2019 rugpjūčio 25 d. sekmadienis, 23:21
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Bendrovė „Grinduva“ įrenginėja Lietuvoje analogo neturinčią terminalo dangą  1

2014-06-10 09:50
Alytuje įsikūrusi bendra Lietuvos ir Čekijos įmonė „Grinduva“ darbuojasi objekte, kuris pripažintas valstybei svarbiu ekonominiu projektu: prie Vaidotų geležinkelio stoties, per kurią reguliariai kursuoja konteineriniai traukiniai, statomas intermodalinis terminalas. Objekte, kurio vertė – 104,8 mln. Lt, „Grinduvos“ darbų dalis yra apie 10 mln. litų.
nuotrauka
"Grinduva" įrenginėja Vaidotų intermodalinio terminalo dangą. Bendrovės nuotr.


Minimos įmonės
Grinduva, UAB
Lietuvos geležinkeliai, AB
Fegda, UAB
Generalinis Vilniaus viešojo logistikos centro (Vilniaus VLC) intermodalinio terminalo rangovas yra UAB „Fegda“, o projektą, vyriausybės pavedimu, įgyvendina „Lietuvos geležinkeliai“.

Užpildams naudoja granitinę skaldą

Bendrovė „Grinduva“ Vaidotų terminale įrenginėja monolitines gelžbetonines aikšteles, kurių yra net 36 tūkst. kv. metrų. Jūriniai geležinkelio konteineriai, atgabenti iš Europos, tiltiniu kranu bus iškraunami iš traukinių, sandėliuojami šiose aikštelėse, iš kurių automobiliniu transportu bus vežami į rytus. Todėl aikštelių danga, kaip sakė bendrovės „Grinduva“ konsultantas Antanas Minkevičius, turi būti itin tvirta – atlaikyti iki 100 tonų svorio.

Įrengiant aikšteles, „Grinduva“ naudoja hidrotechninį C40/50 betoną, kuris anksčiau buvo vadinamas M500 markės betonu. Nors tai yra stipriausias iš žinomų betonų, patvarus, bet vis tiek, įrenginėjant terminalo aikšteles, naudojami papildomi užpildai – granitinė skalda, kuri atvežama iš Ukrainos.

Skaldą per bendrovę „Betono centras“ „Grinduva“ nusipirko dar prieš pradėdama darbus, prieš gaudama lėšas iš rangovo. Investavusi pusę milijono litų savo lėšų, bendrovė sutaupė pinigų, nes vėliau skaldos kaina pakilo, ir išvengė Rusijos-Ukrainos konflikto padarinių, nes skalda buvo nupirkta iki šių įvykių. Ukrainos granitinę skaldą naudoja daugelis Lietuvos bendrovių, ypač kelininkai.

Pritaikė užsienio praktiką ir Lietuvos projektuotojų patirtį

Betonas taip pat armuojamas dviem tinklais, t. y., armatūros 1 kv. m yra apie 30 kg. Visame objekte bus panaudota apie 800 t armatūros. Analogiškos dangos, pasak A. Minkevičiaus, Lietuvoje nėra. Tačiau Čekijoje, Ostravoje, yra „Hyundai“ gamykla, kurioje įrengtas terminalas sandėliuoti pagamintus automobilius. Šiame terminale automobiliai kraunami į konteinerius ir išgabenami.

„Ten apžiūrėjome terminalo aikštelę, kurios danga yra Vaidotuose įrenginėjamos dangos analogas, – pasakojo A. Minkevičius. – Taip pat bendradarbiavome su VGTU Gelžbetonio katedra, kurios specialistai teikė pasiūlymus, patarinėjo, kaip betonuoti.“

Parengiamiesiems darbams „Grinduva“ skyrė pusmetį. Dirbo ir sykiu su Kauno „Pramprojekto“ projektuotojais, – apjungė, pasak A. Minkevičiaus, patirtį ir protą. Dirbant kartu buvo parengtas techninis projektas, pagal kurį dabar ir atliekami darbai.

Dangą saugo nuo drėgmės ir cheminių medžiagų poveikio

Betonas, naudojamas dangai įrengti, yra labai stiprus, hidrotechninis, atsparus drėgmei. Tačiau reikėjo ieškoti būdų, kaip dangą apsaugoti ne tik nuo drėgmės, bet ir nuo druskų, kurios neišvengiamai pateks nuo transporto.

Dar naudojamas amerikiečių gamybos priedas – polipropilenas „Ultra Fiber 500“, kuris dangą daro nepralaidžią vandeniui, – taip betono paviršius apsaugotas nuo ardančio poveikio.

„Tad danga turi atlaikyti kenksmingas meteorologines sąlygas – ne tik sniegas, bet ir druskos veiks dangą, – sakė A. Minkevičius. – Todėl buvo panaudotas vokiečių gamybos impregnantas „Viscacid“, kuris saugo dangą nuo cheminio poveikio. Šia priemone purškiamas dangos paviršius. Impregnantas, reaguodamas su cementu, sudaro atsparią cheminėms medžiagoms dangą.“

Nuo slidumo saugo vadinamasis kerzinis paviršius, kurio pasiekiama glaistant tam tikru šiurkštumu.

Darbo davė ir Alytaus gamyklai

Lietuvoje yra keli sezonai, kuriems būdingos skirtingos oro sąlygos. Terminalo aikštelių danga turi atlaikyti 300 užšalimo – atšalimo ciklų.

Suprojektuotos galingos temperatūrinės metalinės siūlės, kad dėl temperatūros pokyčių besiplečiantis ir besitraukiantis betonas netrūkinėtų. Šios siūlės, dar prieš startuojant darbams, – kad nereikėtų pirkti iš lenkų, kad nereikėtų gaišti laiko, – buvo pagamintos Alytuje, mašinų gamykloje „Astra“ – 1 km 700 metrų. Tai kainavo apie 160 tūkst. litų.

Metalinės siūlės buvo gaminamos žiemą, kuomet gamykla neturėjo skubių užsakymų, ir sandėliuojamos „Grinduvoje“.

Darbai priklauso nuo oro temperatūros

Dangos įrengimo darbus labai stipriai veikia oro sąlygos.

„Betonas yra „riebus“, nes jame yra labai daug cemento, tai veikiamas saulės jis gali sutrūkinėti. Todėl betonuojame, įspėti VGTU specialistų, tik esant ne aukštesnei negu 15 laipsnių temperatūrai – dirbame naktį, – sakė A. Minkevičius. – Balandį dirbti naktimis nereikėjo. Gegužę darbus teko pradėti 18 val. vakaro, o baigti paryčiais.“

„Grinduva“ dangai teikia 5 metų garantiją – pagal STR, tačiau A. Minkevičius mano, kad remonto dangai nereikės bent 12 metų. Lietuvoje, įrengiant lauko aikšteles, pirmą kartą panaudotas tokio didelio stiprio betonas. Tačiau užsienio patirtis, naudojant analogiškai įrengtas aikšteles, leidžia teigti, kad Vaidotų terminalo aikštelės dangos bus patvarios.

Tą tvirtina ir kokybės kontrolė – kasdien atliekami laboratoriniai bandymai. Mėginiai laboratorijoje išbandomi sąlygomis, kuriomis veiks terminalas.

Vadovas liko konsultuoti

Šiandien, birželio 10 d., A. Minkevičiui sueina 75-eri. Vadovavimą verslui jis perdavė savo anūkui – Tomas Vailionis tapo bendrovės direktoriumi. „Objektas – labai atsakingas, tad likau dirbti konsultantu – kaip tik dėl šio objekto“, – sakė A. Minkevičius.

Objekte taip pat dirba naujas, tačiau patyręs inžinierius statybininkas Audrius Pečiukonis, jis yra darbų vadovas.

Jeigu anksčiau bendrovėje dirbo 17 darbininkų, dabar objekte darbuojasi 25 patirties betonuojant turintys darbuotojai. Jie kasdien, kai tik betonuoti leidžia oro sąlygos, vežami 90 km dirbti iš Alytaus į Vilnių. Viešbučiai, atskyrimas nuo šeimos – negerai, įsitikinęs A. Minkevičius. Vaidotuose gyvena tik devyni darbuotojai, kurie riša armatūros tinklus.

„Reikia paminėti, kad ir iš rangovo pusės dirba profesionalūs darbuotojai, nuolat tikrina. Nors tų klaidų ir nedarome, bet rangovas neleidžia nukrypti į šalį“, – sako A. Minkevičius.

Vadyba: patikra ir išankstinis pasirengimas

Darbus ir priemones, kuriuos buvo galima atlikti iki realių darbų pradžios, „Grinduva“ atliko pasirengimo etape. Bendrovė domėjosi ne tik kitų šalių patirtimi, bet naudojosi ir Lietuvos moksliniu potencialu. Dešimt kartų pamatuoti ir tik sykį pjauti – tokio pricipo laikėsi „Grinduva“.

„Mes pirmą kartą įrenginėjame aikšteles su tokiomis sudėtingomis technologijomis, todėl ir važiavome į Čekiją, gavome rekomendacijų iš vokiečių. Panaudojome visą surinktą informaciją šioms aikštelėms įrengti“, – sakė A. Minkevičius.

„Grinduvos“ darbas projekte – vienas iš didžiausių – už 10 mln. litų per penkis mėnesius turi būti įrengta 36 tūkst. kv. m danga. Terminas – nuo balandžio 1 d. iki rugsėjo 1 d. Per du mėnesius jau atlikta darbų beveik už 3 mln. litų.

Kaip sakė bendrovės konsultantas A. Minkevičius, iki šiol ėjęs bendrovės direktoriaus pareigas, konkursą padėjo laimėti tai, kad jų bendrovė šioje srityje yra viena ilgiausiai dirbančių Lietuvos rinkoje, o generalinis rangovas UAB „Fegda“ jau seniau žino šią bendrovę ir jos darbų kokybę.

Pasak A. Minkevičiaus, konkursą jų bendrovė laimėjo ne dėl mažiausios kainos, o kaip profesionaliausia iš dalyvavusių konkurse bendrovių. Kalbėdamas apie kainą, kuria laimėjo objektą, A. Minkevičius pažymėjo, kad jų pasiūlyta kaina nebuvo maža, tačiau darbai ir technologijos yra verti tos kainos. „Betono labai daug, storis 30 cm, dvigubas armavimas, mes pirmą kartą panaudojom 500 markės betoną per savo 17 metų gyvavimą“, – sakė A. Minkevičius.

Terminalą planuojama pastatyti per 17 mėnesių.

Bendrovės nuotr.
 
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.

JUBILIEJUS
2014-06-20 08:25
Gerb. Antanai, su gražiu jubiliejumi :)

Objektai. Technologijos. Bendrovėse

nuotrauka
2019-08-23 08:20
Siekiant didesnio pastatų energinio efektyvumo ir sveikesnės, patogesnės gyvenamosios aplinkos, neišvengiamai tenka spręsti šilumos nuostolių mažinimo klausimus tiek statant naujus būstus, tiek ir renovuojant senus. Kad pasiektume norimą rezultatą ir gyventume šiltuose jaukiuose namuose, reikėtų atk...
nuotrauka
2019-08-21 15:38
Trečiadienį, rugpjūčio 21 d., oficialiai paskelbta naujosios Klaipėdos futbolo mokyklos statybos pradžia. Į pamatus buvo įkasta simbolinė laiko kapsulė su pranešimu apie mokyklos siekius ir laukiamus pokyčius.
nuotrauka
2019-08-21 07:48
Bendrovė „Dzūkijos statyba“ dalyvauja viename iš Lietuvai svarbių projektų – Vilniaus kogeneracinės jėgainės statyboje įmonei patikėti betonavimo darbai.
nuotrauka
2019-08-19 07:50
Neseniai Vokietijos gamintojas JUNG pristatė naujovę – modulinę sistemą „plug + go“, kuri elektros prietaisų montavimą padaro paprastą, greitą ir švarų. Tuščiavidurių sienų sistemoms ir baldams pritaikytos „plug + go“ sistemos idėja – užsakovą pasiekia iš anksto gamykloje į vieną rėmelį jau surinkti...
nuotrauka
2019-08-14 09:37
Skaitmeninė statyba tampa būtinybe statybų rinkoje. Siekiant inovatyvaus ir konkurencingo statybos sektoriaus, spartus skaitmeninės statybos diegimas Lietuvoje yra neišvengiamas. Pritaikydamas šiuolaikines technologijas ir pasitelkdamas vizualinį programavimą, Vilniaus Gedimino technikos universitet...
nuotrauka
2019-08-13 10:31
2017 m. sausio 26 d. Komisijos deleguotasis reglamentas (ES) 2017/1475 dėl keraminių čerpių, kurioms taikomas standartas EN 1304, reikalauja, kad atsparumas temperatūrų svyravimui nekeistų gaminių eksploatacinių savybių, kad čerpės atlaikytų ne mažiau kaip 150 šilumos/šalčio ciklų.
nuotrauka
2019-08-12 16:41
Akcinė bendrovė „Klaipėdos nafta“ (KN), naftos ir suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalų operatorė, kartu su VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija (KVJUD), pasirašė trišalę sutartį dėl „Klaipėdos naftos“ valdomos krantinės Nr. 1 rekonstrukcijos darbų su viešojo konkurso laimėtojais. 22,...
nuotrauka
2019-08-12 14:36
Sostinė šiuo metu įgyvendina ambicingą paviršinių nuotekų sistemų tvarkymo projektą, kurio metu bus rekonstruotas T. Narbuto-Saltoniškių gatvių paviršinių nuotekų kolektorius. T. Narbuto gatvė yra svarbi transporto arterija, su centrine miesto dalimi jungianti kelis rajonus. Naujojo kolektoriaus tra...
nuotrauka
2019-08-09 15:04
Kaune iškils naujas tiltas per Nerį, kuris bus kelio A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda dalis, taip pat bus pastatytas naujas viadukas per Jonavos gatvę, dešinėje magistralinio kelio pusėje bus įrengtas jungiamasis kelias.
nuotrauka
2019-08-09 07:30
Iš esmės pertvarkyti didelės įmonės struktūrą – rizikingas žingsnis. Rizika dar labiau išauga, kai šie pokyčiai susiję su įmonės pardavimu ir naujos vadovų komandos atėjimu. Tokia yra įmonių valdymo teorija. Kad šie pokyčiai būtų valdomi, o pereinamasis periodas vyktų kuo sklandžiau, iki metų pabaig...
nuotrauka
2019-08-08 11:28
UAB „Merko statyba“ apyvarta pirmąjį 2019 metų pusmetį pasiekė 27,4 mln. eurų ir buvo 34 proc. didesnė nei pernai tuo pačiu laikotarpiu (20,4 mln. eurų).
nuotrauka
2019-08-08 08:52
Vieni iš pagrindinių darnaus miestų vystymosi koncepcijos tikslų yra padaryti miestus ir žmonių apgyventas vietoves saugias, atsparias (stichinėms nelaimėms) ir darnias, užtikrinti visiems prieigą prie prieinamos (lengvai pasiekiamos), patikimos, darnios ir modernios energijos.
nuotrauka
2019-08-07 07:50
PIR izoliacinių plokščių gamintojas „UNILIN“ vertina išmanią izoliaciją, kuri reiškia taupomą erdvę, nes montuojamas plonas izoliacinis sluoksnis, o erdvės panaudojamos kuo efektyviau. Todėl įmonė „Moderni izoliacija“, atstovaujanti „UNILIN“, renkasi jos gaminamą PIR PREMIUM su lambda 0,020 W/mK, ne...
nuotrauka
2019-08-05 12:01
Dr. Robertas Šertvytis, KŪB „AIVA SISTEMA“ generalinis direktorius, remdamasis užsienio ir savo paties patirtimi nagrinėja medžiagų tiekimo valdymo problemas ir jų sprendimo būdus, panaudojant šiuolaikinę procesų valdymo automatizavimo AIVA STATYBA programą. Analizuojami medžiagų tiekimo planavimo, ...
nuotrauka
2019-08-01 10:05
Praūžusi audra užliejo purvu Kauno gatves, per kaitrą nudžiūvo mažo miestelio liepos. Apie tai buvo plačiai rašyta žiniasklaidoje, išsakyta daug nuomonių komentaruose, ieškota kaltų. Tokių dviejų skirtingų reiškinių problemos šaknys yra ten pat – neteisingai parinktos naudojamos miestuose dangos. Di...
nuotrauka
2019-07-31 15:01
Vyriausybė įpareigojo Turto banką parengti koncepciją, kaip panaudoti buvusio Lukiškių kalėjimo-tardymo izoliatoriaus pastatus ir teritoriją. Šie pasiūlymai Vyriausybei turėtų būti pateikti iki kitų metų vasario 28 d.
nuotrauka
2019-07-30 13:45
„Modus Group” pradeda naują saulės jėgainių parkų plėtros etapą Lenkijoje. Kaimyninėje rinkoje grupė iki 2020 metų pradžios planuoja įrengti 41 saulės jėgainių parką, kurių bendra galia sieks 41 megavatų (MW). Į šiuos žaliosios energetikos projektus bendrovė numato investuoti apie 36 mln. eurų. Fina...
nuotrauka
2019-07-29 11:49
Šilumos izoliacija teikia komfortą ir mažina sunaudojamos energijos kiekį. Be to, renovacijos projektuose ir naujoms konstrukcijoms yra privalomas kuo mažesnis sunaudojamos energijos kiekis.
nuotrauka
2019-07-25 10:45
Išmanieji namai Lietuvoje atsirado apytiksliai prieš 15 metų, tačiau ne kiekvienas žino, kaip jie veikia, ir nuo ko pradėti savo „protingų“ namų įrengimą. Baiminatės, kad viskas brangiai kainuos, arba kad namas „išprotės“? Jei turėsite pakankamai žinių apie išmaniuosius namus – baimių ir dvejonių ne...
nuotrauka
2019-07-23 14:27
Šalia Klaipėdos įsibėgėja SBA Technologijų ir inovacijų parko plėtra. Dar šiemet numatoma baigtį pirmąjį etapą – žaliosiomis technologijomis paremto logistikos centro statybas. SBA taip pat patvirtino naują antrojo etapo investiciją – baldų komponentų gamyklą, kurios statyba prasidės įpusėjus pirmąj...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Bendrovėse

nuotrauka

Naujos CAT® technikos paklausa Baltijos šalyse didėja

Š. m. gegužės mėn. vyko statybinės technikos šventė „Caterpillar Roadshow“, kurios metu visiems besidomintiems statybinės technikos naujovėmis buvo pademonstruotos pažangiausios „Cat“ prekės...