2021 rugpjūčio 6 d. penktadienis, 7:38
Reklama  |  facebook

25 valstybei priklausantys biurai sulauks darbo sąlygas gerinančių investicijų

2021-03-04 08:57
Valstybės turtą valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti valstybės įmonė Turto bankas atnaujins kelias dešimtis administracinės paskirties pastatų, kuriuose veikia valstybės institucijos. Į pastatų modernizavimą visoje Lietuvoje bus investuota 55 mln. Eur.
nuotrauka
Asociatyvi „Turto banko“ / FB nuotr.


Minimos įmonės
Turto bankas, VĮ,
Investicijos pagerins valstybei priklausančių pastatų būklę, sumažins jų eksploatacines išlaidas bei leis efektyviau išnaudoti pastatų plotą – po atnaujinimo bus sukurta papildomų 630 darbo vietų.

Įgyvendinant viešųjų pastatų modernizavimo programą, kaip praneša Turto bankas, 2021–2023 m. iš viso bus atnaujinti 25 pastatai, esantys Vilniuje (10), Klaipėdoje (4), Kaune (3), Šiauliuose (2), Marijampolėje (1), Panevėžyje (1), Radviliškyje (1), Rokiškyje (1), Šilutėje (1) ir Anykščiuose (1). Bendras atnaujinamų pastatų plotas siekia 73 tūkst. kv. m.

Poreikis atnaujinti valstybei priklausančius pastatus atsirado įvertinus bendrą jų būklę bei vykdant įsipareigojimą Europos Sąjungai dėl viešųjų pastatų energetinio efektyvumo užtikrinimo. Turto banko analizė parodė, kad du trečdaliai valstybei priklausančių administracinės paskirties patalpų yra patenkinamos arba blogos būklės, todėl reikalauja investicijų.

„Valstybės biurų sutelkimas vienose – Turto banko – rankose leidžia tikslingai paskirstyti investicijas, investuojant į tą valstybės turtą, kuris tarnauja ilgalaikiams jos tikslams“, – cituojamas Mindaugas Sinkevičius, Turto banko generalinis direktorius.

Pastatų modernizavimui finansuoti naudojamos Viešųjų investicijų plėtros agentūros ir Turto banko lėšos. Iš viso tam numatyta, kaip praneša Turto bankas, 55,3 mln. Eur. 2021 m. planuojama įsigyti pastatų modernizavimo projektavimo darbus, o pastatų rangos darbai bus perkami ir įgyvendinami 2022-2023 m. Modernizuoti pastatai sieks bent B energinę klasę.

Pasak M. Sinkevičiaus, atnaujinant pastatus bus sprendžiama ir kita įsisenėjusi valstybės nekilnojamojo turto problema – efektyvus jų ploto panaudojimas.

„Valstybei priklausantys biurai yra senos statybos, todėl jų išplanavimas dažnai neleidžia efektyviai išnaudoti viso pastato ploto. Modernizuoti pastatai taps talpesni, juose bus įrengta daugiau darbo vietų, kas leis sumažinti bendrą valstybės biurų kiekį, gaunant pajamas už parduotą nereikalingą turtą ir mažinant išlaidas eksploatacijai. Pokyčius pajus ir gyventojai: institucijoms koncentruojantis mažesniame pastatų kiekyje, reikės mažiau vizitų tvarkant reikalus“, – pranešime cituojamas M. Sinkevičius.

Bus atnaujinti šie pastatai: Kalvarijų g. 147, Gedimino pr. 29, Gedimino pr. 38, Geležinio Vilko g. 3A, Lukiškių g. 2, Ozo g. 4a, A. Jakšto g. 1, A. Vivulskio g. 11, Vytenio g. 7, Studentų g. 45A (visi Vilniuje), A. Juozapavičiaus pr. 57, Jovarų g. 3, Šv. Gertrūdos g. 4 (visi Kaune), S. Nėries g. 4, Vytauto g. 24A, Naikupės g. 27A, Vytauto g. 24 (visi Klaipėdoje), Ežero g. 17, Vilniaus g. 265 (visi Šiauliai), Vasario 16-osios g. 60, (Panevėžys), Vytauto g. 28 (Marijampolė), Atgimimo g. 24 (Ignalina), J. Jablonskio g. 30 (Anykščiai), V. Kudirkos g. 3 (Radviliškis), P. Cvirkos g. 7 (Rokiškis), Kęstučio g. 2 (Šilutė). Šiuo metu pastatuose šiuo metu veikia įvairios valstybės institucijos.

Rekonstrukcijų metu bus įgyvendintos modernizavimo ir energijos taupymo priemonės: apšiltintos pastatų sienos ir stogai, pakeistos durys ir langai, modernizuotos komunikacijos, šildymo ir vėdinimo sistemos, suremontuotos vidaus patalpos.

Iš viso per dešimt metų Turto bankas į valstybei priklausančius pastatus planuoja investuoti 285 mln. Eur sumą, o investicijos pasieks beveik 300 tūkst. kv. m ploto patalpų. Investicijos užtikrins geresnes darbo sąlygas viešojo sektoriaus darbuotojams ir leis sumažinti valstybės biurų poreikį 165 tūkst. kv. m, kas sudaro ketvirtadalį viso administracinės paskirties valstybės turto.

Vienam institucijose dirbančiam darbuotojui tenkanti bendrojo ploto dalis per dešimt metų sumažės vidutiniškai nuo 26 kv. m iki 20 kv. m.
Statybunaujienos.lt
Savivaldybėse

nuotrauka
2021-08-05 10:08
Ekonomikos ir inovacijų ministerija 14 šalies savivaldybių paskirstė beveik 25 mln. eurų 22 infrastruktūros projektams įgyvendinti. Už šias lėšas Lietuvos laisvosiose ekonominėse zonose (LEZ), pramonės parkuose ir kitose pramoninėse teritorijose bus įrengiama bei tobulinama infrastruktūra, reikaling...
nuotrauka
2021-08-04 15:30
Želdynų pasigendantys sostinės Viršuliškių gyventojai greitu metu turės dar vieną sutvarkytą žalią viešąją erdvę ties J. Rutkausko g. ir Pilaitės pr. Į jos įrengimą bus įtraukti aplinkinių teritorijų vystytojai. Projektinius pasiūlymus, kurie po kelių savaičių bus pristatyti viešai, greta statomo da...
nuotrauka
2021-08-04 13:55
Didelė dalis Klaipėdos švietimo įstaigų naujus mokslo metus pradės atnaujintose patalpose. Įvairiems švietimo įstaigų remonto darbams Klaipėdos miesto savivaldybė šiemet skyrė beveik 4 mln. Eur.
nuotrauka
2021-08-04 06:46
Kairioji Neries krantinė Vilniuje jau greitai taps dar viena patogia jungtimi pėstiesiems ir dviratininkams. Užbaigtas viešasis pirkimas upės krantinei sutvarkyti atkarpose tarp Šilo tilto ir Vileišių skvero, taip pat tarp Baltojo ir Žvėryno tiltų.
nuotrauka
2021-08-03 08:26
Susisiekimo ministro Mariaus Skuodžio įsakymu Lietuvos savivaldybėms papildomai paskirstyta 20 mln. eurų Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšų. Vyriausybei pritarus Susisiekimo ministerijos iniciatyvai, šiemet savivaldybės galės pačios spręsti, kokiems jų valdomiems keliams panaudoti šia...
nuotrauka
2021-08-02 11:43
Rokiškis imasi ambicingo projekto – beveik centrinėje miesto dalyje, Topolių ir Pandėlio gatvių teritorijoje, įkurti naują individualių gyvenamųjų namų kvartalą su visiškai įrengta infrastruktūra ir komunikacijomis: asfaltuota ir apšviesta gatve, nuovažomis į kiekvieną sklypą, vandentiekio ir nuotek...
nuotrauka
2021-07-30 11:40
Klaipėda ruošiasi senamiesčio gatvių atnaujinimui – per pusantrų metų numatoma sutvarkyti penkias akmenimis grįstas gatveles – Žvejų, Teatro, Daržų, Sukilėlių ir Vežėjų. Kiek tolimesniuose planuose – ir dar dviejų gatvių atnaujinimas. Pokyčiai numatomi Didžiojoje Vandens ir Aukštojoje gatvėse.
nuotrauka
2021-07-29 20:29
Pasiektas susitarimas tarp Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos ir klaipėdiečių, teismui pateikusių skundą dėl Rumpiškės kvartalo dalyje vykdomos rekonstrukcijos, leis toliau tęsti pradėtus darbus, kurie finansuojami iš Europos Sąjungos lėšų.
nuotrauka
2021-07-28 15:53
Klaipėdos miesto savivaldybės administracija ir UAB „SRP Projektas“ pasirašė sutartį dėl Atgimimo aikštės rekonstravimo techninio projekto parengimo ir projekto vykdymo priežiūros paslaugų pirkimo.
nuotrauka
2021-07-28 09:51
23 arų ploto teritorija tarp L. Sapiegos ir Kuosų gatvių Antakalnyje gali virsti sutvarkyta viešąja erdve, jei projektui pritars ir vilniečiai, ir savivaldybė. Rugpjūčio 12 dieną bus pristatyti projektiniai pasiūlymai, kaip atnaujinti ir įveiklinti teritoriją, esančią laisvoje valstybinėje žemėje ta...
nuotrauka
2021-07-23 11:03
Alytaus miesto savivaldybė nuogąstauja dėl planuojamos naujos mineralinės uolienos perdirbimo gamyklos statybos ir jos veiklos saugumo užtikrinimo. Ji veiktų buvusio medvilnės kombinato teritorijoje, „Ekologistikos“ nelaimės vietos kaimynystėje.
nuotrauka
2021-07-21 11:49
Klaipėdos centrinio pašto kompleksas gali tapti kelias epochas reprezentuojančiu objektu, pritraukiančiu miestiečius ir turistus savo architektūra, įvairių kultūrų įtakos požymiais bei išskirtiniu objektu – kariljonu. Tokiu akcentu pristatyta Klaipėdos centrinio pašto komplekso įveiklinimo galimybių...
nuotrauka
2021-07-21 08:16
Pernai Lampėdžio pakrantėje duris atvėrusią sporto mokyklos „Bangpūtys“ irklavimo bazę jau greitai papildys tarptautinius reikalavimus atitinkanti 2 km ilgio trasa. Šiame komplekse vandens sporto atletai galės ne tik treniruotis, bet ir varžytis aukšto rango varžybose.
nuotrauka
2021-07-20 14:15
Vilniaus miesto savivaldybei ir UAB „Vilniaus vystymo kompanijai“ bendradarbiaujant su naujai atrinktu Lazdynų baseino rangovu AB „Panevėžio statybos trestu“, baseino statybos darbai persirito į antrą pusę. Objekte ištaisyta didžioji dalis defektų ir atlikta apie du trečdalius visų rangos darbų, o j...
nuotrauka
2021-07-19 14:46
VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija (toliau – Kelių direkcija) paskelbė viešąjį pirkimą pėsčiųjų ir dviračių tako Smiltynė–Nida apie 35 km projektavimui. Planuojama, kad, 2022 m. pabaigus projektavimą, bus skelbiami viešieji pirkimai statybos darbams atlikti. Kol takas bus sutvarkytas taip, kad ...
nuotrauka
2021-07-19 08:05
Pokyčiai Kauno senamiestyje aprėpė ne tik Vilniaus gatvę bei Pilies žiedą su prieigomis, bet ir miestui reikšmingus pastatus. Pastoliai grįžta į Kauno Šv. Mikalojaus bažnyčios ir benediktinių vienuolyno ansamblį. Autentiškas spalvas netrukus atgaus šio komplekso klebonijos fasadas. Planuojama, kad p...
nuotrauka
2021-07-15 15:45
Konkurencijos taryba nusprendė, kad Palangos savivaldybė, pavesdama savo įmonei „Palangos komunalinis ūkis“ teikti pastatų administravimo, statybos darbų ir statinio projektavimo paslaugas, peržengė vidaus sandorio išimties ribas ir ribojo konkurenciją. Savivaldybė netruko išplatinti pranešimą, kad ...
nuotrauka
2021-07-14 15:41
Šią savaitę pradėtas Vilniaus gatvės kapitalinis remontas pelnytai vadinamas didžiausios apimties projektu šioje senamiesčio arterijoje per daugiau kaip pusę amžiaus. Įsibėgėjantys darbai aprėps ir giliai po žeme glūdinčias pasenusias komunikacijas. Akmeniu grįstas grindinys taps patogesnis ir estet...
nuotrauka
2021-07-14 15:35
Vilniaus miesto Taryba po pateikimo pritarė siūlymui svarstyti įsigyti Ozo g. 14A esančią „Jeep“ areną. Prieš tai dar planuojama atlikti turto vertinimą ir su dabartiniais arenos savininkais sėsti prie derybų stalo.
nuotrauka
2021-07-14 08:55
Iniciatyva Klaipėdos švyturį atverti visuomenei aptarta savivaldybės vadovų bei specialistų susitikime su Susisiekimo ministerijos, Lietuvos transporto saugos administracijos, ugniagesių, Valstybinio jūrų uosto direkcijos, AB „Klaipėdos nafta“ atstovais.

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse