2023 vasario 6 d. pirmadienis, 5:18
Reklama  |  facebook

Vilniaus Šnipiškės renkasi vystymosi kryptis – kaip pritraukti žmonių Fotogalerija

2022-11-30 15:32
Sparčiai besikeičiantis sostinės Šnipiškių rajonas pasižymi kontrastais – jame ir aukščiausi Vilniaus dangoraižiai, ir šalia – medinė nuosavų namų architektūra. Kaip šiame rajone surasti balansą? Ko jame trūksta ir koks aplinkinių gatvių, tokių kaip Krokuvos ar Lvivo, charakteris? Miesto planuotojai, architektai ir nekilnojamojo turto vystytojai kartu su gyventojais ieško atsakymų į šiuos klausimus.
nuotrauka
Kernavės gatvė. Vilniaus m. sav. nuotr.


Minimos įmonės
Vilniaus m. savivaldybė,
Naujasis Vilniaus centras, asociacija,

„Šnipiškės – tai naujasis miesto centras, kuriame įvairios gyvenimo sritys – darbo, laisvalaikio, poilsio vietos ir gyvenamosios zonos – organiškai persipina ir papildo viena kitą. Čia matome senąjį miesto charakterį, išskirtinė Skanseno teritorija ir aplink ją esantys medinukai namai, kurie gali išlikti, atsinaujinti bei darniai susijungti su nauja miesto plėtra", –  Vilniaus miesto savivaldybės pranešime cituojamas vyriausiojo architekto patarėjas Tadas Jonauskis. 

Parengtas teritorijos vystymo strategijos veiksmų planas

Teritorija tarp dešiniojo Neries kranto, Kalvarijų, Ozo ir Geležinio Vilko gatvių apima daugiau nei 1,3 kv. km. Pastaruoju metu rajonas sparčiai keičiasi. Šnipiškėse įrengta daug naujų, patrauklių viešųjų erdvių: sutvarkyta Drakono pieva (tarp Giedraičių ir Krokuvos gatvių), apželdintas J. Jablonskio skveras, baigiamas įrengti Japoniškas sodas, Šnipiškių aikštė. Ateityje planuojama įrengti Linkmenų skverą, Jaunimo aikštę prie Kalvarijų gatvė ir kitas viešąsias erdves. Pėstiesiems ir dviračiams pritaikomos gatvės: Krokuvos, Daugėliškio, Giedraičių, Žalgirio. Kuriasi nauji gyvenamieji rajonai prie Linkmenų gatvės, kuri turėtų tapti naująja rajono urbanistine ašimi.
šnipiškės

Šnipiškių gatvė

Parengtas teritorijos vystymo strategijos veiksmų planas. Rajono pokyčiai, dalijasi savivaldybė, vyksta juos planuojant ir aptariant su įvairiomis suinteresuotomis pusėmis – gyventojais, dirbančiais šiame rajone, nekilnojamojo turto vystytojais.

„Organizuojame dirbtuves su gyventojais, įvairiomis organizacijomis. Norime įsitikinti, kad visi taip pat suprantame, link kur turėtų judėti ir keistis šis rajonas, išklausome, kaip šį rajoną nori matyti gyventojai", – cituojamas T. Jonauskis.

Organizuoja kūrybines dirbtuves

Šį ketvirtadienį, gruodžio 1 d., organizuojamos kūrybinės dirbtuvės, kuriose dalyvauja asociacija „Naujasis Vilniaus centras". Ji vienija keletą didelių bendrovių, kurios vysto nekilnojamojo turto projektus aplink Konstitucijos prospektą, Lvivo ir Krokuvos gatves.

Kūrybinėse dirbtuvėse miesto planuotojai kartu su verslo atstovais diskutuos apie dešiniojo Neries kranto humanizavimą – kokius pokyčius reikėtų numatyti, kad ši miesto dalis būtų pilna žmonių.
giedraičių gatvė

Giedraičių gatvė

Pagal Šnipiškių vystymo strategiją šiame rajone planuojama formuoti dvi aktyvias zonas: vieną aplink J. Jablonskio aikštę, kitą – aplink Krokuvos skverą. Kad miestiečiai norėtų čia dažniau ateiti ir leisti laiką, anot specialistų, reikėtų „įdarbinti" pirmuosius pastatų aukštus – leisti čia kurtis parduotuvėms, restoranams, kurtis įvairių paslaugų teikėjams. Siekiama atgaivinti ir Lvivo gatvę, kuri dabar atrodo lyg tarnybinis daugiaaukščių biurų pastatų įvažiavimas ir yra visiškai nepatraukli pėstiesiems. Planuojama ją pritaikyti pėstiesiems, dviračiams, palikti vietos lauko terasoms. Lvivo gatvė turėtų būti perorganizuota į ramaus eismo gatvę, diskutuojama, ar joje įvedus saugumo priemones būtų galima organizuoti bendrą dviračių ir transporto priemonių.

Aplinkinėse mažesnėse gatvelėse planuojama praplėsti šaligatvius, jas gausiai apželdinti medžiais ir taip sumažinti vėjo gūsius, susidarančius dėl aukštybinių pastatų. Taip pat svarbu gerinti jungtis su aplinkiniais rajonais. Krokuvos gatvėje numatyta sulėtinti eismą ir pritaikyti pėsčiųjų bei dviračių judėjimui.

Klausia gyventojų nuomonės 

Į Šnipiškių pokyčius įtraukiami ir gyventojai. Gruodžio 14 dieną 17.30 val. Vilniaus miesto savivaldybėje vyks susitikimas su gyventojais, siekiant išgirsti, ko trūksta Lvivo, Krokuvos gatvėse ir aplinkinėse erdvėse.

Visiškai pasikeisti turėtų ir Šnipiškių pėsčiųjų promenada prie prekybos centro „VCUP". Šį ketvirtadienį, 17 val. 30 min. vyks diskusijos ir idėjų aptarimas su gyventojais dėl Šnipiškių pėsčiųjų gatvės. Šioje vietoje siekiama sukurti unikalią, reprezentatyvią, tvarią, patogią naudotis ir visais metų laikais eksploatuoti miesto viešąją erdvę, kaip jungtį tarp senojo ir naujojo miesto centro.

Atsigauti turėtų ir Kalvarijų gatvė. Ateityje bus pertvarkomas B. Laurinavičiaus ir J. Jablonskio skverai. Kalvarijų gatvės atkarpoje tarp Konstitucijos ir Žalgirio gatvių bus praplėsti pėsčiųjų takai, įrengti dviračių takai. Daugiau apie pokyčius Šnipiškėse https://transformacijos.vilnius.lt/snipiskes/
Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka

Savivaldybėse

nuotrauka
2023-02-03 10:08
Itin sparčiai augančiame sostinės rajone, kurį renkasi vis daugiau jaunų šeimų, ruošiamasi statyti vaikų lopšelį-darželį. Numatoma, kad ugdymo įstaigą galės lankyti iki 320 vaikų, jame bus įrengta 16 ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupių.
nuotrauka
2023-02-03 09:51
Panevėžio apygardos teismas, išnagrinėjęs Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus (ONKTS) prokurorės apeliacinį skundą, iš dalies jį patenkino ir buvusį Anykščių rajono savivaldybės merą Kęstutį Tubį pripažino kaltu dėl prekybos poveikiu. Jam skirta 9 t...
nuotrauka
2023-02-02 13:42
Vilnius atnaujino realios situacijos trimatį žemėlapį, kuris leidžia pamatyti miestą iš paukščio skrydžio virtualiai. Žemėlapis skirtas vaizdingai ir aiškiai pristatyti miesto teritoriją, joje esančius pastatus bei žaliąsias erdves.
nuotrauka
2023-02-02 05:14
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) atliko korupcijos rizikos analizę Alytaus miesto, Jonavos, Kėdainių, Šiaulių, Šilutės ir Tauragės rajonų savivaldybių komunalinių atliekų tvarkymo procesuose. Nustatyta, kad komunalinių atliekų tvarkymas ir administravimas skirtingose savivaldybėse nėra pakankamai ko...
nuotrauka
2023-01-31 15:06
Augant vilniečių galimybėms patekti į pirmuoju prioritetu pasirinktus darželius (pernai pateko apie 80 proc. vaikų), jaunų šeimų pamėgtame sostinės rajone per 20 mėnesių nuo kapsulės įkasimo pastatytas modernus 14 grupių 240 vietų lopšelis-darželis. Šiuo metu jį lanko 133 vaikai, netrukus pradės lan...
nuotrauka
2023-01-31 06:33
Esamos degalinės Nidoje teritorijoje planuojama teikti naujas paslaugas – įgyvendinus čia esančių pastatų rekonstrukciją numatoma įkurti savitarnos plovyklą, o padidinus prekybos patalpų tūrį – sudaryti galimybes prekybos centro veiklai.
nuotrauka
2023-01-27 15:24
Lazdynų daugiafunkcio komplekso statyba oficialiai baigėsi – Vilniaus miesto savivaldybė gavo Statybos inspekcijos patvirtintą statybos užbaigimo aktą, o tai reiškia, kad rangos darbai Lazdynų baseine baigti.
nuotrauka
2023-01-27 05:26
Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) priėmė sprendimą byloje, kurioje Konkurencijos taryba buvo pripažinusi, kad Panevėžio miesto savivaldybė neįvykdė įpareigojimų – nutraukti komunalinių atliekų tvarkymo sutartį su bendrove „Panevėžio specialus autotransportas“.
nuotrauka
2023-01-27 04:56
Tradiciniai, jau 25-ieji, „Šv. Kristoforo" apdovanojimai šiemet tapo Vilniaus 700-ojo jubiliejaus šventės dalimi. Tarp vienuolikos apdovanotųjų – net šeši, nominuoti už pagalbą ir kovojančiai Ukrainai, ir Vilniuje prieglobstį radusiems ukrainiečiams. Reikšmingiausiems miesto apdovanojimams vilniečia...
nuotrauka
2023-01-24 07:24
Elektrėnuose įvyko iškilminga naujai statomo Elektrėnų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pastato kapsulės įleidimo ceremonija. Naujajame pastate ugniagesiai gelbėtojai dirbs modernioje, erdvioje, šiuolaikinėje gaisrinėje, kur bus įrengta 20 darbo vietų, poilsio patalpos darbuotojams, sporto salė, er...
nuotrauka
2023-01-24 04:56
Lietuvos apeliacinis teismas atmetė apeliacinius skundus ir paliko galioti pirmosios instancijos teismo sprendimą, kuriuo dėl piktnaudžiavimo siekiant turtinės naudos, kyšininkavimo ir svetimo turto pasisavinimo kaltu pripažintas buvęs Raseinių rajono savivaldybės Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriau...
nuotrauka
2023-01-24 04:44
Panevėžio miesto savivaldybės taryba pritarė taikyti nekilnojamojo turto mokesčio lengvatą juridiniams asmenims, 2022 metais mieste rėmusiems sporto, kultūros ir mokslo veiklas.
nuotrauka
2023-01-23 06:23
Teismas paskelbė nuosprendį byloje dėl Mažeikių rajono savivaldybėje neskaidriai organizuotų viešųjų pirkimų.
nuotrauka
2023-01-20 12:12
Ištrupėjusia danga ir duobėmis vairuotojus pasitikdavusi aikštelė šalia buvusio Kauno „Merkurijaus“ teritorijos – jau praeitis. Jos vietoje iškilo daugiaaukštė automobilių saugykla. Naujasis objektas atpalaiduos centrines miesto gatves nuo pakraščiuose išrikiuotų automobilių. K. Donelaičio gatvės 65...
nuotrauka
2023-01-20 09:59
Iki šiol uždara ir tik Lietuvos geležinkelių veiklai tarnaujanti ~40 hektarų teritorija Naujamiestyje atsivers miestui. Pradiniai teritorijos naujo pritaikymo vizijos kūrimo etapai – puikus metas į procesą įsitraukti ir miestiečiams. Projekto partneriai kviečia gyventojus dalyvauti apklausoje ir išs...
nuotrauka
2023-01-20 06:39
Neringos savivaldybėje atnaujinta Juodkrantės vila „Monbijou“ praeivius ir vėl žavi savo grakštumu ir puošybos detalėmis.
nuotrauka
2023-01-19 17:32
Sostinėje netrukus bus renkami geriausi Vilniaus standartus atitinkantys ugdymo įstaigų projektai. Architektūros projekto konkursų dalyviai pateikė idėjas, pagal kurias bus projektuojamos mokyklos Perkūnkiemyje ir Pavilnyje bei vaikų darželiai Balsiuose ir Šnipiškėse. „Vilniaus vystymo kompanija“ kv...
nuotrauka
2023-01-18 15:37
Vilniaus Taryba patvirtino universalaus dizaino principų strategiją – „Miestas visiems". Jos tikslas – užtikrinti, kad miesto fizinė ir virtuali aplinka būtų lygiai prieinama visiems miestiečiams.
nuotrauka
2023-01-17 16:23
Panevėžio miesto savivaldybė baigė pirmąjį pėsčiųjų ir dviračių tako nuo Vakarinės g. link Berčiūnų gyvenvietės modernizavimo etapą.
nuotrauka
2023-01-16 14:35
Klaipėdos širdyje aplink Bangų gatvę veikiančios ir besikuriančios įmonės bei organizacijos susibūrė į Malūnų bendruomenę, kuri drauge kurs naują ambicingą uostamiesčio vietą. Ilgus dešimtmečius buvusi pramoninė vieta šalia Klaipėdos senamiesčio, teritorija nuo Kūlių Vartų iki Malūno tvenkinio, tarp...

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse