2024 gegužės 29 d. trečiadienis, 12:38
Reklama  |  facebook

Apsispręsta, kaip atrodys rekonstruoti Pavilnio bendruomenės namai

2024-04-18 10:42
Išrinktas architektūrinio konkurso nugalėtojas Pavilnio bibliotekos ir aplink ją esančios teritorijos prikėlimui naujam gyvenimui. Avarinės būklės biblioteka bus rekonstruojama – joje įsikurs bendruomenės namai, edukacijų erdvės, vaikų kambarys, skaitykla. Kartu čia įsikurs ir Naujosios Vilnios seniūnijos darbuotojai. Bus sutvarkyta ir aplinka: nutiesti pasivaikščiojimo takai, įrengtos aktyvaus laisvalaikio zonos.
nuotrauka
Ambraso architektų biuro vizualizacija


Minimos įmonės
Vilniaus m. savivaldybė,
Vilniaus vystymo kompanija, UAB
Ambraso architektų biuras, UAB
Architektūros linija, Lietuvos ir Suomijos UAB,
PST (Panevėžio statybos trestas), AB
„Naujas erdves bendruomenėms susitikti, kartu leisti laisvalaikį kuriame ne tik centrinėse miesto dalyse, bet ir labiau nutolusiuose gyvenamuosiuose rajonuose. Pavilnys yra apsuptas gamtos, todėl taps puikiu variantu norintiems pabūti gamtoje ir tuo pačiu turiningai praleisti laiką“, – teigia pranešime cituojamas Vilniaus meras Valdas Benkunskas.

Architektūrinio konkurso nugalėtoju tapo UAB Ambraso architektų biuras, pasiūlęs labiausiai bendruomenės ir vilniečių poreikius atitinkantį rekonstrukcijos projektą. Rekonstrukcijos darbus numatyta pradėti 2026 m. pradžioje. Planuojama, kad projekto įgyvendinimas kainuos apie 4 mln. Eur. Jį planuojama užbaigti iki 2027 m. pabaigos.

Vietoje senosios Pavilnio bibliotekos iškils modernus ir funkcionalus bendruomenės namų kompleksas. Architektūrinio konkurso nugalėtojas pasiūlė statyti dviejų aukštų, 780 kv. m. ploto pastatą, kurį sudarys atskiri korpusai. Naujuosiuose Pavilnio bendruomenės namuose bus įrengta universali salė, talpinanti iki 100 žmonių, edukacijų ir repeticijų erdvė, jaukus vaikų kambarys ir skaitykla. Komplekse taip pat numatytos patalpos seniūnijai bei erdvės komercinei veiklai.

Pasak pranešime cituojamos Vilniaus vystymo kompanijos vadovės Lauros Joffės, vertinant konkurso pasiūlymus ypatingas dėmesys buvo kreipiamas į tai, kaip pateiktos idėjos atitinka vietos bendruomenės išsakytus poreikius. „Visada skiriame daug dėmesio bendruomenės įtraukimui. Mums rūpi išgirsti ir suprasti, kas jiems aktualu ir svarbu, nes tik taip galime sukurti gyvybingą ir naudojamą erdvę. Pavilnio atveju aiškiai išgirdome poreikį turėti universalius bendruomenės namus, kuriuose komfortiškai jaustųsi tiek tėvai su mažais vaikais, tiek paaugliai, tiek senjorai. Renkant pasiūlymo nugalėtoją ne ką mažiau svarbu buvo, kad naujieji bendruomenės namai darniai įsilietų į unikalų Pavilnio kraštovaizdį, kuriame gausu želdynų“, – sako Vilniaus vystymo kompanijos vadovė L. Joffė.

Konkurso nugalėtojai pasiūlė unikalų fasadų ir stogų sprendimą – ažūrą iš degto glazūruoto molio horizontalių elementų. Tai suteiks pastatui lengvumo bei modernumo ir leis įsilieti į aplinką, harmoningai derėdamas medžių kamienų fone. Į Bendruomenės namus bus galima patekti ne tik iš gatvės, bet ir iš vidinių kiemelių – atskirus korpusus sujungs elegantiška stiklinė galerija.

Didelis dėmesys skiriamas aktyviam lauko poilsiui – tam bus įrengta bendra viešoji erdvė. Planuojama tiesti pasivaikščiojimo takus, formuoti poilsio vietas, žaidimo zonas po atviru dangumi. Lauke numatyta statyti amfiteatrą, susirinkimo aikštelės, kurios galėtų būti naudojamos kaip lauko klasės.

Vilniaus vystymo kompanija sulaukė 14 architektūrinių idėjų pasiūlymų, kaip rekonstruoti Pavilnio bendruomenės namus. Pirmų trijų vietų nugalėtojai paskatinti piniginiai prizais. Pirmos vietos laimėtojai bendrovei Ambraso architektų biuras skirta 11 tūkst. Eur, antros vietos nugalėtojai įmonei „Panevėžio statybos trestas“ – 9 tūkst. Eur, už trečioje vietoje likusį „Architektūros Linijos“ pasiūlymą – 6 tūkst. Eur. 
Statybunaujienos.ltSavivaldybėse

nuotrauka
2024-05-29 10:48
Šiandien įkasta simbolinė kapsulė ateities kartoms būsimo daugiafunkcio centro pamatuose Sendvaryje, Trušeliuose. Čia per artimiausius porą metų iškils net 8 tūkstančių kvadratinių metrų pastatas, kuriame veiks mokykla ir darželis. Taip pat atsiras universali sporto, treniruoklių ir kultūros salės, ...
nuotrauka
2024-05-27 14:43
Baisogaloje ir Šeduvoje atidaromos dvi naujos didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelės, į kurias Radviliškio rajono gyventojai atliekas galės pristatyti jau nuo šių metų gegužės 28 dienos.
nuotrauka
2024-05-27 09:51
Amaliuose šią savaitę atverta pusantro kilometro atkarpa su naujais viadukais ir žiedinėmis sankryžomis. Tai ženkli dalis pirmajame Pietrytinio aplinkkelio darbų etape. Įgyvendinus visą projektą, naujoji trasa taps patogia ir greita jungtimi tarp A1 ir „Via Baltica“ magistralių. Maža to, apvažiavima...
nuotrauka
2024-05-24 11:03
Netrukus bus tęsiami prieš dvejus metus pradėti ir vėliau sustabdyti gatvės, dubliuojančios Liepojos gatvę, privažiuojamojo kelio nuo Šiltnamių g. iki Klaipėdos g. statybos darbai. Tikimasi, kad eismas naujuoju keliu, iš kurio tikimasi geresnės saugumo situacijos, vyks dar šį rudenį.
nuotrauka
2024-05-23 13:50
Viena žaliausių Lietuvos savivaldybių Tauragė vadinama ne veltui: šią savaitę miestelyje persodinti dideli medžiai. Pasak savivaldybės atstovų, šis projektas yra ypač svarbus dėl sparčiai kintančio klimato bei vis dažnesnių karščio bangų mieste. Medžiai yra natūrali priemonė, kuri padeda sumažinti p...
nuotrauka
2024-05-22 17:09
Šiandien šalia Panevėžio aplinkkelio, ties Bliūdžių kaimu, oficialiai paskelbta didžiausio Baltijos šalyse elektromobilių parko statybų pradžia – įkasta laiko kapsulė. Projektą vystys elektromobilių įkrovimo stotelių operatorė UAB „Eldrive“.
nuotrauka
2024-05-22 15:56
Klaipėdos rajono darželiuose ypač trūkstant vietų mažiesiems gyventojams, Savivaldybė ir toliau investuoja į ugdymo įstaigų plėtrą. Žengtas dar vienas svarbus žingsnis – jau ieškoma rangovo, kuris statys naują modernų darželį Sendvario seniūnijoje, Mazūriškiuose.
nuotrauka
2024-05-22 14:22
Sparčiai augančiame Vilniaus Kalnėnų mikrorajone bus statomas darželis-pradinė mokykla. Architektūros projekto konkursų dalyviai pateikė net 12 idėjų, kaip galėtų atrodyti naujoji švietimo įstaiga. Iš jų bus renkamas nugalėtojas. Planuojama, kad nauja ugdymo įstaiga adresu Moravų g. 4, duris turėtų ...
nuotrauka
2024-05-22 09:29
Panevėžio miesto savivaldybės užsibrėžta ambicija mieste įkurti profesionalaus, šiuolaikinio meno erdvę, virsta realybe: jau kitą savaitę duris atvers pasaulinio garso menininko, daugiafunkcionalisto Stasio Eidrigevičiaus menų centras, pavadintas Stasys Museum.
nuotrauka
2024-05-21 10:00
Akcinė bendrovė „Via Lietuva" pasirašė sutartį, pagal kurią bus rekonstruojamas Ariogaloje, Raseinių rajono savivaldybėje, esantis tiltas per Dubysą. Tilto rekonstravimo darbai bus pradėti birželio mėnesį, baigti darbus planuojama iki 2025 m. spalio mėn.
nuotrauka
2024-05-21 09:54
Vilniaus savivaldybė pradeda Kazbėjų tilto per Vokės upę rekonstrukciją. Tikimasi, kad remonto darbai užtruks iki kitų metų pradžios ir vėl bus leidžiamas automobilių, dviračių ir pėsčiųjų eismas, kuris nuo 2018 metų buvo apribotas dėl tilto avarinės būklės.
nuotrauka
2024-05-20 14:37
Baigiami pagrindinės Klaipėdos miesto arterijos – Baltijos prospekto bei Šilutės ir Vilniaus plentų žiedinės sankryžos rekonstrukcijos darbai. Tam, kaip valstybei svarbiam vietinės reikšmės kelių projektui, šiemet skirta daugiau kaip 1 mln. eurų Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšų.
nuotrauka
2024-05-20 14:31
Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras surašė kaltinamąjį aktą ir teismui perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai piktnaudžiavimu siekiant turtinės naudos, dokumentų klastojimu bei sukčiavimu pareikšti buvusiam Vilniaus miesto ...
nuotrauka
2024-05-20 14:25
Tankiai gyvenamame Vilniaus Pašilaičių rajone atsiras dar vienas valstybinis lopšelis-darželis, kurį galės lankyti 280 vaikų. Projektui jau išduotas statybą leidžiantis dokumentas ir, jei procesas vyks sklandžiai, statyba turėtų prasidėti iki kitų metų ir trukti apie dvejus metus. Priimti vaikus dar...
nuotrauka
2024-05-20 11:09
Oficialiai pažymėtas Tauragės daugiafunkcės arenos antrasis statybų etapas – į būsimus sporto ir kultūros centro pamatus įkasta simbolinė laiko kapsulė ateities kartoms. Tikimasi, kad itin laukta ir regionui svarbi arena įneš dar daugiau kultūros ir galimybių sportuoti į visos apskrities gyvenimą. ...
nuotrauka
2024-05-17 07:46
Rekonstruotas Kauno apskrities VPK Kauno miesto Nemuno policijos komisariato pastatas. Atlikti rekonstrukcijos darbai kainavo apie 1,2 mln. Eur.
nuotrauka
2024-05-17 06:10
Aplinkos ministerija praneša, kad 550 asmenų, turinčių teisę atkurti nuosavybės teises į žemės sklypus individualiai statybaiVilniaus mieste, iki š. m. gegužės 1 d. pasirinko sklypus. Planuojama, kad dar šiemet šie sklypai bus registruoti Nekilnojamojo turto registre kaip savininkų, laukusių nuosavy...
nuotrauka
2024-05-16 14:51
Dar šiais metais planuojama atnaujinti aikštę prie Klaipėdos santuokų rūmų. Darbai bus atliekami pagal anksčiau atliktą techninį projektą – įrengiant parkavimo vietas, daugiau žaliųjų zonų ir sukuriant vientisą vaizdą su M. Mažvydo alėja.
nuotrauka
2024-05-16 10:51
Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) kviečia savivaldybių administracijas ir regioninius atliekų tvarkymo centrus (RATC) teikti paraiškas dotacijoms namų ūkiuose susidariusioms asbestinio šiferio atliekoms tvarkyti. Kvietimui numatyta suma – 200 tūkst. eurų.
nuotrauka
2024-05-16 10:20
Vilniaus miesto savivaldybės taryba pritarė Daugiafunkcio komplekso statybų projekto pakeitimų patikslinimui. Jų buvo imtasi po gautos Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) nuomonės ir derybų su kitomis projekto šalimis. Pakoreguotas projektas Savivaldybei yra 20 tūkst. eurų pigesnis nei tas, kuriam Taryba...

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse