2024 balandžio 20 d. šeštadienis, 17:15
Reklama  |  facebook

EIKOS STATYBA. Modernios technologijos keičia tradicinės statybos sampratą

2017-09-18 10:22
„Mes siekiame teikti paslaugas su didesne pridėtine verte, todėl mūsų prioritetas – generalinė ranga, projekto valdymas nuo plyno lauko iki raktų“, – sako UAB „Eikos statyba“ direktorius Almantas Čebanauskas. Paslaugų vertę užtikrina ne tik 25-erių metų statybos patirtis, aukščiausios kompetencijos išskirtinei kokybei kurti, bet ir naujausių technologijų, kurios kelia nemažai iššūkių, taikymas.
nuotrauka
Projektas „Oro navigacija“. Bendrovės „Eikos statyba“ nuotr.


Minimos įmonės
Eikos statyba, UAB
Eika, UAB
Oro navigacija (iki 2023 m. VĮ), AB

Prioritetas – generalinė ranga ir projekto valdymas „nuo iki“

Viena stipriausių Lietuvos statybos bendrovių „Eikos statyba“ priklauso įmonių grupei „Eika“, kuri teikia paslaugas nuo bendrastatybinių darbų, fasadų šiltinimo, betonavimo iki elektros instaliacijos ir kt. darbų. Skaičiuojama, kad nuo 1992 m. „Eika“ pastatė daugiau nei 4 tūkst. butų, daugiau nei 350 tūkst. kv. metrų ploto pastatų.

ALMANTAS ČEBANAUSKAS EIKOS STATYBA

UAB „Eikos statyba“
direktorius Almantas Čebanauskas.
Bendrovės „Eikos statyba“ nuotr. 

„Eikos statyba“ kaip savarankiška įmonė veikia nuo 2002 m., orientuodamasi ne vien į įprastus statybos darbus, bet ir į viso projekto valdymą – nuo pradžių iki pabaigos. Didžiąją dalį darbų bendrovė atlieka savo jėgomis, specialiesiems darbams pasitelkdama subrangovus, bet neišleisdama iš rankų viso projekto koordinavimo.

Turint savo rankose visą projektą, pastebi įmonės direktorius Almantas Čebanauskas, didėja ne tik atsakomybės, bet ir galimybės teikti paslaugas, kurios atitiktų aukščiausius kokybės standartus, galimybės valdyti terminus, atiduoti objektą, kuris viršytų užsakovų lūkesčius.

Tarp pastaraisiais metais įmonės įgyvendintų projektų yra tokie, kaip, verslo centras „135“, vienas iš didžiausių kompanijos projektų – kartu su trimis daugiabučiais komplekso plotas siekia 15 tūkst. kv. metrų. Verslo centre, kuriame didelę dalį darbų atliko, „Eikos statyba“, įrengta 7,3 tūkst. kv. m modernių biurų ploto, 200 vietų automobilių stovėjimo aikštelė, elektromobilių įkrovos vietos, 150 vietų dviračių saugykla, dviračių remonto punktas. Biurų pastatas „135“ buvo projektuojamas ir statomas pagal pasaulinio tvarumo sertifikato BREEAM reikalavimus.

Šiuo metu bendrovė kaip generalinė rangovė stato daugiabutį gyvenamąjį namą Perkūnkiemio g., prekybos centrą ,,LIDL“ Šiauliuose, prekybos ir paslaugų centrą „ŽALI“ Vilniuje bei specialiosios paskirties objektą – regioninį skrydžių valdymo centrą. Abu pastarieji objektai buvo suprojektuoti ir statomi naudojant 3D technologiją (BIM). Jeigu BIM projektai Lietuvoje nebėra naujiena, tai BIM kaip brėžinys statyboms – tikras iššūkis, reikalaujantis ir naujų statybvietėje dirbančių žmonių kompetencijų.

Taip pat šiais metais planuojama pastatyti tris daugiabučius namus Pilaitėje, Karaliaučiaus g. ir du daugiabučius namus Tuskulėnų g. Vilniuje.

Sudėtingi objektai reikalauja modernių technologijų

„Šių metų balandį kaip generaliniai rangovai pradėjome statyti Regioninį skrydžių valdymo centrą Vilniuje. Tai mums ne tik įdomus objektas, bet ir didelis iššūkis“, – sako bendrovės „Eikos statyba“ direktorius A. Čebanauskas.

EIKOS STATYBA

Projektas „Oro navigacija“. Bendrovės „Eikos statyba“ nuotr. 

Daugiau nei 6 tūkst. kv. metrų ploto pastatų kompleksas – vienas iš moderniausių Europoje Skrydžių valdymo centrų – bus baigtas 2018 m. – statybai skirta 12 mėnesių. Netoli Vilniaus oro uosto kylančiame pastatų komplekse įsikurs ir modernus Regiono skrydžių valdymo centras, ir VĮ „Oro navigacija“ administracija bei Mokymo centras. Statybos darbai bus atliekami trimis etapais – pirmiausia bus pastatytas inžinerinis korpusas, tada – Regiono skrydžių valdymo korpusas, o paskutinis – įmonės administracinis korpusas. Sutarties kaina – arti 9 mln. eurų be PVM.

EIKOS STATYBA

Projektas „Oro navigacija“. Bendrovės „Eikos statyba“ nuotr. 

„Regioninis skrydžių valdymo centras suprojektuotas BIM aplinkoje. Tokie projektai nebėra retas dalykas, tačiau statybos darbai, atliekami naudojantis BIM metodu, Lietuvoje yra nauja praktika, – sako A. Čebanauskas. – Manau, kad kaip tik BIM panaudojimas šiuo atveju leidžia efektyviai dirbti, nes ir pati pastato konfigūracija sudėtinga, ir jame įrenginėjama daug inžinerinių sistemų – koordinuojant veiksmus su užsakovų nurodytais subrangovais. Taigi specifinis objektas reikalauja didelio atidumo, dėmesio, o terminas, kaip paprastai, yra labai trumpas, nes didelę laiko dalį atima viešųjų pirkimų procedūros, projektavimas.“

Statybinius brėžinius pakeitė erdvinis modelis

Kitas įmonės, pasirinkusios dirbti pagal generalinės rangos valdymo principą, tobulėjimui svarbus objektas yra prekybos ir paslaugų centras „ŽALI“, statomas Vilniuje, Balsiuose. Jo užsakovas – bendrovė „Baltisches haus“, objektą projektavo bendrovė „Baltic engineers“. Lietuvoje tai bus pirmasis komercinės paskirties projektas, kuris turi būti įgyvendintas visiškai atitinkant ES direktyvas, reglamentuojančias žaliąją architektūrą.

EIKOS STATYBA

Projektas „ŽALI“. Bendrovės „Eikos statyba“ nuotr.

„Tai išties labai inovatyvus projektas – didžiausia naujovė ta, kad erdvinis pastato modelis arba BIM kaip platforma naudojamas ne tik architektūriniam ir techniniam projektui, bet ir statybai, jos valdymui bei organizavimui, tiekimui ir logistikai“, – sako A. Čebanauskas, akcentuodamas, kad virtualus modelis bus naudojamas ir pastato eksploatacijai bei priežiūrai – iki pat jo nugriovimo. Erdvinis 3D pastato modelis funkcionuoja kaip realus pastato klonas, kuris leis valdyti šildymą, vėdinimą, apšvietimą, vandens tiekimą, ryšius.

Vienas iš pranašumų, statant pagal BIM modelį, suvaldyti statybinių medžiagų kiekiai, nekaupiant nereikalingų atsargų bei atkritusi būtinybė tikslinti matmenis. BIM leidžia realiu laiku tiksliai žinoti, kiek kokių medžiagų bus sunaudojama kiekvieną dieną.

EIKOS STATYBA

Projektas „ŽALI“. Bendrovės „Eikos statyba“ nuotr.

„BIM mums leidžia kontroliuoti ir valdyti patį statybos procesą: sekti, kas jau yra pastatyta, kurios operacijos įpusėjo, kas nepadaryta, kaip vyksta darbai kiekvieną dieną“, – pasakoja „Eikos statyba“ direktorius A. Čebanauskas.

Šiame objekte statybvietė yra įrengta pagal BREEAM statybvietės standartą, tad įmonė objekte dirba, kaip to reikalauja BREEAM, siekdama darnios statybvietės ir kaimynystės, o prie statybvietės įrengtas informacijos centras, kur galima susipažinti su projektu.

Statybvietė išsiskiria ženklinimo gausa, projekto koordinavimo tikslumu ir informacijos sklaidos sparta. Statybvietės planai nuolat atnaujinami, siekiant užtikrinti maksimalų saugumą ir darną. Atliekos statybvietėje nuolat griežtai rūšiuojamos. Įrengtos poilsio zonos darbuotojams, speciali svečių automobilių stovėjimo aikštelė. Darbas pagal BREEAM, kaip pastebi įmonės vadovas, aukščiau kilsteli ir darbo kultūrą, nes priverčiama paisyti aplinkinių interesų, daryti visa, kad statybvietėje vykstantys procesai kuo mažiau kenktų gamtai.

EIKOS STATYBA

Projektas „ŽALI“. Bendrovės „Eikos statyba“ nuotr.

Modernizuoja statybos procesus ir jų valdymą

Kad bendrovė galėtų efektyviai naudotis naujausių technologijų galimybėmis, „Eikos statybos“ žmonėms teko sustiprinti kompetenciją. Pagrindinis iššūkis buvo suderinti kalendorinį statybų grafiką ir statybų projekto finansinius srautus realiu laiku. Naudodamiesi BIM modeliu, darbuotojai išmoko planuoti statybų laiko grafikus, medžiagų poreikį ir jų užsakymo kiekius, numatyti srautus, taupyti vidinius resursus. Pradėtos naudoti BIM sistemos gelbsti net ir atliekant pastato administravimo darbus.

Įmonėje įdiegta ir nauja dokumentų valdymo sistema, padedanti taupyti laiką, išteklius ir tausoti gamtą.

„Sistemoje galime atlikti veiksmus, kuriems iki tol prireikė didelių laiko bei materialinių išteklių. Dabar vienu pelės klavišo paspaudimu suderiname sutartis, patvirtiname dokumentus, pasirašome sąskaitas“, – dalijasi pokyčiais A. Čebanauskas.

„Eikos statyba“ per pastaruosius kelerius metus ne tik smarkiai pakeitė savo veiklos kryptį ir persiorientavo į generalinės rangos valdymo principą, bet ir nė per žingsnį neatsilieka nuo šiuolaikinio statybų sektoriaus technologijų ritmo, aktyviai atnaujina darbinės aplinkos sistemas, apmoko darbuotojus jomis naudotis, pretenduodama tapti rinkos lydere. Esminiu pokyčiu bendrovė laiko BIM sistemų ir pagalbinių programų įdiegimą, nes tai atnaujina požiūrį į statybą ir ją modernizuoja.

EIKOS STATYBA

Projektas „Oro navigacija“. Bendrovės „Eikos statyba“ nuotr. 

Kaip susikalbėti proceso dalyviams?

Naudoti pažangiausias rinkos technologijas efektyviausia tuomet, kai jomis naudojasi ir kiti rinkos dalyviai, įžvalgiai pastebi „Eikos statybos“ direktorius A. Čebanauskas.

„Statyboje didžiausias problemas pagimdo prasta komunikacija – tiek vidinė, tiek tarp partnerių, – sako jis. – Užsakovas turi aiškiai iškomunikuoti savo lūkesčius, projektuotojas pagal juos parengti projektą, o projektas turi būti parengtas taip, kad rangovui būtų visiškai aišku, ką ir kaip reikia statyti.“

Tačiau paprastai, prasidėjus projekto įgyvendinimui, prasideda klaidų taisymas, pakeitimai, kurie neišvengiamai atneša nuostolių, gaištamas laikas. Tradiciškai statyba neatsiejama nuo vėlavimų, nuo laiku neužsakytų medžiagų, – kai viena problema kyla iš kitos, įnešdama trinties tarp statybos dalyvių ir užsakovų.

EIKOS STATYBA

Projektas „Oro navigacija“. Bendrovės „Eikos statyba“ nuotr. 

„Užsakovas nori laiku gauti kokybiškai įgyvendintą projektą, tad statybos proceso dalyviai turi turėti galimybę komunikuoti aiškiai, komunikuoti „čia ir dabar“, – kalba A. Čebanauskas, aiškindamas, kodėl prieš gerą pusmetį „Eikos statyba“ ėmėsi technologinių pokyčių. – Šiuo laikmečiu svarbu yra ne tik turėti būtinus duomenis, bet ir juos gauti laiku, tinkamu formatu, keistis su proceso dalyviais ir partneriais, nes tik taip įmanoma efektyviai valdyti projektą – darbus, kokybę, terminus, biudžetą.“ 

Statybunaujienos.lt



Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2024-04-19 12:36
Viena didžiausių dolomito ir granito skaldos gamintojų Lietuvoje „Milsa“ grupė įsigijo Estijos bendrovės „Voglers Eesti“ kontrolinį akcijų paketą. Toks žingsnis leidžia įmonei ne tik sustiprinti paslaugų plėtrą už Lietuvos ribų, bet ir suteikia galimybę perimti svarbius procesus „Milsa“ įmonių grupė...
nuotrauka
2024-04-18 15:01
KTU mokslininkai ir verslo atstovai sako, kad ieškant konkurencinio pranašumo ekonominėje erdvėje, padėti gali verslo skaitmenizavimas – vienas prioritetinių Pramonės 4.0 tikslų. Tuo tarpu skaitmenizacijai diegti ir palaikyti jau reikalingi naujos kartos specialistai.
nuotrauka
2024-04-18 14:49
Lietuvos nekilnojamojo turto rinkos situacija – bene daugiausiai diskusijų pastaruoju metu viešojoje erdvėje kelianti tema. Laukiama jos atsigavimo požymių, netyla kalbos apie būstų kainas, aptariami nauji reikalavimai statytojams. Tačiau kaip mūsų šalį ir jos sąlygas statybų vystymui mato čia jau n...
nuotrauka
2024-04-17 16:32
Didelę infrastruktūros pastatų statybos ir kultūros paveldo objektų atnaujinimo patirtį Baltijos šalyse turinti Lietuvos statybos bendrovė „HSC Baltic" pasirašė ilgalaikės nuomos sutartį su „Baltic Horizon" valdomais „Meraki" verslo namais.
nuotrauka
2024-04-17 08:53
Tai, apie ką kažkada svajojo vien rašytojai fantastai, tampa realybe. Dirbtinis intelektas milžinišku greičiu keičia mūsų gyvenimus – ne vien laisvalaikį ir pramogas, bet ir darbinę veiklą. Bendrovės „Emplonet" IT atrankų padalinio vadovė, dirbtinio intelekto personalo sprendimuose ekspertė Ieva Kil...
nuotrauka
2024-04-17 07:28
Užsienio kapitalo įmonė LAYHER BALTIC, kuri tiekia į rinką pastolių sistemas, Ukrainoje įkūrė antrinę įmonę. Karo sąlygomis gyvenančioje šalyje jau antrus metus veikianti įmonė planuoja plėtrą: iki metų pabaigos atidarys dar 2 pastolių sandėlius ir planuoja 10 mln. eurų apyvartą.
nuotrauka
2024-04-15 13:46
Balandžio 26 d. „Litexpo“ parodų rūmuose vyks tarptautinė konferencija „Skaitmeninė statyba 2024. Vilnius“, subursianti nekilnojamo turto (NT) vystytojus, valdytojus, projektuotojus bei statytojus kalbėti apie Lietuvos statybų sektoriaus pažangą skatinančias temas.
nuotrauka
2024-04-11 15:29
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Eika" pirmąjį 2024 m. ketvirtį naujų butų pardavimo rinkoje augo labiausiai ir užėmė rekordišką rinkos dalį – 12 proc. Sėkmingiausi visoje Vilniaus rinkoje pagal pardavimus buvo šios bendrovės vystomi projektai „Mėlyni vilkai" ir „Metų laikai".
nuotrauka
2024-04-10 08:42
Telekomunikacijų ir IT bendrovė „Telia“ šiemet nusprendė pakeisti įprastą komandų formavimo ir stiprinimo programą, į ją įtraukdama dronų gamybos mokymus. Bendrovės darbuotojų surinktas skraidykles ketina padovanoti Šaulių sąjungai. „Telia“ pirmame mokymų etape planuoja įsigyti apie 20 dronų komplek...
nuotrauka
2024-04-10 08:34
Ekonomikos ir inovacijų ministerija investuoja, kurdama naujas tvarias darbo vietas ir pritraukdama investuotojų į Akmenės, Jonavos ir Mažeikių rajonus. Tam bus paskirstytas 52,82 mln. eurų finansavimas 9 projektams. Taip pat planuojama skirti papildomą sumą kitiems teigiamai įvertintiems projektams...
nuotrauka
2024-04-10 08:27
2023 m. balandį bendro gyvenimo būsto („co-living“) projektą „WeLoft“ Vilniaus Viršuliškėse atidariusi NT vystytoja UAB „Business Plius“ per metus pasiekė 90-100 proc. užimtumą ir sostinėje planuoja naują šios koncepcijos objektą.
nuotrauka
2024-04-10 07:26
Ar galima pastatyti objektą be projekto valdytojo? Taip, galima. Tam reikia pakankamai kompetentingų, profesionalių užsakovų arba idealaus projekto bei rangovų, statančių be nuokrypių. Jeigu užsakovai neturi pakankamai statybinių kompetencijų, projekto valdytojų komanda yra būtina, nes nėra projektų...
nuotrauka
2024-04-09 11:16
Vilniaus neparduotų butų sandėlis pastaraisiais mėnesiais grįžo į priešpandeminę 5 tūkst. reikšmę, tad vystytojai lėtina naujų projektų plėtros tempus. Savo ruožtu investuotojus į NT sunkiau prognozuojama rinka glumina, tačiau pinigų masė rinkoje išlieka didelė, o patrauklūs objektai su ryškesne nuo...
nuotrauka
2024-04-09 07:44
Artėjant šiltajam metų sezonui, daugelis privačių ir daugiabučių namų įgauna naują išvaizdą. Dažnai būna keičiamos namų ar butų, lauko arba vidaus durys. Tačiau vienas iš pirmųjų žingsnių, renkantis duris, – apgalvoti ir nuspręsti, koks durų rakinimo sprendimas Jums bus tinkamiausias ir pateisins Jū...
nuotrauka
2024-04-08 11:02
Gegužės 15-17 d. Vilnius vėl taps inžinerijos ir technologijų inovacijų epicentru – čia vyks jau 32-oji LITEXPO tarptautinė specializuota technologijų, inovacijų ir inžinerinių sprendimų paroda „Balttechnika 2024“. Organizatoriai tvirtina – renginys ne tik suburs specialistus iš šalies ir užsienio, ...
nuotrauka
2024-04-08 10:32
Atėjęs pavasaris daugiau gyvybės į pastaruoju metu gerokai aprimusią šalies nekilnojamojo turto (NT) sandorių rinką neįpūtė. Nepaisant kovą fiksuoto kiek padidėjusio įregistruotų sandorių skaičiaus, vis dar atsiliekama nuo pastaruosius kelerius metus stebėto sandorių kiekio vidurkio, skelbia įregist...
nuotrauka
2024-04-07 19:30
OC PAROC pristato naują šilumos izoliacijos plokštę vėdinamų sienų šilumos izoliacijai ir apsaugai nuo vėjo.
nuotrauka
2024-04-04 10:33
Nekilnojamojo turto rinkoje – vis daugiau augimo ženklų. Tvarios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ 2024-uosius pradėjo parduodama daugiau nei pusę šimto butų – ketvirtadaliu daugiau nei per pirmąjį praėjusių metų ketvirtį ir beveik dvigubai daugiau nei per tris paskutinius 2023-ųjų mė...
nuotrauka
2024-04-03 07:43
Statant ar remontuojant klijai yra svarbus elementas, nes jie gali labai paveikti darbo kokybę ir patvarumą. Tinkamai parinkti klijai gali padėti užtikrinti, kad konstrukcija bus tvirta, patvari, estetiška ir atitiks visus reikalavimus. Klijų pasirinkimas yra svarbus ir gali turėti didelę įtaką meis...
nuotrauka
2024-04-02 13:52
Didžiausias Lietuvos šilumos ir karšto vandens tiekėjas AB Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) užbaigė 100 proc. Klaipėdoje veikiančių bendrovių UAB „Miesto energija“ ir UAB „Pramonės energija“ bei 4,34 proc. uostamiesčio šilumos ūkį valdančios AB „Klaipėdos energija“ akcijų įsigijimo procesą. Sandoris, ...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas