2023 spalio 4 d. trečiadienis, 5:11
Reklama  |  facebook

Bendras KTU ir verslo projektas – tvarūs skaitikliai, padėsiantys sutaupyti

2023-02-27 11:43
Ar gali universitete pradėtos veiklos, gimusios idėjos ir projektai tapti pelną nešančiu verslu? Taip. Pasak Virgilijaus Pamakščio, „Axioma Metering“ Inovacijų ir technikos departamento direktoriaus, bendras skaitiklių projektas su KTU prasidėjo dar 1991 m., o dabar įmonė yra vienintelis ultragarsinių vandens ir šilumos skaitiklių kūrėjas ir gamintojas Baltijos šalyse.
nuotrauka
Iš kairės: J. Kiseliovas, I. Avulis ir V. Pamakštis. KTU nuotr. / Statybunaujienos.lt koliažas


Minimos įmonės
Kauno technologijos universitetas (KTU),
Axioma Metering, UAB

Kauno technologijos universitete (KTU) gimęs ir vystytas projektas dabar yra „Axioma Metering“ įmonės produktas – ultragarsiniai šilumos ir vandens skaitikliai, naudojami energijos resursų apskaitai.

Pasak Inovacijų ir technikos departamento direktoriaus V. Pamakščio, skaitikliai sukurti tarnauti ilgai, kadangi juose nėra judančių ir greitai suyrančių detalių. Direktorius teigia, jog tai lemia ir baterijos taupus naudojimas, pabrėždamas, jog įmonė yra pasiekusi net 16 metų skaitiklių tarnavimo laiką.

„Šis produktas sukurtas naudojant pažangius ultragarsinius srauto matavimo metodus, kurie leidžia pasiekti platų diapazoną, tai reiškia – išmatuoti kiekvieną lašą vandens kurį vartotojai sunaudoja“, – apie technologiją pasakoja KTU pranešime cituojamas V. Pamakštys, pabrėždamas, jog visi skaitikliai yra išmanūs ir turi įvairius bevielius duomenų perdavimo kanalus, integruojasi į išmanius „IoT“ tinklus.

Pirmasis ultragarsinis skaitiklis sukurtas bendradarbiaujant su KTU

Įmonę su KTU sieja glaudus bendradarbiavimas nuo pat ultragarsinių skaitiklių kūrimo pradžios. „Pats pirmasis ultragarsinis vandens skaitiklis 1991 metais buvo sukurtas glaudžiai bendradarbiaujant su KTU telematikos laboratorijos mokslininkais“, – teigia V. Pamakštys.

Pasak Kokybės užtikrinimo grupės vadovo Irmanto Avulio, projektinis bendradarbiavimas su KTU atnešė įmonei svarbaus ir perspektyvaus KTU studentų susidomėjimo profesinėmis galimybėmis joje.

„Įmonėje praktiką atlikę studentai iš KTU Elektros ir elektronikos, Mechanikos ir dizaino fakulteto ne tik sėkmingai įgijo patirties, bet ir tapo nuolatiniais įmonės darbuotojais“, – teigia I. Avulis.

Kokybės užtikrinimo grupės vadovas, KTU Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakulteto studijų programos socialinis partneris I. Avulis pasakoja, jog bendradarbiavimas tarp įmonės ir universiteto tapo naudingas ne tik dėl studentų profesinių galimybių: „Įmonė užmezgė reikšmingus ryšius su universiteto grupėmis bei dėstytojais, iki šiol sėkmingai vykdo vertinimus, teikia rekomendacijas, analizuoja rinkos pokyčius, bendradarbiauja vykdant kursus bei praktikas“.

Skaitikliai eksportuojami į daugiau kaip 60 šalių

Jevgenijus Kiseliovas, Produktų valdymo skyriaus vadovas teigia, jog skaitiklių poreikis auga kartu su naujomis statybomis.

„Axioma Metering“ produktai pritaikyti skirtingiems pasaulio regionams, tenkina keliamus rinkoje reikalavimus ir dėl to vykdoma sėkminga ir sparti plėtra“, – pasakoja J. Kiseliovas ir teigia, jog skaitikliai gaminami serijiniu būdu ir eksportuojami į daugiau kaip 60 užsienio rinkų.

UAB „Axioma Metering“ tikslas yra tapti vienu iš trijų didžiausių šios produkcijos gamintojų pasaulyje. Pasak Produktų valdymo skyriaus vadovo, toks pripažinimas ne tik garsintų šalį pasaulio kontekste, bet ir prisidėtų prie pasaulio gerovės: „Kuo daugiau parduodame išmaniųjų apskaitos prietaisų, tuo daugiau prisidedame prie tvarumo.“ 

Statybunaujienos.lt



Inžinerinės sistemos

nuotrauka
2023-10-03 10:11
Planuojama, kad 2024 m. pradžioje Lietuvoje pradės veikti šiuo metu testuojama Nuotekų tvarkymo informacijos sistema, leisianti užtikrinti, kad į aplinką nepatektų nevalytos nuotekos. Taip pat sumažės administracinė našta nuotekų tvarkytojams ir jų veiklą prižiūrinčioms institucijoms.
nuotrauka
2023-09-28 11:53
Rengiantis Baltijos šalių elektros tinklų sinchronizacijai su kontinentinės Europos tinklais 2025 m. vasarį, Telšiuose ir Alytuje pradėti montuoti vieni svarbiausių sinchronizacijos įrenginių – sinchroniniai kompensatoriai. Jie padeda stabilizuoti elektros sistemos dažnį ir padidina tinklo dinaminį ...
nuotrauka
2023-09-27 11:17
Nuo rugsėjo 23 d. įsigaliojo Gaisrinės saugos pagrindinių reikalavimų pakeitimai, atveriantys galimybes statyti aukštesnius nei 5 aukštų visuomeninius pastatus, naudojant iš medienos ir organinių medžiagų pagamintus statybos produktus. Iki šiol maksimalus tokių pastatų aukštis negalėjo viršyti 5 auk...
nuotrauka
2023-09-26 12:09
Šildymo sezono metu kiekvienais metais padaugėja patalpose kylančių gaisrų, kurie pridaro didelių nuostolių. Kaip pažymi pranešime cituojamas Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Valstybinės priešgaisrinės priežiūros organizavimo skyriaus viršininkas Aurimas Gudžiauskas, dažniausia gais...
nuotrauka
2023-09-25 07:16
Dviejų Vilniaus mokyklų moksleiviai naujuosius mokslo metus pradeda sportuodami moderniai apšviestose sporto salėse. LEDVANCE apšvietimas įrengtas Taikos progimnazijos ir Fabijoniškių gimnazijos sporto salėse.
nuotrauka
2023-09-20 14:03
AB Vilniaus šilumos tinklų valdomoje Vilniaus termofikacinėje elektrinėje Nr. 2 trečiadienį surengtos funkcinės civilinės saugos pratybos, kurių tikslas – stiprinti pasirengimo lygį ir įvertinti bendrovės ekstremaliųjų situacijų valdymo plano ir operacijų centro veiksmingumą, tobulinti reagavimo pro...
nuotrauka
2023-09-18 15:40
Lietuvos rinkai šiemet pristatyta inovatyvi skaitmeninė namų sistema JUNG HOME taps svarbiausiu akcentu specialiai tarptautinei parodai „Supernamai 2023“ sukurtame JUNG stende. Rugsėjo 29–spalio 1 d. „Litexpo“ parodų centro lankytojai, užsukę į šį interaktyvų stendą, turės unikalią galimybę ne tik i...
nuotrauka
2023-09-12 16:22
Valstybinė darbo inspekcija informuoja, kad Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministro įsakymu buvo patvirtintas „Nuolatinę potencialiai pavojingų įrenginių priežiūrą atliekančių asmenų kvalifikacijos arba specialiųjų žinių ir įgūdžių reikalavimų nustatymo aprašas".
nuotrauka
2023-09-07 07:38
Turto bankas pasirašė sutartį dėl 41 valstybės biurų pastato inžinerinių sistemų automatizavimo. Skaičiuojama, kad ši priemonė kasmet leis sutaupyti ne mažiau nei 10–13 proc. elektros ir šilumos energijos, o investicijos atsipirks vos per trejus metus.
nuotrauka
2023-08-22 15:21
Tikriausiai net nereikia pasakoti, kaip svarbu namuose užtikrinti malonią šilumą – šiam tikslui dažniausiai pasitelkiami šildymo katilai. Nusprendus tokią įrangą naudoti savo namuose, reikės susipažinti su skirtingais katilų tipais. Kaip ir galima tikėtis, kiekvienas iš jų turi tiek trūkumų, tiek ir...
nuotrauka
2023-06-29 07:26
Išmaniųjų statybų ir tvarumo idėjos jau neatsiejamos nuo reikalavimų šiuolaikiniams ir ateities pastatams, todėl jos tvirtai įkėlė koją ir į vonios kambarį. Santechninės įrangos kompanija „LAUFEN“ šiemet pristatė naujas vonios kambario kolekcijas, kurios atspindi ne tik 130 veiklos metų patirtį, nep...
nuotrauka
2023-06-16 07:15
Belgijos kompanija „Ideal Standard“ rinkai pasiūlė dušo sistemų kolekciją ALU+, kuri atliepia karščiausias rinkos tendencijas – yra estetiška, taupi ir tvari. ALU+ kolekcija skirta šiuolaikiniam vonios kambariui: turi integruotą daiktų laikymo sistemą, modelius galima rinktis iš kelių modernių spalv...
nuotrauka
2023-06-06 07:17
Vienas iš esminių efektyvaus nuotekų tvarkymo dalykų – siurblinės. Jos turi būti parinktos pagal konkrečius poreikius ir atitikti aplinkosaugos standartus. Naujos kartos „Innovative Water Systems“ (IWS) siurblinės yra sandarios, atsparios smūgiams, todėl patikimos ir patogios montuoti.
nuotrauka
2023-05-24 08:00
Perjungimo vožtuvai gali būti naudojami šildymo terpės srautui perjungti tarp dviejų šilumos šaltinių arba imtuvų. Jie gerai veikia, pavyzdžiui, sistemose su šilumos siurbliais.
nuotrauka
2023-05-05 07:00
„Geberit FlowFit“ – tai inovatyvi vamzdynų sistema, skirta tiekti geriamąjį vandenį, tačiau ji gali būti naudojama ne tik atliekant įprastą funkciją – šildant vandenį, bet šaldyti, ar suspausti orą. Sistema sukurta siekiant išvengti montavimo klaidų, kasdien pasitaikančių statybvietėse, ir iš esmės ...
nuotrauka
2023-04-20 07:41
Tarptautinė kompanija „Omnis Power“ įkūrė būstinę Kaune ir į Baltijos šalių rinką ateina su naujos kartos dvipusiais saulės moduliais – „N-Type“.
nuotrauka
2023-04-18 07:45
Neseniai užbaigti apšvietimo sistemų įrengimo darbai dviejuose sporto paskirties objektuose – Kauno lengvosios atletikos manieže ir Vilniaus padelio teniso kortuose. Apšvietimo sprendinius jiems tiekė LEDVANCE, vienas iš didžiausių apšvietimo rinkos žaidėjų pasaulyje.
nuotrauka
2023-04-13 08:28
Energetikos ministerija primena, kad verslo įmonės dar gali kreiptis paramos diegiant aplinkai draugiškas, naujesnes ir mažiau energijos vartojančias technologijas.
nuotrauka
2023-04-12 07:33
Šildymas, vėdinimas, oro kondicionavimas (ŠVOK) lemia patalpų mikroklimatą, nuo kurio priklauso komfortas, darbingumas ir sveikata. Tai yra aksioma, dėl kurios niekas nesiginčija. Tačiau sprendinių, kaip sukurti komfortišką patalpų mikroklimatą, ieškoma nuolat.
nuotrauka
2023-04-07 07:50
Pagrindinis uždavinys, rekonstruojant buvusio centrinio Vilniaus pašto pastatą, buvo pritaikyti jį šių dienų žmogaus poreikiams ir išsaugoti istorijos dvasią. Inžinerinių sistemų montavimo įmonei „Vartolita“ tai buvo pats didžiausias iššūkis, su kokiu teko susidurti per visą įmonės veiklos istoriją.

Statybunaujienos.lt » Inžinerinės sistemos