2021 spalio 17 d. sekmadienis, 10:29
Reklama  |  facebook

Bendrovė „Gaudrė“ – inovatyvių LED šviestuvų biurams gamintoja Fotogalerija

2016-04-06 09:20
Mūsų šalies šviestuvų kūrėjai, savo išradingumu nė kiek nenusileidžiantys garsiausiems apšvietimo dizaineriams pasaulyje, žengė drąsų žingsnį – sukūrė savitą šviestuvų seriją, pavadintą „VINDO“. Ši angliško žodžio „langas“ interpretacija atspindi šiuolaikinius dirbtinės šviesos langus, skleidžiančius malonią ir šiltą šviesą mūsų biuruose ir namuose. 2016 metais įmonė pristatė naują šviestuvų seriją, skirtą biurų apšvietimui.
nuotrauka
Mokslinės komunikacijos ir informacijos centras. Bendrovės „Gaudrė“ iliustr.


Minimos įmonės
Gaudrė, UAB

UAB „Gaudrė“ vadovas Vladislavas Mickevičius su pasididžiavimu pristatė netradicinį sprendimą: ilgas, minimalistinio stiliaus pakabinamas šviestuvas paskirsto švelnią šviesą lubose ir apačioje esančioje erdvėje. Šilkinis „LED“ šviesos diodų švytėjimas padeda apšviesti keturias darbo vietas arba didesnę darbo vietų grupę. Šviestuvo privalumas yra komfortiškas neakinantis apšvietimas, mažos energijos sąnaudos, puiki spalvų atgaiva. 

„Inovacijos ir išskirtinė specializacija apšvietime visada buvo mūsų varomoji jėga. „VINDO“ serijoje naudojami šiuolaikiniai technologiniai sprendimai: aukštos kokybės ir energiją taupantys „LED“ šviesos šaltiniai, aukštu patikimumu pasižyminti paleidimo ir reguliavimo aparatūra, aukšto efektyvumo šviesos optinės sistemos“, – naujuosius gaminius pristato vadovas. Subtilumu stebina ir kitas išskirtinės formos šviestuvas – visiškai berėmis, į lubas įmontuotas baltas, matinis apskritimas. Jo baltas matinis organinio stiklo paviršius subtiliai prisitaiko prie patalpų lubų.

Čia pat ir kvadratinis, toks pat į akis nekrentantis šviestuvas skleidžia akiai įprastą dienos šviesą, kuri švelniai užlieja posėdžių kambarį ir visiškai neakina. Šis sprendimas išbaigtas, šviestuvai tarsi pranyksta lubose ir primena šviesos langus.

Seriją papildo ir iškilūs paviršinio montavimo šviestuvai, geometrinėmis savo formomis darniai suformuojantys simetriškas erdves lubose. Ne mažiau įspūdingi ir ant sienų montuojami interjero šviestuvai bei lakoniško dizaino akcentiniai šviestuvėliai, skirti pabrėžti vieną ar kitą erdvę ar joje esantį objektą.

Apšvietimas biure sunaudoja apie trečdalį visos energijos. Naujieji šviestuvai komplektuojami su šviesos valdymo elementais, leidžiančiais be žmogaus įsikišimo įjungti ar išjungti šviesos šaltinį. Šis sprendimas atitinka architektų pripažintą tausojančio energijos resursų naudojimo koncepciją.

LINEA pakabinams šviestuvas

„Aukštos kokybės „LED“ šviestuvai sunaudoja iki 50 proc. mažiau elektros energijos nei įprastos dienos šviesos lempos, bei gali veikti iki 20 metų. Tačiau daugiausiai elektros energijos sutaupoma naudojant valdymo sistemas. Žaliausia energija yra nesunaudota energija, o valdymo įranga gali pritemdyti ar išjungti šviestuvus, kai pakanka natūralios šviesos arba darbuotojo nėra darbo vietoje. Taip galima sutaupyti apie 80 proc. elektros energijos, sunaudojamos apšvietimui“, – paaiškina Simas Rinkevičius, UAB „Gaudrė“ projektų vadovas. 

Anot jo, apšvietimo sprendimai yra daugiau nei tiesiog dizaino ir techninių specifikacijų derinys – tai kūrybinis procesas, reikalaujantis gilių žinių apie elektrotechniką, apšvietimo teoriją, žmogaus psichologiją. Ypač svarbus ne tik darbo paviršių apšvietimas, bet ir vadinamasis lubų apšvietimas. Šviesus dangus informuoja mus, kad dabar yra diena, tamsus, – kad naktis. Patalpoje šią funkciją atlieka lubos. Patalpa neapšviestomis lubomis atrodys niūresnė, tamsesnė nei apšviestomis.

Sienų apšvietimas yra ne mažiau svarbus, nes žmogaus regėjimas greičiau pastebi vertikalius paviršius, o ne horizontalius. Kiekvienu atveju siekiama sukurti reikiamą šviesos srautą, tad šviestuvų kūrėjai stengiasi gaminti mažą akinimo indeksą turinčius šviestuvus. 

„Kartais žmogus sako, jog lempa labai ryškiai šviečia, o verčiant į profesionalų kalbą tai reiškia, jog jį šviesa tiesiog akina. Įdomiausia, kad dauguma žmonių priima tai kaip pranašumą, nors tai yra akivaizdus trūkumas. Didelis akinimas ypač būdingas „LED“ šviestuvams, kadangi „LED“ labai mažame plote sukoncentruotas didelis šviesos kiekis“, – sako ekspertas.

Prekybos centro „RYO“ Panevėžyje apšvietimas

Pasak S. Rinkevičiaus, „VINDO“ serija sukurta siekiant aukšto lygio spalvų atkartojimo, kurį užtikrina gaminiuose panaudotos žinomų gamintojų „LED“ technologijos. Aukšta šviestuvų kokybė ir profesionalūs apšvietimo sprendimai didina efektyvumą ir kuria komfortą. „LED“ šviesos šaltiniai gali prisidėti ir prie darbuotojų pasitenkinimo didinimo. „Galimybė pačiam nusistatyti reikiamą apšvietos lygį ir šviesos spalvinę temperatūrą didina darbuotojų pasitenkinimą darbo vieta. Svarbu atkreipti dėmesį į kontrastą tarp šviesos, sklindančios iš kompiuterio bei paties biuro apšvietimo. Tinkamų darbui šviestuvų parinkimas leidžia žmonėms išlikti žvalesniems, o tai ypač svarbu žiemą, kai dienos yra trumpesnės ir dienos šviesos gaunama per mažai“, – teigia S. Rinkevičius.

 
 
 
 
Bendrovės „Gaudrė“ inf. ir nuotr.
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka

Inžinerinės sistemos

nuotrauka
2021-10-08 07:18
Santechnikai ieško būdų, kaip greičiau ir su minimaliomis rizikomis sumontuoti priešgaisrines sistemas. Gamintojas „Victaulic“, kurio atstovai Lietuvoje yra UAB „Dahlgera“, pasiūlė efektyvias ir inovatyvias vamzdynų sujungimo movas 009n ir 109 su patentuota technologija „Installation-ready™“.
nuotrauka
2021-09-01 15:46
Mažas pajamas gaunantys gyventojai nuo trečiadienio, rugsėjo 1 d., jau gali teikti paraiškas kompensacijoms atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimui elektros energijos reikmėms ir iškastinį kurą naudojančių šilumos įrenginių pakeitimui.
nuotrauka
2021-08-19 14:46
Gaisrai pramonės įmonėse ir komerciniuose pastatuose kasmet sukelia milžiniškų nuostolių visame pasaulyje. Ekspertų skaičiavimais, tokiuose objektuose įsiplieskusi ugnis vidutiniškai padaro nuostolių už 100 tūkst. eurų, tačiau kilęs gaisras neretai gali baigtis visišku verslo žlugimu.
nuotrauka
2021-06-30 09:32
Efektyviau ir tvariau: sostinėje startavo pilotinis AB Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) projektas, kurio pirmame etape temperatūra centrinio šildymo tinkle bus palaipsniui žeminama nuo 70 iki 65 laipsnių, o antrame – tol, kol temperatūra tolimiausiose tinklo vietose pasieks 55 laipsnius.
nuotrauka
2021-05-27 18:17
„Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) ir Prancūzijos bendrovė „Sagemcom Energy and Telecom“ SAS pasirašė išmaniosios apskaitos infrastruktūros pirkimo sutartį, kuria bus įsigyjama ir diegiama apie 1,2 mln. naujos kartos – išmaniųjų – elektros energijos skaitiklių bei sistemos duomenų valdymo ir ry...
nuotrauka
2021-05-13 16:27
Vilniuje, Lvovo g. 37 duris jau atvėrė vienas inovatyviausių verslo centrų Lietuvoje. Šiuolaikiškiems A+ energinės klasės pastato reikalavimams, užsakovo bei nuomininkų poreikiams ir lūkesčiams atliepti, „Caverion Lietuva“ 8 aukštų, 23.000 kv. m bendro ploto pastate įrengė didelės apimties ateities ...
nuotrauka
2021-04-21 11:54
Didžiausia Lietuvoje vandentvarkos bendrovė „Vilniaus vandenys“, kurianti išmanųjį vandentiekį, artėja prie pirmojo etapo darbų pabaigos. Jau įdiegta daugiau nei 6 300 vnt. išmaniųjų nuotolinio nuskaitymo skaitiklių šuliniuose ir daugiabučių pastatų įvaduose.
nuotrauka
2021-01-25 07:34
Specifiniai virtuvės kvapai ir gaisru gresiantys ortakiuose susikaupę riebalai yra nuolatinės maitinimo įstaigų problemos. Rinkoje esama ir nemažai sprendimų. Tačiau tiek inžinerinių sistemų montuotojai, tiek pačios maitinimo įstaigos ieško būdų, kad problemos būtų sprendžiamos kuo paprasčiau, bet e...
nuotrauka
2021-01-21 11:26
Kiekviena būsto apdailos smulkmena ar, atrodytų, pakoreguota nereikšminga detalė gali būsto šeimininkams sukelti įvairių nepatogumų. Nekilnojamojo turto plėtotojai naujakuriams rekomenduoja būsto apdailos projektą parodyti statybų inžinieriams ir pasikonsultuoti su jais dėl techninių galimybių.
nuotrauka
2020-11-24 10:44
Aplinkos apsaugos departamento (AAD) Panevėžio valdybos pareigūnai, tikrindami, kaip gyventojai tvarko buitines nuotekas, Panevėžio, Kupiškio, Rokiškio, Pasvalio, Biržų rajonuose jau atliko 22 reidus ir aplankė per 200 privačių namų valdų. Rezultatai ne itin džiugina – nustatytas 41 nuotekų tvarkymo...
nuotrauka
2020-10-20 07:45
Dėl nuolat griežtėjančių standartų ir tobulėjančių technologijų kiekvienais metais nauji pastatai tampa vis taupesni. Siekiant atitikti augančius reikalavimus, statomuose objektuose naudojami vis efektyvesni izoliavimo sprendimai. Taip pastatai tampa vis sandaresni, bet dažnai ima kelti asociacijų s...
nuotrauka
2020-10-19 07:30
Pasirenkant pastato vidaus vamzdynų sistemas, svarbi ne tik jų kokybė, kuri užtikrintų efektyvų ir nepriekaištingą veikimą. Aktualu, kad tokios sistemos būtų paprastai ir greitai montuojamos, lengvai aptarnaujamos ir nekeltų rūpesčių bent keliasdešimt metų. „Wavin“ siūlo kaip tik tokius variantus, k...
nuotrauka
2020-10-08 10:04
Netrukus dalyje Vilniaus pastatų karštas vanduo gali nusidažyti skaisčiai žalia spalva – tai reiškia, kad pastate įrengtas šilumokaitis nesandarus ir jį reikia nedelsiant keisti, siekiant užtikrinti kokybišką karšto vandens tiekimą.
nuotrauka
2020-09-10 07:30
Covid-19 priminė, kad virusai ir bakterijos yra pavojingi. Jeigu nuo koronaviruso ginamės kaukėmis, tai legionelės, sukeliančios sunkią plaučių uždegimo formą, gali tykoti kiekvienuose namuose ir bet kur, kur įrengtas vandentiekis.
nuotrauka
2020-09-08 10:31
Ar taupote energiją, vandenį kavai šildydami ant dujinės viryklės, o ne elektriniu arbatiniu? O galbūt jau renkate parašus savo daugiabučio renovacijai, nepaisydami nemažų išlaidų?
nuotrauka
2020-08-28 11:44
Vasarą, gulėdami ant lieptelio prie ežero, turbūt daugelis pasvajoja apie tai, kaip būtų galima vasaros šilumą ir energiją išsaugoti žiemos šildymo laikotarpiui. Pasak KTU Elektros ir elektronikos fakulteto (EEF) dėstytojo dr. Artūro Barono, toks uždavinys išsprendžiamas tiek teoriškai, tiek praktiš...
nuotrauka
2020-08-20 11:46
Rugsėjo mėnesį moksleiviai grįžta į mokyklas, tačiau šis grįžimas bus ne toks, kaip kiekvienais metais. SARS-COV-2 viruso plitimas įveda nemažai apribojimų, siekiant minimizuoti viruso sklidimo tarp moksleivių riziką. Apie virusų plitimą, oro užterštumą mokyklose ir priemones šioms rizikoms valdyti ...
nuotrauka
2020-05-07 08:32
Ketverius metus veikiančių ozono technologijų profesionalų „AirPLUS1 Lituanica“ klientai – nuo vandenvalos įmonių, pramonės objektų, iki didžiųjų prekybos centrų ir valstybinių įstaigų. Vienas pagrindinių ozono panaudojimo tikslų iki šiol buvo kvapų naikinimas, o pastaruoju metu išmanias ozonavimo s...
nuotrauka
2020-04-20 09:20
Aplinkos ministerija skirs kompensacines išmokas individualių gyvenamųjų namų savininkams, keičiantiems iškastinį kurą naudojančius šildymo katilus atsinaujinančius energijos išteklius naudojančiais įrenginiais.
nuotrauka
2020-03-31 10:51
Mokslininkai jau seniai yra įrodę, kad biurų pastatuose, kurie vėdinami prasčiau, žmonės serga dažniau. Tas pats galioja ir namams bei butams. Šiandieninės pandemijos akivaizdoje, siekiant likti sveikiems bei nesukelti pavojaus kitiems, norime paraginti daugiau dėmesio skirti patalpų vėdinimui ir at...

Statybunaujienos.lt » Inžinerinės sistemos