2024 kovo 2 d. šeštadienis, 9:00
Reklama  |  facebook

Vilniaus Šnipiškės renkasi vystymosi kryptis – kaip pritraukti žmonių Fotogalerija

2022-11-30 15:32
Sparčiai besikeičiantis sostinės Šnipiškių rajonas pasižymi kontrastais – jame ir aukščiausi Vilniaus dangoraižiai, ir šalia – medinė nuosavų namų architektūra. Kaip šiame rajone surasti balansą? Ko jame trūksta ir koks aplinkinių gatvių, tokių kaip Krokuvos ar Lvivo, charakteris? Miesto planuotojai, architektai ir nekilnojamojo turto vystytojai kartu su gyventojais ieško atsakymų į šiuos klausimus.
nuotrauka
Kernavės gatvė. Vilniaus m. sav. nuotr.


Minimos įmonės
Vilniaus m. savivaldybė,
Naujasis Vilniaus centras, asociacija,

„Šnipiškės – tai naujasis miesto centras, kuriame įvairios gyvenimo sritys – darbo, laisvalaikio, poilsio vietos ir gyvenamosios zonos – organiškai persipina ir papildo viena kitą. Čia matome senąjį miesto charakterį, išskirtinė Skanseno teritorija ir aplink ją esantys medinukai namai, kurie gali išlikti, atsinaujinti bei darniai susijungti su nauja miesto plėtra", –  Vilniaus miesto savivaldybės pranešime cituojamas vyriausiojo architekto patarėjas Tadas Jonauskis. 

Parengtas teritorijos vystymo strategijos veiksmų planas

Teritorija tarp dešiniojo Neries kranto, Kalvarijų, Ozo ir Geležinio Vilko gatvių apima daugiau nei 1,3 kv. km. Pastaruoju metu rajonas sparčiai keičiasi. Šnipiškėse įrengta daug naujų, patrauklių viešųjų erdvių: sutvarkyta Drakono pieva (tarp Giedraičių ir Krokuvos gatvių), apželdintas J. Jablonskio skveras, baigiamas įrengti Japoniškas sodas, Šnipiškių aikštė. Ateityje planuojama įrengti Linkmenų skverą, Jaunimo aikštę prie Kalvarijų gatvė ir kitas viešąsias erdves. Pėstiesiems ir dviračiams pritaikomos gatvės: Krokuvos, Daugėliškio, Giedraičių, Žalgirio. Kuriasi nauji gyvenamieji rajonai prie Linkmenų gatvės, kuri turėtų tapti naująja rajono urbanistine ašimi.
šnipiškės

Šnipiškių gatvė

Parengtas teritorijos vystymo strategijos veiksmų planas. Rajono pokyčiai, dalijasi savivaldybė, vyksta juos planuojant ir aptariant su įvairiomis suinteresuotomis pusėmis – gyventojais, dirbančiais šiame rajone, nekilnojamojo turto vystytojais.

„Organizuojame dirbtuves su gyventojais, įvairiomis organizacijomis. Norime įsitikinti, kad visi taip pat suprantame, link kur turėtų judėti ir keistis šis rajonas, išklausome, kaip šį rajoną nori matyti gyventojai", – cituojamas T. Jonauskis.

Organizuoja kūrybines dirbtuves

Šį ketvirtadienį, gruodžio 1 d., organizuojamos kūrybinės dirbtuvės, kuriose dalyvauja asociacija „Naujasis Vilniaus centras". Ji vienija keletą didelių bendrovių, kurios vysto nekilnojamojo turto projektus aplink Konstitucijos prospektą, Lvivo ir Krokuvos gatves.

Kūrybinėse dirbtuvėse miesto planuotojai kartu su verslo atstovais diskutuos apie dešiniojo Neries kranto humanizavimą – kokius pokyčius reikėtų numatyti, kad ši miesto dalis būtų pilna žmonių.
giedraičių gatvė

Giedraičių gatvė

Pagal Šnipiškių vystymo strategiją šiame rajone planuojama formuoti dvi aktyvias zonas: vieną aplink J. Jablonskio aikštę, kitą – aplink Krokuvos skverą. Kad miestiečiai norėtų čia dažniau ateiti ir leisti laiką, anot specialistų, reikėtų „įdarbinti" pirmuosius pastatų aukštus – leisti čia kurtis parduotuvėms, restoranams, kurtis įvairių paslaugų teikėjams. Siekiama atgaivinti ir Lvivo gatvę, kuri dabar atrodo lyg tarnybinis daugiaaukščių biurų pastatų įvažiavimas ir yra visiškai nepatraukli pėstiesiems. Planuojama ją pritaikyti pėstiesiems, dviračiams, palikti vietos lauko terasoms. Lvivo gatvė turėtų būti perorganizuota į ramaus eismo gatvę, diskutuojama, ar joje įvedus saugumo priemones būtų galima organizuoti bendrą dviračių ir transporto priemonių.

Aplinkinėse mažesnėse gatvelėse planuojama praplėsti šaligatvius, jas gausiai apželdinti medžiais ir taip sumažinti vėjo gūsius, susidarančius dėl aukštybinių pastatų. Taip pat svarbu gerinti jungtis su aplinkiniais rajonais. Krokuvos gatvėje numatyta sulėtinti eismą ir pritaikyti pėsčiųjų bei dviračių judėjimui.

Klausia gyventojų nuomonės 

Į Šnipiškių pokyčius įtraukiami ir gyventojai. Gruodžio 14 dieną 17.30 val. Vilniaus miesto savivaldybėje vyks susitikimas su gyventojais, siekiant išgirsti, ko trūksta Lvivo, Krokuvos gatvėse ir aplinkinėse erdvėse.

Visiškai pasikeisti turėtų ir Šnipiškių pėsčiųjų promenada prie prekybos centro „VCUP". Šį ketvirtadienį, 17 val. 30 min. vyks diskusijos ir idėjų aptarimas su gyventojais dėl Šnipiškių pėsčiųjų gatvės. Šioje vietoje siekiama sukurti unikalią, reprezentatyvią, tvarią, patogią naudotis ir visais metų laikais eksploatuoti miesto viešąją erdvę, kaip jungtį tarp senojo ir naujojo miesto centro.

Atsigauti turėtų ir Kalvarijų gatvė. Ateityje bus pertvarkomas B. Laurinavičiaus ir J. Jablonskio skverai. Kalvarijų gatvės atkarpoje tarp Konstitucijos ir Žalgirio gatvių bus praplėsti pėsčiųjų takai, įrengti dviračių takai. Daugiau apie pokyčius Šnipiškėse https://transformacijos.vilnius.lt/snipiskes/
Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
Savivaldybėse

nuotrauka
2024-03-01 13:00
Statybos sektoriaus vystymo agentūra (SSVA) šią savaitę konsultavo Klaipėdos rajono savivaldybės atstovus miestų planavimo klausimais bei supažindino su gerosiomis sostinės praktikomis. Savivaldybės atstovams, kartu su jos vyriausiuoju architektu, SSVA šią savaitę taip pat aprodė Vilniaus Paupio ra...
nuotrauka
2024-02-29 09:59
Vilniaus miesto savivaldybės taryba patvirtino Daugiafunkcio komplekso projekto pakeitimus ir pritarė siūlomam kainos indeksavimui bei papildomų darbų įsigijimui. Taip pat pritarta siūlymui sutrumpinti mokėjimo grafiką, siekiant sumažinti skolinimosi palūkanų dydį.
nuotrauka
2024-02-28 17:27
Lietuvos apeliacinis teismas pakeitė apygardos teismo nuosprendį – nenustatė, kad buvęs Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorius Vilius Šiliauskas pripažįsta savo kaltę ir nuoširdžiai gailisi, ir už kyšininkavimą jam paskyrė 5 metų laisvės atėmimo bausmę, kurią, atsižvelgęs į prokuroro ...
nuotrauka
2024-02-28 17:17
Pirmoji dainykla duris vilniečiams atvers pavasarį. Vilniaus miesto savivaldybės Taryba pritarė antrosios dainyklos patalpų nuomos konkursui. Daugiau kaip 7 metams bus išnuomotos daugiau nei 400 kv. m. paviljonas, esantis Pylimo gatvėje.
nuotrauka
2024-02-28 15:51
Prieš dvejus metus Vilniuje buvo pradėtas kurti virtualus miesto judumo žemėlapis, kuris padės dar tiksliau stebėti miesto pulsą ir atlikus duomenų analizes, spręsti miesto infrastruktūros problemas. Visomis sistemos galimybėmis Vilniaus miesto planuotojai ir viešojo transporto administratoriai prad...
nuotrauka
2024-02-27 09:13
Jeigu netoli namų pasigendate gerų kelių, pramogų vietų ar kitų patogumų – esate ne vieni. Naujausia „Luminor“ banko užsakymu atlikta apklausa rodo, kad net pusė Lietuvos gyventojų ne iki galo patenkinti savo gyvenamosiomis apylinkėmis. Vis dėlto, rečiau besikraustantys žmonės apie savo gyvenvietes ...
nuotrauka
2024-02-27 09:07
Nuo šių metų valstybinė žemė miestuose ir miesteliuose patikėjimo teise perduota valdyti savivaldybėms. Joms patikėta teisė sudaryti valstybinės žemės nuomos, panaudos sandorius, priimti administracinius sprendimus, susijusius su patikėjimo teisės įgyvendinimu. Šių naujų valstybinės žemės patikėtini...
nuotrauka
2024-02-26 11:30
Siekiant kokybiško laisvalaikio ir daugiau erdvių vaikams ir jaunimui, Klaipėdos miesto savivaldybės planuose – kasmet kompleksiškai sutvarkyti pasirinktą viešąją erdvę ir įrengti kelias vaikų žaidimo aikšteles.
nuotrauka
2024-02-23 08:44
Panevėžys atsinaujina ir jau šį pavasarį duris atvers dar vienas ambicingas ir perspektyvus miesto traukos objektas – Stasio Eidrigevičiaus menų centras. Šio projekto rangos darbai jau užbaigti, šiuo metu vyksta vidaus įrangos, baldų, ekspozicijos detalių montavimo, įrengimo ir kt. darbai.
nuotrauka
2024-02-22 15:51
Klaipėdoje toliau ieškoma galimybių įrengti daugiau automobilių stovėjimo vietų. Pradėtas didžiulis projektas Kauno gatvės mikrorajone – įgyvendinus keturis smulkesnius projektus bus įrengtos 957 naujos parkavimo vietos.
nuotrauka
2024-02-22 11:01
Sostinės Viršuliškių g. 101 daugiabučio gaisrą tyrusi komisija jau baigė darbą ir pateikė išvadas bei rekomendacijas namo valdytojui. Pastatas šiuo metu avarinės būklės – ekspertai siūlo vidurinę nuo gaisro nukentėjusią daugiabučio dalį išardyti ir naujai atstatyti.
nuotrauka
2024-02-20 15:21
Diskutuojant apie Šeškinės kalno transformaciją, kalba dažniausiai sukasi apie centrinę komplekso ašį – Nacionalinį stadioną. Tačiau tai tik vienas iš daugelio Daugiafunkciame komplekse numatytų statinių. Kartu su šiuo objektu atsiras ir tarptautinės kategorijos lengvosios atletikos stadionas, trys ...
nuotrauka
2024-02-20 10:26
Vilniaus miesto savivaldybė, įgyvendindama „LIFE GreenMe5" projektą, dalyje Salomėjos Neries gatvės išbandys įvairias priemones sumažinti transporto keliamą triukšmo ir oro taršą. Planuojama, kad pasiteisinusios priemonės vėliau bus pritaikomos ir kitose Vilniaus gatvėse.
nuotrauka
2024-02-19 18:47
Etnografija garsėjančiame Rumšiškių miestelyje, Kaišiadorių r. savivaldybėje planuojama statyti atvirą centralizuotą muziejinių vertybių saugyklą su kompetencijų centru.
nuotrauka
2024-02-14 09:20
Lietuvos apeliacinis teismas, išnagrinėjęs 48 tomų baudžiamąją bylą dėl korupcijos Panevėžio rajono savivaldybėje organizuojant viešuosius pirkimus, netenkino nei nuteistojo Algio Dziko, buvusio Panevėžio rajono savivaldybės administracijos vyriausiojo specialisto, prašymo jį išteisinti dėl piktnaud...
nuotrauka
2024-02-14 08:52
Teismas atmetė Kauno statybos bendrovės ieškinį, kuriuo prašyta pripažinti neteisėtomis konkurso sąlygas, nutraukti pirkimą ir priteisti bylinėjimosi išlaidas. Tokį teismo sprendimą priėmė Klaipėdos apygardos teismas.
nuotrauka
2024-02-13 15:13
Ilgai laukti pokyčiai Vydmantų gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriuje „Pasagėlė“: prasideda šios įstaigos pastato kapitalinio remonto darbai.
nuotrauka
2024-02-13 15:04
Atliepiant Druskininkų gyventojų ir svečių poreikius turėti laivuojamą Nemuno upę visoje Druskininkų savivaldybėje, Druskininkų meras ir VVKD sukirto rankomis dėl vandens kelio (17,7 km) paruošimo, pritaikymo laivybai Nemuno upės atkarpoje ties Druskininkais.
nuotrauka
2024-02-13 10:49
Ketvirtadienį pasirašyta Palangos asmens sveikatos priežiūros centro, arba kitaip vadinamos poliklinikos, rekonstravimo darbų sutartis. Šį dokumentą savo parašais patvirtino Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorė Violeta Staskonienė ir konkursą laimėjusio rangovo – UAB „Telšių meistr...
nuotrauka
2024-02-13 10:44
Jau šiais metais prasidės Panevėžio irklavimo bazės statybos darbai. Artimiausiu metu bus skelbiami viešieji pirkimai Smėlynės g. 2D valčių elingo su pagalbinėmis patalpomis rangos darbams įsigyti.

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse