtojamame paskutiniame „Antakalnio terasų“ etape „Ąžuolų terasos“ pirmas aukštas bus skirtas komercijai. Paslaugų spektras bus sudėliotas atsižvelgiant į greta gyvenančius gyventojus ir jų poreikius. Tokiu būdu aplinkinė infrastruktūra bus maksimaliai orientuota į naujakurius. Siekiant išsaugoti gyventojų privatumą bus suformuoti uždari vidiniai kiemai, kurie atskirti nuo komercinių patalpų“, – teigia M. Umbrasas.

Iš viso į „Antakalnio terasų“ projektą „MG Valda“ investavo 70 mln. eurų. Čia pastatytuose daugiabučiuose, įskaičiuojant būsimusAntakalnio terasos „Ąžuolų terasų“ butus, gyvens apie 850 šeimų. Tvarkant buvusią apleistą 5 ha teritoriją ir paverčiant ją šiuolaikine gyvenviete ypatingas dėmesys skirtas ekologiškumui ir natūralumui. Pradėjus plėtoti kompleksą senų pastatų griuvėsiai buvo panaudoti požeminės automobilių stovėjimo aikštelės statybai ir kelių tiesimui. Namų statybai naudojamos ekologiškos ir natūralios medžiagos – natūralaus maumedžio lentos terasoms bei natūralaus degto molio plytos fasadams. Siekiant tausoti išteklius vidiniuose kiemuose reguliuojamas apšvietimas atsižvelgiant į metų sezono ir paros laiką bei specialiuose rezervuaruose kaupiamas lietaus vanduo, kuris naudojamas aplinkos priežiūrai.

Projektas taip pat išsiskiria investicijomis į aplinką, kurios siekia beveik 4 mln. eurų. Vidiniuose namų kiemuose be fontanų ir vaikų žaidimų aikštelių sukurti net 45 metrų dirbtinis upelis ir bendruomenės aikštės, greta esančiame pušyne atidarytas skulptūrų-suoliukų parkas, kuriam darbus sukūrė žymus Lietuvos skulptoriai. Projekto architekto Algirdo Kaušpėdo suburta landšafto specialistų komanda pasirūpino, kad gyvenamųjų namų komplekse būtų pasodinta daugiau nei 130 skirtingų rūšių augalų ir medžių.

Antakalnio terasos

Bendrovė „MG Valda“ šiuo metu be „Ąžuolų terasų“ namų naujus butus siūlo įsigyti trečiajame „LightHouse“ gyvenvietės etape bei „Užupio krantinių“ gyvenamųjų namų projekte.

>>>Į ką tik užbaigtą „Pušų terasų“ gyvenvietę gyventojai keliasi ir iš užmiesčio

Statybunaujienos.lt
NT projektai

nuotrauka
2021-10-18 11:55
Naujų būstų paklausai pasiekus piką vis daugiau gyventojų butus įsigyja dar brėžinių stadijoje, todėl dažnai atrodo, jog perkama skubant ir nesidomint pirkiniu. Statytojai sutinka, jog tokių atvejų pasitaiko, bet dauguma pirkėjų visgi nenori katės maiše ir pasidomi projekto išskirtinumais ar butų iš...
nuotrauka
2021-10-15 20:55
Krašto apsaugos ministerija ir NT vystymo bendrovė „Olfin“ skelbiamų derybų būdu sudarė administracinių patalpų nuomos sandorį dėl Gynybos resursų agentūros, Infrastruktūros valdymo agentūros ir Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos patalpų.
nuotrauka
2021-10-14 09:54
Asmeniui, pardavusiam nekilnojamąjį turtą (NT), neišlaikius jo 10 metų, atsiranda prievolė deklaruoti už jį gautas pajamas ir sumokėti valstybei gyventojų pajamų mokestį, skaičiuojamą nuo skirtumo tarp gautų pajamų ir su to turto pardavimu susijusių patirtų išlaidų.
nuotrauka
2021-10-13 13:19
„Citus“ visai netoli rugsėjį anonsuoto daugiafnkcio planuoja dar vieną būsto projektą. Jis numatytas taip pat ypač intensyviai besikeičiančioje Verkių ir Žirmūnų mikrorajonų sandūroje – Kareivių g. 2E, urbanistinio „Ogmios miesto“ ir Ozo parko kaimynystėje. Investicijos į projektą sieks apie 13 mln....
nuotrauka
2021-10-05 11:23
Trečiasis metų ketvirtis Vilniaus nekilnojamo turto (NT) rinkoje buvo kiek vangesnis, tačiau tai nesutrukdė naujiems rekordams. „Realco“ duomenimis, šių metų 3-jų ketvirčių rezultatai jau viršijo visų pandeminių 2020 m. būsto pardavimus pirminėje rinkoje.
nuotrauka
2021-10-04 11:37
Išankstiniais „Citus“ analitikų duomenimis, Vilniuje per tris ketvirčius rezervuotų butų ir kotedžų skaičius jau viršijo sėkmingiausių iki 2019–ųjų rezultatą, kai per visus metus šis skaičius siekė 6 178. Per devynis šių metų mėnesius sostinėje plėtotojai susitarė dėl 6 334 būstų (butų ir kotedžų), ...
nuotrauka
2021-09-28 10:31
Dideliame 5 hektarų plote Klaipėdos rajone, vos 5 km nuo Klaipėdos centro, Angelavos ir Bruožaičių gatvių sankirtoje, MKF su partneriais vysto naują 111 A+ klasės namų gyvenvietę „Angelavos vilos“.
nuotrauka
2021-09-27 11:17
Bendrovė Merko būstas tęsia investicijas Vilniaus miesto savivaldybės inicijuoto konversijos projekto „Architektūros parkas“ teritorijoje ir pradeda trečiąjį gyvenamųjų namų kvartalo „Vilnelės skverai“ statybos etapą.
nuotrauka
2021-09-22 18:31
Išskirtinių būsto projektų valdymo įmonė „Citus“ planuoja projektą, kuris iškils Vilniuje, teritorijoje šalia „Unideco“ apdailos centro – Kareivių g. 5. Ypač intensyviai besikeičiančioje Verkių ir Žirmūnų mikrorajonų sandūroje, urbanistinio „Ogmios miesto“ kaimynystėje planuojamas daugiafunkcinis pr...
nuotrauka
2021-09-17 09:57
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bei investicijų įmonių grupės „Omberg“ Viršuliškėse plėtojamame „Skylum“ gyvenamajame projekte įkasta projekto statybų pradžios kapsulė. Naujajame sostinės aukštybinių pastatų kvartale simboline tradicija pažymėta dviejų 20-ies aukštų daugiabučių, kuriuose bus įkurta...
nuotrauka
2021-09-13 10:59
Lietuvių santaupoms perkopus rekordinę 19 mlrd. eurų ribą, išaugo susidomėjimas investavimu į nekilnojamąjį turtą (NT). Nors įprastai dairomasi progų investuoti į būstą, kurį būtų galima nuomoti, nauja tendencija – auganti paklausa sandėliukams ir garažams – atveria galimybę investuoti į NT ir turin...
nuotrauka
2021-09-09 08:26
Vilniaus Naujamiestyje NT vystytojas „Lithome“ planuoja naują projektą „Algirdo promenada“. Modernų prabangių būstų kompleksą, įsikursiantį adresu Algirdo g. 48C, sudarys 4 pastatai, kuriuose bus įrengti 127 butai ir 11 komercinių patalpų. Bendra investicijų suma į 10,5 tūkst. kv. m objektą sieks 14...
nuotrauka
2021-09-08 17:23
Augant industrinio nekilnojamojo turto (NT) segmento aktualumui, o gamintojams ir toliau siekiant trumpinti tiekimo grandines, Europos šalys intensyviai kovoja dėl tarptautinių investuotojų pritraukimo.
nuotrauka
2021-09-08 16:40
Šių metų pirmąjį pusmetį vidutinė būsto paskolos suma Baltijos šalyse buvo didžiausia Estijoje ir sudarė apie 120 tūkst. EUR, rodo „Luminor“ banko duomenys. Tuo tarpu lietuviai ir latviai būsto įsigijimui skolinosi po vidutiniškai 83 tūkst. EUR.
nuotrauka
2021-09-06 14:39
Paskutinysis šių metų vasaros mėnuo nekilnojamojo turto (NT) sandorių rinkoje pasižymėjo mažesniu aktyvumu nei iki tol buvę du vasaros mėnesiai. Tam įtakos galėjo turėti ir atostogų sezonas, ir šiek tiek priblėsę pirkėjų lūkesčiai dėl ateities, skelbia įregistruotus NT sandorius analizuojantys Regis...
nuotrauka
2021-08-24 09:26
Kaip rodo darnios miestų plėtros ir statybų bendrovės „YIT Lietuva“ iniciatyva atlikta šalies gyventojų apklausa, daugelis gyventojų įsigyti būstą „iš brėžinio“ yra linkę tik tuomet, jei jo vystytojas yra patikimas.
nuotrauka
2021-08-24 09:00
Prabėgus jau daugiau nei metams nuo COVID-19 pandemijos pirmosios bangos, „Ober-Haus“ specialistai įvertino, kaip keitėsi situacija permainingomis nuotaikomis pasižymėjusiomis pagrindinėse sostinės prekybinėse gatvėse.
nuotrauka
2021-08-23 10:22
Netrukus Vilniaus Naujamiesčio rajone bus pradedamos naujo NT projekto statybos. NT kompanijos REWO projektui „Skvero namai“ suteiktas statybos leidimas.
nuotrauka
2021-08-19 09:20
Per metus Vilniuje nekilnojamojo turto (NT) pasiūla prestižiniame segmente sumažėjo daugiau negu 3 kartus – nuo 1186 butų praėjusių metų liepą iki 355 butų šių metų tą patį mėnesį. Ekspertai vardija šio pokyčio priežastis ir prognozes ateities rinkai.
nuotrauka
2021-08-17 10:19
REWO Vilniuje, Talino gatvėje, greta „Taikos“ progimnazijos, planuojama modernų daugiabučių namų kvartalą.

Statybunaujienos.lt » NT projektai