2022 rugpjūčio 20 d. šeštadienis, 9:23
Reklama  |  facebook

Alytaus profesinio rengimo centre – darbo rinkoje paklausios profesijos

2020-10-08 07:40
Alytaus profesinio rengimo centras (Alytaus PRC) – viena didžiausių profesinio mokymo įstaigų pietryčių Lietuvoje, siūlanti daugiau nei 30 pirminio ir tęstinio profesinio mokymo programų bei mokymąsi pagal programų modulius.
nuotrauka
Alytaus PRC nuotr.


Minimos įmonės
Alytaus profesinio rengimo centras, VŠĮ
„Šiandieninė profesinio mokymo sistema leidžia per trumpą laiką įgyti paklausią specialybę“, – sakė centro vadovas Vytautas Zubras.

Alytaus PRC turi keturis skyrius: Statybos technologijų ir verslo, Pramonės ir prekybos, Paslaugų verslo ir Žemės ūkio. „ Mokiniai savo kompetencijas gali ugdyti ne viename, o keliuose skyriuose. Centre jauni žmonės gali įgyti ne tik profesiją, bet ir mokytis pagal pagrindinio bei vidurinio ugdymo programas. Vyksta ir suaugusiųjų asmenų mokymas pagal profesinio mokymo ir bendrojo ugdymo programas“, – aiškino centro vadovas ir pasidžiaugė, kad šiemet jau priimta per aštuonis šimtus naujų mokinių.

Dėmesys ugdymo kokybei

Alytaus PRC veikia du sektoriniai praktinio mokymo centrai – Darbų saugos ir statybos bei Inžinerinės pramonės. Šie sektoriniai centrai, V. Zubro žodžiais, svarbūs ne tik visam regionui, bet ir visai Lietuvai. Nuolat atnaujinama infrastruktūra bei mokytojų kvalifikacija suteikia galimybę mokiniams išsiugdyti svarbias kompetencijas ir sėkmingai konkuruoti darbo rinkoje.

 
 
„Nuolat bendraujame su verslu, turime daug atsakingų socialinių partnerių šalyje ir užsienyje.
Dialogas padeda išgirsti darbdavių, savivaldybių bei mokinių poreikius, užtikrinti įstaigos veiklos kokybę“, –
sako Alytaus PRC vadovas Vytautas Zubras.
 
„Nuolat bendraujame su verslu, turime daug atsakingų socialinių partnerių šalyje ir užsienyje. Dialogas padeda išgirsti darbdavių, savivaldybių bei mokinių poreikius, užtikrinti įstaigos veiklos kokybę“, – kalbėjo jis.

Anot V. Zubro, populiarios išlieka statybos bei inžinerinės pramonės mokymo programos.

Apdailininko, staliaus, suvirintojo, elektriko specialybės nuolat išlieka paklausios, o šiemet Alytaus PRC pakvietė mokinius mokytis ir pagal atsinaujinančios energetikos įrangos montuotojo, šildymo, vėdinimo ir kondicionavimo sistemų montuotojo programas.

„Šių specialistų trūksta darbo rinkoje ir jauniems žmonėms tai puiki galimybė įgyti perspektyvią profesiją. Vis tik pati populiariausia specialybė – tai motorinių transporto priemonių vairuotojo kroviniams vežti“, – sakė jis. Centro mokiniai ir mokytojai itin pozityviai vertina galimybę įgyti praktinių įgūdžių kituose sektoriniuose praktinio mokymo centruose, verslo įmonėse Lietuvoje ir stažuotėse užsienyje.

Populiarėja pameistrystė

Centras į įvairias veiklas kviečia ir vyresniųjų klasių mokinius, kuriems sudaromos puikios galimybės išbandyti vieną ar kitą profesiją. Įgyti kitą profesiją į centrą atvyksta ir jau turintys kvalifikaciją asmenys.

Šiuo metu norinčiųjų įgyti antrą kvalifikaciją – daugiau kaip du šimtai. Juos, anot pašnekovo, itin vilioja motorinių transporto priemonių vairuotojo kroviniams vežti, apdailininko, apskaitininko, suvirintojo, elektriko ir jau minėta atsinaujinančios energetikos įrangos montuotojo mokymo programa.

„Esame aktyvūs, bendradarbiaujame su Užimtumo tarnyba, regiono įmonėmis, tad galime pasiūlyti ir daugiau įvairių mokymosi alternatyvų ir galimybių“, – sako direktorius. Alytaus PRC norintiems sudaromos galimybės mokytis pameistrystės būdu. Anot V. Zubro, toks mokymosi būdas populiarėja ir jį dažniau renkasi jau praktinių įgūdžių įgiję mokiniai.

Alytaus PRC turi daug mokinių sėkmės istorijų, kurios atsirado dirbant kartu su verslo įmonėmis.
Statybunaujienos.lt
Aktualijos

nuotrauka
2022-08-19 11:07
Potencialiai pavojingų įrenginių techninės būklės tikrinimas, įrenginių atitikties įvertinimas, asmenų sertifikavimas, metalinių konstrukcijų ir neišardomų sujungimų bandymai ir tyrimai – iki šiol šiuos ir kitus darbus atlikdavo valstybei priklausanti VšĮ Technikos priežiūros tarnyba.
nuotrauka
2022-08-19 10:22
Vasarą daugelis ieško būdų namuose ar biure sukurti malonų mikroklimatą, todėl nenuostabu, kad šiltąjį sezoną dažnas dairosi į oro kondicionierių ar ventiliatorių lentynas.
nuotrauka
2022-08-19 09:13
Lietuvos architektūros meno taryba, veikianti prie Kultūros ministerijos, inicijavo nuotolinę diskusiją apie architektūrinius konkursus, organizuojamus perkančiųjų organizacijų.
nuotrauka
2022-08-19 08:55
Nepriklausomam elektros tiekėjui „Perlas energija“ informavus apie stabdomą veiklą, Energetikos ministerija informuoja, jog trečiojo liberalizacijos etapo bendrovės klientai gali sudaryti sutartį su kitu elektros energijos tiekėju arba grįžti į visuomeninį tiekimą iki liberalizacijos termino, kurį p...
nuotrauka
2022-08-19 07:41
Antanas Gravrogkas. Prisipažinkime – retas, ranką prie širdies pridėjęs, šiandien galėtų pasakyti, o kas jis toks. Nebent vienas kitas vyresnės kartos kaunietis universitetinės aplinkos inteligentas ar Joniškio krašte medvilioniškiai, kur yra Gravrogkų giminės lopšys. Plačiai minima tarpukario Lietu...
nuotrauka
2022-08-18 15:21
UAB „Perlas energija“ pranešus apie veiklos sustabdymą, Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) pradeda bendrovės patikrinimą. Jo metu VERT sieks įvertinti nepriklausomo elektros energijos tiekimo veiklos stabdymo pagrįstumą vartotojų, su kuriais buvo sudarytos elektros energijos tiekimo su...
nuotrauka
2022-08-18 15:00
Kauno apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus (VIGS) prokurorai teismui pateikė ieškinį dėl penkių žemės sklypų Druskininkų savivaldybėje pirkimo-pardavimo sandorių panaikinimo. Surinktais duomenimis, žemę galimai neteisėtai įgijo Rusijos piliečiai.
nuotrauka
2022-08-17 15:57
Netolimoje ateityje Klaipėdą ir Nidą galėtų sujungti naujas keleivinis maršrutas – elektra varomo katerio linija. Ieškoti galimybių įsigyti elektrinį katerį įmonei „Smiltynės perkėla“ pasiūlyta Neringos savivaldybės tarybos posėdyje su Susisiekimo ministerijos ir Lietuvos automobilių kelių direkcijo...
nuotrauka
2022-08-17 14:34
Rugpjūčio 17 d. Vyriausybė pritarė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos inicijuotiems viešuosius pirkimus reguliuojančių įstatymų pakeitimams, kuriais siekiama daugiau lankstumo, pasitikėjimo pirkimo dalyviais, mažesnės administracinės naštos, kad pirkimų vykdytojams būtų sudarytos geresnės sąlygos ...
nuotrauka
2022-08-17 14:27
Trijų didžiausių Lietuvos miestų vandentvarkos įmonės, šią vasarą pirmą kartą įgyvendinusios bendrą vandenį iš čiaupo gerti skatinančią kampaniją, sutelks savo jėgas ir patirtį tolesniam sektoriaus stiprinimui. Tuo užsiims naujai įsteigta Atsakinga vandentvarkos asociacija „Vandens jėga“.
nuotrauka
2022-08-17 14:11
Lietuvos ir Latvijos pasienyje planuojamas statyti vėjo elektrinių parkas domina ir Latvijos institucijas bei visuomenę. Antradienį, rugpjūčio 16 d., vykusių tarpvalstybinių konsultacijų metu aptartas planuojamų statyti vėjo elektrinių poveikis aplinkai.
nuotrauka
2022-08-17 13:58
Pirmojo ir antrojo š. m. ketvirčių pramonės lūkesčiai rodo viltis nuosaikiam augimui. Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) pristatomas Lietuvos pramonės lūkesčių indeksas fiksuojamas tame pačiame lygyje, kur buvo 2020 m. pradžioje prieš prasidedant COVID-19 pandemijai bei tų pačių metų III ket...
nuotrauka
2022-08-17 09:28
Būsto paskolą planuojantys imti gyventojai visada skatinami kruopščiai pasiruošti laukiančioms procedūroms, tarp jų – ir atitinkamų formų pildymui bei reikiamų dokumentų pateikimui. „Luminor“ būsto kredito produkto vadovė Žydra Rakauskaitė pasakoja, į ką reikėtų atkreipti dėmesį ruošiantis imti būst...
nuotrauka
2022-08-17 09:06
VERT turimais rugpjūčio 16 d. duomenimis, su UAB „Perlas energija“ yra sudarę sutartį 75 346 tūkst. vartotojų, kuriems šiuo metu yra užtikrinamas visuomeninis elektros energijos tiekimas.
nuotrauka
2022-08-17 08:19
Aplinkos ministerijos sprendimai per pirmuosius 2022 m. šešis mėnesius padėjo verslui sutaupyti 3,4 mln. eurų. Tai sudaro 34,98 proc. visos per 2022 m. I pusmetį šalyje sumažintos administracinės naštos. Aplinkos ministerija priėmė 18 teisės aktų, kurie darė įtaką pokyčiui, ir net 13 iš jų administr...
nuotrauka
2022-08-17 07:17
Advokatų kontora „TGS Baltic“ apgynė savo kliento Vilniaus kogeneracinės jėgainės (VKJ) interesus ir laimėjo bylą Stokholmo arbitraže. Teismas nusprendė, kad jėgainės biokuro bloko statybos vėluoja dėl rangovo kaltės.
nuotrauka
2022-08-16 16:20,      papildyta 2022-08-17 09:10, Kaip elgtis toliau?
Šiandien, rugpjūčio 16 d., Seime skubiai surengtame neeiliniame posėdyje apsvarstytas parlamentinės kontrolės klausimas „Dėl situacijos nepriklausomų elektros energijos tiekėjų rinkoje“.
nuotrauka
2022-08-16 14:15
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), antikorupciniu požiūriu įvertinusi Paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymą, reglamentuojantį savivaldybės būsto ir pagalbinio ūkio paskirties pastatų pardavimą, nustatė, kad jį taikant yra galimybės savivaldybės nekilnojamąjį turtą parduoti neskaidriai, taip ...
nuotrauka
2022-08-16 09:33
Perkančiosios organizacijos, siekdamos pasirinkti optimaliausią viešojo pirkimo strategiją, nepelnytai pamiršta galimybę dviem ar daugiau perkančiųjų organizacijų viešojo pirkimo būdu įsigyti reikiamų prekių, paslaugų ar darbų atliekant bendrus pirkimus.
nuotrauka
2022-08-16 09:25
Birželį šalyje atlikta statybos darbų už 398,5 mln. EUR to meto kainomis. Pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, tai yra 1,7 proc. palyginamosiomis kainomis mažiau nei gegužės mėnesį (nepašalinus – 0,2 proc.).

Statybunaujienos.lt » Aktualijos