2024 balandžio 21 d. sekmadienis, 8:59
Reklama  |  facebook

2024 m. žmogiškųjų išteklių tendencijos – ko darbuotojai tikisi šiemet?

2024-01-04 09:54
Per pastaruosius kelerius metus įmonių, kaip darbdavių, pasaulis itin pasikeitė – į darbo rinką įžengė Z kartos atstovai, kurie darbo kultūrai atnešė naujų vėjų, sparčiai tobulėjo dirbtinis intelektas, o darbą biuruose keitė hibridinis arba nuotolinis darbas. Kokių tendencijų tikėtis 2024 m. pasakoja ekspertė.
nuotrauka
Eglė Staniulionė, „Bitė Lietuva" archyvo nuotr.


Minimos įmonės
Bitė Lietuva, UAB
„Kiekvieni metai atneša naujas tendencijas, kurias dažniausiai diktuoja potencialūs darbuotojai, o darbdaviams bei vadovams prie jų tenka prisitaikyti. Visgi, šiemet bus pastebimas lankstaus darbo poreikis, kurį siūlo vis daugiau įmonių. Be to, naujų požiūrių atneš ir tobulėjantis dirbtinis intelektas", – pranešime žiniasklaidai sako Eglė Staniulionė, „Bitė Lietuva" žmonių ambasados vadovė.

Hibridinis darbo grafikas – naujas standartas

Nors pernai buvo pastebimas nuotolinio darbo poreikis, visgi, anot pranešime cituojamos E. Staniulionės, 2024 m. matysime, kad dėmesio centre – hibridinis darbo modelis.

„Darbuotojams itin patogu dirbti nuotoliu, tačiau vis daugiau įmonių pastebi, kad toks modelis turi didelę įtaką darbo kultūrai – mažėja socialinių kontaktų, prarandamos biure gyvavusios tradicijos, todėl tampa sunkiau susitelkti bendram tikslui. Šiemet matysime, kad vis daugiau organizacijų sieks atrasti aukso vidurį ir savo veiklai tinkamiausią darbo modelį – kiek dienų bus dirbama biure, o kiek – namuose ar kitoje vietoje", – aiškina ekspertė.

Dėmesys darbuotojų komfortui

Šiuo metu pastebima tendencija, kad darbuotojai pradeda atskirti, kada reikia pailsėti nuo darbo. Pasak „Bitė Lietuva" žmonių ambasados vadovės, 2024-aisiais darbuotojai daug dėmesio skirs savo komfortui darbo vietoje.

„Užtikrinti, kad komandos nariai reguliariai naudotųsi atostogomis – raktas į laimingus ir sveikus darbuotojus. Visgi, kad laisvas laikas būtų kuo naudingesnis, svarbu visapusiškai suprasti jo naudą ir skatinti komandos narius planuoti poilsio dienas", – tvirtina E. Staniulionė.

Prasmingas darbas – prioritetų sąrašo viršuje

Tikėtina, kad šiais metais darbuotojai bus linkę orientuotis į tokį darbą, kuris jiems yra prasmingas. Tai gali reikšti, kad jie paliks dabartinę įmonę, jei supras, kad nesutampa asmeninės ir darbovietės vertybės. Anot E. Staniulionės, tokia praktika naudinga tiek darbuotoju, tiek darbdaviui.

„Jei komandos narys nemato prasmės savo dabartinėse pareigose, natūralu, kad jis bus mažiau įsitraukęs į savo užduotis ar pačią įmonės veiklą. Tokiu atveju, prasmės ieškojimas kitoje organizacijoje itin naudingas abejoms pusėms – darbuotojas naujoje bendrovėje taps laimingesnis, o buvusioje įmonėje atsilaisvins vieta naujam motyvuotam ir įsitraukusiam kolegai", – sako „Bitė Lietuva" žmonių ambasados vadovė.

Dirbtinis intelektas ne tik greitesniam darbui

Pernai beveik visas sritis sudrebino patobulėjęs dirbtinis intelektas, kuris pakeitė tradicinius metodus ir padėjo užtikrinti greitesnį bei efektyvesnį darbą. E. Staniulionės teigimu, dirbtinis intelektas niekur nedings ir šiemet.

„Ši technologija neabejotinai pakeitė ne tik darbo procesus, bet ir pačią įdarbinimo sritį. Tikėtina, kad vis daug įmonių naudosis dirbtiniu intelektu ne tik kaip procesų automatizavimo įrankį, bet ir pasitelks jį priimant sprendimus ar atliekant pažangią analizę. Šiemet savo darbą itin palengvins tie kurie dirbtinį intelektą įdarbins kaip pagalbininką" – pasakoja E. Staniulionė.

Kad vadovas netaptų priežastimi keisti darbovietę

Anot E. Staniulionės, šiemet bus ypač pastebimas sąmoningo valdymo poreikis.

„Vienas pagrindinių vadovų iššūkių – kaip užtikrinti, kad jų komanda rodytų puikius rezultatus, tačiau kolegoms suteikti savotišką laisvę – jų neperspausti ir nekontroliuoti kiekviename žingsnyje. Darbuotojų poreikis komfortui itin auga, todėl šis iššūkis šiemet tik stiprės", – sako ekspertė.

Ji priduria, kad vadovai turės išmokti suderinti patogias ir nevarginančias darbo sąlygas komandos nariams, bet ir tuo pačiu nenukrypti nuo pagrindinio tikslo – užtikrinti kuo geresnius rezultatus ir sėkmingai deleguoti darbus. 
Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2024-04-19 12:36
Viena didžiausių dolomito ir granito skaldos gamintojų Lietuvoje „Milsa“ grupė įsigijo Estijos bendrovės „Voglers Eesti“ kontrolinį akcijų paketą. Toks žingsnis leidžia įmonei ne tik sustiprinti paslaugų plėtrą už Lietuvos ribų, bet ir suteikia galimybę perimti svarbius procesus „Milsa“ įmonių grupė...
nuotrauka
2024-04-18 15:01
KTU mokslininkai ir verslo atstovai sako, kad ieškant konkurencinio pranašumo ekonominėje erdvėje, padėti gali verslo skaitmenizavimas – vienas prioritetinių Pramonės 4.0 tikslų. Tuo tarpu skaitmenizacijai diegti ir palaikyti jau reikalingi naujos kartos specialistai.
nuotrauka
2024-04-18 14:49
Lietuvos nekilnojamojo turto rinkos situacija – bene daugiausiai diskusijų pastaruoju metu viešojoje erdvėje kelianti tema. Laukiama jos atsigavimo požymių, netyla kalbos apie būstų kainas, aptariami nauji reikalavimai statytojams. Tačiau kaip mūsų šalį ir jos sąlygas statybų vystymui mato čia jau n...
nuotrauka
2024-04-17 16:32
Didelę infrastruktūros pastatų statybos ir kultūros paveldo objektų atnaujinimo patirtį Baltijos šalyse turinti Lietuvos statybos bendrovė „HSC Baltic" pasirašė ilgalaikės nuomos sutartį su „Baltic Horizon" valdomais „Meraki" verslo namais.
nuotrauka
2024-04-17 08:53
Tai, apie ką kažkada svajojo vien rašytojai fantastai, tampa realybe. Dirbtinis intelektas milžinišku greičiu keičia mūsų gyvenimus – ne vien laisvalaikį ir pramogas, bet ir darbinę veiklą. Bendrovės „Emplonet" IT atrankų padalinio vadovė, dirbtinio intelekto personalo sprendimuose ekspertė Ieva Kil...
nuotrauka
2024-04-17 07:28
Užsienio kapitalo įmonė LAYHER BALTIC, kuri tiekia į rinką pastolių sistemas, Ukrainoje įkūrė antrinę įmonę. Karo sąlygomis gyvenančioje šalyje jau antrus metus veikianti įmonė planuoja plėtrą: iki metų pabaigos atidarys dar 2 pastolių sandėlius ir planuoja 10 mln. eurų apyvartą.
nuotrauka
2024-04-15 13:46
Balandžio 26 d. „Litexpo“ parodų rūmuose vyks tarptautinė konferencija „Skaitmeninė statyba 2024. Vilnius“, subursianti nekilnojamo turto (NT) vystytojus, valdytojus, projektuotojus bei statytojus kalbėti apie Lietuvos statybų sektoriaus pažangą skatinančias temas.
nuotrauka
2024-04-11 15:29
Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Eika" pirmąjį 2024 m. ketvirtį naujų butų pardavimo rinkoje augo labiausiai ir užėmė rekordišką rinkos dalį – 12 proc. Sėkmingiausi visoje Vilniaus rinkoje pagal pardavimus buvo šios bendrovės vystomi projektai „Mėlyni vilkai" ir „Metų laikai".
nuotrauka
2024-04-10 08:42
Telekomunikacijų ir IT bendrovė „Telia“ šiemet nusprendė pakeisti įprastą komandų formavimo ir stiprinimo programą, į ją įtraukdama dronų gamybos mokymus. Bendrovės darbuotojų surinktas skraidykles ketina padovanoti Šaulių sąjungai. „Telia“ pirmame mokymų etape planuoja įsigyti apie 20 dronų komplek...
nuotrauka
2024-04-10 08:34
Ekonomikos ir inovacijų ministerija investuoja, kurdama naujas tvarias darbo vietas ir pritraukdama investuotojų į Akmenės, Jonavos ir Mažeikių rajonus. Tam bus paskirstytas 52,82 mln. eurų finansavimas 9 projektams. Taip pat planuojama skirti papildomą sumą kitiems teigiamai įvertintiems projektams...
nuotrauka
2024-04-10 08:27
2023 m. balandį bendro gyvenimo būsto („co-living“) projektą „WeLoft“ Vilniaus Viršuliškėse atidariusi NT vystytoja UAB „Business Plius“ per metus pasiekė 90-100 proc. užimtumą ir sostinėje planuoja naują šios koncepcijos objektą.
nuotrauka
2024-04-10 07:26
Ar galima pastatyti objektą be projekto valdytojo? Taip, galima. Tam reikia pakankamai kompetentingų, profesionalių užsakovų arba idealaus projekto bei rangovų, statančių be nuokrypių. Jeigu užsakovai neturi pakankamai statybinių kompetencijų, projekto valdytojų komanda yra būtina, nes nėra projektų...
nuotrauka
2024-04-09 11:16
Vilniaus neparduotų butų sandėlis pastaraisiais mėnesiais grįžo į priešpandeminę 5 tūkst. reikšmę, tad vystytojai lėtina naujų projektų plėtros tempus. Savo ruožtu investuotojus į NT sunkiau prognozuojama rinka glumina, tačiau pinigų masė rinkoje išlieka didelė, o patrauklūs objektai su ryškesne nuo...
nuotrauka
2024-04-09 07:44
Artėjant šiltajam metų sezonui, daugelis privačių ir daugiabučių namų įgauna naują išvaizdą. Dažnai būna keičiamos namų ar butų, lauko arba vidaus durys. Tačiau vienas iš pirmųjų žingsnių, renkantis duris, – apgalvoti ir nuspręsti, koks durų rakinimo sprendimas Jums bus tinkamiausias ir pateisins Jū...
nuotrauka
2024-04-08 11:02
Gegužės 15-17 d. Vilnius vėl taps inžinerijos ir technologijų inovacijų epicentru – čia vyks jau 32-oji LITEXPO tarptautinė specializuota technologijų, inovacijų ir inžinerinių sprendimų paroda „Balttechnika 2024“. Organizatoriai tvirtina – renginys ne tik suburs specialistus iš šalies ir užsienio, ...
nuotrauka
2024-04-08 10:32
Atėjęs pavasaris daugiau gyvybės į pastaruoju metu gerokai aprimusią šalies nekilnojamojo turto (NT) sandorių rinką neįpūtė. Nepaisant kovą fiksuoto kiek padidėjusio įregistruotų sandorių skaičiaus, vis dar atsiliekama nuo pastaruosius kelerius metus stebėto sandorių kiekio vidurkio, skelbia įregist...
nuotrauka
2024-04-07 19:30
OC PAROC pristato naują šilumos izoliacijos plokštę vėdinamų sienų šilumos izoliacijai ir apsaugai nuo vėjo.
nuotrauka
2024-04-04 10:33
Nekilnojamojo turto rinkoje – vis daugiau augimo ženklų. Tvarios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ 2024-uosius pradėjo parduodama daugiau nei pusę šimto butų – ketvirtadaliu daugiau nei per pirmąjį praėjusių metų ketvirtį ir beveik dvigubai daugiau nei per tris paskutinius 2023-ųjų mė...
nuotrauka
2024-04-03 07:43
Statant ar remontuojant klijai yra svarbus elementas, nes jie gali labai paveikti darbo kokybę ir patvarumą. Tinkamai parinkti klijai gali padėti užtikrinti, kad konstrukcija bus tvirta, patvari, estetiška ir atitiks visus reikalavimus. Klijų pasirinkimas yra svarbus ir gali turėti didelę įtaką meis...
nuotrauka
2024-04-02 13:52
Didžiausias Lietuvos šilumos ir karšto vandens tiekėjas AB Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) užbaigė 100 proc. Klaipėdoje veikiančių bendrovių UAB „Miesto energija“ ir UAB „Pramonės energija“ bei 4,34 proc. uostamiesčio šilumos ūkį valdančios AB „Klaipėdos energija“ akcijų įsigijimo procesą. Sandoris, ...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas