2021 birželio 22 d. antradienis, 23:30
Reklama  |  facebook

Ypatingo statinio vadovu galima tapti ir su technikumo diplomu

Viktorija KARSOKAITĖ      2015-08-20 11:11,      Papildyta LSIS prezidento K. Kurlio komentaru 2015-08-21 14:35
Ar aukštesnysis išsilavinimas, įgytas iki 1991 m., prilyginamas aukštajam neuniversitetiniam išsilavinimui? Šis klausimas po Statybos įstatymo pakeitimo tapo itin aktualus vyresnės kartos statybos inžinieriams, norintiems gauti ypatingo statinio vadovo kvalifikacijos atestatą.
nuotrauka
Išduotas diplomas baigus specialiąją vidurinę mokyklą (technikumą) ar aukštesniąją mokyklą, gali būti laikomas lygiaverčiu diplomui, išduotam baigus pirmąją koleginių studijų (profesinio bakalauro) pakopą, – sako Aplinkos ministerija. Portalo nuotr.


Teisinių neaiškumų kyla todėl, kad pagal ankstesnes įstatymo nuostatas statybos inžinieriams, įgijusiems specialųjį vidurinį ar aukštesnįjį išsilavinimą, buvo išduodamas ypatingo statinio vadovo kvalifikacijos atestatas ir jie atitiko neypatingo statinio vadovui nustatytus kvalifikacinius reikalavimus. Dabar įstatymas nurodo, kad tokiam atestatui gauti reikia turėti diplomą, išduotą baigus pirmąją universitetinių ar koleginių studijų pakopą ir suteikiantį bakalauro ar profesinio bakalauro kvalifikacinį laipsnį arba jam lygiavertį. Tačiau nėra nustatyta, ar diplomai, išduoti baigus iki 1991 m. liepos 5 d. veikusias specialiąsias vidurines mokyklas (technikumus) arba aukštesniąsias mokyklas, gali būti prilyginami kolegijų diplomams.

Siekdama išsklaidyti neaiškumus, Aplinkos ministerija kreipėsi į Švietimo ir mokslo ministeriją ir paprašė nurodyti, kaip pagal dabartinius teisės aktus vertinamas iki 1991 m. įgytas aukštesnysis išsilavinimas. Pastaroji atsakė, kad nėra teisės aktų, kurie leistų prilyginti anksčiau įgytą specialųjį vidurinį ar aukštesnįjį išsilavinimą dabar kolegijose teikiamam išsilavinimui, todėl Aplinkos ministerija, kaip atsakinga institucija, gali nustatyti, kokio išsilavinimo lygmens reikia asmenims, užsiimantiems jos reglamentuojama statybos srities veikla.

Aplinkos ministerija, išnagrinėjusi faktines aplinkybes, informuoja statybos inžinierius, kad diplomas, išduotas baigus specialiąją vidurinę mokyklą (technikumą) ar aukštesniąją mokyklą, gali būti laikomas lygiaverčiu diplomui, išduotam baigus pirmąją koleginių studijų (profesinio bakalauro) pakopą, jį įvertinus pagal Statybos įstatymo 2 str. 82 d. nurodytas studijų krypčių (šakų) programas. Šis išaiškinimas pateiktas atestavimą atliekančiam Statybos produkcijos sertifikavimo centrui ir Lietuvos statybos inžinierių sąjungai.

PAPILDYTA 

LSIS prezidento Kęstučio Kurlio komentaru 

Lietuvos statybos inžinierių sąjungos (LSIS) prezidentas Kęstutis Kurlys teigia, kad šį sprendimą sąjunga vertina teigiamai, kadangi jis išsaugo nusistovėjusią tvarką, kai asmenys su technikumo diplomu būdavo atestuojami. 

„Buvo atsiradę abejonių, kad tokie asmenys nebegalės atestuotis. Būtų buvęs labai keistas sprendimas. Tie, kas dirba statybose ir yra baigę, pavyzdžiui, statybos technikumus, buvo daug metų atestuojami. Būtų tikrai keista ir neteisinga jų atžvilgiu, jeigu vieną dieną jie nebegalėtų dirbti statybų vadovais. Tie technikumai buvo gana aukšto lygio. Be to, apskritai nebėra daug dirbančių specialistų su tokiu išsilavinimu", – sako K. Kurlys.

LSIS prezidentas priminė, kad taisant STR buvo neaiškiai apibrėžta, kas yra auštasis inžinieriaus diplomas: „Ten buvo parašyta, kad tai aukštojo mokslo diplomas ir kolegijų diplomas, ir nebuvo aišku, ar įeina technikumo absolventai, ar ne. Mes parašėm paklausimą Aplinkos ministerijai ir gavom atsakymą, kuris mus tenkina“, – kalba K. Kurlys.

LSIS prezidentas teigia, kad atestuojant specialistus kartais nėra aišku dėl jų įgytos kvalifikacijos.

„Aukštosios mokyklos turi labai daug statybinės pakraipos programų, įvairių pavadinimų, todėl kartais iškyla tokios problemos, kad neaišku, ar žmogus gali būti statybos vadovu arba specialiųjų statybos darbų vadovu“, – sakė K. Kurlys.

 

Statybunaujienos.lt




Aktualijos

nuotrauka
2021-06-22 12:44
Gatvių remontas atliekamas ne dieną, o naktį. Keliai barstomi pagal orų prognozes, o ne pagal pranešimus apie avarijas. Aukščiausius tarptautinius standartus atitinkantys mėlynosios vėliavos paplūdimiai. Kasmet mokami dividendai ir dvigubai išaugęs našumas. Tai tik dalis proveržio, kurį pavyko pasie...
nuotrauka
2021-06-22 09:46
AB „Panevėžio keliai“ kreipėsi į Vilniaus apygardos teismą su ieškiniu Vilniaus miesto savivaldybės administracijai dėl pastarosios neteisėtų veiksmų, kaip rašoma įmonės išplatintame pranešime, organizuojant sostinės Liepkalnio g. sankryžos rekonstrukcijos pirkimą ir siekia 2,7 mln. Eur žalos atlygi...
nuotrauka
2021-06-22 08:04
„Atsižvelgiant į viešojoje erdvėje pateiktą informaciją apie tai, kad bunų statyboms UAB „Tilsta“ naudoja ne ilgaamžį akmenį dolomitą, o prastesnėmis savybėmis pasižyminčią klintį, valstybinė įmonė Vidaus vandens kelių direkcija nedelsiant ėmėsi veiksmų informacijai patikrinti“, – pranešė direkcija.
nuotrauka
2021-06-21 16:29
Susisiekimo ministerija informuoja, kad vienintelį šalies magistralinį kelią su betono danga – A14 Vilnius–Utena – siekiama visiškai rekonstruoti iki 2025 m. pabaigos. Šio kelio rekonstravimo planą ir numatomus darbų etapus susisiekimo ministras Marius Skuodis pristatė Utenoje vykusiame susitikime s...
nuotrauka
2021-06-21 15:47
Gegužės mėnesio pradžioje iš dalies pradėjus leisti eismą Liepkalnio–Žirnių g.–Minsko pl. sankryža ir naujuoju viaduku, vairuotojams buvo kilę sunkumų dėl tebevykstančių darbų eismo juostose ir jų pakraščiuose. Jau nuo šiandien, birželio 21 d., situacija sankryžoje pagerės, nes atidaroma nuovaža į d...
nuotrauka
2021-06-21 14:38
Norintieji gauti subsidijas atsinaujinantiems energijos ištekliams diegti jau gali teikti paraiškas kompensacijoms. Šiemet įmonių ir organizacijų skatinimui pereiti prie švarios energetikos, populiarinti technologines inovacijas ir taip siekiant sumažinti išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų k...
nuotrauka
2021-06-21 14:24
Pirmadienį, birželio 21 d., Vyriausybė nutarė padidinti žaliųjų viešųjų pirkimų dalį, kad pirkimų vykdytojai įsigytų daugiau prekių, paslaugų ar darbų, darančių kuo mažesnį poveikį aplinkai, ir patvirtino nacionalinius šių pirkimų įgyvendinimo 2021-2023 m. tikslus.
nuotrauka
2021-06-21 07:22
Po 15 m. pertraukos Lietuvoje iškilo trečioji šveicarų gamintojo „Ammann“ asfalto gamykla. Gamintojo atstovai mūsų šalyje UAB „ERCO Technologies“ išskirtinį projektą „iki rakto“, nepaisydami šaltos žiemos bei COVID sukeltų trukdžių, įgyvendino per 5 mėnesius.
nuotrauka
2021-06-18 18:01
Prasidėjus itin karštoms dienoms, Valstybinė darbo inspekcija atkreipia darbdavių ir darbuotojų dėmesį dėl karščio keliamo pavojaus dirbant. Vyraujant karštiems orams didėja ir nelaimingų atsitikimų darbe rizika, taip pat atidžiau reikėtų rūpintis sveikata.
nuotrauka
2021-06-18 08:00
Seimas priėmė Atliekų tvarkymo ir Pakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymo įstatymų pataisas, kuriomis siekiama lengviau pereiti prie žiedinės ekonomikos užtikrinant, kad atliekos virstų ištekliais ir maksimaliai sumažėtų jų kiekis.
nuotrauka
2021-06-18 07:50
Ignalinos atominės elektrinės eksploatavimo nutraukimo procese yra tobulintinų veiklų: elektrinės uždarymo darbai ne visada atliekami laikantis grafiko, o giluminio atliekyno įrengimui būtina užsitikrinti reikiamus finansinius išteklius, rodo Valstybės kontrolės audito „Ignalinos atominės elektrinės...
nuotrauka
2021-06-17 13:31
Vilniaus miesto savivaldybė paskelbė konkursą viešųjų sporto aikštynų atnaujinimo darbams ir visai šiose objektuose reikalingai įrangai įsigyti. Iš viso antram gyvenimui planuojama prikelti 10 įvairių sporto erdvių Vilniaus seniūnijose.
nuotrauka
2021-06-17 06:51
2021 m. pirmąjį ketvirtį Lietuvoje veikiantys bankai daugiau skolino gyventojams būstui įsigyti ir verslo įmonėms, tačiau paskolų srautas dar nepasiekė priešpandeminio lygio. Klientų indėliai bankuose toliau augo.
nuotrauka
2021-06-17 06:22
Aplinkos ministerijai atnaujinus apdoroto nuotekų dumblo reikalavimus, suvienodintos galimybės jį panaudoti tręšimui, pažeistoms teritorijoms rekultivuoti arba energijai gauti. Dabar vandentiekininkams nebereikės šitos žaliavos kaupti, kai nėra galimybių jos, pavyzdžiui, panaudoti kaip trąšą.
nuotrauka
2021-06-16 10:44
Žaliuojančios erdvės ir poreikis atkurti ryšį su gamta užima vis didesnę dalį Vilniaus gyvenime – atnaujinami parkai ir viešosios erdvės, kad miesto vidury būtų galima džiaugtis gamtos oaze.
nuotrauka
2021-06-16 08:59
„EfTEN Real Estate Fund III“ sudarė 10 mln. eurų pardavimo sandorį ir įsigijo 2 pramoninius pastatus Panevėžyje.
nuotrauka
2021-06-16 07:44
Panevėžio miesto savivaldybė artimiausiu metu skelbs daugiafunkcio sporto ir sveikatinimo centro „Aukštaitija“ rangos darbų viešojo pirkimo konkursą. Tarp „Aukštaitijos“ ir ledo arenos įsiterpsiantis vientisas kompleksas, rekonstruojant senąjį pastatą ir statant naują baseino priestatą, formuojamas ...
nuotrauka
2021-06-15 08:20
2021 m. balandžio mėn. šalyje atlikta statybos darbų, kaip praneša Statistikos departamentas, už 284,5 mln. EUR to meto kainomis. Pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, tai yra 3,4 proc. palyginamosiomis kainomis mažiau nei kovo mėn. (nepašalinus – 22 proc. daugiau).
nuotrauka
2021-06-14 10:48
Pandemijos paskatintas nuotolinis ir hibridinis darbas augina nekilnojamojo turto (NT) pardavimus Lietuvos pajūryje ir kurortiniuose miestuose. Atostogų būstas vis dažniau naudojamas kaip darbostogų (angl. workation) vieta, kurioje norima sutalpinti tiek poilsiui, tiek darbui skirtas erdves.
nuotrauka
2021-06-14 07:50
Vyriausybė pritarė Seimo narių siūlymui dėl atlyginimo už teisę valstybinėje nuomojamoje žemėje statyti naujus statinius ar rekonstruoti jau esamus.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos