2022 sausio 16 d. sekmadienis, 13:03
Reklama  |  facebook

Žemaičiai iš bendrovės „Plungės lagūna“ didžiuojasi savo įmone Fotogalerija

2014-02-03 19:22
Žmogus pirmiausia nori būti įvertintas, gauti laiku atlyginimą, sakė UAB „Plungės lagūna“ generalinis direktorius Almantas Čebanauskas, paklaustas apie tai, kaip įmonės darbuotojų yra vertinami pačios bendrovės apdovanojimai: Sėkmingai dirbančia įmone „Plungės lagūna“ pripažįstama jau šeštą kartą – nuo 2000 m.
nuotrauka
„Plungės lagūna“, betranšėjės technologijos. Bendrovės nuotr.


Minimos įmonės
Plungės lagūna, UAB
Darbuotojams nuomoja butus

„Mes kalbame apie naujas technologijas, naujas priemones, bet pas mus ir žmogus jaučiasi užtikrintas: per 15 veiklos metų įmonė niekada nevėlavo mokėti atlyginimų, bendrovė užtikrina saugias darbo sąlygas, statybos objektuose įrengtos buitinės patalpos darbuotojams, atokesniuose objektuose darbuotojams apgyvendinti nuomojami butai“, – sakė A.Čebanauskas. Dirbat arčiau, darbuotojai vežami įmonės transportu: tai yra 3-4 metų autobusai. Bendrovė investuoja ne tik į techniką, kuri atneša tiesioginį pelną, bet ir į žmones. Ir tai pasiteisina. Darbuotojai, kaip vadovams teko girdėti iš užsakovų, su pasididžiavimu sako, kad yra UAB „Plungės lagūna“ žmonės.

Naujos statybos – 90-95 proc.

Sėkmingai dirbančios įmonės vardą pelniusi bendrovė 2013 m. daugiausia, apie 90-95 proc. – atliko naujos statybos darbų. Tai lėmė ir bendrovės darbų specifika. 2013 m. bendrovė įrenginėjo vandentiekio ir nuotekų tinklus, buitinių nuotekų valyklas, statė dumblo apdorojimo įrenginius Žemaitijos miestuose ir miesteliuose. Modernizavimo buvo mažai, nes pirma, kaip pastebėjo UAB „Plungės lagūna“ generalinis direktorius A.Čebanauskas, reikėjo visa tai įrengti miesteliuose, kuriuose iki šiol tokių patogumų nė nebuvo.

Judi pirmyn – investuok

Bendrovės savininkų nuostata dėl investicijų yra vienareikšmiška – norint eiti į priekį, būtina investuoti. Būna, kad tam per metus skiriama pusę milijono, bet būna, kad ir 5 mln. Lt, priklausomai nuo finansinių įmonės rodiklių. Nujausdami ateinant krizę, įmonės savininkai susilaikė nuo didesnių investicijų. Tokia politika leido sukaupti apyvartinių lėšų, todėl krizė, kaip sakė įmonės vadovas A. Čebanauskas, praėjo gana sklandžiai. Buvo laikas, kai reikėjo pirkti naujus ekskavatorius, buldozerius, keičiant senuosius; reikėjo įsigyti ir visiškai naujos, modernios įrangos, kaip: trys horizontalaus betranšėjinio gręžimo įrenginiai, asfalto klojimo įrangos komplektas. Ši įranga įmonei suteikia naujų galimybių, leidžia būti konkurencingesne rinkoje. Nauja technika įsigyta ne per vienerius metus.

„Kad įmonė gyvuotų, tobulėtų, plėtrai reikia skirti 5-7 proc. nuo apyvartos, – sakė generalinis direktorius A. Čebanauskas. – Tačiau šiuo metu tokių galimybių nelabai yra.“ To priežastis – per mažos kainos, o Žemaitijoje įsikūrusi bendrovė laikosi nuostatos, kad neverta siekti projekto už nerealiai mažą kainą. Naujasis 2014-2020 m. finansinis paramos mechanizmas teikia įmonei vilčių. UAB „Plungės lagūna“ vykdomi darbai apie 90 proc. yra finansuojami iš ES paramos lėšų, todėl projektų neturėtų pritrūkti. „Tik mus labiausiai neramina mažos kainos nuostata – konkursuose ir rinkoje“, – sakė A.Čebanauskas. Norint, kad įmonė normaliai veiktų, investuotų, o ne tik įgyvendintų kelis projektus ir tuomet užsidarytų, kainos turi atitikti realią situaciją. Nors sunkmetis liko už nugaros, bet savo sektoriuje – inžineriniai tinklai, nuotekų valyklos ir pan. – ypatingo pakilimo „Plungės lagūna“ dar nepajuto. 2013 m. bendrovė užbaiginėjo projektus, kurie buvo laimėti prieš dvejus-trejus metus. Kainos tuo metu nebuvo labai palankios.

Darbuotojų kaita įmonei problemų nekelia

Laimėję užsakymą, bendrovės darbuotojai kuo daugiau darbų stengiasi atlikti savo jėgomis. Subrangovų ieško, kai spaudžia terminai arba reikia atlikti specialiuosius darbus, kurie nėra jų įmonės kompetencija. 2013 m. bendrovės resursai buvo išnaudoti optimaliai. Darbai buvo suplanuoti tinkamai, tad strimgalviais ieškoti papildomų pajėgų neprisireikė.

Kalbėdamas apie darbo jėgos problemas, su kuriomis susiduria daugelis statybų bendrovių, A. Čebanauskas sako, kad jie didelės problemos dėl to nejaučia. Kaita yra, bet įmonės veiklai tai netrukdo – pamainą randa. Kvalifikuotus darbuotojus įmonė rengia pati arba juos įgyja bendradarbiaudama su mokslo įstaigomis, kaip Žemaitijos kolegija ir kitomis. Įmonė dalyvauja socialiniuose, švietimo projektuose – tokia yra „Plungės lagūnos“ nuostata. Nes ne vienas praktiką atlikęs studentas tampa įmonės darbuotoju, čia daro karjerą. 2013 m. „Plungės lagūna“ dalyvavo specialioje programoje „South Baltic Training Programme“, kurią vykdant, bendrovėje praktiką atliko studentai iš Danijos ir Vokietijos.

Darbų sauga yra svarbus rodiklis, sprendžiant dėl Sėkmingai dirbančios įmonės nominacijos. „Plungės lagūna“ tam skiria deramą dėmesį. Sykį per metus rengiami saugaus darbo mokymai visiems darbuotojams. Su jais bendrauja darbo inspektoriai, gaisrininkai, policininkai, medikai. Kad darbuotojai nemanytų, jog nelaimės statybose įvyksta kažkur toli nuo jų, nuo Lietuvos, leidžiama informacinė medžiaga, kurioje pateikiama nelaimingų atsitikimų statistika, aprašymai.

Bendrovės nuotr.
Statybunaujienos.lt
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka

Metų nominacijos

nuotrauka
2022-01-14 07:04
„Økern Portal“ biurų pastatas Osle tapo išskirtiniu projektu Norvegijoje ne tiek dėl savo didumo, kiek dėl tvarumo ir neįprasto dizaino. Šio pastato, pelniusio aukštą įvertinimą Norvegijoje ir apdovanoto „Lietuvos metų gaminio 2021“ aukso medaliu, statyboje dalyvavo įmonė „Staticus“.
nuotrauka
2021-12-31 10:07
Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų verslo ir mokslo bendruomenės kasmetinėje Apdovanojimų ceremonijoje pagerbtos geriausios įmonės, jų vadovės, vadovai bei mokymo įstaigos. Konkurse, kurį Rūmai organizuoja daugiau nei dvidešimtmetį, dalyvauja Rūmų nariai, o geriausieji atrenkami analizuojant ...
nuotrauka
2021-12-20 06:55
Pasitinkant didžiąsias metų šventes, Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK) sukvietė verslo bendruomenę, visuomenės, politikos ir mokslo lyderius į kalėdinį LPK vakarą.
nuotrauka
2021-12-16 15:08
Gruodžio 16 d. 25-ą kartą skelbiami Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) rengiamo kasmetinio konkurso „Lietuvos metų gaminys“ nugalėtojai. 25-jame jubiliejiniame konkurse apdovanojimams buvo nominuotos 53 įmonės penkiolikoje vertinimo grupių iš 24-ių šalies ūkio šakų. Lyderio pozicijas, kaip i...
nuotrauka
2021-12-11 07:48
Projektas „Re-Ice“, kurį pateikė Hanna Galas iš Lenkijos, buvo pripažintas „Unbelievable Challenge 2021“ („Neįtikėtinas iššūkis 2021“) idėjų konkurso laimėtoju. Laimėtoja gaus 6 mėnesių stažuotę tarptautinį pripažinimą pelniusiose architektų dirbtuvėse WXCA Varšuvoje, Lenkijoje.
nuotrauka
2021-12-06 07:27
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija įteikė „Gerumo žvaigždes“ savivaldybių merams ir nevyriausybinių organizacijų atstovams, padėjusiems spręsti šalyje kilusią migrantų krizę.
nuotrauka
2021-12-06 07:11
Ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu su Viešųjų pirkimų tarnyba kvietė organizacijas dalyvauti konkurse „Efektyviausi viešieji pirkimai 2021“ ir atrinko geriausiai bei profesionaliausiai atliktus pirkimus. Laimėtojai buvo renkami trims nominacijoms: darniausio, inovatyviausio ir sumaniausiai or...
nuotrauka
2021-11-15 10:57
Taline paaiškėjo tradicinio geriausio Baltijos šalių architektūros studentų baigiamojo darbo konkurso BAUA Award rezultatai. Konkurse ryškiai matomos tapo dvi Lietuvos atstovės.
nuotrauka
2021-10-20 09:07
Vakar, spalio 19 d., Vilniuje jau šešioliktus metus įteikti svarbiausi šalies savivaldos apdovanojimai – „Auksinės krivūlės“.
nuotrauka
2021-10-06 07:10
Statybininkų dienos proga dr. Linas Gelažanskas, UAB „IT logika“ direktorius, buvo apdovanotas Lietuvos statybininkų asociacijos padėka už pagarbą savo profesijai, už atsakingai ir profesionaliai atliekamą darbą statybos sektoriuje, įmonei profesionaliai kuriant skaitmeninius statybos projektų model...
nuotrauka
2021-09-27 06:26
Lietuvos statybos inžinierių sąjunga kasmet teikia „Geriausio metų inžinieriaus“ apdovanojimus. Statybininkų dienos šventėje UAB „CSD Inžinieriai“ Belgijos konstrukcijų padalinio vadovas Tomas Strazdauskas buvo pripažintas geriausiu metų projektuotoju.
nuotrauka
2021-09-22 10:10
Per metus nuo vienos Statybininkų dienos iki kitos Lietuvoje renovuota daugiau kaip 750 senų daugiabučių. Iš viso modernizavus 3742 namus, Lietuva pasiekė 10 proc. atnaujintų daugiabučių slenkstį.
nuotrauka
2021-09-20 07:20
Vilma Vaičekauskienė, UAB „BAU Solutions“ generalinė direktorė, šiemet pripažinta geriausia technine prižiūrėtoja. Tai vienas iš trijų „Geriausio metų statybos inžinieriaus“ apdovanojimų, kuriuos kasmet organizuoja Lietuvos statybos inžinierių sąjunga.
nuotrauka
2021-09-14 21:33
Statybų sektorius – viena svarbiausių šalies ūkio sričių, kurioje dirba 115 tūkst. žmonių ir veikia 9,3 tūkst. bendrovių. Per praėjusius metus mūsų statybininkai pastatė 7 425 pastatus ir 13 903 butus, išasfaltavo 372,25 km žvyrkelių ir nutiesė bei suremontavo 24 645 km dviračių takų. Užsienyje stat...
nuotrauka
2021-09-14 13:38
Tarptautinis kapitalo ir finansų rinkų leidinys „Euromoney“ tarptautiniuose nekilnojamojo turto (NT) apdovanojimuose įmonę „Eika“ pripažino geriausia 2021 m. nekilnojamojo turto plėtotoja Lietuvoje ir tai yra devintas kartas iš 17-a metų vykstančio tyrimo, kai įmonė pripažinta geriausia NT plėtotoja...
nuotrauka
2021-06-02 18:07
Birželio 2 d. startavo paraiškų dalyvauti „Geriausio metų statybos inžinieriaus“ rinkimuose pildymas. Paraiškas galima teikti iki rugpjūčio 20 d.
nuotrauka
2021-05-13 07:41
Riboto judumo asmenys dėl įvairiausių priežasčių vis dar susiduria su jų poreikiams nepritaikyta aplinka. Viena iš dažniausiai pasitaikančių kliūčių – nepritaikyti viešojo susisiekimo stotelių peronai (aikštelės), keleivių paviljonai, nuo kurių didžiąja dalimi priklauso viešojo transporto saugumas i...
nuotrauka
2021-04-30 11:22
Balandžio 22 d. tarptautiniame Europos fasadų konkurse „Baumit Life Challenge“ absoliučiu nugalėtoju išrinktas MO muziejus. Vilniuje įkurtas modernaus meno muziejus nurungė beveik 400 konkurentų iš 26 Europos šalių.
nuotrauka
2021-04-30 07:46
Būsto energijos taupymo agentūros „Metų renovacijos projekto 2020“ rinkimuose Klaipėdoje renovuotas namas (adresas – Taikos pr. 3) tapo absoliučiu lyderiu. UAB „Lankstinys“ įgyvendintas projektas laimėjo su didele persvara aplenkęs konkurentus.
nuotrauka
2021-04-28 08:56
Sostinės Šeškinės, Pašilaičių ir Fabijoniškių gyvenamuosiuose rajonuose lietaus nuotekų tinklai bus rekonstruojami pritaikant tvarios vandentvarkos, procesų skaitmenizavimo ir žaliosios infrastruktūros principus. Šis projektas – Lietuvoje vienas iš pirmųjų vandentvarkos srities projektų, parengtų va...

Statybunaujienos.lt » Metų nominacijos