2019 rugsėjo 19 d. ketvirtadienis, 22:10
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

Klaipėdos rajono savivaldybė nutraukė sutartį su „Žemkasa“

2019-06-04 14:43
Klaipėdos rajono savivaldybė nutraukė sutartį su bendrove „Žemkasa“ dėl rangovo įsipareigojimų nevykdymo. Tačiau rangovų atstovas sako, kad kaltės būta abipusės.
nuotrauka
Klaipėdos r. savivaldybė ieškos naujo rangovo Lėbartuose esančios gatvės asfaltavimo darbams baigti. Savivaldybės nuotr.


Minimos įmonės
Klaipėdos r. savivaldybė,
Žemkasa, UAB

Rangovai nepajėgė laiku vykdyti įsipareigojimų

Kaip sakė Klaipėdos rajono savivaldybės Statybos ir kelių priežiūros skyriaus vyriausioji specialistė Reda Palaimienė, sutartis dėl Lėbartuose esančios H. Šojaus gatvės asfaltavimo gegužės 20 d. su UAB „Žemkasa“ nutraukta dėl rangovo įsipareigojimų nevykdymo. 

Nors darbų kokybei Klaipėdos rajono savivaldybė priekaištų neturėjo, tačiau pradėjo strigti darbai, bendrovei nepavyko darbų vykdyti sutartais terminais. Specialistės nuomone, „Žemkasos“ pasiūlyta kaina buvo per maža, kad būtų galima įvykdyti įsipareigojimus.

Įmonės pasiūlyta kaina buvo per maža

Su užsakovų, Klaipėdos rajono savivaldybės, atstove sutinka ir bendrovės „Žemkasa“ direktorius Evaldas Aukštuolis. Jo žodžiais, įmonės pasiūlyta kaina tikrai buvusi per maža – „ženkliai pamažinta nuo skaičiuojamosios kainos“, tai lėmė buvusio įmonės savininko sprendimas. Tačiau E. Aukštuolis mano, kad esama ir savivaldybės specialistų kaltės, kurie galbūt nesiryžo atmesti pasiūlymo dėl per mažos kainos. Paprastai, pastebėjo jis, lemia užsakovų skuba, kad neužsitęstų pirkimo procedūros, kitos priežastys. 

„Kasmet kyla energetinių išteklių ir medžiagų kainos. Šiemet pasidarė labai akivaizdžiai nuostolingas objektas ir dabartiniai įmonės savininkai priėmė sprendimą suspenduoti darbų vykdymą – tai lėmė sutarties nutraukimą, – portalui Statybunaujienos.lt sakė E. Aukštuolis. – Pati pagrindinė priežastis, kaip įvardino ir savivaldybė, – nepagrįstai žemos kainos kriterijumi parinktas rangovas“.

Išeitis – keisti ydingą viešųjų pirkimų tvarką

E. Aukštuolio nuomone, lemiamos reikšmės turi ir ydingas Viešųjų pirkimo įstatymas, ydingas viešųjų pirkimų vykdymas: kuomet tiekėjas, rangovas parenkamas pagal mažiausią kainą, prisiimama didžiausia įvykdymo rizika. Ekonominio naudingumo kriterijų, anot pašnekovo, paprastai vengiama dėl žemų pirkimus vykdančių specialistų kompetencijų, nes kyla nemažai ginčų. E. Aukštuolio nuomone, problemą turi pagaliau išspręsti Vyriausybė, nes, priešingu atveju, bus ir toliau tik spekuliuojama, nes žlunga daug konkursų, neįvyksta pirkimų, o paramos lėšos lieka nepanaudotos. 

Ieškos naujo rangovo

Klaipėdos rajono savivaldybė, nutraukusi sutartį su „Žemkasa“, po 30-ties dienų termino, kaip reikalauja įstatymas, vykdys naują viešųjų pirkimų konkursą ir ieškos naujo rangovo Lėbartuose esančios H. Šojaus gatvės asfaltavimo darbams baigti.

Tikimasi, kad darbai galėtų prasidėti jau rudenį. Iki tol gatvės priežiūra patikėta Dovilų seniūnijai: žvyru bus užpiltos sunkiasvorio transporto išmuštos duobės, pačiose pavojingiausiose kelio vietose aptvarkyti vandens išplauti kelkraščiai.
Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Savivaldybėse

nuotrauka
2019-09-18 14:52
Panevėžyje atliekama šilumos tinklų rekonstrukcija – seni susidėvėję vamzdynai keičiami naujais. Tai mažina šilumos nuostolių tinkluose, efektyviau naudojami energiniai ištekliai, mažiau teršalų patenka į aplinką. Nuo 2013 m. mieste renovuota daugiau nei 17 km vamzdynų. Šilumos nuostolių sumažėjo 2 ...
nuotrauka
2019-09-18 11:08
Po daugiau nei trejus metus vykusių Vilniaus miesto savivaldybės teritorijos bendrojo plano rengimo ir derinimo su vilniečiais darbų, dokumentas jau finišo tiesiojoje – jam pritarė visos institucijos, o gavus valstybinės teritorijų planavimo statybos inspekcijos pritarimą, miesto planas artimiausiam...
nuotrauka
2019-09-17 15:08
Aplinkos ministerija šalies savivaldybėms pagal jų pateiktas paraiškas skyrė dotacijas asbesto turinčioms gaminių atliekoms surinkti apvažiavimo būdu, transportuoti ir saugiai šalinti iš Atliekų tvarkymo programos lėšų.
nuotrauka
2019-09-17 13:08
2019 m. rugpjūtį Klaipėdos miesto savivaldybė gavo LR Vidaus reikalų ministerijos raštą, kuriame nurodyta, kad Klaipėdos miesto savivaldybės įgyvendinamų projektų lėšų įsisavinimas siekia 4,11 proc. nuo limito. Dėl laiku nepanaudotų ES struktūrinių fondų lėšų Vidaus reikalų ministerija planuoja suma...
nuotrauka
2019-09-17 08:52
Pilaitės prospekte nusidriekė naujas daugiau kaip 1,5 km ilgio dviračių ir pėsčiųjų takas nuo esamo Senosios Pilaitės kelio iki Sietyno ir Spaudos gatvių, o šalia jo paklotas ir naujas šaligatvis. Tiesiant naują taką, įrengtas ir dviračių eismui pritaikytas šviesoforas ties sankryžomis su V. Pociūno...
nuotrauka
2019-09-16 10:05
Įsibėgėjant „Rail Baltica“ projektui, Kauno pašonėje esančiame Palemone ryškėja naujų automobiliams ir pėstiesiems skirtų tunelių kontūrai. Spūsčių mažinimui ir saugumui skirti požeminiai tuneliai – tik maža dalis naudos, kurią kitąmet pajus kauniečiai.
nuotrauka
2019-09-12 16:55
Seimas nusprendė svarstyti pasiūlymą tobulinti Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatymą, siekiant sudaryti geresnes sąlygas jaunoms šeimoms apsirūpinti pirmuoju nuosavu būstu Lietuvos Respublikos regionų teritorijose.
nuotrauka
2019-09-12 16:33
Prasidėjo 6-asis daugiabučių namų renovacijos etapas, jau paskelbti kvietimai į 7-ąjį etapą, o Biržų mieste tebevyksta 5-ojo etapo daugiabučių namų renovacijos darbai. Didžiausias rūpestis rajono Savivaldybės vadovams yra rangovo „Statybų kodas“ atliekami renovacijos darbai.
nuotrauka
2019-09-12 10:33
Panevėžio kino centro „Garsas“ pastatas antrąkart neįrašytas į Kultūros vertybių registrą, jam nesuteikta teisinė apsauga.
nuotrauka
2019-09-12 10:24
Šnipiškės sparčiai atsinaujina – tarp Žalgirio iki Lvovo gatvių Vilniuje bus pradėta tiesti nauja dviejų eismo juostų gatvė: bus paklota nauja asfalto danga, įrengtas naujas dviračių ir pėsčiųjų takas, atsiras dvi sankryžos, pasodinti nauji želdiniai. Tokiam projektui šiandien pritarė sostinės Taryb...
nuotrauka
2019-09-11 10:00
Kaunas ketina pasiūlyti daliai Kauno rajone gyvenančių žmonių galimybę prisijungti prie miesto savivaldybės teritorijos. Rajono gyventojai tokį sprendimą galės priimti dalyvaudami mini referendume, kurį inicijuoja Kauno miesto taryba. Į šį sprendimą bus įtraukti 99 miesteliai ir kaimai iš 13-os seni...
nuotrauka
2019-09-09 10:03
Iškilmingai atidaryta Panevėžio Juozo Miltinio gimnazijos universalios dirbtinės dangos sporto aikštelė.
nuotrauka
2019-09-09 09:52
Blogas kvapas kamuoja Klaipėdos rajono, Ketvergių, Gručeikių, Toleikių ir kitų kaimų gyventojus. Jis ypač sustiprėja vasaros metu, kai tvyro karščiai, nebūna vėjų. Jau artimiausiu metu čia bus išbandytas specialus įrenginys, skirtas blogo kvapo ir dulkių šalinimui.
nuotrauka
2019-09-05 13:21
Akademiko Adolfo Jucio progimnazijos sporto aikštelėje išlieta minkšta danga. Plungės rajono savivaldybė tam skyrė 20 568,95 eurų.
nuotrauka
2019-09-05 09:48
Kitą savaitę ant vieno iš Žaliojo tilto postamentų iškils nauja instaliacija „Šeima“, kuri kvies susimąstyti – koks yra šeimos santykis su miestu. Donato Norušio kūrinys ant Žaliojo tilto bus eksponuojamas iki kitų metų kovo vidurio. Ši instaliacija pakeis nuo šių metų balandžio mėnesio čia stovėjus...
nuotrauka
2019-09-04 10:43
Sostinės savivaldybė kiekvieną rugsėjį gatvių remonto darbus susiplanuoja taip, kad šie nekliudytų ir taip intensyviam eismui. Nuo pirmų rugsėjo dienų remonto darbai iš gatvių perkelti į daugiabučių gyvenamųjų namų kiemus – šiemet bus sutvarkyta daugiau kaip 300 įvažiavimų.
nuotrauka
2019-09-03 10:27
Panevėžio r. Piniavos mokykloje-darželyje rugsėjo 2-ąją paminėta dviguba šventė. Pirmą naujųjų mokslo metų dieną duris atvėrė praėjusių metų vasarą pradėtas statyti priestatas, kuriame įrengtos dvi ikimokyklinio ugdymo grupės ir Piniavos biblioteka.
nuotrauka
2019-09-02 12:09
Naujuosius mokslo metus Kauno mokyklos ir darželiai pasitinka gerokai atsinaujinę. Naujos virtuvės ir valgyklos, sutvarkyti pastatų fasadai ir aplinka – jauniesiems kauniečiams sukurs komfortabilias ir jaukias sąlygas mokytis.
nuotrauka
2019-08-30 11:13
Prie Balsių progimnazijos sparčiai kyla nauja pradinė mokykla, kurią lankys apie 600 moksleivių. Šiandien sostinės meras Remigijus Šimašius apsilankė statybų aikštelėje ir drauge su rangovais, UAB „Jungtiniai projektai“ atstovais aptarė darbų eigą.
nuotrauka
2019-08-30 10:59
Kauno rajono savivaldybės taryba ketvirtadienį pritarė, kad Kauno laisvosios ekonominės zonos (LEZ) valdymo UAB sumokėtų žemės nuomos mokestį už vieną iš LEZ teritorijoje esančių sklypų. Mokestis bus mokamas už likusį 97 metų nuomos laikotarpį.

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse

nuotrauka

„UTHERM premium“ – pagerinto šilumos laidumo PIR plokštės

„UTHERM premium“ plokštės pasižymi puikiomis šiluminėmis savybėmis, yra perpus plonesnės negu mineralinės vatos ar EPS sluoksnis. Tokiu būdu taupoma erdvė. Šios plokštės lengvos ir lengvai m...
nuotrauka

Naujos CAT® technikos paklausa Baltijos šalyse didėja

Š. m. gegužės mėn. vyko statybinės technikos šventė „Caterpillar Roadshow“, kurios metu visiems besidomintiems statybinės technikos naujovėmis buvo pademonstruotos pažangiausios „Cat“ prekės...