2023 rugsėjo 24 d. sekmadienis, 7:46
Reklama  |  facebook

Alytaus profesinio rengimo centro širdis plaka regiono ritmu

Vytautas ZUBRAS, Alytaus profesinio rengimo centro direktorius      2023-04-25 07:54
Alytaus regione demografinė situacija yra itin sudėtinga, todėl siekiame išnaudoti kiekvieną galimybę, kad vietinė darbo rinka spėtų su kintančiais poreikiais, kad išugdytume reikiamos kvalifikacijos darbuotojus, kuriems jų profesija garantuotų orų gyvenimą gimtajame krašte.
nuotrauka
Alytaus profesinio rengimo centro nuotr.


Minimos įmonės
Alytaus profesinio rengimo centras, VŠĮ
VA Statyba, UAB
Statrama, UAB
Astra, AB
Kauno grūdai, AB
Coner, UAB
Fasida, UAB

Atidžiai sekame naujas verslo investicijas mūsų regione ir ypač džiaugiamės, kai išaugus tam tikrų specialistų poreikiui, jos suteikia impulsą mūsų veiklai.

Pvz., AB „Kauno grūdai“ Alytuje stato dar vieną greitai paruošiamų produktų fabriką, jau kitąmet sukurs 250–300 naujų darbo vietų. Matome išskirtinį šios įmonės požiūrį į profesinį mokymą, į žmogiškųjų išteklių svarbą įmonės veiklai.

Panašų požiūrį demonstruoja ir kiti mūsų partneriai – moderni metalo apdirbimo įmonė „Astra LT“, pagal kurios poreikius nuolat atnaujiname suvirintojo programos turinį ir pasiruošėme įgyvendinti orbitinio ir robotizuoto suvirinimo, suvirinimo meistro programas.

Inžinerinės krypties profesijos sudaro penktadalį visų centre įgyvendinamų programų, o su statyba susijusių profesijų – 11 proc.

Šioje srityje irgi turime gerų partnerių: „VA Statyba“, „Statrama“, „Coner“, „Fasida“. Su jomis plėtojame pameistrystę, atliekame rezultatų analizę ir pastebime, kad pameistriai, įgūdžius formuojantys realioje darbinėje aplinkoje, geriau pripranta prie įmonės reikalavimų, sparčiau dirba, sėkmingiau įsidarbina. Pernai pameistrystę buvo pasirinkę 16,2 proc. visų mokinių, manome, kad šią dalį vertėtų padidinti iki 20–30 proc.

Pasikeitęs požiūris į atsinaujinančią energetiką turi įtakos ir profesiniam mokymui. Plėtojame mokymo programas, kurios svarbios tiek pramonei, tiek statybos sektoriui. Atsinaujinančios energijos įrangos montuotojo mokymo programa apima atsinaujinančios energijos elementus, šildymo, vėdinimo ir kondicionavimo sistemas, saulės modulius. Viso to mokome praktinio mokymo centruose, kurie orientuoti į inžinerinę pramonę, statybą ir darbų saugą. Į tai pastaraisiais metais daug investavome, o mūsų regionui ir jo darbo rinkai tai yra labai svarbios investicijos.

Vytautas Zubras
Vytautas Zubras,
Alytaus profesinio rengimo centro
direktorius. Centro nuotr. 
 

Būtų negerai, jei apie atsinaujinančią energetiką vien tik mokytume, o patys nieko nedarytume. Tad jau įsirengėme 328 kW saulės jėgainę, kuri svarbi mokymui ir iš dalies tenkina pagrindinius mūsų ūkio poreikius.

Mūsų centre galima įgyti ir išskirtinių kompetencijų, pvz., vykdome aukštalipio mokymus pagal neformalią profesinio mokymo programą. Šių kompetencijų reikia suvirintojams, elektrikams, apdailininkams, staliams ir kitų profesijų atstovams darbui aukštyje. Atvyksta mokinių ir iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir kitų regionų profesinių mokyklų.

Išryškėjo tendencija, kuri džiugina – didėja tęstinio profesinio mokymo mokinių skaičius. Anksčiau mokykla baigdavo darbą 18 val., dabar nuo 17 iki 20 val. labai intensyviai vyksta mokymas pagal tęstinio profesinio mokymo programas – visų sričių, taip pat ir statybinių profesijų.

Taip pat sudarome sąlygas mokytis asmenims, turintiems specialiųjų ugdymosi poreikių – jie gali rinktis apdailininko, dažytojo, tinkuotojo padėjėjo, virėjo profesijas. Mums svarbus kiekvienas jaunuolis, siekiantis profesijos ir savarankiškumo gyvenime.

Visi – Centro mokytojai ir mokiniai – esame auganti ir stiprėjanti bendruomenė, kurios brandą parodė ir parama Ukrainai. Tai buvo ir savanoriavimas priimant karo pabėgėlius, ir jų apgyvendinimas mūsų bendrabučiuose, tiek ir nuolatinė pagalba ukrainiečiams, besimokantiems mūsų centre. 

Statybunaujienos.ltAktualijos

nuotrauka
2023-09-22 12:59
Diskusijose apie kvalifikuotų darbuotojų stoką bei jų pritraukimo galimybes vis dažniau atsigręžiama į emigracijoje gyvenančius ir į Lietuvą sugrįžti svajojančius mūsų piliečius. Juolab, kad grįžtančių į gimtinę ar rimtai ketinančių tai daryti skaičiai kasmet auga. Emigrantų, ypač kvalifikuotų darbu...
nuotrauka
2023-09-22 11:41
Generalinė prokuratūra praneša, kad jos Viešojo intereso gynimo skyriaus prokuroras, gindamas viešąjį interesą, kreipėsi į Vilniaus miesto apylinkės teismą su ieškiniu, kuriuo prašoma atlaisvinti valstybinę žemę Vilniuje, Valakampiuose.
nuotrauka
2023-09-22 11:30
Nekilnojamojo turto vystymo bendrovė „Homa Group“ keičia 2021 m. įsigyto viešbučio „Simple Plus“ pastato koncepciją ir pavadinimą. Šiuo metu Ševčenkos g. 21, Vilniaus Naujamiesčio rajone, atliekami paprastojo remonto darbai.
nuotrauka
2023-09-22 08:26
Vilniuje vyko konferencija „Vandenilis Lietuvoje: energetika ir transportas“, kurioje aptartos vandenilio plėtros perspektyvos ir galimybės taikyti šalies energetikos ir transporto sektoriuose. Energetikos ministras Dainius Kreivys tarptautinėje konferencijoje pristatė vandenilio plėtros Lietuvoje v...
nuotrauka
2023-09-21 13:03
Neigiamą įtaką darbo kokybei ir rezultatams daro ne tik vadovų profesionalumo stygius, blogi santykiai su kolegomis ar didelis darbo krūvis. Ekspertų nuomone, labai svarbu išvengti ir nuobodžiavimo darbe, dar kitaip vadinamo darboduliu. Nuobodulys ir dinamikos trūkumas gali lemti motyvacijos stoką, ...
nuotrauka
2023-09-21 11:28
Skaičiuojama, kad per trejus metus Šiaulių ir aplinkiniuose regionuose trūks daugiau nei 4 tūkst. IT ir inžinerijos srities specialistų. Šios tendencijos kelia nerimą ne tik aukštojo mokslo įstaigoms, bet ir regione veikiančiam verslui, susirūpinusiam ateities darbo rinkos potencialu. Situaciją geri...
nuotrauka
2023-09-21 11:13
Nuvilnijus informacijos bangai, kad sostinės gyventojai, gaunantys kompensacijas už šildymą ir balsuojantys prieš renovaciją, valstybės paramos nebegaus, patikslinama, kokių priemonių artimiausiu metu bus imtasi.
nuotrauka
2023-09-21 07:33
Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos parengtai Lietuvos Respublikos teritorijos bendrojo plano (LRBP) sprendinių įgyvendinimo programai iki 2030 m. Programoje numatyti konkretūs veiksmai ir nurodomos priemonės, kaip kiekvienas sprendinys bus įgyvendintas, būtini parengti teritorijų planavimo dok...
nuotrauka
2023-09-20 14:03
AB Vilniaus šilumos tinklų valdomoje Vilniaus termofikacinėje elektrinėje Nr. 2 trečiadienį surengtos funkcinės civilinės saugos pratybos, kurių tikslas – stiprinti pasirengimo lygį ir įvertinti bendrovės ekstremaliųjų situacijų valdymo plano ir operacijų centro veiksmingumą, tobulinti reagavimo pro...
nuotrauka
2023-09-20 13:51
Jau šį ketvirtadienį sostinėje bus žengtas dar vienas reikšmingas žingsnis tvarios energijos pritaikymo link. AB Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) rugsėjo 21 d., 10 val. Vilniuje, Elektrinės g. 2 kviečia tapti istorinio įvykio liudininkais – ketvirtadienį galingiausio Baltijos šalyse absorbcinio šilumo...
nuotrauka
2023-09-20 13:38
Neprižiūrimi balkonai ne tik mažina gyvenamųjų namų estetinį patrauklumą, bet ilgainiui gali tapti rimtos nelaimės priežastimi.
nuotrauka
2023-09-20 12:17
„Ober-Haus“ Lietuvos butų kainų indekso (OHBI), fiksuojančio butų kainų pokyčius penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje), 2023 metų rugpjūčio mėnesio reikšmė išaugo 0,4% (2023 metų liepą buvo fiksuojamas 0,3% augimas). Bendras butų kainų lyg...
nuotrauka
2023-09-20 11:51
Rugsėjį į Vilniaus gatves grįžusios transporto spūstys primena liūdną statistiką, kad vidutiniškai vilniečiai kamščiuose praleidžia maždaug 35 minutes per dieną arba 136 valandas per metus. Ekspertai įvardija dvi pagrindines to priežastis – infrastruktūros silpnybės ir gyventojų įpročiai.
nuotrauka
2023-09-19 15:18
Lietuvos bankas pateikė pasiūlymus ir įgyvendins priemones, kurios praplės būsto paskolų gavėjų pasirinkimo galimybes, sumažins refinansavimo ir palūkanų maržos peržiūros naštą vartotojui, gerins vartotojų informuotumą ir kels jų finansinio raštingumo lygį.
nuotrauka
2023-09-19 14:42
Jau atlikta daugiau nei du trečdaliai suplanuotų dviejų (II ir III) kelio ruožų modernizavimo darbų įgyvendinant didžiausią nepriklausomos Lietuvos kelių infrastruktūros projektą, „Via Baltica" Kaunas–Marijampolė–Suvalkai kelio rekonstrukciją. Taip pat sparčiai įsibėgėja ir ilgiausio, beveik 16 km i...
nuotrauka
2023-09-19 11:39
Lietuvoje iškylantys nauji NT projektai įprastai atitinka tarptautinius tvarumo standartus, tačiau tai tik ledkalnio viršūnė – kur kas didesnę nekilnojamojo turto rinkos dalį sudaro senesni, energetiškai mažiau efektyvūs pastatai. Pasak tvarumo ekspertų, senuosius pastatus prikelianti renovacija ar ...
nuotrauka
2023-09-19 10:44
Nuo 2024 m. sausio 1 d. Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija) iš Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) perims žemės naudojimo valstybinės kontrolės, teritorijų planavimo dokumentų – žemėtvarkos schemų ir kaimo plėtros žemėtvarkos projektų...
nuotrauka
2023-09-19 07:51
KTU Statybos ir architektūros fakultetas (KTU SAF) mokslo metus pradeda su atnaujintomis bakalauro ir magistrantūros studijų programomis ir kviečia įvairių sričių inžinierius atnaujinti savo žinias bei kelti kvalifikaciją.
nuotrauka
2023-09-18 16:04
Pasvalio rajone pradėjo veikti „Tube Green“ biometano gamykla, kuri per metus pagamins 100 tūkst. megavatvalandžių (MWh) biometano. Tokio kiekio užtektų visus metus dujomis aprūpinti 110 tūkst. Lietuvos gyventojų arba pilnai patenkinti 26 proc. dujomis šalyje varomo transporto poreikio. Pagal gamybo...
nuotrauka
2023-09-18 15:39
AB „Panevėžio energija“ atstovai pristatė planuojamą Panevėžio elektrinės rekonstrukcijos, pritaikant naudoti atsinaujinančius energijos išteklius, projektą – rekonstruoti termofikacinę elektrinę ir dujinę kogeneraciją pakeisti biokuro kogeneracija.

Statybunaujienos.lt » Aktualijos