2021 rugsėjo 27 d. pirmadienis, 13:22
Reklama  |  facebook

„ŽALIEJI PASTATAI – Vilnius, 2015“ pristato – Lydia Dutton

2015-11-06 08:00
Lydia Dutton, „Argent (Property Development) Services LLP“ aplinkosaugos projektų vadovė iš Jungtinės Karalystės sako, kad tokios galimybės miesto tvarumo plėtrai kaip King’s Cross, pasitaiko labai retai. Apie projektą „Žaliųjų pastatų renesansas Londone“ ji kalbės lapkritį Vilniuje įvyksiančioje konferencijoje, kurioje bus kalbama apie žaliuosius pastatus.
nuotrauka
Lydia Dutton – vienos iš Jungtinėje Karalystėje labiausiai vertinamų NT vystymo bendrovių „Argent (Property Development) Services LLP“ aplinkosaugos projektų vadovė. Konferencijos rengėjų nuotr.


Minimos įmonės
Lietuvos žaliųjų pastatų taryba,

„Mums labai svarbu sukurti tvarią bendruomenę su ilgalaike ateitimi. Jos gyvavimas turės labai mažą poveikį aplinkai. Tai svarbiausias tikslas, kurio siekiame įgyvendindami King’s Cross projektą, – sako Lydia Dutton, pristatydama savo prenšimo, kurį skaitys Vilniuje, temą. – Kuriant tvarią gyvenimo aplinką labai svarbu atkreipti dėmesį į skirtingus aspektus.“

King’s Cross projekte tai apima įvairius dalykus – nuo efektyvaus energijos panaudojimo iki aplinkai žalos nedarančio transporto naudojimo, nuo paveldu tapusių senų pastatų prikėlimo naujam gyvenimui iki viso rajono apželdinimo medžiais, nuo tvarios pastatų architektūros iki socialinės bei kultūrinės įvairovės užtikrinimo. Šių visų dalykų visuma nulemia tai, kad King’s Cross rajoną galima laikyti, pasak pranešėjos, vienu iš stambiausių tvaraus NT vystymo projektų Jungtinėje Karalystėje. Tai vieta, kurioje ne tik vertinama supanti aplinka, bet ir gerbiama praeitis bei ateitis.

Lydia Dutton yra vienos iš Jungtinėje Karalystėje labiausiai vertinamų NT vystymo bendrovių „Argent (Property Development) Services LLP“ aplinkosaugos projektų vadovė. Kompanijoje ji dirba nuo 2012 metų. Prieš tai ji penkerius metus buvo tvaraus vystymo konsultante „Jones Lang LaSalle – JLL“, kur daugiausia dirbo su instituciniais investuotojais. L. Dutton yra Oksfordo universiteto (Jungtinė Karalystė), kur ji įgijo geografijos bakalauro laipsnį, absolventė.

Kompanijoje „Argent (Property Development) Services LLP“ L. Dutton yra atsakinga už aplinkosauginius projektus bei tvarios plėtros vystymą. Kaip tvarios plėtros konsultantė ji glaudžiai dirba su įvairiais NT vystymo projektais Londono King’s Cross rajone visose projekto įgyvendinimo stadijose – projektuojant, statant bei naudojant pastatus. Įgijusi patirtį atkuriant ir naujai išvystant apie 27 hektarus buvusios geležinkelių teritorijos King’s Cross rajone, L. Dutton taip pat įsitraukė į panašius projektus Birmingeme bei Mančesteryje, kur ji taip pat reikšmingai prisidės prie šių miestų tvarumo plėtros.

L. Dutton priklauso Jungtinės Karalystės žaliųjų pastatų tarybos (angl. UK Green Building Council) narių komitetui, Kemdeno klimato kaitos aljanso patariamajam komitetui (angl. Camden Climate Change Alliance Advisory Board) ir „King’s Cross St Pancras verslo partnerystės“ Žaliosios chartijos inciatyvinei grupei (angl. King’s Cross St Pancras Business Partnership Green Charter Steering Group). Tai suteikia jai galimybę ne tik pasiūlyti geriausius praktinius tvarios plėtros sprendimus kompanijoje, kuriai ji atstovauja, bet ir pasidalinti gerąja tvaraus vystymo praktika Londono King’s Cross rajone, apie ją kalbėti įvairuose NT bei statybų pramonės renginiuose.

Lietuvos žaliųjų pastatų tarybos (LŽPT) inicijuotas renginys vyks lapkričio 17 d. „Holiday Inn Vilnius“ konferencijų centre (Šeimyniškių g. 1, Vilniuje) ir bus pirmas toks regione. 

Statybunaujienos.lt
Žalia statyba

nuotrauka
2021-09-17 13:30
NT plėtros bendrovė „Sirin Development“ užbaigė Kauno logistikos centro antrąjį statybų etapą. Martinavos kaime, Kauno rajone, greta automagistralės Vilnius-Kaunas, atidaryta 16 tūkst. kv. m ploto sandėlių su administracinėmis patalpomis.
nuotrauka
2021-09-16 10:00
Rugsėjo pradžioje rekonstrukcijai uždarytame Palangos oro uoste bus atnaujintas ne tik kilimo ir tūpimo takas, peronas ir riedėjimo takas – rekonstrukcijos metu diegiami tvarūs inžineriniai sprendimai, dėl kurių visi procesai taps draugiškesni aplinkai.
nuotrauka
2021-09-02 09:05
Jau kurį laiką pasaulyje yra diskutuojama ir ieškoma sprendimų, mažinančių taršą ir triukšmą statybvietėse – siekiama saugoti žmones ir aplinką.
nuotrauka
2021-08-31 08:20
Norint išsaugoti planetą ateities kartoms, svarbu visose žmonių veiklos srityse siekti tvarumo. Viena iš šių sričių – statyba ir NT projektų vystymas. Europos Komisijos duomenimis, pastatai suvartoja maždaug 40 proc. visos pagaminamos energijos ir lemia daugiau nei trečdalį visos šiltnamio dujų emis...
nuotrauka
2021-08-27 15:52
Vilniaus, Klaipėdos ir Šiaulių „Akropoliai“ pelnė BRE Global organizacijos įvertinimą – prekybos ir pramogų centrams ir Vilniaus „Akropolio“ verslo centrui suteikti tarptautiniai „BREEAM In-Use“ pastatų tvarumo sertifikatai.
nuotrauka
2021-05-28 11:02
Europai siekiant Žaliajame kurse numatyto siekio iki 2050 m. tapti klimato požiūriu neutraliu žemynu, prie šio tikslo vis didesne dalimi siekia prisidėti ir verslas. Ypač svarbiu tampa statybų sektoriaus indėlis. Skaičiuojama, kad būtent jam tenka maždaug 38 proc. pasaulinės CO2 emisijos.
nuotrauka
2021-05-13 16:27
Vilniuje, Lvovo g. 37 duris jau atvėrė vienas inovatyviausių verslo centrų Lietuvoje. Šiuolaikiškiems A+ energinės klasės pastato reikalavimams, užsakovo bei nuomininkų poreikiams ir lūkesčiams atliepti, „Caverion Lietuva“ 8 aukštų, 23.000 kv. m bendro ploto pastate įrengė didelės apimties ateities ...
nuotrauka
2021-05-13 14:15
Rekonstravus Vilniaus nuotekų valyklą, numatomas ilgalaikis teigiamas poveikis Neries upės ekologijai, o sumontuoti modernūs įrengimai sulaikys net smulkiausias plastiko, plaušo ir kitas fizines daleles (iki mažiausio 0,05 mm dydžio).
nuotrauka
2021-05-05 09:59
Studentų laisvalaikio klubo „Kolegos“ vietoje iškilsiantis naujas unikalus tarpdisciplininis prototipavimo laboratorijų centras KTU „M-Lab“ Kaune skelbia statybų pradžią – šiuo metu čia prasidėjo griovimo darbai. Planuojama, kad KTU Studentų miestelio vaizdą pakeisiantis inovatyvių laboratorijų komp...
nuotrauka
2021-04-13 10:23
Cemento gamybos apimtis visame pasaulyje 2019 m. jau siekė apie 4,2 mlrd. tonų, kai 1995 m. – tik 1,39 mlrd. Tai rodo labai spartų ir globalų statybos pramonės augimą. Šiandien pasaulyje yra vienintelė medžiaga, kurios žmonės sunaudoja daugiau nei betono, tai – vanduo.
nuotrauka
2021-04-07 12:07
Nemažai gyventojų savo būstuose pasirenka naudoti saulės elektrinės energiją. Nekilnojamojo turto savininkams, nusprendusiems pasirinkti saulės energiją, pirmiausia aktualu žinoti, ar šis energijos šaltinis priskirtinas prie atsinaujinančių energijos šaltinių ir ar su saulės elektrinėmis galima pasi...
nuotrauka
2021-04-01 10:22
Nors gali pasirodyti, kad pandemijos metu tokie globalūs iššūkiai kaip klimato kaitos mažinimas ar investicijos į tvarų vystymąsi atsiduria antrame plane, šie klausimai niekur nedingo. Didžiausią poveikį aplinkai darantys maisto, statybos ir transporto sektoriai išlieka po Vyriausybių ir visuomenės ...
nuotrauka
2021-03-31 13:46
Vyriausybė pritarė Ilgalaikei renovacijos strategijai, pagal kurią iki 2050 m. visi Lietuvos vieši ir privatūs pastatai bei gyvenamieji namai turės tapti visiškai nepriklausomi nuo iškastinio kuro, o jų anglies dvideginio pėdsakas būti lygus nuliui.
nuotrauka
2021-03-17 11:07
Europos Sąjungoje pastatams tenka maždaug 40 proc. viso energijos suvartojimo. Be to, pastatų eksploatavimo metu išmetama maždaug trečdalis viso šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekio.
nuotrauka
2021-03-12 07:50
Tvarios statybos mokymai jau įžengė į Lietuvą: pirmą kartą įvykusiame tvarios statybos mokymo programos kurse sudalyvavo ir tvarios statybos žinių įgijo daugiau nei 100 būsimų statybos ir inžinerijos darbuotojų, o dar 20 šiuo metu tęsia mokymus.
nuotrauka
2021-03-03 07:33
Nuo 2007 m. veikianti UAB „VA STATYBA“ šiandien drąsiai imasi ir sėkmingai įgyvendina išskirtinius statybos ir rekonstrukcijos projektus.
nuotrauka
2021-03-01 16:57
Ekonomikai žengiant neutralumo klimatui keliu, pramonės laukia transformacija: įmonėse ilgainiui nebebus naudojamas iškastinis kuras, taršius gamybos procesus ir žaliavas keis žiedinės ekonomikos principai, dominuos žalieji pirkimai. Iki 2035 m žiediškumo indeksas (atgautų atliekų panaudojimas) pram...
nuotrauka
2021-02-25 16:13
Vyriausybės, savivaldos, NT vystytojų, statybininkų, architektų, inžinierių bei verslo atstovai sutaria, kad toliau stringant renovacijos programai, o statybų sektoriui susiduriant su našumo problema, būtini reglamentavimo pokyčiai. Išeitis matoma Europos Sąjungos žaliajame kurse ir tvarių statybini...
nuotrauka
2021-01-20 10:03
SEB banko būstinei Vilniuje suteiktas „BREEAM International New Construction“ pastato poveikio aplinkai vertinimo sertifikatas. Šiuo metu tai yra pirmasis ir vienintelis pastatas Baltijos šalyse, turintis aukščiausią įvertinimą (Outstanding) naujos statybos pastatų (New Construction) kategorijoje.
nuotrauka
2020-09-22 07:33
Betonas yra viena energijai imliausių statybų sektoriuje naudojamų medžiagų. Taupant lėšas, laiką ir ieškant gamtai draugiškų sprendimų, betono darbams vis dažniau naudojama ne metalinė armatūra, o polipropileno fibros. Viso gyvavimo ciklo metu šis pasirinkimas į aplinką išmetamo anglies dvideginio ...

Statybunaujienos.lt » Žalia statyba