2024 gegužės 28 d. antradienis, 3:47
Reklama  |  facebook

Žaliosios erdvės – neišnaudotas sostinės potencialas

2015-11-17 12:42
Nekilnojamojamo turto ekspertų teigimu, kuo būstas arčiau žaliųjų erdvių, tuo jis brangesnis. Tai ypač aktualu Vilniui, kuriame žaliosios erdvės užima net 46 proc. miesto – daugiau nei Berlyne, Londone ar Paryžiuje. Tačiau tiek nekilnojamojo turto plėtotojai, tiek kraštovaizdžio architektai teigia, kad sostinės potencialas nėra išnaudotas. Pasak jų, dalis žaliųjų erdvių mieste panašesnės ne į parkus, bet į džiungles, kurias, norint, kad būsto vertė augtų, būtina sutvarkyti.
nuotrauka
Kuo būstas arčiau žaliosios zonos, tuo jis vertingesnis. Asociatyvi portalo nuotr.


Minimos įmonės
Eika, UAB
Žaliosios erdvės gerina gyvenimo kokybę

Pasak Martyno Žibūdos, „Eika“ plėtros direktoriaus, šiandien žaliųjų erdvių situacija Vilniuje pamažu keičiasi. Keli miesto parkai, žalios zonos jau sutvarkyti, dalį dar planuojama atnaujinti, rengiami detalūs planai apleistoms žaliosioms zonoms sutvarkyti. Žalioms erdvėms ir aplinkai vis didesnį dėmesį skiria ir būsto pirkėjai, todėl ir nekilnojamojo turto plėtotojai linkę vis daugiau investuoti į naujai statomų daugiabučių aplinką, želdynus.

Išaugusį tiek būsto plėtotojų, tiek gyventojų susidomėjimą parkų ir žaliųjų zonų įrengimu pastebi ir kraštovaizdžio architektai. Ramūnė Sanders, vadovaujanti kraštovaizdžio architektų kompanijai „Terra Firma“, sako, jog žmonėms vis labiau rūpi, kaip atrodys aplinka „už tvoros“.

„Šiandien būsto plėtotojai ne tik rūpinasi, kad namas būtų tinkamai pastatytas. Jie rūpinasi ir tuo, kaip būsimi naujakuriai kokybiškai leis laiką aplinkoje šalia daugiabučių, kokios sąlygos bus sudarytos bendruomenės gyvavimui. Reikalavimus aplinkai turėtų kelti ir būsimi gyventojai, nes aplinka yra neatsiejama sveiko ir kokybiško gyvenimo dalis“, – pasakoja R. Sanders.
Jos teigimu, nors Vilniuje žalumos netrūksta ir miestas gražėja kiekvienais metais, viešieji želdynai tvarkomi vis dar lėtai. Populiariausias kraštovaizdžio objektais, pasak jos, išlieka medžiai, įvairios gyvatvorės, rekreacinės pievos, kuriose galima žaisti, gulėti, rengti piknikus, dekoratyvūs krūmai, rečiau – bendruomeniniai daržai.

Būsto vertė šalia parkų augs ir Vilniuje

„Jau dabar sostinėje yra nemažai parkų bei skverų, šalia kurių esančio nekilnojamojo turto vertė per ateinančius metus neabejotinai kils. Pavyzdžiui, vertinant artimiausius Vilniaus miesto parkų tvarkymo planus, tikėtina, kad būstas brangs šalia Reformatų skvero – Basanavičiaus ir Teatro gatvėse. Taip pat turėtų kilti būsto kainos ir netoli būsimo Japoniško sodo Šnipiškėse“, – sako M. Žibūda. Jeigu bus patvirtinti miesto planai tvarkyti Jomanto parką, būsto vertė gali kilti ir Baltupiuose.

Tiesa, būsto vertė priklauso ne tik nuo to, kaip arti yra žaliosios erdvės, tačiau ir nuo to, kokiam tipui šios erdvės priskiriamos.
„Užsienio praktika rodo, kad prie aktyvių poilsio zonų, kuriuose įrengti treniruokliai, riedučių ir riedlenčių aikštelė, kopinėjimo siena arba pastatyta didelės vaikų žaidimų aikštelė, būsto vertė auga apie 5-10 proc. O štai prie parkų, kurie pritaikyti ramiam poilsiui ar laisvalaikiui su šeimomis, kitaip tariant, pasyvių žaliųjų zonų, nekilnojamasis turtas gali būti brangesnis net iki 20 proc.“, – užsienio patirtimi dalinasi „Eika“ plėtros direktorius.

Kokią įtaką būsto kainoms turi žaliosios zonos galima įvertinti pagal užsienio didmiesčių pavyzdžius. Niujorke, šalia Prospekto parko, per paskutinius aštuonerius metus būsto vertė išaugo net 410 proc. San Franciske (JAV) šalia pasyviųjų žaliųjų zonų, pavyzdžiui, Auksinių vartų parko būsto vertė išaugo apie 100 proc., Berlyne šalia aktyvių poilsio zonų – apie 12 proc.  
Statybunaujienos.ltSavivaldybėse

nuotrauka
2024-05-27 14:43
Baisogaloje ir Šeduvoje atidaromos dvi naujos didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelės, į kurias Radviliškio rajono gyventojai atliekas galės pristatyti jau nuo šių metų gegužės 28 dienos.
nuotrauka
2024-05-27 09:51
Amaliuose šią savaitę atverta pusantro kilometro atkarpa su naujais viadukais ir žiedinėmis sankryžomis. Tai ženkli dalis pirmajame Pietrytinio aplinkkelio darbų etape. Įgyvendinus visą projektą, naujoji trasa taps patogia ir greita jungtimi tarp A1 ir „Via Baltica“ magistralių. Maža to, apvažiavima...
nuotrauka
2024-05-24 11:03
Netrukus bus tęsiami prieš dvejus metus pradėti ir vėliau sustabdyti gatvės, dubliuojančios Liepojos gatvę, privažiuojamojo kelio nuo Šiltnamių g. iki Klaipėdos g. statybos darbai. Tikimasi, kad eismas naujuoju keliu, iš kurio tikimasi geresnės saugumo situacijos, vyks dar šį rudenį.
nuotrauka
2024-05-23 13:50
Viena žaliausių Lietuvos savivaldybių Tauragė vadinama ne veltui: šią savaitę miestelyje persodinti dideli medžiai. Pasak savivaldybės atstovų, šis projektas yra ypač svarbus dėl sparčiai kintančio klimato bei vis dažnesnių karščio bangų mieste. Medžiai yra natūrali priemonė, kuri padeda sumažinti p...
nuotrauka
2024-05-22 17:09
Šiandien šalia Panevėžio aplinkkelio, ties Bliūdžių kaimu, oficialiai paskelbta didžiausio Baltijos šalyse elektromobilių parko statybų pradžia – įkasta laiko kapsulė. Projektą vystys elektromobilių įkrovimo stotelių operatorė UAB „Eldrive“.
nuotrauka
2024-05-22 15:56
Klaipėdos rajono darželiuose ypač trūkstant vietų mažiesiems gyventojams, Savivaldybė ir toliau investuoja į ugdymo įstaigų plėtrą. Žengtas dar vienas svarbus žingsnis – jau ieškoma rangovo, kuris statys naują modernų darželį Sendvario seniūnijoje, Mazūriškiuose.
nuotrauka
2024-05-22 14:22
Sparčiai augančiame Vilniaus Kalnėnų mikrorajone bus statomas darželis-pradinė mokykla. Architektūros projekto konkursų dalyviai pateikė net 12 idėjų, kaip galėtų atrodyti naujoji švietimo įstaiga. Iš jų bus renkamas nugalėtojas. Planuojama, kad nauja ugdymo įstaiga adresu Moravų g. 4, duris turėtų ...
nuotrauka
2024-05-22 09:29
Panevėžio miesto savivaldybės užsibrėžta ambicija mieste įkurti profesionalaus, šiuolaikinio meno erdvę, virsta realybe: jau kitą savaitę duris atvers pasaulinio garso menininko, daugiafunkcionalisto Stasio Eidrigevičiaus menų centras, pavadintas Stasys Museum.
nuotrauka
2024-05-21 10:00
Akcinė bendrovė „Via Lietuva" pasirašė sutartį, pagal kurią bus rekonstruojamas Ariogaloje, Raseinių rajono savivaldybėje, esantis tiltas per Dubysą. Tilto rekonstravimo darbai bus pradėti birželio mėnesį, baigti darbus planuojama iki 2025 m. spalio mėn.
nuotrauka
2024-05-21 09:54
Vilniaus savivaldybė pradeda Kazbėjų tilto per Vokės upę rekonstrukciją. Tikimasi, kad remonto darbai užtruks iki kitų metų pradžios ir vėl bus leidžiamas automobilių, dviračių ir pėsčiųjų eismas, kuris nuo 2018 metų buvo apribotas dėl tilto avarinės būklės.
nuotrauka
2024-05-20 14:37
Baigiami pagrindinės Klaipėdos miesto arterijos – Baltijos prospekto bei Šilutės ir Vilniaus plentų žiedinės sankryžos rekonstrukcijos darbai. Tam, kaip valstybei svarbiam vietinės reikšmės kelių projektui, šiemet skirta daugiau kaip 1 mln. eurų Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšų.
nuotrauka
2024-05-20 14:31
Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras surašė kaltinamąjį aktą ir teismui perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai piktnaudžiavimu siekiant turtinės naudos, dokumentų klastojimu bei sukčiavimu pareikšti buvusiam Vilniaus miesto ...
nuotrauka
2024-05-20 14:25
Tankiai gyvenamame Vilniaus Pašilaičių rajone atsiras dar vienas valstybinis lopšelis-darželis, kurį galės lankyti 280 vaikų. Projektui jau išduotas statybą leidžiantis dokumentas ir, jei procesas vyks sklandžiai, statyba turėtų prasidėti iki kitų metų ir trukti apie dvejus metus. Priimti vaikus dar...
nuotrauka
2024-05-20 11:09
Oficialiai pažymėtas Tauragės daugiafunkcės arenos antrasis statybų etapas – į būsimus sporto ir kultūros centro pamatus įkasta simbolinė laiko kapsulė ateities kartoms. Tikimasi, kad itin laukta ir regionui svarbi arena įneš dar daugiau kultūros ir galimybių sportuoti į visos apskrities gyvenimą. ...
nuotrauka
2024-05-17 07:46
Rekonstruotas Kauno apskrities VPK Kauno miesto Nemuno policijos komisariato pastatas. Atlikti rekonstrukcijos darbai kainavo apie 1,2 mln. Eur.
nuotrauka
2024-05-17 06:10
Aplinkos ministerija praneša, kad 550 asmenų, turinčių teisę atkurti nuosavybės teises į žemės sklypus individualiai statybaiVilniaus mieste, iki š. m. gegužės 1 d. pasirinko sklypus. Planuojama, kad dar šiemet šie sklypai bus registruoti Nekilnojamojo turto registre kaip savininkų, laukusių nuosavy...
nuotrauka
2024-05-16 14:51
Dar šiais metais planuojama atnaujinti aikštę prie Klaipėdos santuokų rūmų. Darbai bus atliekami pagal anksčiau atliktą techninį projektą – įrengiant parkavimo vietas, daugiau žaliųjų zonų ir sukuriant vientisą vaizdą su M. Mažvydo alėja.
nuotrauka
2024-05-16 10:51
Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) kviečia savivaldybių administracijas ir regioninius atliekų tvarkymo centrus (RATC) teikti paraiškas dotacijoms namų ūkiuose susidariusioms asbestinio šiferio atliekoms tvarkyti. Kvietimui numatyta suma – 200 tūkst. eurų.
nuotrauka
2024-05-16 10:20
Vilniaus miesto savivaldybės taryba pritarė Daugiafunkcio komplekso statybų projekto pakeitimų patikslinimui. Jų buvo imtasi po gautos Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) nuomonės ir derybų su kitomis projekto šalimis. Pakoreguotas projektas Savivaldybei yra 20 tūkst. eurų pigesnis nei tas, kuriam Taryba...
nuotrauka
2024-05-15 08:46
Aukštaitijos sostinėje toliau tęsiami tarptautinės plaukimo federacijos (FINA) standartus atitiksiančio daugiafunkcio sporto ir sveikatingumo centro „Aukštaitija“ rekonstravimo darbai. Kyla priestatas, kuriame bus įrengtas 10-ies takelių, 50 metrų ilgio tarptautinius standartus atitinkantis baseinas...

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse