2024 spalio 8 d. antradienis, 21:07
Reklama  |  facebook

„Vilon City“ teritorijos architektas D. Čepurna: „Gamta pati diktuoja užstatymo būdus“ Fotogalerija

2019-07-01 10:29
Vilniaus pakraštyje, prie kurio miestas artėja vis sparčiau, netoli nuo Vilniaus – Panevėžio autostrados ir vakarinio aplinkkelio, tarsi sostinės riboženklis yra įsikūręs „Vilon City“ kompleksas, prasidėjęs nuo viešbučio ir išaugęs iki savito mažo miestelio. Dabar čia yra įsikūręs „Vilnius Grand Resort“ viešbutis, „The V Golf Club“ golfo klubas, restoranai „Le Paysage“, „Trattoria Verde“ ir „Bora Bora“, erdvės šventėms ir renginiams, teniso ir krepšinio aikštelės, sporto salė, pirčių ir baseinų erdvė bei naujai statomas didelis SPA centras. Aplinkui golfo aikštynus įsikūrę ir pirmieji „Vilon Homes“ gyvenamieji namai – vilos, kotedžai ir apartamentai.
nuotrauka
„Vilon City“ iliustr.


Apie šį ne tik architektūrinį, bet ir geografinį projektą bei kaip jis buvo kuriamas – pokalbis su vienu iš jo architektų – Dainiumi Čepurna.

Koncepciją kūrė britai

„Vilon Homes“ namų architektūrą kūrė britų studija „Darling Associates London“, pelniusi žurnalo „Architects journal“ aukščiausią įvertinimą. Gyvenamųjų namų interjero koncepcijos kūrimu užsiėmė kita žymi Londono dizaino studija „Anouska Hempel Design Studio London“ ir žymi britų architektė Anouska Hempel. Ji 1941 metais gimė Naujojoje Zelandijoje, rusų ir šveicarų-vokiečių šeimoje. Iš pradžių Anouska Kempel išgarsėjo kaip aktorė, o nuo septintojo dešimtmečio pabaigos tapo žinoma kaip brangių ir skoningų viešbučių dizainerė. Žurnalas „Architectural Digest“ 2002 metais įrašė ją į garsiausių pasaulio architektų šimtuką.

Britai sukūrė visą architektūrinę koncepciją – namų tipus, vizualizacijas, planus, fasadus, pjūvius, taip pat išdėstymą teritorijoje. Tuo tarpu užduotis projektą adaptuoti ir įgyvendinti teko lietuvių architektui Dainiui Čepurnai ir architektų grupei „Unitects“. D. Čepurna yra dalyvavęs ir vadovavęs ne vienam Vilniaus veidą kuriančiam projektui, tarp kurių – „Ibis Vilnius Centre“ viešbutis, biurų pastatas „Eleven“, o tarp kitų architektų grupės „Unitectus“ darbų – greitai duris atversiantis „Hilton Garden Inn Vilnius City Centre“, prekybos centrai „Ozas“, „Nordika“ ir daug kitų.

Rekordinis skaičius dokumentų

„Originalų britų sukurtą „Vilon Homes“ architektūros koncepcijos principą išlaikėme, o viduje keitėme pagal Lietuvoje galiojančias normas ir standartus. Mums buvo svarbu viską padaryti galvojant apie komfortą ir, nepaisant to, ar galima būtų išspręsti paprasčiau ar sudėtingiau – išlaikyti duoklę architektūriniam sumanymui“, – išplatintame pranešime cituojamas D. Čepurna.

Pasak architekto, miestelis prie golfo laukų – netipinis ir įdomus. Tai – vienintelis tokio lygio objektas Lietuvoje. Bet to, 18 duobučių „The V Golf Club“ golfo aikštynas, įrengtas pagal Amerikos golfo asociacijos standartus, yra vienintelis oficialios profesionalių golfo žaidėjų asociacijos (PGA) dizaino tipo golfo aikštynas Baltijos šalyse.

„Namus pradėjome planuoti, kai golfo aikštynas jau buvo įrengtas ir vystomas toliau. Toks kraštovaizdis formuoja labai estetinę aplinką. Mūsų praktikoje tai buvo pirmas tokio tipo projektas ir nemažas iššūkis – pirmam etapui rengėme dokumentus 32 statybos leidimams ir kurie leido statyti 192 atskirus namus. Taip pat teko ir du kartus koreguoti anksčiau parengtą teritorijos detalųjį planą, pritaikyti jį prie britų koncepcijos. Įspūdingai savo dydžiu atrodo ir popierinė projekto versija, užimanti dvi lentynas per visą sieną. Praktika parodė, kad mintis išskaidyti projektą į 32 etapus, pasiūlyta savivaldybės atstovų, buvo labai logiška ir pasiteisino – tai suteikė laisvę vėlesnius etapus keisti ir derinti prie poreikių. Vėliau, kai įgijome daugiau užsakovų pasitikėjimo, mūsų buvo paprašyta suprojektuoti savitas vilas, derančias prie britiško stiliaus“, – teigia D. Čepurna.

Stilių diktuoja gamta

Nesvarbu, kokioje aplinkoje projektuojamas pastatas – architektūrine įvairove pasižyminčiame Vilniaus centre ar natūralios ir sukultūrintos gamtos apsuptyje – architektas pabrėžia būtinybę išlaikyti darnią aplinkos stilistiką.

„Vilon City“ teritorija yra didelė – iš viso 280 hektarų ploto, todėl skiriasi ir joje išdėstytų namų tipai. Iš viso čia yra suplanuota pastatyti 250 tūkst. kvadratinių metrų pastatų iš kurių 50 tūkst. kvadratinių metrų jau yra pastatyta. Pasak architekto, užstatymo būdą čia formuoja pati aplinka – vieni namai yra toliau nuo golfo aikštynų, kiti numatyti už nedidelio miškelio ar tarsi saloje tarp vandens telkinių, todėl namų tipus čia diktuoja pati gamta. Šiuo metu jau yra pastatytos penkių miegamųjų kambarių vilos, dviaukščiai kotedžai ir apartamentų namai.

Prabangą kuria erdvės ir technologijos

Savitu ir kiek neįprastu būdu namuose buvo kuriamas ir prabangos įspūdis. Jį lėmė ne išraiškingos detalės, o visuma, apimanti vieningą architektūrą, išpuoselėtą kraštovaizdį ir paslaugas – nuo visą parą budinčios apsaugos ir namų administratoriaus iki šalia veikiančio viešbučio, restoranų, vandens pramogų, SPA, golfo klubo ir sporto aikštelių. Tokia paslaugų įvairovė sunkiai pasiekiame bet kurioje kito vietoje gamtos apsuptyje.

Namų interjero stilius – taip pat santūrus, architektas jį vadina praktiniu ir ne visai minimalistiniu. Šviesios spalvos, griežtos detalės, lygios linijos palieka laisvę individualaus interjero dekoro saviraiškai. Tokiu būdu prabangą šiuose namuose kuria erdvės, jų išdėstymas, pasirinktos kokybiškos medžiagos ir akimi nematoma sumontuota įranga.

Pasak architekto, „Vilon Homes“ buvo vieni iš pirmųjų namų Lietuvoje, kur buvo įrengta pilna išmaniųjų namų sistema. Čia sumontuota „SMART house“ įranga, kurios pagalba nuotoliniu būdu galima kontroliuoti šildymo sistemą, apšvietimą, net automatines žaliuzes. Grindinis šildymas, kondicionavimo bei rekuperacijos sistemos yra nematoma, bet svarbi komforto dalis, būtina tikram prabangiam būstui.

D. Čepurna pamini, kad vienas iš lietuviškam išplanavimui neįprastų sprendimų buvo ir prie kiekvieno miegamojo atskirai įrengtas sanitarinis mazgas, net kelios drabužinės, didelės erdvės susidėti daiktams, kurie lieka paslėpti nuo kambario vaizdo. Tokia tradicija iš užsienio šalių į Lietuvą ateina tik dabar.

Įvertino ir lietuviai, ir užsieniečiai

Pasak architekto, projektas buvo pradėtas kurti prieš dešimtmetį, pirmosios vilos pastatytos 2015-2016 metais ir iš pradžių buvo skiriamos daugiausia užsienio pirkėjams. Pasiūlymus domėtis namais šalia Vilniaus galima buvo rasti to meto „Financial Times“ nekilnojamojo turto skiltyje ir „Luxury homes“ internetinėse svetainėse. Tačiau įdomu tai, kad britišku stiliumi pastatytos vilos sudomino ir lietuvius, ypač daugiau keliavusius po pasaulį. Šiuo metu „Vilon City“ teritorijoje jau yra parduotos beveik visos vilos, kotedžuose ir apartamentuose gyvena būstų savininkai arba nuomininkai, atvykę čia ne tik iš Lietuvos bet ir kitų Europos bei pasaulio šalių. Gyventojai ypač vertina kultūringą naujakurių bendruomenę, kurios privatumui ir saugumui čia teikiama ypač didelė reikšmė.

Ateityje „Vilon City“ miestelis plėsis dar labiau – čia atsiras tarptautinis vaikų darželis ir pradinė mokykla, sporto centras, biurų pastatai, nedidelė maisto prekių parduotuvė ir net pažintinis žvėrelių parkas vaikams, skelbiama pranešime.
Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka




NT projektai

nuotrauka
2024-10-08 15:48
Vilniuje, Panevėžio gatvėje, šalia visų laukiamo būsimojo geležinkelio stoties konversijos projekto „Vilnius Connect", kyla naujas projektas „Senamiesčio link by CITUS". Šiame nedideliame, tačiau jaukiame projekte, siūlančiame daug pridėtinės vertės, jau galima įsigyti vieną iš 45 vidutinės klasės b...
nuotrauka
2024-10-04 09:36
Lietuvos banko ir Eurostato duomenimis, metinių atlyginimų skaičiaus rodikliai Lietuvoje rodo vis didėjančius gyventojų ketinimus įsigyti būstą. Tuo tarpu kainų ir pajamų santykis siunčia aiškią žinutę, jog įperkamumas Lietuvoje nuo 2022 m. pabaigos gerėja ir iki 2025 m. pabaigos turėtų grįžti į ist...
nuotrauka
2024-10-03 14:32
SBA grupės NT bendrovė „SBA Urban“ kartu su Barščiams priklausančia investicine įmone „TABA Invest“ į „Nemunaičių“ kvartalo plėtrą investuos daugiau kaip 250 mln. eurų. Antrajame „Nemunaičių“ etape pradėtos verslo centro, gyvenamojo namo bei daugiaaukštės automobilių stovėjimo aikštelės statybos.
nuotrauka
2024-10-01 16:06
Seimas po svarstymo pritarė su nekilnojamuoju turtu susijusio kredito įstatymo pataisoms, kuriomis numatoma nuo 2025 m. vasario 1 d. leisti gyventojams paprasčiau, greičiau ir be papildomų išlaidų rasti geriausią paskolos šaltinį.
nuotrauka
2024-09-25 09:45
Nemuno krante, Kaune vystomame rajone „Nemunaičiai“ naują gyvenamąjį daugiabutį „Pasaka“ statys bendrovė „Infes“. Statybos darbai prasidės jau rugsėjo pabaigoje. Planuojama, kad pirmieji gyventojai čia įsikels jau 2026 m. pirmąjį ketvirtį.
nuotrauka
2024-09-23 15:35
„EIKA" grupei priklausanti įmonė UAB ,,EIKA Development" pradeda naujo gyvenamųjų daugiabučių projekto ,,Medeinos namai" statybas ir pardavimus. Medeinos g. 30 esančiame, beveik 8,4 tūkst. kv. metro ploto, sklype per du etapus planuojama pastatyti 5 namų korpusus su 138 butais ir 11 komercinių patal...
nuotrauka
2024-09-17 09:49
Naujininkų rajonas Vilniuje, po savivaldybės ir verslo investicijų, sparčiai keičia savo veidą. Gražėjančios viešosios erdvės, visi miesto gyvenimo reikalingi patogumai, galimybė greitai pasiekti miesto centrą tuo pačiu gyvenant šalia gamtos tampa reikšmingais argumentais, dėl kurių vis daugiau žmon...
nuotrauka
2024-09-16 09:30
Būsto įsigijimas su paskola, ypač pirmą kartą tai darantiems žmonėms, gali pasirodyti sudėtingas procesas. „Citadele“ banko atstovas atkreipia dėmesį, kad nors skolintis būstui seniai nebėra naujiena, paskolas suteikiantys specialistai susiduria vis su tomis pačiomis gyventojų daromomis klaidomis. K...
nuotrauka
2024-09-13 10:27
Iš ko susidaro būsto paskolos palūkanos ir kaip jos apskaičiuojamos – toks klausimas kyla 19 proc. Lietuvos gyventojų, rodo birželio mėnesį atlikta „Spinter research“ apklausa. Plačiau apie tai pasakoja ir neaiškumus sklaido „Luminor“ banko Mažmeninės bankininkystės vadovas Edvinas Jurevičius.
nuotrauka
2024-09-04 13:57
Rugsėjo pradžia paprastai žymi intensyvų Vilniaus nuomos rinkos aktyvumą, tačiau net ir šiuo laikotarpiu vis dar galima rasti tinkamą būstą nuomai. Nepaisant didelės studentų migracijos ir sparčiai tirpstančių pasiūlymų, mieste vis dar yra laisvų nuomos objektų, kurie gali būti patrauklūs tiek stude...
nuotrauka
2024-08-20 16:02
Nekilnojamojo turto plėtotoja „Kenova“ iš „Galio Group“ įsigijo beveik 0,5 ha sklypą Vilniaus Senamiesčio rajone, kairiajame Neries krante. Čia iškils vienas žaliausių Senamiesčio NT projektų. Plėtotojas į prestižinės klasės butų projektą ketina investuoti apie 25 mln. Eur, rašoma pranešime žiniaskl...
nuotrauka
2024-08-19 08:54
Kauno savivaldybei suteikus statybų leidimą SBA grupės nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė tęsia Nemunaičių rajono plėtrą Nemuno pakrantėje Kaune, H. ir O. Minkovskių gatvėje. Šalia naujo verslo centro „Hermanas“ planuojamas ir gyvenamojo namo projektas „Pasaka”, įkvėptas M. K. Čiurlionio ir j...
nuotrauka
2024-08-14 13:56
Vidurvasario oras ir atostogų nuotaikos iš pirmo žvilgsnio gali indikuoti sulėtėjusį šalies nekilnojamojo turto (NT) rinkos tempą, tačiau šių metų liepa pagal įregistruotus NT sandorius atrodo geriau nei daugelis kitų šių metų mėnesių, skelbia įregistruotus NT sandorius analizuojantis Registrų centr...
nuotrauka
2024-08-13 10:03
Daugelis įsigyja nuosavus namus, kai pritrūksta erdvės ar pajaučia norą turėti savo asmeninį būstą. Dar kiti mano, kad tai yra puiki investicinė galimybė – taip rodo 2024 m. birželio mėn. „Luminor" banko užsakymu atliktas „Spinter" tyrimas.
nuotrauka
2024-08-07 10:09
Išskirtinio Kauno naujakurių dėmesio sulaukusiame „Piliamiesčio“ projekte šiuo metu vystomame „Upių“ kvartale statomas dar vienas daugiabutis. Neseniai gyventojams duris atvėręs „Nemuno“ namas netrukus turės kaimyną – unikalios architektūros „Neries“ daugiabutį. Jį statanti tvarių miestų ir infrastr...
nuotrauka
2024-08-06 10:28
Lietuva Europos Sąjungoje pirmauja pagal nuosavo nekilnojamojo turto kiekį – nuosavą būstą turi net 89 proc. Lietuvos gyventojų, rodo 2022 m. „Eurostat" duomenys. Vis dėlto, šalyje dar gajūs klaidingi įsitikinimai, kuriais lietuviai remiasi įsigydami būstą. Kokie jie, pasakoja „Luminor" banko Mažmen...
nuotrauka
2024-08-01 14:26
Pasak NT projektų kompanijos „Citus" analitikų, liepą Vilniaus pirminėje būsto rinkoje sudaryta 264 sandorių, o Kaune – 52. Liepos mėnesį parduota 19 proc. daugiau nei birželį ir 20 proc. daugiau nei praėjusių metų liepą.
nuotrauka
2024-07-25 14:50
Molėtų mieste, vos keli šimtai metrų nuo centro, šalia daugiafunkcinio sporto komplekso baigtas statyti dešimties individualių namų kvartalas. Projekto darbai baigti, namai priduoti 100% baigtumu. Projekto pabaiga sutapo su informacija apie šalia esančios automobolių sporto aikštelės uždarymą nuo 20...
nuotrauka
2024-07-23 16:24
Po 2021-2022 m. kainų šuolio būsto įperkamumas Lietuvoje dar nėra pasiekęs iki pandemijos buvusio lygio, tačiau per ateinančius metus turėtų priartėti prie jo, rodo Lietuvos banko atliktas būsto įperkamumo tyrimas. Įperkamumo prastėjimą sukėlė stiprūs, tačiau laikini išorės sukrėtimai ir jų poveikis...
nuotrauka
2024-07-09 10:39
Lietuvos gyventojai dažniausiai žvalgosi būsto pajūryje, kai siekia įsigyti antrą ar trečią nekilnojamojo turto objektą. Neretai norintys įsigyti atostogų namus, renkasi tarp Lietuvos pajūrio ir šiltų užsienio šalių – Ispanijos, Italijos, Maltos, ar kitų Pietų Europos šalių. Ekspertai sutaria, jog g...

Statybunaujienos.lt » NT projektai