2022 lapkričio 30 d. trečiadienis, 20:23
Reklama  |  facebook

Vonių madas diktuoja italai, o kokybės matas – vokiečių darbas

2016-05-16 08:23
Pavasaris veržiasi ir į vonių kambarius. Lietuva nebetaupo vietos – ateina laisvai pastatomų vonių laikas. Prabangios, įvairių spalvų, atitinkančios individualius poreikius, jos įsikuria erdviose patalpose.
nuotrauka
Pastarąjį pusmetį populiariausios yra laisvai pastatomos vonios. Šita banga ateina iš Europos. PAA iliustr.


Minimos įmonės
Latvijos RAB „PAA“ atstovybė,

Tokios vonios gaminamos tik pagal individualius užsakymus, įvertinant žmogaus poreikius, o jomis prekiauja tik tie platintojai, kurie savo klientams negaili laiko ir dėmesio. Tokios yra PAA vonios ir tokia yra Latvijos vonių gamintojos Latvijos RAB „PAA“ filosofija, verslo modelis. Kaip sako Ričardas Svorobovičius, Latvijos RAB „PAA“ atstovybės Lietuvoje vadovas, žmonės, apsilankę PAA gamykloje, suvokia, kodėl šios vonios nėra pačios pigiausios. 

Gali tenkinti individualius poreikius

laisvai pastatomos vonio

Karaliauja laisvai pastatomos vonios. PAA iliustr.

R. Svorobovičius pripažįsta, kad PAA pasirinko gerokai sudėtingesnį verslo kelią. Tačiau lengvesnis – tai toli gražu nebūtinai geriausias. „Iš tikrųjų būtų daug lengviau paleisti serijinę liniją, kuri leistų išlaužti geresnę kainą. Individualūs užsakymai ją kaip tik iškelia. Tačiau mes renkamės tokį modelį todėl, kad mums svarbus klientas, kuris gauna mūsų produktą. Jam jau praktiškai nieko nebereikia daryti. Čia nėra tokio žaidimo Lego kaladėlėmis, kaip kad su kitų gamintojų produktais. Juk paprastai tu turi atskirai pirkti vonią, rėmą, šoninį uždengimą. Tai ilgas procesas, kai kažką darai, tada perdarai, nes kažkas nepavyko“, – kalbėjo jis.

Su PAA tokio vargo nėra. Verslo modelis, kai užsakymai priimami tik individualiai, leidžia prisitaikyti prie asmeniškiausių žmogaus pageidavimų. Su nauja medžiaga, vadinamuoju silkstone’u, bendrovė gali išgauti praktiškai bet kokią vonios konfigūraciją. Tarkim, standartinis plotas stalviršiui yra 3,2 metro, o jūs turite tik 3,15 metro. Paprastai tai didelė problema, bet PAA gali tiesiog papildomai nušlifuoti vonią ir taip pritaikyti prie individualių poreikių.

„Mūsų vonios į namus atkeliauja jau visiškai surinktos. Pats žmogus gali labai lengvai prijungti sifoną ir paruošti vonią naudojimui. Taigi neprireikia jokių instrukcijų, nes viskas jau paruošta. Dar prieš pradedant gaminti vonią mes išsamiai išklausinėjame žmogų, kur vonia stovės, kokia bus vonios kambario komplektacija, kokios spalvos jame naudojamos. Dėl to mūsų didžiuosiuose prekybos centruose ir nerasite. Su mūsų produktu reikia dirbti, todėl bendradarbiaujame visų pirma su specializuotomis parduotuvėmis, kuriose vadybininkai tikrai bendrauja su savo klientais“, – teigė pašnekovas.

Žinoma, toks gamybos procesas šiek tiek ilgiau užtrunka, bet įprasta praktika tokia, kad nuo užsakymo iki vonios pristatymo praeina pora savaičių. Žinoma, pasitaiko ir išimčių, kai užsakymas pasitaiko labai specifinis. Pavyzdžiui, būna pageidavimų įstatyti kojas iš uosio. Tai atlikti nesunku, bet tiesiog užtrunka, kol iki gamyklos atkeliauja reikiamos medžiagos, todėl tokie projektai užtrunka šiek tiek ilgiau. 

laisvai pastatomos vonio

Laisvai pastatomos vonios tampa ypatingu vonios kambario akcentu – jos gyvena savo gyvenimą. PAA iliustr.

„Pas mus nėra jokių robotų. Viską atlieka gyvi žmonės. Tai sudėtingi procesai. Pavyzdžiui, mūsų akrilinių vonių formos išspaudžiamos vakuuminiu būdu. Tas procesas užtrunka dvylika valandų. Tokie kevalai sandėliuojuomi iki ateina tinkamas užsakymas. Tada prasideda sudėtingoji dalis: įglaudinėjimai, pastiprinimai, dažymas, kojų kontrukcijų bei rėmų montavimas, uždengimų tvirtinimas. Visa tai užtrunka. Viena vonia pereina per daugelio žmonių rankas“, – pasakojo R. Svorobovičius.

>>>Studentai kūrė jaunavedžių vonios kambario interjerą

Madas stebi nuolatos

laisvai pastatomos vonio

Nuotraukoje dešinėje – Vonia atspindi būsto šeimininkų gyvenimo būdą. PAA iliustr.

Kai dirbi tik su individualiais užsakymais, gauni progą gyvai stebėti, kaip keičiasi vonių mados, tendencijos. PAA atstovybės Lietuvoje vadovas sako, kad jos tikrai jaučiamos.

„Paskutinius šešis-septynis mėnesius labai populiarios laisvai pastatomos vonios. Šita banga ateina iš Europos. Aš dirbu ir su Lenkijos rinka, todėl matau, kad ten jau antri metai populiariausios tokio tipo vonios. Aišku, tai reiškia, kad vonios kambariai turi būti šiek tiek didesni. Todėl dažniausiai tokie gaminiai atsiduria naujos statybos butuose arba nuosavuose namuose. Prieš keletą metų buvo juodai baltų vonių mada. Žmonės jas tikrai pirko. Dabar jau visgi ši tendencija praeina“, – sakė jis.

Pašnekovas pastebi, kad mados paprastai pasigaunamos iš Vakarų Europos. Didžiausia paroda Europoje vyksta kas antrus metus Frankfurte, o irgi svarbios itališkos parodos – kasmet. Būtent per jas mados ir prasideda.

„Aišku, didžiausią įtaką turi italų dizaineriai. Būtent jie ir kuria dizainą visiems maišytuvams, vonioms, tualetams, kuriuos po to gamina vokiečiai. Taip tos tendencijos ateina ir pas mus. Dizaino lyderiai tikrai yra italai. Kokybės prasme pirmauja vokiečiai. Pasimokyti tiek iš vienų, tiek iš kitų yra ko. Mūsų dailininkai, kurie kuria vonių dizainą, keliauja po visas didžiausias parodas, stebi tendencijas, ateinančias madas. Šiuo metu turime tik vieną kolekciją, sukurtą italo. Visa kita kuria latvių dizaineriai. Taigi dizaino įtaka daugiausiai itališkai, bet tai visgi mūsų regiono sprendimai“, – teigė R. Svorobovičius.
 
Statybunaujienos.lt
SPRENDIMAI

nuotrauka
2022-11-22 07:27
Statybų sektorius susiduria ne tik su daugelį sričių paliečiančiais kylančių kainų, žaliavų trūkumo ar vis augančio investicijų ekologiškiems sprendimams poreikio iššūkiais. Didėjančio vartotojų reiklumo ir rinkos bei aplinkos sąlygų diktuojami pokyčiai reikalauja kūrybiškų ir tvarių sprendimų.
nuotrauka
2022-11-21 09:56
Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) vystytojai pirmieji Baltijos šalys pasiekė aukštą garso izoliaciją. Vilniuje vystomas NT projektas „Mindaugo rezidencija“ yra pirmasis daugiabutis Baltijos šalyse, turintis A klasės garso izoliaciją, kuri gyventojams užtikrina maksimalų privatumą ir komfortą.
nuotrauka
2022-10-20 15:24
Šildymo sezonas tik prasideda, bet akivaizdu, kad šiemet už namų ir butų šildymą mokėsime gerokai brangiau. Jau pasigirsta prognozių, kad išlaidos šildymui augs ir toliau. Tokia situacija verčia susimąstyti – ką savo namuose galime pakeisti, kad nors kiek sumažintume sąskaitas už šildymą. Vienas iš ...
nuotrauka
2022-10-12 07:10
Siekdama pagerinti ir pagreitinti vartotojų pasirinkimą, PENOSIL sukūrė patogią kategorizavimo sistemą. Naujas dizainas padės ne tik padidinti produktų matomumą, bet ir leis aiškiau nustatyti jų paskirtį bei užtikrinti efektyvesnę ir malonesnę klientų patirtį. Nauja sistema patogi ir profesionalams,...
nuotrauka
2022-09-16 07:24
Terasa tapo neatskiriama būsto dalimi. Kad šis statinys leistų patirti visus malonumus ne tik šiltuoju metų laiku, reikia pasidomėti statybos ypatumais.
nuotrauka
2022-09-07 07:44
Šildomos grindys – tai ekonomiškai efektyviausias, estetiškiausias, todėl ir populiariausias šildymo būdas. Šildomų grindų įrengimas pirmajame aukšte, įprastai, problemų nesukelia, tačiau antrajame, ant medinės perdangos, gali tapti iššūkiu. Betonuoti dažnai negalima dėl per didelių apkrovų, todėl č...
nuotrauka
2022-09-02 07:47
Grindinį žmonės paprastai pastebi tik dviem atvejais: kai už jo užkliūva arba grožėdamiesi negali atitraukti akių. Kauno rajono Kulautuvos miestelio Akacijų alėjoje ir V.Augausko gatvėje paklota apie 7 tūkst. kv. m „Brikers LT“ trinkelių – patogių pėstiems ir važiuotiems, įspūdingų, derančių prie ap...
nuotrauka
2022-08-30 12:26
Nesvarbu, turite nuosavą būstą ar nuomojatės butą, natūralu, kad kartais tenka atlikti remontą namuose. Yra labai lengva paskambinti santechnikui, elektrikui ar kitam meistrui, nors iš tikrųjų kai kuriuos dažniausiai pasitaikančius būsto remonto darbus galima nesunkiai atlikti patiems. Be to, sutaup...
nuotrauka
2022-08-25 09:35
Įrankius, reikalingus būsto remontui, geriau pasiruošti dar prieš pradedant remontą, kad nesiblaškyti ieškant kokios nors smulkmenos, sujaukiančios visą suplanuotą darbo grafiką. Įrankių sąrašas sudaromas pagal suplanuotus darbų etapus, kuriuos reikės atlikti.
nuotrauka
2022-08-23 16:16
Namo stogas – vienas iš svarbiausių namo elementų, tad renkantis jį kyla nemažai klausimų: kokią stogo dangą pasirinkti, kaip tinkamai prižiūrėti?
nuotrauka
2022-08-12 07:53
Rytinės kavos puodelis, šeimos, draugų susibūrimai terasoje tapo neatsiejamu vasaros ritualu. Todėl šiai erdvei skiriama daug dėmesio – ne tik parenkant baldus, augalus, bet ir įrengiant grindų dangą. Paprastai terasa tampa sodo, kiemo dalimi, todėl itin svarbus natūralumo pojūtis.
nuotrauka
2022-07-25 11:48
Triukšmas neigiamai veikia sveikatą, tad susidūrę su situacijomis, kai iš stacionarių triukšmo šaltinių sklindantis triukšmas trukdo ilsėtis, gyventojai neretai kreipiasi į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą (NVSC), kurio pareiga – įvertinti triukšmo lygį namuose ir imtis veiksmų, kad triukšmas...
nuotrauka
2022-06-30 08:05
Į Lietuvą atslinkus karščio bangai, žmonės nežino, kur dėtis, ir griebiasi įvairių apsisaugojimo nuo kaitros priemonių – geria vandenį ar slapstosi šešėliuose, o medikai rekomenduoja dienos metu tiesiog likti namuose. Deja, ne visuomet namai tampa prieglobsčiu nuo kaitros – neretai dėl tokių neapgal...
nuotrauka
2022-05-24 07:10
Pasaulis gręžiasi ne tik į tvarią, bet ir į sveiką statybą, būtent tokia ir yra pastaruoju metu vis labiau populiarėjanti medžio masyvo statyba. Istorinė medinė statyba, naudojant šiuolaikiškas medžiagas ir sprendimus, tampa aukšto energinio efektyvumo saugiu šeimos būstu, rekreaciniu ar kitokios pa...
nuotrauka
2022-05-12 07:41
Antrus metus turą Europoje rengiančios Švedijos kompanijos „NIBE Energy Systems“ ekspomobilis jau šį mėnesį pirmą kartą užsuks ir į Lietuvą. Gegužės 24 d. didžiausio Skandinavijos šildymo technikos gamintojo paroda ant ratų veiks Šiauliuose, gegužės 25 d. – Kaune, o gegužės 26 d. – Klaipėdoje.
nuotrauka
2022-05-09 16:39
Tikriausiai sutiksite, kad nepriklausomai nuo statinio paskirties ir tipo, visada būtina atsižvelgti į stogo dangą. Pastaruoju metu netrūksta itin plataus dangų pasirinkimo, tačiau ekspertai pastebi, kad plieninė stogo danga yra laikui nepavaldi klasika. Šį kartą dėmesio centre – plieninė „Ruukki” s...
nuotrauka
2022-04-29 13:30
Tinkamas lietaus nuotekų srautų suvaldymas lietaus vandens kaupimosi vietose gali užkirsti kelią potvyniams. Universali Pipelife lietaus nuotekų valdymo sistema „Raineo“ – tai galimybė ne tik užkirsti kelią tokioms grėsmėms, bet ir tvariai panaudoti lietaus vandenį kitoms reikmėms.
nuotrauka
2022-03-24 07:52
Aplinkos triukšmas yra rimta problema, kurios neigiamą poveikį sveikatai Europoje jaučia milijonai žmonių. 20 proc. Europos gyventojų ilgą laiką patiria sveikatai kenksmingą triukšmo lygį. Deja, tyrimai rodo, kad aplinkos triukšmo mažinimo politikos tikslai nebuvo pasiekti, pagerėjimas artimiausiu l...
nuotrauka
2022-01-24 09:52
„Ruukki“ pristato naują sprendimą – „Ruukki®“ sandarumo paketą, leidžiantį taupyti energiją ir mažinti anglies dioksido išmetimą. Sandarumo paketas leis pramoninių ir komercinių pastatų savininkams sumažinti sąskaitas už energiją ir išmetamo anglies dioksido kiekį, susijusį su jų tiesiogine veikla. ...
nuotrauka
2022-01-07 07:02
Rinkai pristatyta naujų pramoninių geoterminių šilumos siurblių serija „IGLU Max“. Tai inovatyvus įmonės IGLU TECH gaminys, skirtas visuomeninės ir komercinės paskirties objektams, daugiabučiams namams.

Statybunaujienos.lt » SPRENDIMAI