2020 gegužės 31 d. sekmadienis, 0:50
Reklama  |  El. paštas  |  facebook

VTPSI laimėjo bylą dėl planuojamų statybų sostinės senamiestyje

2016-12-16 09:32
Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos (VTPSI) poziciją dėl Vilniaus senamiesčio apsaugos reglamento taikymo palaikė Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (LVAT) teisėjų kolegija. Kultūros ministro patvirtinto reglamento reikalavimai privalomi planuojant senamiesčio teritorijas. Reglamente Užupio skverui nustatytas tvarkymo režimas, planuojamoje teritorijoje nauja statyba negalima.
nuotrauka
Asociatyvi iliustracija. Portalo Statybunaujienos.lt nuotr.


Ginčas tarp VTPSI Vilniaus skyriaus ir Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos (KPD) Vilniaus padalinio kilo tada, kai VTPSI pareikalavo panaikinti KPD skyriaus išduotas planavimo sąlygas teritorijos tarp Krivių ir Užupio gatvių, Vilniuje, detaliajam planui rengti. Teritorijų planavimo valstybinės priežiūros specialistai nustatė, kad numatytas rengti detalusis planas neatitinka Vilniaus senamiesčio apsaugos reglamento reikalavimų.

KPD Vilniaus skyriaus 2014 m. gruodį išduotose (ir koreguotose) planavimo sąlygose vienas iš nurodytų planavimo tikslų buvo – suformuoti sklypą skverui ir požeminei automobilių stovėjimo aikštelei įrengti. Taip pat planuota nustatyti inžinerinės infrastruktūros sklypo naudojimo būdą, susisiekimo ir inžinerinių komunikacijų aptarnavimo objektų statybos pobūdį. Kadangi toks šios teritorijos planavimo tikslas ir uždaviniai prieštarauja minėto apsaugos reglamento reikalavimams, VTPSI pateikė KPD privalomąjį nurodymą planavimo sąlygas panaikinti.

Teigdamas, kad numatyto detaliojo plano uždaviniai nedaro žalos Vilniaus senamiesčio vertingosioms savybėms, KPD teritorinis padalinys kreipėsi į Vilniaus apygardos administracinį teismą, prašydamas panaikinti VTPSI privalomojo nurodymo dalį, kuria reikalauta panaikinti išduotas planavimo sąlygas teritorijos tarp Krivių ir Užupio gatvių, Vilniuje, detaliajam planui rengti.

Teismas, išnagrinėjęs bylos dokumentus, teisės aktus ir VTPSI argumentus, padarė išvadą, kad planuojamam žemės sklypui (teritorijai), be kita ko, taikomi Vilniaus senamiesčio apsaugos reglamento, patvirtinto kultūros ministro 2003 m. gruodžio 23 d. įsakymu Nr. ĮV-490, Vilniaus senamiesčio regeneravimo koncepcijos ir sklypų plano sprendiniai. Šis planas patvirtintas kaip detalusis planas, todėl galioja neterminuotai arba tol, kol parengiami ir patvirtinami juos keičiantys to paties lygmens teritorijų planavimo dokumentai.

Pirmosios instancijos teismas, pažymėjęs, kad senamiesčio teritorijoje veiklą reglamentuoja nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugą reglamentuojantys teisės aktai, iš kurių vienas – nurodytas reglamentas, KPD Vilniaus skyriaus ieškinį atmetė ir jo išduotas planavimo sąlygas panaikino.

LVAT, nagrinėjęs apeliacinį skundą, kuriame buvo prašoma panaikinti pirmosios instancijos teismo sprendimą ir priimti naują – KPD Vilniaus skyriaus skundą tenkinti, jį atmetė.

Teisėjų kolegija sprendė, kad išduotuose planavimo sąlygose nurodyti planavimo tikslas ir uždaviniai bei numatoma veikla (suplanuoti sklypą skverui ir požeminei automobilių stovėjimo aikštelei įrengti, nustatyti inžinerinių komunikacijų aptarnavimo objektų statybos naudojimo pobūdį) neatitinka Vilniaus senamiesčio apsaugos reglamento nuostatų – ginčijamos planavimo sąlygos negalėjo būti išduotos.

Teritorijoje tarp Krivių ir Užupio gatvių, priešingai nei kitose Vilniaus senamiesčio apsaugos reglamente nurodytose teritorijose, nauja statyba neleistina. LVAT neskundžiama 2016 m. gruodžio 5 d. nutartimi Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimą paliko nepakeistą, tuo patvirtindamas VTPSI privalomojo nurodymo KPD Vilniaus skyriui teisėtumą ir pagrįstumą.

Statybunaujienos.ltRašyti komentarą:
Vardas:

Tekstas:

Komentarai šalinami, jeigu juose naudojami necenzūriniai žodžiai, skatinamas smurtas, grasinama.


Statybos inspekcija informuoja

nuotrauka
2020-05-27 10:50
KLAUSIMAS. Moteris gyvena keturbutyje ir vienintelė yra išsipirkusi žemę. Garažas stovi jos sklype, kurio kita dalis priklauso savivaldybei. Bet garažas nėra įregistruotas, nors pastatytas jau seniai. Jis stovi prie pat tvoros kaimynų. Kokių dokumentų reikia ir kur kreiptis dėl jo įteisinimo?
nuotrauka
2020-05-21 08:18
KLAUSIMAS. Ar turint statybos leidimą gyvenamosios paskirties vieno buto pastatui iki 80 kv. m miesto teritorijoje, būtina paskirti statybos darbų vadovą ir pranešti apie numatomą statybų pradžią?
nuotrauka
2020-05-19 09:06
Statybos inspekcijos atliktos visuomenės nuomonės apklausos rezultatai atskleidė, kad net 75 proc. apklaustųjų nežino, kur kreiptis dėl statybą leidžiančio dokumento išdavimo (SLD). Tiesa, net ir tie 25 proc. respondentų, kurie teigė manantys, kad žino, kas išduoda SLD, įvardindami, kas šį dokumentą...
nuotrauka
2020-05-05 09:52
Nulinė dovanų politika, viešai skelbiami duomenys apie padalinių vadovų planuojamus susitikimus, anoniminė dėžutė, skirta pranešti apie kolegų galimai neteisėtus veiksmus, nauji teisėtumo kontrolės įgaliojimai Vidaus tyrimų skyriui – ir tai tik dalis Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos insp...
nuotrauka
2020-04-28 09:41
KLAUSIMAS. Kokiu reikia dokumentų, norint statyti 20 kv. m priestatą prie sodo namelio, kurio plotas – 37 kv. m? Sodo nameliui yra parengtas projektas.
nuotrauka
2020-04-24 08:00
KLAUSIMAS. Vienoje iš Ukmergės rajono sodininkų bendrijų pastatytas biotualetas. Jis įkurdintas vos 50 cm atstumu nuo kaimyninio sklypo ribos. Kokiu atstumu nuo kaimyninio sklypo galima sgttatyti lauko tualetus. Ką daryti, kai kaimynams nepavyksta susitarti?
nuotrauka
2020-04-22 11:16
KLAUSIMAS. Kokie dokumentai reikalingi, norint įsirengti stoglangius daugiabučiame mediniame name? Ar užtenka 51% savininkų sutikimų? Ar reikalingas projektas, statybos leidimas ir pan.? Kokie teisės aktai reglamentuoja stoglangių įrengimą? Namas yra dviejų aukštų su palėpe, kurioje per visą plotą į...
nuotrauka
2020-04-09 10:55
KLAUSIMAS. Ar galima sodų bendrijoje statyti dviejų butų gyvenamąjį namą?
nuotrauka
2020-03-30 13:39
KLAUSIMAS. Kaimo vietovėje yra 50 aru namų valdos sklypas. Skaitytojas teiraujasi, kokiomis sąlygomis gali statyti pagalbines (be komunikacijų) 40 kv. m patalpas, kurių aukštis – apie 3,5 m. Ar reikia leidimų?
nuotrauka
2020-03-19 09:51
Statybos inspekcija informuoja, kad statinių projektų tikrinimo, statybą leidžiančių dokumentų išdavimo, deklaracijų apie statybos užbaigimą tvirtinimo, pažymų apie statybą be esminių nukrypimų nuo statinio projekto sprendinių išdavimo ir kitos nuotoliniu būdu informacinės sistemos „Infostatyba“ pri...
nuotrauka
2020-02-25 07:33
KLAUSIMAS. Ar galima 12 arų sklype statyti metalinį jūrinį konteinerį? Jei taip, tai kokio maksimalaus dydžio jis gali būti, ar galima statyti du tokius konteinerius? Skaitytojas planuoja statyti šiame sklype gyvenamąjį namą, tad konteineriai būtų kaip sandėlys įrankiams ir medžiagoms laikyti.
nuotrauka
2020-02-24 10:07
KLAUSIMAS. Per koki laikotarpį turi būti priduotas daugiabutis namas po renovacijos?
nuotrauka
2020-02-21 14:39
KLAUSIMAS. Ar reikia statybos leidimo, norint kaime lauko virtuvę paversti gyvenamuoju namu, t.y. įrengti gyvenamąsias patalpas pristatant antrą aukštą? Ar reikia projekto, kas turi teisę tikrinti jau pastatytus panašius pastatus, ar reikia ugniagesių tarnybos akto ir pan. Ar reikia tokį pastatą reg...
nuotrauka
2020-02-20 10:51
KLAUSIMAS. Sklypas mieste ribojasi su kaimyniniu sklypu, kuriame pastatytas dvibutis kotedžas. Vienas iš kotedžo gyventojų sugalvojo pasistatyti atvežamą jau surinktą pirtį. Jo kotedžo dalies sklypas yra pietinėje mūsų sklypo pusėje. Kokiu atstumu nuo mūsų sklypo ribos kaimynas gali statyti pirtį?
nuotrauka
2020-02-19 15:34
Siekdama užtikrinti, kad Lietuvoje statomi ir (ar) remontuojami statiniai būtų saugūs, Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) primena, kokių reikalavimų turi laikytis gyventojai, kurie planuoja atlikti daugiabučio namo laikančiųjų sien...
nuotrauka
2020-01-14 10:38
KLAUSIMAS. Kokiu atstumu nuo sklypą ribojančios tvoros kaimyniniame sklype gali būti sandėliuojami daiktai arba prekės, „turint omeny, kad krūvos siekia 6 metrus visu perimetru ar net virsta per tvorą“.
nuotrauka
2019-12-30 09:39
KLAUSIMAS. Daugiabutyje balkoną galima įsistiklinti parengus projektą ir gavus 50+1 namo gyventojų sutikimą bei leidimą iš savivaldybės. Ar tas galioja ir naujos statybos namams ?
nuotrauka
2019-12-27 09:41
KLAUSIMAS. Ar žemės ūkio paskirties sklype, kuriame yra suformuotas kelio servitutas, tame servitute galima rengti kelio statybos projektą? Kokie būdai per pievą pasidaryti kelią su kieta (žvyro, skaldos, asfalto) danga?
nuotrauka
2019-12-13 07:38
KLAUSIMAS. Nusipirkome pradėtą statyti namą, statybos leidimas išduotas 2008 metais. Šiuo metų norim tęsti statybas, statybų leidimas pasibaigęs. Norėtume pakoreguoti vidaus sienas. Ar reikėtų projekto koregavimo? Skambinau architektams, jie teigia, jog reikia techninio projekto. Ar tikrai taip?
nuotrauka
2019-12-04 16:10,      papildyta 2019-12-05 10:53, patikslinta informacija
KLAUSIMAS. Padarytas ūkininko sodybos ir ūkinio pastato iki 80 m² planas bei atiduotas derinti ir gauti statybos leidimą. Tačiau klausėjas persigalvojo – ūkinį pastatą norėtų statyti kitoj vietoj, negu nurodyta plane. Ar tokiu atveju reikia daryti naują planą, ar užtenka pakeitimų. Gal yra koks nors...

Statybunaujienos.lt » Statybos inspekcija informuoja

nuotrauka

„Išjungti“ žmogui kenksmingus organizmus galima ir šviesos jungikliu?

Pastaruoju metu tam tikrais daiktais išmokome naudotis „be rankų“. Durų rankeną įmanoma nuspausti alkūne taip pat lengvai kaip ir įjungti šviesą, o pirkinių krepšelį prekybos centre – suimti...