2022 lapkričio 27 d. sekmadienis, 10:37
Reklama  |  facebook

„YIT Lietuva“ trečio ketvirčio pardavimai: būsto rinkoje daugiau atsargumo ir mažiau pasiūlos

2022-10-04 10:07
Didėjanti infliacija bei augančios energijos išteklių kainos sumažino apsukas ir šalies būsto rinkoje. Tai rodo tvarios miestų plėtros bei statybų bendrovės „YIT Lietuva“ šių metų trečiojo ketvirčio būsto pardavimo rezultatai.
nuotrauka
Unsplash - Campaign Creators nuotr.


Minimos įmonės
YIT Lietuva, UAB
2022-ųjų liepos–rugsėjo mėnesiais bendrovė Lietuvoje pardavė 23 butus – beveik 54 proc. mažiau nei II ketvirtį. Mažesnius pardavimus įmonės atstovai vertina kaip dabartinio gyventojų atsargumo pirkti nekilnojamąjį turtą tvyrant neaiškumui dėl aukštų energinių išteklių kainų rezultatą, o įtakos prastesniems rodikliams turėjo ir mažesnė „YIT Lietuva“ parduodamo būsto pasiūla.

Dar II šių metų ketvirtį daugiausia naujų būstų bendrovė pardavė Vilniuje. Tačiau liepos–rugsėjo mėnesiais į pirmaujančias pozicijas išsiveržė Kaunas, kuriame parduota pati didžiausia jų dalis – 15 butų. Tuo metu sostinėje per šį laikotarpį naujų būstų įsigyta beveik perpus mažiau – 8.

Didžiausio pirkėjų susidomėjimo sulaukė dešiniojoje Neries krantinėje Kaune plėtojamas „Piliamiesčio“ kvartalas, kuriame naujakuriai ir nupirko visus šiame mieste parduotus butus. Vilniuje toliau populiariausiu išlieka šalia finansinio sostinės centro, Šnipiškių rajone bendrovės vystomas „Naujojo Skanseno“ kvartalas. Čia ir nupirkti visi 8 bendrovės parduoti būstai.

„Stebėdami trečiojo ketvirčio rezultatus matome – klientai būstais domisi, juos perka, tik apsukos dabar mažesnės. Žmonės atsargiau vertina savo galimybes, nori būti tikri dėl projektų terminų, taip pat lūkesčius valdo ir augančios palūkanų normos. Butų pardavimai lėtėja ir dėl pasiūlos, nes pirkėjams siūlėme mažiau projektų. Vis dėlto toliau tęsiame naujakurių jau pamėgtų „Piliamiesčio“ ir „Naujojo Skanseno“ kvartalų plėtrą, pradedame darbus Kauno Aleksoto rajone, ir tikime, jog po žiemos, padidėjus ir pasiūlai, rinka vėl demonstruos aktyvumą“, – cituojamas bendrovės „YIT Lietuva“ vadovas Kęstutis Vanagas.

Jo teigimu, įmonė šiuo metu planuoja ir naują daugiabučių projektą sostinės Viršuliškių rajone, pradėjo parengiamuosius darbus Kauno Aleksote, kur daugiabučių plėtrai įsigijo 10 ha sklypą. Be to, kartu su partneriais bendrovė įsigijo 1,1 ha ploto sklypą su 7.580 kv. m. patalpų Vilniaus centre, Basanavičiaus gatvėje. Anot K. Vanago, šis sklypas yra ypač patrauklioje vietoje, kur būsto paklausa išlieka itin didelė. K. Vanagas priduria, jog netrukus būsto pirkėjams svarbiausias bus saugumo jausmas.

„Artimiausiu metu perkantieji nekilnojamąjį turtą išliks itin jautrūs, o vystytojams jų reputacijos klausimas turėtų tapti esminiu. Siekdami išvengti bet kokių nesklandumų, prieš pradėdami projektus visus kaštus įsivertiname labai atidžiai, ir tai mums leidžia išvengti vėlavimų, nekeičiame ir sutarčių sąlygų projektų eigoje. Padidėjus rinkos neapibrėžtumui, gyventojus taip pat raginame tiek savo galimybes, tiek vystytojus, iš kurių renkasi būstą, vertinti ypatingai kruopščiai”, – pažymi K. Vanagas.

„YIT Lietuva“ šiuo metu Vilniuje, Šnipiškių rajone, plėtoja „Naujojo Skanseno“ kvartalą, tęsia „Matau Vilnių“ projektą Aludarių gatvėje ir ruošiasi naujų daugiabučių statyboms Viršuliškėse. Kaune bendrovė tęsia modernaus „Piliamiesčio“ kvartalo dešiniojoje Neries krantinėje, priešais senamiestį, plėtrą. Jai bendrovė pernai įsigijo naują 5,3 ha ploto sklypą. Kauno Antakalnio g. ant Aleksoto kalno šlaito jau vyksta dviejų gyvenamųjų namų statybos darbai. 
Statybunaujienos.lt
Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2022-11-27 06:07
Miestų veidas nuolat keičiasi ir tobulėja, kurdamas ne tik patogesnę, bet ir patrauklesnę aplinką. Ieškant optimaliausio balanso, analizuojama, kaip galima atgaivinti primirštas ir neretai apleistas teritorijas. Teigiamų rezultatų siekia ne tik miesto valdžia, bet ir nekilnojamojo turto (NT) vystyto...
nuotrauka
2022-11-24 14:48
Kaune duris atvėrė prekybos ir verslo centras „Kalniečiai“, pavadintas anksčiau buvusio prekybos centro vardu. Savanorių prospekte 375-uoju numeriu pažymėto 6 aukštų nekilnojamojo turto objekto bendras patalpų plotas – beveik 7 tūkst. kv. metrų, per 3 tūkst. kv. metrų iš jų užima verslo centro erdvė...
nuotrauka
2022-11-22 15:34
Po kelių dešimtmečių pertraukos „Rotonda" vėl kviečia vilniečius ir miesto svečius apsilankyti. Prie daugeliui nostalgiją keliančio pastato Sereikiškių parke atgimimo prisidėjo ir Vilniaus miesto savivaldybė, kuri, siekdama atgaivinti sostinės širdyje ilgą laiką apleistą kavinę, investavo apie 230 t...
nuotrauka
2022-11-22 07:27
Statybų sektorius susiduria ne tik su daugelį sričių paliečiančiais kylančių kainų, žaliavų trūkumo ar vis augančio investicijų ekologiškiems sprendimams poreikio iššūkiais. Didėjančio vartotojų reiklumo ir rinkos bei aplinkos sąlygų diktuojami pokyčiai reikalauja kūrybiškų ir tvarių sprendimų.
nuotrauka
2022-11-21 16:04
Lazdijuose pradedamos naujojo sporto centro statybos, po kurių iškils 8293,71 kv. m ploto statinys. Jo erdvėse numatytos patalpos įvairioms sporto šakoms, baseinui bei krepšinio salei.
nuotrauka
2022-11-21 09:56
Lietuvos nekilnojamojo turto (NT) vystytojai pirmieji Baltijos šalys pasiekė aukštą garso izoliaciją. Vilniuje vystomas NT projektas „Mindaugo rezidencija“ yra pirmasis daugiabutis Baltijos šalyse, turintis A klasės garso izoliaciją, kuri gyventojams užtikrina maksimalų privatumą ir komfortą.
nuotrauka
2022-11-18 14:24
Į aplinką harmoningai įsiliejantis fasadas, dvi modernios koncertų salės su preciziška akustika, transformuojama konferencijų, kongresų erdvė, tvariais sprendimais paremta šildymo bei vėsinimo sistema. Visa tai ir kur kas daugiau architektai numato M. K. Čiurlionio koncertų centro Kaune vizijoje.
nuotrauka
2022-11-17 16:10
VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija (toliau – Kelių direkcija) skelbia viešąjį pirkimą sukurti Lietuvos klimatinėms sąlygoms tinkamus asfalto mišinius panaudojant perdirbtų padangų gumą ir nustatyti jų eksploatacines savybes, siekiant įvertinti tolesnio panaudojimo galimybes. Atvirame konkurse d...
nuotrauka
2022-11-17 16:01
Pradėjęs modernizuoti savo valdomus pastatus Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje bei kituose šalies miestuose, Turto bankas nepaliks nuošalyje ir savo valdomo turto Šiauliuose. Planuojama, jog jau gruodį prasidės Vilniaus g. 265, Šiauliuose esančio pastatų komplekso, kuriame įsikūrusi Valstybinė mokesčių in...
nuotrauka
2022-11-17 10:57
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Galio Group" Klaipėdoje baigė komercinių patalpų komplekso „STOCK-o" pirmojo etapo statybas. Šis projektas, kartu su vasarą duris atvėrusia „Decathlon" parduotuve, Baltijos prospekte sukurs naują prekybinį miestelį.
nuotrauka
2022-11-16 15:30
UAB „Statybos inžinierių konsultantų biuras“, pasiūlęs tinkamiausią kruiziniams laivams švartuoti skirtos krantinės ir naujo Uosto direkcijos administracinio pastato projekto sprendinį, jau netrukus imsis darbų. Su įmone pasirašyta ir jau yra įsigaliojusi projektavimo paslaugų pirkimo sutartis. Proj...
nuotrauka
2022-11-15 10:32
SBA grupės nekilnojamojo turto (NT) vystytoja „SBA Urban“ su danų tvarios architektūros kūrėjais „PLH Architects“ pristato šalia Ukmergės gatvės iškilsiantį el. prekybos miestelį „Urban HUB Vilnius“. 22 tūkst. kv. m ploto „stock office“ tipo projektą planuojama įgyvendinti iki ateinančių metų pabaig...
nuotrauka
2022-11-15 07:36
Įmonės TECHNOGAJA sukurti AMAZING KIS vėdinimo sistemų filtrai sėkmingai naudojami tiek vietos rinkoje, tiek Vokietijoje, Švedijoje, Suomijoje, Norvegijoje, žengia ir į kitas rinkas. Tokį AMAZING KIS filtrų populiarumą lemia ne tik tiesioginės, bet ir pridėtinės vertės šiuos filtrus naudojančiam bei...
nuotrauka
2022-11-09 09:17
UAB Merko statyba apyvarta iš generalinės rangos sutarčių 2022 metų trečią ketvirtį pasiekė 56 mln. eurų ir buvo 30 proc. didesnė nei pernai tuo pačiu laiku (43 mln. eurų).
nuotrauka
2022-11-08 14:52
Prieš 15 metų įkurtame kvartale „Bajorų kalvos" po poros savaičių duris atvers naujas Vilniaus savivaldybės darželis „Bajorėlis". Pirmuoju etapu į darželį priimta 140 vaikų, tačiau grupių bus ir daugiau.
nuotrauka
2022-11-07 10:53
Bankas „Bigbank“ suteikė 6,32 mln. eurų paskolą Vilniuje, Visoriuose plėtojamam butų projektui „Visi savi by CITUS“, kuriam valdyti buvo pasitelkta nekilnojamojo turto (NT) paslaugų bendrovė „Citus“. Projekto savininkas – uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirta investicinė bendrovė UAB ...
nuotrauka
2022-11-07 10:41
Šiandien, lapkričio 7 d., Kaune duris atveria Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Pedagogų rengimo centras (K. Donelaičio g. 52). Jis įsikūręs erdvėse, įrengtose renovuojant ir modernizuojant universiteto turimą infrastruktūrą: įrengta per 100 darbo vietų ugdymo mokslų studijų programų dėstytojams i...
nuotrauka
2022-11-03 08:58
Klaipėdiečius ir miesto svečius jau pasitinka atnaujintas šiaurinis molas Melnragėje. Uosto įplauką nuo bangų saugantis bangolaužis atlieka dar ir kitą, t. y. socialinę, funkciją: tai – gyventojų mėgstama pasivaikščiojimų vieta.
nuotrauka
2022-10-31 10:40
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovių grupė „Omberg group“ pradeda plėtoti projektą „Stockholm“ – daugiafunkcinės paskirties patalpų kompleksą (angl. „stock-office“) Kaune. Apie 7 tūkst. kv. m ploto projektas apjungs sandėliavimo patalpas, pardavimo erdves ir biurus. Pasak bendrovės atstovų, „S...
nuotrauka
2022-10-31 10:26
Danijos bankas „Danske Bank“ pasirinko technologinės saugos paslaugų partnerę „Caverion“ korporaciją pasirūpinti padaliniais, esančiais Danijoje, Suomijoje, Lietuvoje, Norvegijoje ir Švedijoje.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas