2023 rugsėjo 28 d. ketvirtadienis, 20:00
Reklama  |  facebook

Žaliąją energiją naudosiančio modernaus objekto statyba patikėta įmonei „Daimena“, statybos įpusėjo

2023-04-27 07:07
Rudenį Šiaulių rajone, Vijolių kaime, bus atidarytas naujas įmonės „Dotnuva Baltic“ žemės ūkio prekybos ir aptarnavimo centras su moderniomis žemės ūkio technikos serviso dirbtuvėmis ir atsarginių detalių sandėliu. Projektą, kuris jau įpusėjo, įgyvendina įmonė „Daimena“.
nuotrauka
„Dotnuva Baltic“ vizualizac.


Minimos įmonės
Daimena, UAB
Dotnuva Baltic, UAB
Pagal generalinės rangos sutartį, „Daimena“ per 10 mėnesių turi pastatyti beveik 1 tūkst. kv. m ploto prekybos ir aptarnavimo centrą, kuriame bus įkurtos modernios klientų aptarnavimo ir serviso darbo vietos, technikos ekspozicijos pastato viduje ir lauke. „Dotnuva Baltic“ padalinyje Šiauliuose bus naudojami atsinaujinantys energijos šaltiniai – įrengtas geoterminis šildymas, saulės elektrinė ir 2 automobilių įkrovimo stotelės. Į objektą planuojama investuoti 1,97 mln. eurų.

Jau pastatytas pastato konstruktyvas

0,75 ha ploto sklype kyla A++ energinio naudingumo pastatas, kurio didžioji dalis bus remonto dirbtuvių patalpos. Vieno aukšto su antresole pastatas sutapdintu stogu statomas iš surenkamojo gelžbetonio ir metalo konstrukcijų, išorinės bei dalis vidinių pastato sienų įrengiamos naudojant daugiasluoksnes plokštes. Pastato fasado apdailai parinktos glotnios, neblizgios, tonuotos skaidriu sluoksniu, pro kurį bus matoma pluoštinio cemento struktūra, fibrocementinės plokštės.

Didžiojoje pastato dalyje bus įrengtos šlifuoto betono grindys, o administracijai skirtose patalpose ir buitinėje zonoje – akmens masės plytelės ir kiliminė danga. Lubų klausimas, atsižvelgiant į patalpų paskirtį, sprendžiamas įvairiai: vienur bus įrengtos pakabinamos mineralinės segmentinės, kitur – akustinės bei atsparios drėgmei lubos.

Sekant universalaus dizaino principais, kurių esmė – patogus naudojimasis visiems, administracinė pastato dalis bus pritaikoma ir neįgaliųjų reikmėms.

„Simbolinė statybos pradžios kapsulė buvo įkasta praėjusių metų pabaigoje, o šiuo metu jau pastatytas pastato konstruktyvas, uždengtas stogas, įrengti lauko inžineriniai tinklai ir pradedami aplinkos tvarkymo darbai“, – vardina įmonės „Daimena“ direktorius Domas Aleknavičius.

Būtiną veiklai energiją naudos iš atsinaujinančių šaltinių

Sekant žaliosiomis tendencijomis, objekte bus maksimaliai panaudoti atsinaujinantys energijos šaltiniai: įrengtas geoterminis šildymas, saulės elektrinė ir 2 automobilių įkrovimo stotelės. Žalioji energija patenkins visą objekto energijos poreikį.

Statybos ir infrastruktūros įrengimo spartą lemia ne tik surenkamojo gelžbetonio konstrukcijų, kurios leidžia statyti greitai, panaudojimas, bet ir BIM metodologija. Informacinis pastato modelis naudojamas visuose darbo etapuose.

„Objekte darbuojasi ne tik mūsų įmonės žmonės – specialiuosius darbus atlieka subrangovai, – sako D.Aleknavičius. – Komandoje dalyvauja ir profesionalūs užsakovo atstovai: „Dotnuva Baltic“ Infrastruktūros skyriaus vadovas Arminas Grigalis, techninę priežiūrą vykdo Vidas Sipavičius.“

Užsakovai orientuojasi į šiuolaikinę rinką

Kaip statybos pradžios renginyje sakė „Dotnuva Baltic“ generalinis direktorius Jonas Bakšys, įmonei tai yra svarbus objektas, kuriuo stiprinamos verslo pozicijos Šiaulių regione, kuriamas servisas su modernia įranga, sudaromos komfortiškos sąlygos darbuotojams. Užsakovai orientuojasi į modernią šiuolaikinę rinką, kurioje svarbios pozicijos tenka žaliajai krypčiai: naujasis centras bus aukščiausios energijos suvartojimo – A++ – klasės, bus naudojama energija iš atsinaujinančių šaltinių. Todėl generaliniam rangovui – šeimos valdomai įmonei „Daimena“ – yra svarbu įgyvendinti projektą, kuris pateisintų užsakovo lūkesčius, tvirtina D.Aleknavičius.DAIMENA

Kėdainiuose įsikūrusi „Daimena“ atlieka visus bendruosius statybos darbus, projektuoja, vykdo generalinę rangą. Nors įmonė veikia 9-tus metus, komandos, kurios įgyvendintų projektų skaičius persirito per 100, patirtis siekia 35 metus.
Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2023-09-28 13:58
Nacionalinio stadiono vietoje intensyviai vyksta pasiruošimo darbai – sunkiasvorė technika kasa žemę ir ruošia vietą pamatams, įrengiami bandomieji pamatų poliai, gaminamos ir montuojamos statybinės konstrukcijos.
nuotrauka
2023-09-27 07:20
Dėl ydingos verslo aplinkos, viešųjų pirkimų praktikos, politikų baimės imtis sprendimų stringa projektai, griūva įmonių planai. Nors politikai deklaruoja mažinantys administracinę naštą verslui, statybos įmonės verčiamos vykdyti joms nebūdingas veiklas, kiekviename konkurse vis iš naujo įrodinėti, ...
nuotrauka
2023-09-26 11:49
Žaliakalnio karūna tituluojamoje laikinosios sostinės vietoje kompanijos „Citus“ valdomame projekte „Radio City by CITUS“ baigtas pirmasis etapas. Į jį investuota daugiau nei 8,3 mln. eurų.
nuotrauka
2023-09-26 08:36
Užsienio kapitalo įmonė LAYHER BALTIC jau 11 metų dalyvauja Lietuvos statybininkų asociacijos (LSA), kuriai šiemet suėjo 30 metų, veikloje. Įmonės vadovas Viktoras Voroncovas sako, kad tapusi įtakinga, LSA turi žengti dar toliau – jungti kuo daugiau statybininkų: ne tik statybos ir susijusias įmones...
nuotrauka
2023-09-25 16:39
Rugsėjo 22d. Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalione Alytuje atidarytos rekonstruotos kareivinės. Kareivinių rekonstrukcijai buvo skirta 2,7 mln. eurų, darbus atliko UAB „Statrama“. Rekonstruotose kareivinėse galės tarnauti ir gyventi apie 200 karių.
nuotrauka
2023-09-22 12:59
Diskusijose apie kvalifikuotų darbuotojų stoką bei jų pritraukimo galimybes vis dažniau atsigręžiama į emigracijoje gyvenančius ir į Lietuvą sugrįžti svajojančius mūsų piliečius. Juolab, kad grįžtančių į gimtinę ar rimtai ketinančių tai daryti skaičiai kasmet auga. Emigrantų, ypač kvalifikuotų darbu...
nuotrauka
2023-09-22 11:30
Nekilnojamojo turto vystymo bendrovė „Homa Group“ keičia 2021 m. įsigyto viešbučio „Simple Plus“ pastato koncepciją ir pavadinimą. Šiuo metu Ševčenkos g. 21, Vilniaus Naujamiesčio rajone, atliekami paprastojo remonto darbai.
nuotrauka
2023-09-21 09:30
Pasaulyje gerai žinomas SIKA prekinis ženklas, kuriuo žymimos specifinės cheminės medžiagos, skirtos statybai, turi 113 metų patirtį, kuri prasidėjo Šveicarijoje. Šimtametė kompanijos istorija yra pagrindas, ant kurio kuriami modernios rinkos produktai ir kuris liudija šimtmečio patikrintą patikimum...
nuotrauka
2023-09-20 13:35
Tvarių miestų plėtros ir statybų bendrovės „YIT Lietuva“ sostinės Viršuliškių rajone baigiamą vystyti naują 18 aukštų „Sky Office“ verslo centrą savo naujiesiems biurams jau pasirinko keletas nuomininkų.
nuotrauka
2023-09-19 20:06
Viena didžiausių šalies statybos bendrovių „Naresta“ pasirašė generalinės rangos sutartį dėl nacionalinio stadiono komplekso Vilniuje pirmojo etapo statybų. Sutartis pasirašyta su stadiono projektą įgyvendinančiu koncesininku – „BaltCap Infrastructure Fund“ valdoma įmone „Vilniaus daugiafunkcinis ko...
nuotrauka
2023-09-18 13:47
Turto bankas paskelbė du aukcionus ir siūlo įsigyti patalpas Vilniaus Naujamiesčio rajone – Algirdo ir Vytenio gatvėse esančiuose pastatuose – iš viso daugiau nei 1,6 tūkst. kv. m ploto.
nuotrauka
2023-09-18 07:17
Statyba tradiciškai laikoma inertiška, ją sunku įsivaizduoti be sunkiasvorės technikos, kalno medžiagų. Bet statyba taip pat įgyja vis daugiau lankstumo, kurio jai suteikia naujos technologijos. Viena tokių – geopolimerų injekcijų technologija.
nuotrauka
2023-09-15 15:41
2022 m. pabaigoje Lietuvos banko licenciją gavęs Uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirtas investicinis fondas „Reverest Baltic Opportunity Fund“ pradėjo įgyvendinti nekilnojamojo turto projektus, siekdamas skirti išskirtinį dėmesį miesto pridėtinės vertės kūrimui ir objektų plėtrai be...
nuotrauka
2023-09-15 11:17
Visuomenės nuomonės tyrimai rodo, kad Lietuvos verslui pavyksta auginti pasitikėjimą darbdaviais. Šalies vadybos ekspertai sako, kad šis laimėjimas džiugina, bet kartu ir užkrauna didesnes atsakomybes.
nuotrauka
2023-09-14 14:17
Turto valdymo bendrovės „BRAITIN" valdomai investicijų bendrovei „Verslo trikampis" Šiaulių bankas skolina 25,7 mln. eurų. Bendrovė, Vilniuje valdanti to paties pavadinimo biurų kompleksą, naujai gautas lėšas naudos anksčiau prisiimtų įsipareigojimų refinansavimui bei kasdienės veiklos poreikiams.
nuotrauka
2023-09-14 14:01
Pradedamas įgyvendinti naujas tvarus projektas „Sand Offices". Naujas verslo centras iškils sostinės Žalgirio ir Linkmenų gatvėse esančio seno administracinio pastato vietoje ir pasiūlys modernius inovatyvaus dizaino biurus.
nuotrauka
2023-09-14 13:31
Šią vasarą vos per du mėnesius – liepą ir rugpjūtį – investuotojai į naujus „Estateguru" sutelktinio finansavimo projektus investavo 18,9 mln. eurų.
nuotrauka
2023-09-14 07:57
Nuo praėjusių metų gegužės atsisakyta deklaracijų apie neypatingų statinių statybos užbaigimą tvirtinimo Valstybinėje teritorijų planavimo ir statybos inspekcijoje (Statybos inspekcija), perduodant šią funkciją statinio ekspertizės rangovams. Tačiau pokyčiai įnešė į rinką sumaišties.
nuotrauka
2023-09-12 16:47
Modernizuodama verslo centrą „Europa“, nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ atnaujina ir daugiaaukštę automobilių stovėjimo aikštelę. Tūkstančio parkavimo vietų aikštelės atnaujinimo darbus planuojama užbaigti iki šių metų pabaigos, investicijos sieks apie 6 mln. eurų.
nuotrauka
2023-09-12 16:38
Šalia Vilniaus, Avižieniuose oficialiai pradėtos prekybinių sandėlių (angl. stock-office) projekto „Urban HUB" statybos.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas