2024 gegužės 24 d. penktadienis, 23:36
Reklama  |  facebook

Vilniuje pradėtas statyti vienas iš pačių energetiškai efektyviausių valstybės pastatų

2022-08-30 12:37
Šiandien, rugpjūčio 30 d., į modernaus administracinio policijos pastato Vilniuje, Sietyno gatvėje, pamatus įkasta kapsulė su žinia ateities kartoms. Šis pastatas taps vienu energetiškai efektyviausių valstybės pastatų, naudos šilumos ir elektros energiją iš atsinaujinančių šaltinių. Didžiausio iš šiuo metu Turto banko įgyvendinamų projektų vertė siekia 15 mln. eurų.
nuotrauka
Lietuvos policijos nuotr.


Minimos įmonės
Turto bankas, VĮ,
Infes, UAB
Statybų inžinerinės paslaugos, UAB
„Pareigūnai nusipelno geriausių darbo sąlygų ir aprūpinimo. Tai yra vienas pagrindinių mūsų tikslų. Naujos, modernios patalpos ne tik didins pareigūnų motyvaciją, bet ir prisidėt prie energetinių išteklių taupymo, kas šiandien yra itin svarbu“, – Lietuvos policijos pranešime cituojama vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Projektas išsiskiria iš kitų Turto banko projektų ir tuo, kad vykdomas nuo nulio – bus pastatytas visiškai naujas, modernus, beveik 10 tūkst. kv. m ploto pastatas, kurį sudarys administracinė dalis su specialios paskirties patalpomis bei dviejų lygių požeminė automobilių aikštelė. Taip pat bus sutvarkyta transporto infrastruktūra 300 m ilgio Sietyno gatvės atkarpoje: įrengta dviejų juostų važiuojamoji dalis, dviračių bei pėsčiųjų takai.

„Tai vienas iš keliolikos valstybės turto atnaujinimo projektų, finansuojamų iš lėšų, gautų pardavus valstybės funkcijoms vykdyti nereikalingus, nugyventus, prastos būklės pastatus. Šios programos tikslas aprūpinti tokias gyvybiškai svarbias valstybei ir visuomenei institucijas, kaip policija, ugniagesiai gelbėtojai, sveikatos priežiūros įstaigos ir kitos, moderniais, šių įstaigų poreikius atitinkančiais pastatais. Tokiu būdu mes ne tik geriname šių įstaigų ir juose dirbančių žmonių darbo sąlygas, bet ir kuriame naujos kokybės patalpas“, – cituojamas finansų viceministras Gediminas Norkūnas.

policija

Naujajame pastate bus sukurta net 560 šiuolaikinius reikalavimus atitinkančių darbo vietų, jame įsikurs Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato ir Policijos departamento prie LR Vidaus reikalų ministerijos padaliniai.

„Policijai nauji pastatai jau nėra naujiena, tai ne tik motyvuoja pareigūnus, bet ir leidžia sutaupyti energijos išteklius. Linkiu, kad pareigūnai čia atvažiuotų tik į įkurtuves“, – juokavo Lietuvos policijos generalinio komisaro pavaduotojas Saulius Tamulevičius.

A++ klasės naujasis policijos pastatas bus vienas efektyviausių statinių šalyje. Pastatas yra suprojektuotas skaitmeninio modeliavimo būdu (BIM), kuris ypač pasitarnauja projektavimo etape ieškant geriausių energinio efektyvumo bei CO2 emisijų mažinimo sprendimų. Pastatas iš dalies pats save aprūpins elektros ir šilumos energija – ant stogo planuojama įrengti saulės jėgainę, sklype bus sumontuoti šilumos siurbliai. Automobilių aikštelėje bus įrengtos 4 elektromobilių įkrovimo stotelės.

„Sprendimai, leidžiantys padidinti mūsų statomų ar administruojamų pastatų energetinį efektyvumą, šiandien yra būtinybė ir labai svarbi mūsų, kaip valstybės turto valdytojo, misijos dalis. Visada malonu bendradarbiauti su policija – konstruktyviu ir patikimu partneriu“, – tvirtina Turto banko generalinis direktorius Mindaugas Sinkevičius.

Pastatas suprojektuotas taip, kad kuo mažiau užgožtų mišką gyventojams ir šioje vietoje užsukantiems pasivaikščioti lankytojams. Taip pat pastatas tarnaus kaip akustinė siena, bent iš dalies sumažinanti nuo Vakarinio aplinkkelio sklindantį triukšmą. Šio objekto rangos konkursą laimėjo bendrovė „Infes“, atlikti darbus pasiūliusi už 14,34 mln. eurų. Statybų techninę priežiūrą vykdo UAB „Statybų inžinerinės paslaugos“.

„Sieksime, kaip tikri statybininkai, kad viskas būtų atlikta laiku ir kokybiškai. Ne tik policija, bet ir bendruomenė pajus pasikeitusią aplinką – bus įrengiama moderni gatvės atkarpa su dviračių takais ir šaligatviais“, – sakė Arvydas Markevičius, rangovo „Infes“ direktorius.

Tai vienas pirmųjų Turto banko projektų, kuris suprojektuotas pasitelkiant BIM metodą. Rangos darbų metu skaitmeninis modelis užtikrina sklandų ir tikslų bendravimą tarp rangovo, projektuotojo ir užsakovo, o tai leidžia sklandžiau ir greičiau vykdyti darbus. BIM leidžia patogiai išsaugoti visą su pastatu susijusią informaciją, kuri vėliau bus naudojama pastato gyvavimo cikle.

„Moderniu BIM modeliavimo būdu iš anksto patikrinome būsimo pastato energetinį efektyvumą, natūralios apšvietos rodiklius ir kitus parametrus. Projektas jau pripažintas praėjusių metų geriausiu visuomeninių pastatų kategorijoje“, – sakė Ieva Puidokaitė, „Atamis“ architektūros padalinio vadovė.

Naujojo pastato statybas ketinama baigti 2023 metų trečiąjį ketvirtį.  
Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2024-05-24 11:36
Per pirmąsias tris savaites nuo finansinės priemonės „Milijardas verslui" starto įmonės suskubo aktyviai teikti paraiškas finansavimui gauti. Nacionalinė plėtros įstaiga INVEGA sulaukė 25 paraiškų paskoloms, kurių bendra prašoma suma viršija 1 mlrd. eurų, tad nuo šiol klientų teikiamos paraiškos sko...
nuotrauka
2024-05-23 13:36
Didžiausia pasaulyje lanksčiai nuomojamų įrengtų darbo vietų kompanija IWG, kuriai priklauso biurų nuomos tinklas „Regus", verslo centre „U219" Vilniuje steigia naują darbo erdvę. Joje bus sukurtos hibridiniam darbui pritaikytos darbo vietos, privatūs biurai, posėdžių salės ir kūrybinės erdvės. Biur...
nuotrauka
2024-05-23 10:47
„Pro Kapital Lietuva" pasirinko finansinį partnerį plėtojamo aukščiausios klasės NT projekto Vilniaus senamiestyje įgyvendinimui – pasirašyta sutartis su „Šiaulių banku" dėl 13,2 mln. eurų paskolos.
nuotrauka
2024-05-22 17:24
„EIKA Development" valdomame, naujai statomame verslo centre „Jasinskio 2" daugiau nei pusė ploto jau yra išnuomota: čia įsikurs advokatų kontora „Ellex Valiūnas" bei į kokybiškas, modernias patalpas kelsis ir Nyderlandų karalystės ambasada, kuri sudarė sutartį dėl 552 kv. m ploto patalpų nuomos.
nuotrauka
2024-05-22 09:29
Panevėžio miesto savivaldybės užsibrėžta ambicija mieste įkurti profesionalaus, šiuolaikinio meno erdvę, virsta realybe: jau kitą savaitę duris atvers pasaulinio garso menininko, daugiafunkcionalisto Stasio Eidrigevičiaus menų centras, pavadintas Stasys Museum.
nuotrauka
2024-05-21 14:36
Investicija į nekilnojamąjį turtą (NT) lietuviams visada buvo viliojantis pasirinkimas, tai atskleidė ir pandemija, kai dažnas puolė ieškoti antro būsto pajūryje ar sodybos užmiestyje. Pranešime cituojamas NT ekspertas Marius Bružas sako, kad nors šis bumas jau praėjo, išskirtinio būsto poreikis yra...
nuotrauka
2024-05-21 13:13
Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ verslo centro „Business Stadium Central“ vidaus inžinerinių sistemų montavimo rangovais pasirinko Lietuvos įmones „Aktinis“, „Todera“, „Ivalta“, „PoolPro“. Bendra su rangovais sudarytų sutarčių vertė – 5,6 mln. eurų.
nuotrauka
2024-05-21 12:56
Kada prekybos centras gali vadintis tvariu? Ar tam užtenka deramai surūšiuoti atliekas ir pakeisti lemputes? Vienas iš technologiškai pažangiausių „Nordika“ tvarumo aspektų – R8 tech įrankio, kuris paremtas dirbtiniu intelektu, naudojimas. Ši automatizavimo sistema valdo prekybos centro šildymo, vė...
nuotrauka
2024-05-21 09:50
Dar prieš kelerius metus prie rekordinio efektyvumo saulės elementų kūrimo prisidėję Kauno technologijos universiteto (KTU) chemikai šiemet išradimą dar patobulino. Pasak jų, tai – itin svarbus žingsnis link naujos kartos saulės elementų gamybos.
nuotrauka
2024-05-21 07:11
Apie 40 % visų šalčio tiltų pastate susidaro dėl sienų ir kolonų. Ir tai lemia apie 10 % šildymo energijos nuostolių. Vokietijos įmonė SCHÖCK BAUTEILE GmbH sukūrė ir rinkai pasiūlė tvarių, patogių ir aukštos kokybės sprendimų – SCHÖCK SCONNEX gaminių asortimentą, prisidedantį prie tvaraus pastato ko...
nuotrauka
2024-05-20 14:25
Tankiai gyvenamame Vilniaus Pašilaičių rajone atsiras dar vienas valstybinis lopšelis-darželis, kurį galės lankyti 280 vaikų. Projektui jau išduotas statybą leidžiantis dokumentas ir, jei procesas vyks sklandžiai, statyba turėtų prasidėti iki kitų metų ir trukti apie dvejus metus. Priimti vaikus dar...
nuotrauka
2024-05-20 11:09
Oficialiai pažymėtas Tauragės daugiafunkcės arenos antrasis statybų etapas – į būsimus sporto ir kultūros centro pamatus įkasta simbolinė laiko kapsulė ateities kartoms. Tikimasi, kad itin laukta ir regionui svarbi arena įneš dar daugiau kultūros ir galimybių sportuoti į visos apskrities gyvenimą. ...
nuotrauka
2024-05-20 10:51
Ekonomikos ir inovacijų ministerija investuoja į Lietuvoje veikiančių verslo paslaugų centrų modernizavimą. Skelbiamas 2,4 mln. eurų kvietimas teikti projektų įgyvendinimo planus verslo paslaugų centrams, norintiems automatizuoti savo veiklos procesus.
nuotrauka
2024-05-17 07:46
Rekonstruotas Kauno apskrities VPK Kauno miesto Nemuno policijos komisariato pastatas. Atlikti rekonstrukcijos darbai kainavo apie 1,2 mln. Eur.
nuotrauka
2024-05-15 08:46
Aukštaitijos sostinėje toliau tęsiami tarptautinės plaukimo federacijos (FINA) standartus atitiksiančio daugiafunkcio sporto ir sveikatingumo centro „Aukštaitija“ rekonstravimo darbai. Kyla priestatas, kuriame bus įrengtas 10-ies takelių, 50 metrų ilgio tarptautinius standartus atitinkantis baseinas...
nuotrauka
2024-05-15 08:30
Vilniaus vakarinėje dalyje, šalia Buivydiškių tvenkinio, neseniai iškilęs modernus 5 aukštų biurų pastatas „Vestum" vilioja nuomininkus. Naujasis nekilnojamojo turto objektas vienoje iš pagrindinių Vilniaus miesto sankryžų, kur susikerta Šiaurinė gatvė ir Vakarinis aplinkkelis, pirmiausia domina pat...
nuotrauka
2024-05-14 10:50
Praėję metai UAB „Merko statyba“ buvo sėkmingi naujai pasirašytomis generalinės rangos sutartimis. Šiais metais jau matomi akivaizdūs jų rezultatai – 2024 metų pirmo ketvirčio UAB Merko statyba apyvarta iš generalinės rangos sutarčių pasiekė 49 mln. eurų. Palyginimui – 2023 metų pirmą ketvirtį šis s...
nuotrauka
2024-05-10 09:10
Pirmieji keturi šių metų mėnesiai pagal įregistruotų nekilnojamojo turto (NT) sandorių skaičių atsilieka nuo praėjusių metų – reikšmingesnių pokyčių neįnešė ir balandžio mėnuo, skelbia įregistruotus NT sandorius analizuojantis Registrų centras.
nuotrauka
2024-05-10 08:09
„Turto bankas“ paskelbė išskirtinį aukcioną laikinojoje sostinėje – parduodamas prestižinis administracinis pastatas su inžineriniais statiniais ir žemės sklypo dalimi centrinėje Kauno miesto dalyje, Laisvės alėjoje. Pradinė kaina aukcione, nustatyta nepriklausomų vertintojų, siekia 1, 7 mln. eurų.
nuotrauka
2024-05-09 09:36
Akcinė bendrovė „Via Lietuva“ gegužės mėnesio pradžioje pradeda konsultacijas dėl Valstybinio ir privataus kapitalo partnerystės principu vystomų projektų įgyvendinimo galimybių. Šio finansavimo modelio pritaikymas leistų kur kas greičiau įgyvendinti svarbiausius šalies kelių infrastruktūros gerinim...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas