2024 gegužės 29 d. trečiadienis, 11:11
Reklama  |  facebook

INSTITA dalyvavo infrastruktūros projekte, kuris keičia sostinės nekilnojamojo turto vystymo kryptis ir mažina taršą

2024-04-22 08:04
INSTITA įgyvendino dar vieną lietaus nuotekų kolektoriaus rekonstravimo ir lietaus nuotekų valymo įrenginių statybos projektą – vykdė II etapo darbus. Tai itin reikšminga veikla, kuri, užsakovo GRINDOS duomenimis, viršnorminę lietaus nuotekų taršą, lyginant su 2021-aisiais, sumažino net 60 proc. ir sudarė sąlygas kardinaliems pokyčiams Vilkpėdėje.
nuotrauka
INSTITA įgyvendino dar vieną lietaus nuotekų kolektoriaus rekonstravimo ir lietaus nuotekų valymo įrenginių statybos projektą – vykdė II etapo darbus. INSTITA nuotr.


Minimos įmonės
INSTITA, UAB
Grinda, UAB
Vilniaus m. savivaldybė,
INSTITAPaviršinių (lietaus) nuotekų kolektoriaus Vilkpėdės g., Savanorių pr., Vilniaus m. rekonstravimo projektas ir paviršinių (lietaus) nuotekų valymo įrenginių Savanorių pr., Vilniaus m. statybos projekto II etapo statybos darbai padarė įtaką ne tik mažinant taršą Vilkpėdėje, bet ir keičiant jos veidą. Nekilnojamojo turto vystytojai per artimiausius 3–4 metus Vilkpėdėje planuoja pastatyti tiek pat butų, kiek iki šiol buvo pastatyta per 17 metų. Projektai, kuriuose apsigyvens apie 3 tūkst. naujų gyventojų, jau suplanuoti ir vykdomi. Pokyčiai pritraukė NT vystytojų investicijų – stebima slinktis iš šiaurinės miesto dalies į pietinius ir pietvakarinius rajonus, tarp kurių yra ir Vilkpėdė su nauja infrastruktūra.

Bendruoju planu patvirtinta šio rajono konversija, keičiant pramonės rajoną į savitą, jaukią gyvenamąją ir komercinę erdvę, kartu išlaikant industrinį architektūros paveldą.

Renovavo 514 m kolektoriaus atkarpą, sutvarkė apie 225 m tinklų

Iš Vilkpėdės ir Naujininkų rajonų  pietinėje Vilniaus dalyje surenkamos paviršinės nuotekos tekėjo kone 50 metų senumo kolektoriumi, kuris per tą laiką buvo plėstas ir taisytas, bet sunkiai beatliko savo funkcijas: vanduo tvindė gatves, trikdė eismą, gadino kelius ir kelkraščius, o jų remontas reikalavo didelių lėšų.

INSTITAUžsakovas GRINDA projektą suskirstė į dvi dalis – darbai buvo vykdomi etapais. Pirmojo etapo metu buvo rekonstruota 800 m kolektoriaus atkarpa nuo Vilkpėdės g. 6 esančių pastatų komplekso iki Savanorių pr. Dėl urbanizacijos iššūkių ir didėjančios kolektoriaus apkrovos jis buvo rekonstruotas įrengiant naują 2 m skersmens stiklo pluošto vamzdyną.

INSTITA atliko antrojo etapo darbus.

„Šio etapo metu mes renovavome 514 m kolektoriaus nuo Savanorių prospekto iki Neries upės atkarpos ir pastatėme paviršinių nuotekų valymo įrenginius, – sakė UAB INSTITA vadovas Egidijus Guzas. – Įvertinus esamą kolektoriaus situaciją, paaiškėjo, kad šios dalies pralaidumas pakankamas, tačiau labai prasta techninė būklė: vandens srauto išvagotas kolektoriaus dugnas, pažeidimai vietomis siekė pusmetrį, kolektoriaus paviršiuje, ypač sujungimuose, buvo gausu plyšių, ištrupėjimų.“

INSTITA ėmėsi stiprinti esamo kolektoriaus konstrukcinę dalį. Tai buvo daroma iš vidaus, panaudojant papildomo armavimo ir torkretavimo metodą. Tai yra greitas ir efektyvus būdas renovuoti sunkiai prieinamas, sudėtingas vietas, užtikrinti gerą atsparumą vandeniui ir ilgalaikį naudojimą.

Atnaujintu kolektoriumi paviršinės nuotekos teka 18 000 l/s debitu.

Įmonė taip pat rekonstravo paviršinių (lietaus) nuotekų tinklų Vilkpėdės g., Savanorių pr. išleistuvą prie Neries upės.

Atliekant rekonstravimo ir renovavimo darbus, įmonė sutvarkė apie 225 m įvairaus skersmens paviršinių nuotekų tinklų Vilkpėdės g. ir Savanorių pr., rekonstravo esamą išleistuvą bei įrengė šulinius, paskirstymo kameras, 6 naujus valymo įrenginius ir kt.

Įrengė naują požeminę paviršinių nuotekų valyklą, kuri pakeitė situaciją

Nuotekos, surenkamos iš gamybinių Dariaus ir Girėno g., Žirnių g., Burbiškių, Vilkpėdės ir Savanorių pr. sklypų, buvo vienas iš taršos šaltinių. Todėl antrojo etapo metu INSTITA įrengė naują požeminę paviršinių nuotekų valyklą, kuri pakeitė situaciją: sumažino pramoninėse ar intensyvaus eismo gatvėse surenkamo lietaus ir sniego tirpsmo vandens taršą. Taip pat buvo įrengta nepertraukiamu režimu veikianti monitoringo sistema, skirta į Nerį išleidžiamų išvalytų nuotekų kokybei stebėti. Nauja valykla buvo įrengta užsakovui (GRINDA) priklausančiame 5,8 ha sklype Eigulių g. 32, Vilniuje.

INSTITABendras valyklos naftos produktų gaudyklių ir smėlio nusodintuvų našumas siekia 2700 l/s. Ši INSTITOS įrengta valykla yra viena didžiausių iš Vilniuje įrengtų lietaus nuotekų valyklų, didesnė – 3000 l/s. – yra tik Šeškinėje. Beje, minėtą paviršinių nuotekų valyklą, esančią žaliojoje zonoje tarp Ozo ir Miglos g., taip pat įrengė INSTITA.

Antrojo etapo darbai, statant valyklą ir remontuojant esamą kolektorių, prasidėjo 2022 m. rugpjūčio mėn., o užbaigti 2023 m. gegužės mėn. Įmonės INSTITA rangos darbų vertė – 2,96 mln. Eur su PVM.

Atsikratė taršos ir perteklinio vandens

Naujas kolektorius žymiai pagerino situaciją Savanorių pr., Vilkpėdės g. bei kitose aplink šio kolektoriaus atkarpą esančiose gatvėse, perteklinis lietaus kiekis neteka gatvių paviršiumi, nebetrikdomas eismas, nebeliko atkarpų, kurios liūčių metu tapdavo nepravažiuojamos. Pastačius naujus valymo įrenginius, į Neries upę išleidžiamų išvalytų paviršinių nuotekų užterštumas atitinka privalomuosius reikalavimus.

Pasak žiniasklaidoje cituojamo Vilniaus miesto vicemero Andriaus Grigonio, išspręsti aplinkosaugos iššūkiai prisidės prie to, kad ši miesto dalis taps patrauklesnė konversijai ir atviresnė visuomenei.

Pagal Vilniaus miesto bendrajame plane numatytus pokyčius, Vilkpėdės gyventojų turėtų padaugėti apie 10 tūkst., tad čia numatytas ir socialinės infrastruktūros kūrimas, planuojamos naujos viešosios eismo infrastruktūros jungtys, kurios padidins mikrorajono susisiekimą su gretimomis miesto dalimis. Tai tapo įmanoma, įgyvendinus didžiuosius infrastruktūros pokyčius, kuriuos lėmė ir įmonės INSTITA darbas.

INSTITA nuotr. 

Statybunaujienos.ltInfrastruktūra

nuotrauka
2024-05-29 11:02
Lietuvos oro uostai (LTOU) ir Lietuvos architektų sąjunga pasirašė architektūrinių idėjų konkurso organizavimo paslaugų sutartį. LTOU kartu su šalies ekspertais iki šių metų pabaigos arba kitų pradžioje siekia atrinkti ir vėliau įgyvendinti geriausias architektų idėjas iki 2028 metų pabaigos planuoj...
nuotrauka
2024-05-27 10:34
Praėjusią savaitę „Via Lietuva" pasirašė sutartį dėl paskutiniosios kelio „Via Baltica" nuo Marijampolės iki Lenkijos sienos atkarpos rekonstrukcijos darbų atlikimo. Planuojama, kad intensyvūs modernizavimo darbai šiame kelio ruože turėtų prasidėti jau birželio pradžioje, baigtis – kitų metų antroje...
nuotrauka
2024-05-27 09:51
Amaliuose šią savaitę atverta pusantro kilometro atkarpa su naujais viadukais ir žiedinėmis sankryžomis. Tai ženkli dalis pirmajame Pietrytinio aplinkkelio darbų etape. Įgyvendinus visą projektą, naujoji trasa taps patogia ir greita jungtimi tarp A1 ir „Via Baltica“ magistralių. Maža to, apvažiavima...
nuotrauka
2024-05-24 13:37
Nors elektromobilių naudojimas Lietuvoje kasmet auga, vienas iš didžiausių iššūkių, su kuriuo susiduria daugiabučių namų gyventojai, yra elektromobilių įkrovimo infrastruktūros prieinamumas. Kokias galimybes turi vairuotojai, gyvenantys daugiabutyje, pasakoja daugiabučių priežiūra ir administravimu ...
nuotrauka
2024-05-24 11:03
Netrukus bus tęsiami prieš dvejus metus pradėti ir vėliau sustabdyti gatvės, dubliuojančios Liepojos gatvę, privažiuojamojo kelio nuo Šiltnamių g. iki Klaipėdos g. statybos darbai. Tikimasi, kad eismas naujuoju keliu, iš kurio tikimasi geresnės saugumo situacijos, vyks dar šį rudenį.
nuotrauka
2024-05-21 10:00
Akcinė bendrovė „Via Lietuva" pasirašė sutartį, pagal kurią bus rekonstruojamas Ariogaloje, Raseinių rajono savivaldybėje, esantis tiltas per Dubysą. Tilto rekonstravimo darbai bus pradėti birželio mėnesį, baigti darbus planuojama iki 2025 m. spalio mėn.
nuotrauka
2024-05-21 09:54
Vilniaus savivaldybė pradeda Kazbėjų tilto per Vokės upę rekonstrukciją. Tikimasi, kad remonto darbai užtruks iki kitų metų pradžios ir vėl bus leidžiamas automobilių, dviračių ir pėsčiųjų eismas, kuris nuo 2018 metų buvo apribotas dėl tilto avarinės būklės.
nuotrauka
2024-05-21 09:50
Dar prieš kelerius metus prie rekordinio efektyvumo saulės elementų kūrimo prisidėję Kauno technologijos universiteto (KTU) chemikai šiemet išradimą dar patobulino. Pasak jų, tai – itin svarbus žingsnis link naujos kartos saulės elementų gamybos.
nuotrauka
2024-05-20 14:37
Baigiami pagrindinės Klaipėdos miesto arterijos – Baltijos prospekto bei Šilutės ir Vilniaus plentų žiedinės sankryžos rekonstrukcijos darbai. Tam, kaip valstybei svarbiam vietinės reikšmės kelių projektui, šiemet skirta daugiau kaip 1 mln. eurų Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšų.
nuotrauka
2024-05-20 09:54
Civiliams, kariuomenei bei teisėsaugai šovinius gaminanti valstybės valdoma įmonė Giraitės ginkluotės gamykla (GGG) praėjusių metų pardavimo pajamas augino 47 proc. – iki 22,4 mln. Eur, grynąjį pelną – 45 proc. ir uždirbo beveik 3,4 mln. Eur. Nepamirštas ir tvarumas: gamykloje ruošiamasi netrukus įr...
nuotrauka
2024-05-16 11:08
Siekiant didinti šalies susisiekimo infrastruktūros kokybę, toliau auga investicijos į svarbiausią Lietuvos transporto arteriją – magistralinį kelią A1. Atkarpos nuo 70,9 iki 80,5 km kapitalinį remontą „Via Lietuva“ užsakymu pradeda tvarios miestų ir infrastruktūros plėtros bendrovė „YIT Lietuva“. A...
nuotrauka
2024-05-15 12:35
Nors vėjo energija yra vienas sparčiausiai augančių energijos šaltinių pasaulyje, vėjo turbinų sparnų atliekos tampa itin opia problema. Tai neleidžia šios energijos rūšies laikyti visiškai draugiška aplinkai. Spręsdami šį iššūkį, Kauno technologijos universiteto (KTU) ir Lietuvos energetikos instit...
nuotrauka
2024-05-15 07:53
Didžiausios Lietuvoje vandentvarkos bendrovės „Vilniaus vandenys" ekspertai Vilniuje išbandė inovatyvų vamzdynų valymo ledu metodą (angl. Ice Pigging), kuris gali tapti efektyvia ir inovatyvia alternatyva šiuo metu naudojamoms priemonėms. Bandymų metu siekta įvertinti galimybes pasaulyje populiarėja...
nuotrauka
2024-05-14 13:28
Kauno oro uoste oficialiai atidarytas jau antrasis kompanijos „Ryanair“ valdomas orlaivių techninės priežiūros ir remonto (angl.: „Maintenance, Repair, and Overhaul (MRO)“) paslaugų angaras. Teigiama, kad šis oro bendrovės sprendimas sustiprins antrojo pagal dydį Lietuvoje oro uosto esamą lyderystę ...
nuotrauka
2024-05-13 10:14
Akcinė bendrovė „Via Lietuva" paskelbė viešojo pirkimo konkursą tilto per Nevėžį Kėdainiuose, Tilto gatvėje, rekonstravimo darbams atlikti. Sėkmingai įvykus pirkimo procedūroms, darbai galėtų būti pradėti jau šiais metais.
nuotrauka
2024-05-10 07:34
Praėjusį mėnesį gaminančių vartotojų skaičiui Lietuvoje perkopus 100 tūkst. ribą, gyventojų susidomėjimas savarankiška elektros energijos gamyba iš saulės toliau auga. Pasak rinkos ekspertų, nors daugiausia vartotojų – 64 tūkst. – elektrą gamina ant namų stogų įrengtose saulės elektrinėse, sparčiai ...
nuotrauka
2024-05-10 06:38
Prieš trejus metus visoje šalyje įsigaliojo Infrastruktūros plėtros įstatymas, kuris savivaldybes įpareigojo taikyti infrastruktūros plėtros mokestį. Taip buvo siekiama suvaldyti chaotišką statybų plėtrą ir kad gautas lėšas savivalda galėtų naudoti naujos infrastruktūros įrengimui – keliams, apšvie...
nuotrauka
2024-05-09 09:36
Akcinė bendrovė „Via Lietuva“ gegužės mėnesio pradžioje pradeda konsultacijas dėl Valstybinio ir privataus kapitalo partnerystės principu vystomų projektų įgyvendinimo galimybių. Šio finansavimo modelio pritaikymas leistų kur kas greičiau įgyvendinti svarbiausius šalies kelių infrastruktūros gerinim...
nuotrauka
2024-05-08 10:31
Klaipėdoje įrengta infrastruktūra laivų nuleidimui į Danės upę. Įgyvendinti projektą užtruko kiek ilgiau nei planuota, bet juo liko patenkinti ir projekto užsakovai, ir slipo bei greta esančios prieplaukos naudotojai.
nuotrauka
2024-05-07 09:52
Susisiekimo ministerija duoda startą Klaipėdos pietinio aplinkkelio planavimo pradžiai – šią savaitę susisiekimo ministras Marius Skuodis pasirašė Vyriausybės nutarimo projekto teikimą dėl Klaipėdos pietinio aplinkkelio, kuriuo siekiama pradėti rengti šio valstybei svarbaus projekto susisiekimo komu...

Statybunaujienos.lt » Infrastruktūra