2024 balandžio 20 d. šeštadienis, 13:49
Reklama  |  facebook

Kauno kogeneracinė jėgainė rangovams pateikė galvosūkių ir pareikalavo nestandartinių sprendimų

2019-09-23 11:23
„Panevėžio statybos trestas“, kaip pagrindinis Kauno kogeneracinės jėgainės statybos rangovas, jau baigia montuoti metalines konstrukcijas. Liko inžinerinių tinklų montavimo bei aplinkos tvarkymo darbai.
nuotrauka
„Panevėžio statybos trestas“ (PST) Kauno kogeneracinėje jėgainėje atlieka pagrindinius statybos darbus. PST nuotr.


Minimos įmonės
PST (Panevėžio statybos trestas), AB
KKJ (Kauno kogeneracinė jėgainė), UAB
Prorentus, UAB

Pagal 33,6 mln. eurų vertės paslaugų sutartį, kuri buvo gauta laimėjus viešą tarptautinį konkursą, „Panevėžio statybos trestas“ (PST) Kauno kogeneracinėje jėgainėje atlieka pagrindinius statybos darbus, tarp kurių yra šie: jėgainės pagrindinės ir pagalbinės įrangos pastatai, inžineriniai tinklai bei komunikacijos, vidaus keliai ir kt. Bendra AB „Lietuvos energija“ ir UAB „Fortum Heat Lietuva“ įmonė – UAB Kauno kogeneracinė jėgainė – rangovą, kuris vykdytų svarbiu valstybei ekonominiu objektu įvardintą projektą, pasirinko iš keturių statybinių organizacijų, turinčių tarptautinės patirties. „Panevėžio statybos trestas“ pasirinktas vadovaujantis ekonominio naudingumo kriterijais.

Planuojama Kauno jėgainės elektrinė galia – apie 24 MW, šiluminė galia – apie 70 MW. Tokie pajėgumai leis pagamins apie 40 proc. miestui centralizuotai tiekiamos šilumos bei daugmaž 94 tūkst. būstų reikalingos elektros energijos. 

Objekto specifika bei įspūdinga apimtis nemažai iššūkių kelia ir „Panevėžio statybos trestui“, – pagrindiniam rangovui.

15 susijusių pastatų buvo montuojami vienu metu

Vienas iš pirmųjų iššūkių, su kuriuo susidūrė „Panevėžio statybos trestas“, buvo atskirais etapais rengiamas darbo projektas, apimantis apie 20 tūkst. brėžinių. Dėl to atsiranda įtampų dėl terminų, tampa sudėtinga numatyti kai kuriuos sprendimus. 

Taigi vienas iš iššūkių, tekusių pagrindiniam rangovui, – rasti dermę tarp darbo projekto eigos ir darbų vykdymo terminų.

Kauno kogeneracinė jėgainė – projektas, kuriame „Panevėžio statybos trestas“, kaip patikimas rangovas, galėjo darsyk parodyti savo patirtį ir technologines žinias, sukauptas statant „Fortum“ termofikacinę elektrinę Klaipėdoje, „Akmenės cemento“ gamyklą, „Amilinos“ gamyklą Panevėžyje.

Darbo projektas ir savalaikis jo pateikimas bei darbų organizavimas tampa dar svarbesni, kai vienu metu vienoje statybos aikštelėje statoma 15 statinių ir darbuojasi daug rangovų.

Aplink visą statybų aikštelę PST išdėstė penkis bokštinius kranus, kad būtų galima užtikrinti visą montavimą vienu metu, nes pastatai tarpusavyje susiję konstrukcijomis ir technologijomis. 

Surado būdą, kaip paspartinti darbus dideliame aukštyje

Dar vienas iššūkis – pastato aukštingumas. Atliekant darbus 52 m aukštyje, intensyvumas mažėja, nes specialistai tampa priklausomi nuo kėlimo įrangos. Lietuvoje pavyko rasti statybinių keltuvų, kurie kelia tik į 47 m aukštį, tad montuojant metalo konstrukcijas prisireikė ir aukštalipių, kuriems, kartu su įmone „Prorentus“, buvo sukurta speciali įranga. 

Slankioji platforma arba besivažinėjantis tiltas, kuris, manoma, yra vienintelis toks Lietuvoje, paspartino darbus. Tai buvo vienintelė galima išeitis, nes technikos, jeigu jos ir būtų pavykę rasti Lietuvoje, nebuvo kur pastatyti.

Betonavimui teko ieškoti nestandartinių sprendimų

Dar vienas iš iššūkių – pagrindinės jėgainės laiptinės ir kuro bunkerio betonavimas. 

Kuro bunkeris buvo betonuojamas nepertraukiamai dviem etapais, kurių vienas truko 17 dienų, kitas – 14 dienų. 54 m aukščio pagrindinė laiptinė buvo betonuojama 14 dienų. Darbas buvo organizuojamas trimis pamainomis, kurių kiekvienoje dirbo po 50 žmonių.

Kadangi projektas nebuvo pritaikytas dirbti su slenkančiais klojiniais, rangovams teko imtis inovatyvių sprendinių. Kauno kogeneracinė jėgainė – projektas, kuriame „Panevėžio statybos trestas“, kaip patikimas rangovas, galėjo darsyk parodyti savo patirtį ir technologines žinias, sukauptas statant „Fortum“ termofikacinę elektrinę Klaipėdoje, „Akmenės cemento“ gamyklą, „Amilinos“ gamyklą Panevėžyje.

Siekiant suvaldyti betono džiūvimą, kad neatsirastų įtrūkimų, objekte buvo naudojamas trijų skirtingų sudėčių betonas.

Valstybė ir verslas turi siekti tvarumo politikos

„Kauno kogeneracinė jėgainė yra valstybei svarbus ekonominis projektas, sprendžiantis ne tik miestui centralizuotai tiekiamos šilumos bei elektros energijos klausimus, bet ir atliekų kaupimo sąvartynuose problemą. Mūsų įmonei tai yra taip pat svarbus projektas, reikalaujantis nestandartinių „Panevėžio statybos tresto“ specialistų idėjų, požiūrio“, – sako bendrovės „Panevėžio statybos trestas“ generalinis direktorius Dalius Gesevičius. 

Todėl įmonės, dalyvaujančios įvairiuose analogiško sudėtingumo projektuose, vadovas nuolat pabrėžia, kad ir valstybė, ir verslas bendromis jėgomis turi siekti kokybės ir efektyvumo, o ne mažiausios kainos, kuri projektus darytų rizikingus.

Taigi darbas valstybei svarbiame objekte tapo ir įmonės „Panevėžio statybos trestas“ kolektyvo kompetencijų – specialiųjų, vadybinių, darbo organizavimo – išbandymu. Projektą PST turi užbaigti 2020 metais. 

Statybunaujienos.lt



Pramoninė statyba

nuotrauka
2024-04-17 14:26
Vilniaus paukštyno akcininkai patvirtino investicijų į poveikio aplinkai mažinimą planą. Šiam planui įgyvendinti įmonė skirs 852 tūkst. eurų. Skaičiuojama, kad įgyvendinus numatytas priemones Vilniaus rajone, Rudaminoje, veikiančiuose bendrovės objektuose kvapų sklaida gali mažėti 40 proc.
nuotrauka
2024-04-17 08:01
Antradienį pasirašytas Lietuvos institucijų ir Vokietijos gynybos pramonės įmonės „Rheinmetall“ ketinimo protokolas dėl amunicijos gamyklos Lietuvoje statybų. Dokumentą, rodantį Lietuvos pasirengimą stiprinti savo ir regiono saugumą bei glaudžią partnerystę su Vokietija, pasirašė ekonomikos ir inova...
nuotrauka
2024-04-11 10:09
2023 m. vasarį Kėdainių laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) pradėtos gerai žinomos pasaulyje dviračių gamintojos „Pon.Bike" gamyklos statybos pasiekė finišo tiesiąją. Beveik 40 tūkst. kv. metrų ploto pastatą per vienerius metus užbaigė tvarios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva".
nuotrauka
2024-04-08 11:02
Gegužės 15-17 d. Vilnius vėl taps inžinerijos ir technologijų inovacijų epicentru – čia vyks jau 32-oji LITEXPO tarptautinė specializuota technologijų, inovacijų ir inžinerinių sprendimų paroda „Balttechnika 2024“. Organizatoriai tvirtina – renginys ne tik suburs specialistus iš šalies ir užsienio, ...
nuotrauka
2024-03-14 15:12
Kaune tęsiant „SBA Urban“ vystomo naujos koncepcijos prekybos ir verslo miesto „Urban HUB“ pirmojo etapo statybos darbus, pradedamas antrasis etapas. Jį už 11 mln. EUR įgyvendina tvarios miestų ir infrastruktūros plėtros bendrovė „YIT Lietuva“. Biurų, prekybos ir logistikos projekto Kaune naujajame ...
nuotrauka
2024-02-20 10:40
Didžiausia prekybinių sandėlių (angl. stock office) plėtotoja Vilniuje „Darnu Group“ Gariūnų gatvėje pradeda antrojo „Vilniaus verslo parko“ etapo statybas. Šiuo metu baigiamą statyti 4700 kv. m. ploto I etapą papildys dar 3500 kv. m. patalpų, kuriose bus įrengta 12 savarankiškas inžinerines sistema...
nuotrauka
2024-02-14 10:52
Sparčiai plėtojamoje Kauno laisvosios ekonomikos zonoje (LEZ) statomas naujas baldų sandėlis. Tvarios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“, pasirašiusi rangos sutartį su įmone „Freda IV“ gavo statybos darbų leidimą ir jau pradėjo sandėliavimo komplekso statybos darbus.
nuotrauka
2024-02-13 11:07
NT plėtros bendrovė „Darnu Group“ pristatė naujojo „Rimi Lietuva“ logistikos centro šalia Elektrėnų projektinius pasiūlymus. Juose numatoma, kad 43,3 tūkst. kv. m objektas išsiskirs tokiems centrams nebūdingais architektūriniais ir technologiniais, tvarumo sprendimais. Pagal built-to-suit modelį sta...
nuotrauka
2024-01-29 13:38
Pirmoji prekybinių sandėlių (angl. stock-office) koncepciją Vilniuje pradėjusi vystyti nekilnojamojo turto bendrovė „Darnu Group“ gavo statybos leidimą ir pradeda vystyti dar vieną „Vilniaus verslo parko“ kompleksą šalia Ukmergės gatvės. Naujieji 17200 kv. metrų ploto prekybiniai sandėliai bus stato...
nuotrauka
2024-01-26 08:44
VĮ Ignalinos atominėje elektrinėje (IAE) tęsiami išmontavimo darbai. 2023 m. IAE personalas išmontavo 4,6 tūkst. tonų įrangos bei 5,2 tūkst. tonų konstrukcijų (pastatų gelžbetonio ir metalo konstrukcijų komponentai). Daugiausia įrangos išmontuota vykdant reaktoriaus technologinės įrangos išmontavimo...
nuotrauka
2024-01-18 12:39
Nestandartinių inžinerinių įrenginių ir mechanizmų projektavimo ir gamybos įmonei „Arginta Engineering" 2023 m. buvo reikšmingi. Kaip ir buvo planuota, pastatyta nauja gamykla Panevėžyje, įgyvendintas didžiausias užsakymas įmonės istorijoje, kurio vertė buvo virš 5 mln. Eur, tiekiant įrangą didžiaus...
nuotrauka
2024-01-16 10:34
Iš bet kurios pasaulio vietos valdomas dronas pakyla, apskrenda laukus, surenka informaciją ir grįžta į savo stotį. Joje automatiškai įkraunamos baterijos, prireikus, jas pakeičia robotinė ranka. Autonominė bepiločių orlaivių monitoringo technologija „DBOX“ jau yra sėkmingai naudojama Vilniaus miest...
nuotrauka
2024-01-10 16:57
Plėtros projektus aktyviai įgyvendinantys Lietuvos oro uostai pristatė ilgalaikį viso tinklo plėtros planą (angl. „master plan“) iki 2052 metų. Tris oro uostus Lietuvoje valdanti bendrovė taip siekia plėtoti konkurencingą Lietuvos oro uostų modelį, gerinti efektyvumą ir laike aiškiai išdėlioti Vilni...
nuotrauka
2024-01-09 09:40
Sausio 9 d. Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose bus atidaryti angarai sraigtasparniams laikyti bei aptarnauti. Šalia sraigtasparnių garažų pastatytas ir administracinis korpusas, kuriame įrengtos darbo vietos.
nuotrauka
2024-01-08 09:53
Nuo sausio 8 d. ūkininkai, pripažinti žemės ūkio kooperatyvai ir įmonės, norinčios įsirengti biodujas ar biometaną naudojančias grūdų džiovyklas, galės teikti paraiškas ir gauti subsidijas.
nuotrauka
2024-01-05 15:19
Buvusio sraigtasparnių gamyklos angaro konversija Aleksote – finišo tiesiojoje. Iš pagrindų rekonstruotas pastatas Europos prospekte tapo pirmuoju objektu čia besikuriančiame Inovacijų pramonės parke (AIPP). 10 tūkst. kvadratinių metrų plote – erdvės tyrimų centrams, laboratorijoms, biurų ir sandėli...
nuotrauka
2024-01-03 09:52
Bendrovė „Vitaresta" investuos į A++ energetinės naudingumo klasės, 1,3 tūkst. kv. m biuro ir logistikos centro Kaune, kuris padės įmonei efektyvinti veiklos procesus ir įgyvendinti tvaresnius sprendimus, plėtrą. 2,4 mln. eurų žaliąją paskolą vienai didžiausių Lietuvoje patalpų valymo ir aplinkos tv...
nuotrauka
2024-01-02 14:09
Paskutinėmis 2023-iųjų dienomis pavojingųjų atliekų tvarkymo bendrovė „Toksika“ pabaigė unikalų projektą – Šiaulių rajone pradėtas eksploatuoti pirmasis Lietuvoje saulės parkas, pastatytas ant uždaryto ir įmonės prižiūrimo Aukštrakių odų pramonės atliekų sąvartyno.
nuotrauka
2023-12-29 10:42
Vilniaus oro uostas jau vykdo naujojo keleivių išvykimo terminalo vidaus apdailos ir įrengimo darbus. Moderniausiu oro uosto terminalu Baltijos šalyse pastatą pavers nauja įranga ir pažangių technologijų derinys. Kitąmet įdiegus ir metų pabaigoje ištestavus naujas sistemas - stipriai patobulės pagri...
nuotrauka
2023-12-19 10:58
Viena didžiausių dolomito ir granito skaldos gamintojų Lietuvoje „Milsa“ grupė į naujos gamyklos statybas investuos apie 10 mln. eurų. Tokia suma net tris kartus viršija ankstesnes kasmetines investicijas. Bendrovės tikslas – suprojektuoti visiškai naują technologinę liniją, kurios našumas būtų net ...

Statybunaujienos.lt » Pramoninė statyba