2021 spalio 19 d. antradienis, 12:19
Reklama  |  facebook

Vilniuje butams ant kulnų lipa namų valdos sklypai

2018-03-22 06:40
Sostinėje ir jos priemiesčiuose šiuo metu plėtojama keliolika individualių namų statybai pritaikytų namų valdos sklypų projektų. Jų dydis – nuo keliasdešimt iki kelių šimtų sklypų. Laisvų, dar neparduotų skaičius juose viršija 600. VĮ „Registrų centras” duomenimis, per paskutinį pusmetį Vilniuje per mėnesį vidutiniškai buvo nuperkama apie 100 sklypų per mėnesį.
nuotrauka
Asociatyvi portalo Statybunaujienos.lt nuotr.


Minimos įmonės
Ober-Haus, UAB
Registrų centras, VĮ,

NT rinkos ekspertai pastebi, kad sklypų paklausa po sunkmečio kaupėsi kelerius metus, tuo tarpu Vilniuje ir jo apylinkėse pilnai namo statybai paruoštų ir išplėtotų sklypų už prieinamą kainą pasiūla buvo ribota.

Pasak „Ober-Haus” būsto departamento vadovo Audriaus Šapokos, sklypų individualiai statybai projektų proveržį Vilniuje inspiravo keli prieš kelerius metus pradėti ir tuo metu atrodę drąsūs bei labai sėkmingi projektai pietinėje miesto dalyje. „Sostinės parke” buvo suformuota per 200 sklypų, aro kaina pradžioje siekė apie 1,5 tūkst. eurų.

Sklypai sėkmingai buvo išparduoti net tik dideliuose, bet ir mažuose naujai suformuotuose kvartaluose. „Visi 12 sklypų nedideliame kvartale Kalnėnuose, kurį plėtojome 2015 metais, buvo nupirkti bemaž per savaitę”, – patvirtino kito NT grupės „Rewo“ šiuo metu plėtojamo projekto – „Sklypai Kalnėnuose” pardavimų vadovė Kotryna Kunigėlė.

Sklypų paklausa auga

Sekdami kelių sėkmingų projektų pėdomis, investuotojai ėmė aktyviai investuoti į sklypų kvartalų plėtrą, reikšmingai papildydami sostinės būsto rinką bei sudarydami aiškiai matomą konkurenciją didesniems butams ar kotedžams. Registrų centro duomenimis, lyginant sklypų ir butų pardavimų apimtis Vilniuje per paskutinį pusmetį, butų naujai pastatytuose namuose pardavimai sklypų pardavimus lenkia dvigubai, tačiau kai kuriais mėnesiais sklypų paklausa nuo butų atsiliko tik trečdaliu. Pavyzdžiui praėjusių metų rugsėjį buvo parduoti 309 naujos statybos butai ir 200 namų valdos sklypų. Šių metų vasarį parduoda 217 butų ir 177 sklypai.

Individualių namų statybai žemės sklypai intensyviai plėtojami rytinėje Vilniaus dalyje. Čia parduodamų namų su daline apdaila kainos svyruoja nuo 800 iki 1500 eurų už kv.m, turto kaina priklauso ir nuo sklypo dydžio. Greta esančiuose rajonuose, Pavilnyje panašiai kainuoja nauji kotedžai ar butai su daline apdaila, o kai kuriuose projektuose kaina perkopia ir 1600 eurų už kv.m. Miegamuosiuose daugiabučių namų rajonuose erdvus butas vidutiniškai kainuoja apie 90 tūkst. eurų. Už panašią sumą Vilniuje jau galima nusipirkti ar pasistatyti namą.

Paprastai namus renkasi vidutines pajamas turintys, aukštesnio socialinio statuso žmonės, kuriems svarbus privatumas, jiems reikia gamtos, erdvės. Prieinamiausias individualaus namo, įskaitant ir sklypo kainą, biudžetas yra tarp 100-140 tūkst. eurų.

Prognozuoja sėkmę aukštesnės klasės projektams

Pagal registruojamų namų valdos sklypų pardavimų sandorių skaičių Vilniuje praėjusių metų pabaigoje pirmavo Verkių ir Naujosios Vilnios seniūnijos. Per paskutinius 4 mėnesius Verkių seniūnijoje buvo parduota 170, o Naujosios Vilnios –150 sklypų. Per pirmuosius šių metų mėnesius daugiausiai sklypų parduota Panerių (98) ir Naujosios Vilnios (65) seniūnijose.

Sklypo individualiam namui patrauklumą lemia daugelis veiksnių. „Išprususių pirkėjų dėka rinkoje beveik nebeliko sklypų kvartalų be asfaltuoto privažiavimo, atvestų komunikacijų – dujų, elektros, vandentiekio ir nuotekų tinklų. Svarbi gamtinė aplinka, kaimynystė ir kaimyninių teritorijų plėtra, socialinė infrastruktūra, susisiekimas su miesto centru”, – vardijo A. Šapoka.

Didesnį likvidumą ir sėkmę jis prognozuoja tiems sklypų ir individualių namų projektams, kurie orientuojasi į aukštesnę nei vidutinė projektavimo ir statybos kokybę. Papildomą komfortą, malonesnę aplinką kuria socialinė infrastruktūra individualių namų kvartalų viduje, kuri dažniausiai nėra komerciškai naudinga, tačiau žmonės ją vertina. Ar jie pasirengę už tai mokėti daugiau? Tai retorinis klausimas. Vieta mieste išlieka svarbiausiu patrauklumo kriterijumi.

NT ekspertų vertinimu, labai respektabili vieta yra Naujosios Vilnios seniūnijoje esantys Kalnėnai, su didele žemės sklypų pasiūla ir ypač perspektyvia infrastruktūra. Avižieniuose, Zujūnuose, kur kainos žemesnės, formuojasi kuklesni, ekonominės klasės kvartalai. Nemenčinės plentas, Antakalnis, Bajorai – mėgstamos vietos, tik ten žemės sklypų pasiūla yra nedidelė.

Teigiama, kad individualių namų kvartalai savo socialine funkcija artimi miesto miegamiesiems rajonams. Į juos žmonės sugrįžta ilsėtis, o visas socialinis gyvenimas vyksta miesto centre, todėl daugeliui aktualu, kiek būsimi namai bus nutolę nuo centro.

Arčiausiai miesto centro – Kalnėnai

Vienas intensyviausiai plėtojamų ir arčiausiai miesto centro esančių sklypų ir individualių namų kvartalų yra Kalnėnai – teritorija, išsidėsčiusi palei Minsko plentą. Nuo senamiesčio ji nutolusi 7 km – tiek pat, kiek tolimesni namai Žirmūnuose. Pasak „Sklypų Kalnėnuose” projekto pardavimų vadovės K. Kunigėlės, pirkėjai šioje vietoje vertina ne tik privatumą ir gamtinę aplinką, bet ir senamiesčio artumą. Projekto plėtotojai pastebi, kad būsto rinkoje jie vis dažniau konkuruoja su didesniais senos ir naujos statybos butais centrinėje miesto dalyje, nes sklypas su namu savo kaina prilygsta butui senamiestyje.

Į namus kraustosi pagausėjusios šeimos, jau turinčios gyvenimo bute patirties, žmonės, siekiantys aukštesnės kasdienio gyvenimo kokybės. Konkurenciją butams sudaro sklypai su išplėtota infrastruktūra. Pavienių, neišplėtotų gyvenamosios paskirties teritorijų be komunikacijų, net ir nepasant mažesnės jų kainos, paklausa krenta, nors jų dar galima rasti beveik visame Vilniuje ir jo priemiesčiuose.  

Statybunaujienos.lt
NT projektai

nuotrauka
2021-10-18 11:55
Naujų būstų paklausai pasiekus piką vis daugiau gyventojų butus įsigyja dar brėžinių stadijoje, todėl dažnai atrodo, jog perkama skubant ir nesidomint pirkiniu. Statytojai sutinka, jog tokių atvejų pasitaiko, bet dauguma pirkėjų visgi nenori katės maiše ir pasidomi projekto išskirtinumais ar butų iš...
nuotrauka
2021-10-15 20:55
Krašto apsaugos ministerija ir NT vystymo bendrovė „Olfin“ skelbiamų derybų būdu sudarė administracinių patalpų nuomos sandorį dėl Gynybos resursų agentūros, Infrastruktūros valdymo agentūros ir Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos patalpų.
nuotrauka
2021-10-14 09:54
Asmeniui, pardavusiam nekilnojamąjį turtą (NT), neišlaikius jo 10 metų, atsiranda prievolė deklaruoti už jį gautas pajamas ir sumokėti valstybei gyventojų pajamų mokestį, skaičiuojamą nuo skirtumo tarp gautų pajamų ir su to turto pardavimu susijusių patirtų išlaidų.
nuotrauka
2021-10-13 13:19
„Citus“ visai netoli rugsėjį anonsuoto daugiafnkcio planuoja dar vieną būsto projektą. Jis numatytas taip pat ypač intensyviai besikeičiančioje Verkių ir Žirmūnų mikrorajonų sandūroje – Kareivių g. 2E, urbanistinio „Ogmios miesto“ ir Ozo parko kaimynystėje. Investicijos į projektą sieks apie 13 mln....
nuotrauka
2021-10-05 11:23
Trečiasis metų ketvirtis Vilniaus nekilnojamo turto (NT) rinkoje buvo kiek vangesnis, tačiau tai nesutrukdė naujiems rekordams. „Realco“ duomenimis, šių metų 3-jų ketvirčių rezultatai jau viršijo visų pandeminių 2020 m. būsto pardavimus pirminėje rinkoje.
nuotrauka
2021-10-04 11:37
Išankstiniais „Citus“ analitikų duomenimis, Vilniuje per tris ketvirčius rezervuotų butų ir kotedžų skaičius jau viršijo sėkmingiausių iki 2019–ųjų rezultatą, kai per visus metus šis skaičius siekė 6 178. Per devynis šių metų mėnesius sostinėje plėtotojai susitarė dėl 6 334 būstų (butų ir kotedžų), ...
nuotrauka
2021-09-28 10:31
Dideliame 5 hektarų plote Klaipėdos rajone, vos 5 km nuo Klaipėdos centro, Angelavos ir Bruožaičių gatvių sankirtoje, MKF su partneriais vysto naują 111 A+ klasės namų gyvenvietę „Angelavos vilos“.
nuotrauka
2021-09-27 11:17
Bendrovė Merko būstas tęsia investicijas Vilniaus miesto savivaldybės inicijuoto konversijos projekto „Architektūros parkas“ teritorijoje ir pradeda trečiąjį gyvenamųjų namų kvartalo „Vilnelės skverai“ statybos etapą.
nuotrauka
2021-09-22 18:31
Išskirtinių būsto projektų valdymo įmonė „Citus“ planuoja projektą, kuris iškils Vilniuje, teritorijoje šalia „Unideco“ apdailos centro – Kareivių g. 5. Ypač intensyviai besikeičiančioje Verkių ir Žirmūnų mikrorajonų sandūroje, urbanistinio „Ogmios miesto“ kaimynystėje planuojamas daugiafunkcinis pr...
nuotrauka
2021-09-17 09:57
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bei investicijų įmonių grupės „Omberg“ Viršuliškėse plėtojamame „Skylum“ gyvenamajame projekte įkasta projekto statybų pradžios kapsulė. Naujajame sostinės aukštybinių pastatų kvartale simboline tradicija pažymėta dviejų 20-ies aukštų daugiabučių, kuriuose bus įkurta...
nuotrauka
2021-09-13 10:59
Lietuvių santaupoms perkopus rekordinę 19 mlrd. eurų ribą, išaugo susidomėjimas investavimu į nekilnojamąjį turtą (NT). Nors įprastai dairomasi progų investuoti į būstą, kurį būtų galima nuomoti, nauja tendencija – auganti paklausa sandėliukams ir garažams – atveria galimybę investuoti į NT ir turin...
nuotrauka
2021-09-09 08:26
Vilniaus Naujamiestyje NT vystytojas „Lithome“ planuoja naują projektą „Algirdo promenada“. Modernų prabangių būstų kompleksą, įsikursiantį adresu Algirdo g. 48C, sudarys 4 pastatai, kuriuose bus įrengti 127 butai ir 11 komercinių patalpų. Bendra investicijų suma į 10,5 tūkst. kv. m objektą sieks 14...
nuotrauka
2021-09-08 17:23
Augant industrinio nekilnojamojo turto (NT) segmento aktualumui, o gamintojams ir toliau siekiant trumpinti tiekimo grandines, Europos šalys intensyviai kovoja dėl tarptautinių investuotojų pritraukimo.
nuotrauka
2021-09-08 16:40
Šių metų pirmąjį pusmetį vidutinė būsto paskolos suma Baltijos šalyse buvo didžiausia Estijoje ir sudarė apie 120 tūkst. EUR, rodo „Luminor“ banko duomenys. Tuo tarpu lietuviai ir latviai būsto įsigijimui skolinosi po vidutiniškai 83 tūkst. EUR.
nuotrauka
2021-09-06 14:39
Paskutinysis šių metų vasaros mėnuo nekilnojamojo turto (NT) sandorių rinkoje pasižymėjo mažesniu aktyvumu nei iki tol buvę du vasaros mėnesiai. Tam įtakos galėjo turėti ir atostogų sezonas, ir šiek tiek priblėsę pirkėjų lūkesčiai dėl ateities, skelbia įregistruotus NT sandorius analizuojantys Regis...
nuotrauka
2021-08-24 09:26
Kaip rodo darnios miestų plėtros ir statybų bendrovės „YIT Lietuva“ iniciatyva atlikta šalies gyventojų apklausa, daugelis gyventojų įsigyti būstą „iš brėžinio“ yra linkę tik tuomet, jei jo vystytojas yra patikimas.
nuotrauka
2021-08-24 09:00
Prabėgus jau daugiau nei metams nuo COVID-19 pandemijos pirmosios bangos, „Ober-Haus“ specialistai įvertino, kaip keitėsi situacija permainingomis nuotaikomis pasižymėjusiomis pagrindinėse sostinės prekybinėse gatvėse.
nuotrauka
2021-08-23 10:22
Netrukus Vilniaus Naujamiesčio rajone bus pradedamos naujo NT projekto statybos. NT kompanijos REWO projektui „Skvero namai“ suteiktas statybos leidimas.
nuotrauka
2021-08-19 09:20
Per metus Vilniuje nekilnojamojo turto (NT) pasiūla prestižiniame segmente sumažėjo daugiau negu 3 kartus – nuo 1186 butų praėjusių metų liepą iki 355 butų šių metų tą patį mėnesį. Ekspertai vardija šio pokyčio priežastis ir prognozes ateities rinkai.
nuotrauka
2021-08-17 10:19
REWO Vilniuje, Talino gatvėje, greta „Taikos“ progimnazijos, planuojama modernų daugiabučių namų kvartalą.

Statybunaujienos.lt » NT projektai