2019 lapkričio 21 d. ketvirtadienis, 13:19
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

VTPSI laimėjo bylą dėl planuojamų statybų sostinės senamiestyje

2016-12-16 09:32
Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos (VTPSI) poziciją dėl Vilniaus senamiesčio apsaugos reglamento taikymo palaikė Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (LVAT) teisėjų kolegija. Kultūros ministro patvirtinto reglamento reikalavimai privalomi planuojant senamiesčio teritorijas. Reglamente Užupio skverui nustatytas tvarkymo režimas, planuojamoje teritorijoje nauja statyba negalima.
nuotrauka
Asociatyvi iliustracija. Portalo Statybunaujienos.lt nuotr.


Ginčas tarp VTPSI Vilniaus skyriaus ir Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos (KPD) Vilniaus padalinio kilo tada, kai VTPSI pareikalavo panaikinti KPD skyriaus išduotas planavimo sąlygas teritorijos tarp Krivių ir Užupio gatvių, Vilniuje, detaliajam planui rengti. Teritorijų planavimo valstybinės priežiūros specialistai nustatė, kad numatytas rengti detalusis planas neatitinka Vilniaus senamiesčio apsaugos reglamento reikalavimų.

KPD Vilniaus skyriaus 2014 m. gruodį išduotose (ir koreguotose) planavimo sąlygose vienas iš nurodytų planavimo tikslų buvo – suformuoti sklypą skverui ir požeminei automobilių stovėjimo aikštelei įrengti. Taip pat planuota nustatyti inžinerinės infrastruktūros sklypo naudojimo būdą, susisiekimo ir inžinerinių komunikacijų aptarnavimo objektų statybos pobūdį. Kadangi toks šios teritorijos planavimo tikslas ir uždaviniai prieštarauja minėto apsaugos reglamento reikalavimams, VTPSI pateikė KPD privalomąjį nurodymą planavimo sąlygas panaikinti.

Teigdamas, kad numatyto detaliojo plano uždaviniai nedaro žalos Vilniaus senamiesčio vertingosioms savybėms, KPD teritorinis padalinys kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą, prašydamas panaikinti VTPSI privalomojo nurodymo dalį, kuria reikalauta panaikinti išduotas planavimo sąlygas teritorijos tarp Krivių ir Užupio gatvių, Vilniuje, detaliajam planui rengti.

Teismas, išnagrinėjęs bylos dokumentus, teisės aktus ir VTPSI argumentus, padarė išvadą, kad planuojamam žemės sklypui (teritorijai), be kita ko, taikomi Vilniaus senamiesčio apsaugos reglamento, patvirtinto kultūros ministro 2003 m. gruodžio 23 d. įsakymu Nr. ĮV-490, Vilniaus senamiesčio regeneravimo koncepcijos ir sklypų plano sprendiniai. Šis planas patvirtintas kaip detalusis planas, todėl galioja neterminuotai arba tol, kol parengiami ir patvirtinami juos keičiantys to paties lygmens teritorijų planavimo dokumentai.

Pirmosios instancijos teismas, pažymėjęs, kad senamiesčio teritorijoje veiklą reglamentuoja nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugą reglamentuojantys teisės aktai, iš kurių vienas – nurodytas reglamentas, KPD Vilniaus skyriaus ieškinį atmetė ir jo išduotas planavimo sąlygas panaikino.

LVAT, nagrinėjęs apeliacinį skundą, kuriame buvo prašoma panaikinti pirmosios instancijos teismo sprendimą ir priimti naują – KPD Vilniaus skyriaus skundą tenkinti, jį atmetė.

Teisėjų kolegija sprendė, kad išduotuose planavimo sąlygose nurodyti planavimo tikslas ir uždaviniai bei numatoma veikla (suplanuoti sklypą skverui ir požeminei automobilių stovėjimo aikštelei įrengti, nustatyti inžinerinių komunikacijų aptarnavimo objektų statybos naudojimo pobūdį) neatitinka Vilniaus senamiesčio apsaugos reglamento nuostatų – ginčijamos planavimo sąlygos negalėjo būti išduotos.

Teritorijoje tarp Krivių ir Užupio gatvių, priešingai nei kitose Vilniaus senamiesčio apsaugos reglamente nurodytose teritorijose, nauja statyba neleistina. LVAT neskundžiama 2016 m. gruodžio 5 d. nutartimi Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimą paliko nepakeistą, tuo patvirtindamas VTPSI privalomojo nurodymo KPD Vilniaus skyriui teisėtumą ir pagrįstumą.

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Statybos inspekcija informuoja

nuotrauka
2019-11-21 09:28
KLAUSIMAS. Kaimo teritorijoje planuojama statyti 240 kv. m tentu dengtą angarą be pamatų. Jo matmenys – (IxPxA):26 x 9,15 x 4,5 m. Koks įstatymas reglamentuoja tokių statinių statybą? Ar reikia statybos leidimo?
nuotrauka
2019-11-18 12:57
KLAUSIMAS. Nuo kokio ploto, statant priestatą, reikia projekto?
nuotrauka
2019-11-15 10:03
KLAUSIMAS. Kur ir kokiu būdu, kaip (reglamentuoja statybos techninio reglamento STR 1.07.03:2017 trečio skirsnio ir p.51 2) galima įsigyti elektroninį statinio techninį pasą ar pastato techninį-energetinį pasą, elektroninį statinio techninės priežiūros žurnalą, elektroninius statinio periodinių ir s...
nuotrauka
2019-11-04 11:23
KLAUSIMAS. Ar privaloma daryti grunto geologinį tyrimą, statant individualų namą?
nuotrauka
2019-10-21 09:15
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI) primena apie privalomus inžinerinius geologinius ir geotechninius tyrimus (IGG), kurie turi būti atlikti rengiant statybos, rekonstravimo ir tvarkybos darbų projektus, taip pat kapitalinio remonto projektus, kai keičiamos pamatų konstruk...
nuotrauka
2019-10-17 10:24
KLAUSIMAS. Koks atstumas turi būti nuo autoserviso iki gyvenamųjų pastatų ar sklypų? Ar statant autoservisą reikia kaimynų sutikimo?
nuotrauka
2019-10-11 09:06
KLAUSIMAS. Ar užbaigus stogo kapitalinį remontą, reikia pateikti tai patvirtinančius dokumentus Statybos inspekcijai pagal projektą, kurio autorius miręs? 2016 m. rangovas darbus atliko pagal projektą. Ar reikalinga registracija Registrų centre? Registrų centras atsisako registruoti pusės namo stogo...
nuotrauka
2019-10-09 09:50
KLAUSIMAS. Ar reikia statybą leidžiančio dokumento, norint iš dvišlaičio stogo padaryti vienšlaitį?
nuotrauka
2019-10-08 09:31
Kaip skelbia Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos, modernizavus statybos leidimų ir statybos valstybinės priežiūros informacinę sistemą „Infostatyba“, ji taps kur kas patogesnė naudotis.
nuotrauka
2019-10-07 16:15
KLAUSIMAS. Koks turi būti minimalus statomos tvoros atstumas nuo kadastre įteisintos ribos tarp kaimyninių sodininkų bendrijos sklypų, jei nerandama gretimo sklypo savininko ir neįmanoma susiderinti dėl bendros vakarinės ekspozicijos tvoros?
nuotrauka
2019-08-08 15:36
Sienas griauti galima. Tačiau reikia žinoti, kokias ir kaip. Apie tai – Statybos inspekcija.
nuotrauka
2019-08-05 16:05
Paprastai, kai vieno sklypo savininkai imasi reljefo pertvarkymų, kitiems kyla problemų. Ką daryti?
nuotrauka
2019-08-02 11:49
Portalo skaitytojas iš Kanados nusipirko angarą ir pastatė jį broliui priklausančiame sklype. Jis teiraujasi, kokių dokumentų reikia, kad statyba būtų teisėta.
nuotrauka
2019-06-27 09:18
Šeima planuoja statyti 2 grupės nesudėtingą statinį – namą, kurio plotas sieks iki 80 kv. metrų. Tačiau būsimieji namo savininkai suabejojo, ar jiems privaloma aukšta energinio naudingumo klasė.
nuotrauka
2019-06-14 14:45
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (VTPSI) atkreipia gyventojų dėmesį, kad pastebėjus pastato išorinių ar vidinių sienų įtrūkius ar skilimus jokiu būdu nereikėtų numoti ranka. Inspekcijos specialistai pažymi, kad bet kokios pastato deformacijos turi būti skubiai ištirtos įvertina...
nuotrauka
2019-06-12 10:40
Ar galima prie savo nuosavo namo, esančio kaimo vietovėje, pristatyti 8 kv. metrų priestatą, kuris būtų sujungtas su namu? Kokių dokumentų reikia tokiai statybai?
nuotrauka
2019-06-10 14:32
Kaip teisėtai pasistatyti pirtelę, kurios plotas – iki 80 kv. metrų, žemės ūkio paskirties sklype?
nuotrauka
2019-06-06 15:59
Septynių savivaldybių administracijų atstovai dalyvavo Valstybinėje teritorijų planavimo ir statybos inspekcijoje (VTPSI) surengtame pasitarime, kuriame diskutavo probleminiais statybą leidžiančių dokumentų išdavimo klausimais. VTPSI pažymi, kad aktyvesnis bendradarbiavimas su savivaldybių administr...
nuotrauka
2019-05-31 10:34
Kokių dokumentų reikia, norint statyti iki 50 kv. m garažą, jeigu jis planuojamas namų valdos sklype arba prie namo kaimo vietovėje?
nuotrauka
2019-05-30 15:20
Bendras pastato plotas lemia, kokiai pastatų grupei jis priskirtinas ir kokių dokumentų reikia jį statant, renovuojant. Tačiau ar į bendrą plotą skaičiuojamas ir rūsys?

Statybunaujienos.lt » Statybos inspekcija informuoja