2024 birželio 22 d. šeštadienis, 7:00
Reklama  |  facebook

ARGINTA ENGINEERING konkuruoja užsienio rinkose: įgyvendino didžiausią užsakymą įmonės istorijoje

2024-01-18 12:39
Nestandartinių inžinerinių įrenginių ir mechanizmų projektavimo ir gamybos įmonei „Arginta Engineering" 2023 m. buvo reikšmingi. Kaip ir buvo planuota, pastatyta nauja gamykla Panevėžyje, įgyvendintas didžiausias užsakymas įmonės istorijoje, kurio vertė buvo virš 5 mln. Eur, tiekiant įrangą didžiausiam dujų suskystinimo projektui prie vakarų Australijos krantų.
nuotrauka
Bendrovės „Arginta Group" nuotr.


Minimos įmonės
Arginta, UAB
Arginta Engineering, UAB
„Arginta Engineering" neaudituota konsoliduota apyvarta, atpigus medžiagoms, per 2023 m. sumažėjo 17% iki 56,7 mln. Eur, sukurta ir parduota pridėtinė vertė padidėjo 1,8 mln. Eur iki 28,2 mln. Eur, EBITDA paaugo nuo 4 iki 4,5 mln. Eur.

Bendrovė teigia planavusi, kad konsoliduotos Vilniaus ir Suomijos gamyklų pajamos 2023 m. sieks 61 mln. Eur, EBITDA – 4,5 mln. Eur.

Palūkanų augimas nulėmė ir mažesnį grynojo pelno rezultatą nei buvo planuota 2022 m. pabaigoje. Pasak jos atstovų, įmonės tikslas 2024 metais - išlaikyti stabilias pajamas, bei didinti veiklos efektyvumą ir pelningumą.

Sėkmingas plėtros etapas Panevėžyje


2024 m. sausio mėnesį įmonė galutinai persikėlė iš nuomojamų į naujas patalpas A++ energetinės klasės pastate Panevėžio laisvoje ekonominėje zonoje (Pažalvaičių g. 3A). Pirmasis statybų etapas baigtas, investuota virš 8 mln. Eur. Nupirkti ir pastatyti nauji įrengimai įrengtos patogios ir erdvios persirengimo patalpos, valgomojo erdvė ir administracinės patalpos. Naujosiosaudojama elektra tik iš atsinaujinančių šaltinių, o pastato lokacija strategiškai patogesnė: gamykla įsikūrusi vos 500 m atstumu nuo „Via Baltica" magistralinio kelio.

Investuota ne tik į gamyklą, bet ir į Panevėžio miesto gyventojų gerovę.

Šiais metais Panevėžys šventė 520-ąjį gimtadienį, jo metu „Arginta Engineering" tapo generaliniu rėmėju. Renginio metu suorganizuotos edukacijos vaikams, pakviestas inžinerinis autobusas, kuriame buvo galima ne tik pamatyti, bet ir išbandyti, kaip veikia tam tikri įrengimai. Autobusas buvo pastatytas prie šiais metais planuojamo atidaryti Stasio Eidrigevičiaus menų centro (Panevėžyje kuriamas naujos kartos muziejus, šiuolaikinio meno, kultūrinio dialogo, kūrybinių industrijų ir edukacijų erdvė), siekiant perteikti inžinerijos ir šiuolaikinio meno sąsajas.

Taip pat paremtas ir didelio susidomėjimo sulaukęs renginys „Atviros pramonės savaitgalis", per dvi dienas sukvietęs net 1200 lankytojų. „Atviros pramonės savaitgalis" – renginys, kurio metu panevėžiečiai ir miesto svečiai buvo kviečiami dalyvauti nemokamose ekskursijose, kuriose Lietuvoje ir pasaulyje pripažintos įmonės gyvai papasakojo savo istoriją, pristatė kuriamus produktus ir jiems reikalingus pažangius sprendimus.

Nepamirštame ir pačių mažiausių Panevėžio miesto vaikų. Kartu su Panevėžio miesto švietimo centru organizuotame renginyje, įsteigtos dovanos – nauji „Lego" konstruktoriai Panevėžio miesto darželiams. Įmonė prisideda vystant strateginę pramonės 4.0 kryptį darželiuose.

Įmonės darbuotojų mokiniams paskirtas laikas įvertintas apdovanojimu

Siekiant Panevėžyje skatinti inžinerines specialybes, aktyviai bendradarbiaujame su Panevėžio švietimo įstaigomis. Tikime, kad Panevėžys gali tapti inžineriniu miestu.

Arginta EngineeringBendrovės „Arginta Engineering" nuotr.
 
„2023 metais prisijungėme prie Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų narių gretų, metiniame narių renginyje buvome įvertinti net 2 nominacijomis. „Metų ateitis" ir kartu su Panevėžio mokymo centru „Verslo ir mokslo partnerystė". Šios nominacijos mums parodė jog einame teisinga kryptimi ir mūsų pastangos matomos. Mūsų darbuotojai vyksta į mokymo įstaigas supažindinti studentus su inžinerijos subtilybėmis. Taip pat studentai atvyksta pas mus ekskursijoms, kad galėtų pamatyti darbo ypatybes", – pasakoja pranešime cituojamas „Arginta Engineering" vadovas Tomas Jaskelevičius.

2024 metų ambicijos nenusileidžia 2023 metams

„Tolimesnė įmonės strategija yra vystyti įrengimų, projektavimo ir gamybos plėtrą tarptautinėse rinkose. ", – pasakoja T. Jaskelevičius.

2024 m. planuojama investuoti į studentų ir naujų darbuotojų mokymus bei kvalifikacijos kėlimą, kad būtų galima užtikrinti tolimesnį konkurencingumo ir veiklos efektyvumo augimą, tiekiant aukštos pridėtinės vertės įrengimus didžiausiems pasauliniams projektams. Per 2024 metus planuojama priimti ir apmokyti virš 50 aukštos kvalifikacijos darbuotojų, glaudžiai bendradarbiaujant su švietimo įstaigomis, prisidedant ir prie „Pameistrystės" projekto. Planuojama tęsti ekskursijas įmonės viduje, paskaitas įmonės išorėje ir kitus edukacinius projektus. 
Statybunaujienos.ltPramoninė statyba

nuotrauka
2024-06-21 15:09
Pradėta pirmojo regioninio logistikos centro Kėdainių rajone, Aristavos kaime, statyba. Čia per porą metų bus įrengtas itin modernus 1414,42 kv. m logistikos centras su prekybinėmis patalpomis, kuris padės žemdirbiams vykdyti trumpųjų maisto tiekimo grandinių veiklą.
nuotrauka
2024-06-19 06:31
Ekonomikos ir inovacijų viceministrė Erika Kuročkina Paryžiuje susitiko su Vokietijos gynybos pramonės įmonės „Rheinmetall“ vadovybe ir aptarė tolimesnius veiksmus dėl Lietuvoje planuojamos statyti amunicijos gamyklos. Birželio pradžioje Ekonomikos ir inovacijų ministerija su vokiečių įmone pasirašė...
nuotrauka
2024-06-10 15:28
Vilniuje vystomame „Teltonika High-Tech Hill“ technologijų parke iškils plastiko ir mechanikos komponentų gamykla su sandėliu – šiam projektui išduotas statybos leidimas. Tai bus viena didžiausių tokio tipo gamyklų Lietuvoje.
nuotrauka
2024-06-06 09:56
Gargžduose į statybinių sausų mišinių gamyklos plėtrą investuojanti Prancūzijos statybinių medžiagų gamintoja „Saint Gobain“ projekto generaliniais rangovais pasirinko Vakarų Lietuvos statybos darbų bendrovę „Mirigita“.
nuotrauka
2024-06-06 09:30
„Vilniaus duona" pradėjo įgyvendinti šilumogrąžos sistemos projektą Panevėžio kepykloje. Duonos gamybos metu susidaranti energija, anksčiau leidžiama per kaminus vėjais, virs nauda: šildys karštą vandenį ir patalpas. Taip bus taupoma šilumos reikmėms skirta energija ir mažinama CO2 emisija. Į projek...
nuotrauka
2024-06-06 09:15
Vaistinių tinklo „Eurovaistinė“ užsakymu nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Galio Group“ Vilniuje, Zigmantiškių g., pradeda naujo logistikos centro statybas. Planuojama, jog naujajame 11,8 tūkst. kv. m ploto A++ energinės efektyvumo klasės pastate ateinančių metų vasarą įsikurs kone moderniausias...
nuotrauka
2024-06-05 11:05
Pasvalio rajone veikianti bioetanolio ir biodujų gamintoja „Kurana“ įrengs gamyklą, kurioje iš maisto ar pašarų tiekimo grandinėje netinkamų naudoti pramoninių atliekų, pavyzdžiui, krakmolo suspensijos atliekų bei maisto atliekų, bus gaminamas antros kartos bioetanolis. Gamykla turėtų pradėti veikti...
nuotrauka
2024-06-05 09:49
Vilniaus paukštyną pasiekė dar pernai gruodį įsigyta mobilioji oro taršos ir kvapų stebėjimo stotis, į kurią investuota daugiau kaip 30 tūkst. eurų. Stotis šiuo metu įrengiama ir testuojama. Planuojama, kad ji įmonės teritorijoje visa apimtimi veikti pradės liepą.
nuotrauka
2024-06-03 10:30
Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė pasirašė susitarimą su Vokietijos karinės pramonės milžine „Rheinmetall“ dėl jos plėtros Lietuvoje. Projektui suteiktas stambaus projekto statusas.
nuotrauka
2024-06-03 09:33
Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) duotas oficialus startas biodyzelino gamintojos UAB „Mestilla“ 60 mln. Eur investicijai į naują modernią rapsų perdirbimo gamyklą ir pažangių biodegalų technologiją esamos gamyklos teritorijoje. Iki 2025 m. pabaigos įgyvendinus šiuos projektus, „Mestilla...
nuotrauka
2024-05-27 09:40
Generalinė rangos įmonė „Conres“ pradėjo „Ukmergės pramonės parko“ plėtros I etapo statybos darbus. Penktadienį, simbolinės laiko kapsulės įkasimu, pažymėta šio projekto pradžia. Naujose gamybinėse patalpose įsikurs viena iš grupės įmonių – „Stansefabrikken“.
nuotrauka
2024-05-17 08:39
Ketvirtadienį, gegužės 16 d., Seime pritarta Krašto apsaugos ministerijos inicijuotam Gynybos ir saugumo pramonės įstatymo projektui, sudarančiam palankesnes sąlygas šios srities pramonės augimui, kartu stiprinant šalies saugumą, gynybos technologijų pažangą ir Lietuvos pramonės tarptautinį konkuren...
nuotrauka
2024-05-14 13:28
Kauno oro uoste oficialiai atidarytas jau antrasis kompanijos „Ryanair“ valdomas orlaivių techninės priežiūros ir remonto (angl.: „Maintenance, Repair, and Overhaul (MRO)“) paslaugų angaras. Teigiama, kad šis oro bendrovės sprendimas sustiprins antrojo pagal dydį Lietuvoje oro uosto esamą lyderystę ...
nuotrauka
2024-05-08 13:32
Pagiriuose netrukus testavimo rėžimu veiklą ketinanti pradėti medžio plokščių gamykla „Homanit Lietuva" palaiko glaudų ryšį su vietos bendruomenės lyderiais. Gamyklos administracijos teigimu, susitikimuose viena pagrindinių temų – pramoninio objekto skleidžiamas triukšmas, kuris neišvengiamai atsira...
nuotrauka
2024-05-08 09:33
Ekonomikos ir inovacijų ministerija skirs 13,4 mln. eurų finansavimą laisvosioms ekonominėms zonoms, pramonės parkams ir kitoms pramoninėms teritorijoms vystyti. Savivaldybės kviečiamos teikti paraiškas šiems projektams įgyvendinti.
nuotrauka
2024-05-07 12:37
„EIKA" įmonių grupei priklausanti nekilnojamojo turto projektų plėtojimo ir valdymo įmonė UAB „EIKA Development" Klaipėdoje pradėjo aliejinių augalų perdirbimo ir biodyzelino gamintojos UAB „MESTILLA" gamyklos statybos darbus. Planuojama, kad darbai bus baigti 2025 metų rudenį.
nuotrauka
2024-04-29 17:16
Bendrovė „YIT Lietuva“ Radviliškio rajone, Bebrujų kaime, statys modernų 52,6 mln. eurų vertės „Agrokoncerno grupės“ karvių fermų kompleksą. 53 ha ploto sklype plėtojamas kompleksas apims skirtingos paskirties pastatus bei infrastruktūros objektus ir bus aprūpintas moderniais inžineriniais sprendima...
nuotrauka
2024-04-22 10:06
Klaipėdos laisvosios ekonominės zonos (LEZ) įsteigta NT vystymo įmonė UAB „Flex Start Three“ gavo statybą leidžiantį dokumentą 8,8 tūkst. kv. m ploto šešių segmentų nuomininkų poreikiams itin greitai pritaikomam gamybiniam pastatui „FlexStart 03“. Tai – jau trečias tarptautinius apdovanojimus pelni...
nuotrauka
2024-04-17 14:26
Vilniaus paukštyno akcininkai patvirtino investicijų į poveikio aplinkai mažinimą planą. Šiam planui įgyvendinti įmonė skirs 852 tūkst. eurų. Skaičiuojama, kad įgyvendinus numatytas priemones Vilniaus rajone, Rudaminoje, veikiančiuose bendrovės objektuose kvapų sklaida gali mažėti 40 proc.
nuotrauka
2024-04-17 08:01
Antradienį pasirašytas Lietuvos institucijų ir Vokietijos gynybos pramonės įmonės „Rheinmetall“ ketinimo protokolas dėl amunicijos gamyklos Lietuvoje statybų. Dokumentą, rodantį Lietuvos pasirengimą stiprinti savo ir regiono saugumą bei glaudžią partnerystę su Vokietija, pasirašė ekonomikos ir inova...

Statybunaujienos.lt » Pramoninė statyba