2022 birželio 26 d. sekmadienis, 15:03
Reklama  |  facebook

Bendrovė „Gaudrė“ – inovatyvių LED šviestuvų biurams gamintoja Fotogalerija

2016-04-06 09:20
Mūsų šalies šviestuvų kūrėjai, savo išradingumu nė kiek nenusileidžiantys garsiausiems apšvietimo dizaineriams pasaulyje, žengė drąsų žingsnį – sukūrė savitą šviestuvų seriją, pavadintą „VINDO“. Ši angliško žodžio „langas“ interpretacija atspindi šiuolaikinius dirbtinės šviesos langus, skleidžiančius malonią ir šiltą šviesą mūsų biuruose ir namuose. 2016 metais įmonė pristatė naują šviestuvų seriją, skirtą biurų apšvietimui.
nuotrauka
Mokslinės komunikacijos ir informacijos centras. Bendrovės „Gaudrė“ iliustr.


Minimos įmonės
Gaudrė, UAB

UAB „Gaudrė“ vadovas Vladislavas Mickevičius su pasididžiavimu pristatė netradicinį sprendimą: ilgas, minimalistinio stiliaus pakabinamas šviestuvas paskirsto švelnią šviesą lubose ir apačioje esančioje erdvėje. Šilkinis „LED“ šviesos diodų švytėjimas padeda apšviesti keturias darbo vietas arba didesnę darbo vietų grupę. Šviestuvo privalumas yra komfortiškas neakinantis apšvietimas, mažos energijos sąnaudos, puiki spalvų atgaiva. 

„Inovacijos ir išskirtinė specializacija apšvietime visada buvo mūsų varomoji jėga. „VINDO“ serijoje naudojami šiuolaikiniai technologiniai sprendimai: aukštos kokybės ir energiją taupantys „LED“ šviesos šaltiniai, aukštu patikimumu pasižyminti paleidimo ir reguliavimo aparatūra, aukšto efektyvumo šviesos optinės sistemos“, – naujuosius gaminius pristato vadovas. Subtilumu stebina ir kitas išskirtinės formos šviestuvas – visiškai berėmis, į lubas įmontuotas baltas, matinis apskritimas. Jo baltas matinis organinio stiklo paviršius subtiliai prisitaiko prie patalpų lubų.

Čia pat ir kvadratinis, toks pat į akis nekrentantis šviestuvas skleidžia akiai įprastą dienos šviesą, kuri švelniai užlieja posėdžių kambarį ir visiškai neakina. Šis sprendimas išbaigtas, šviestuvai tarsi pranyksta lubose ir primena šviesos langus.

Seriją papildo ir iškilūs paviršinio montavimo šviestuvai, geometrinėmis savo formomis darniai suformuojantys simetriškas erdves lubose. Ne mažiau įspūdingi ir ant sienų montuojami interjero šviestuvai bei lakoniško dizaino akcentiniai šviestuvėliai, skirti pabrėžti vieną ar kitą erdvę ar joje esantį objektą.

Apšvietimas biure sunaudoja apie trečdalį visos energijos. Naujieji šviestuvai komplektuojami su šviesos valdymo elementais, leidžiančiais be žmogaus įsikišimo įjungti ar išjungti šviesos šaltinį. Šis sprendimas atitinka architektų pripažintą tausojančio energijos resursų naudojimo koncepciją.

LINEA pakabinams šviestuvas

„Aukštos kokybės „LED“ šviestuvai sunaudoja iki 50 proc. mažiau elektros energijos nei įprastos dienos šviesos lempos, bei gali veikti iki 20 metų. Tačiau daugiausiai elektros energijos sutaupoma naudojant valdymo sistemas. Žaliausia energija yra nesunaudota energija, o valdymo įranga gali pritemdyti ar išjungti šviestuvus, kai pakanka natūralios šviesos arba darbuotojo nėra darbo vietoje. Taip galima sutaupyti apie 80 proc. elektros energijos, sunaudojamos apšvietimui“, – paaiškina Simas Rinkevičius, UAB „Gaudrė“ projektų vadovas. 

Anot jo, apšvietimo sprendimai yra daugiau nei tiesiog dizaino ir techninių specifikacijų derinys – tai kūrybinis procesas, reikalaujantis gilių žinių apie elektrotechniką, apšvietimo teoriją, žmogaus psichologiją. Ypač svarbus ne tik darbo paviršių apšvietimas, bet ir vadinamasis lubų apšvietimas. Šviesus dangus informuoja mus, kad dabar yra diena, tamsus, – kad naktis. Patalpoje šią funkciją atlieka lubos. Patalpa neapšviestomis lubomis atrodys niūresnė, tamsesnė nei apšviestomis.

Sienų apšvietimas yra ne mažiau svarbus, nes žmogaus regėjimas greičiau pastebi vertikalius paviršius, o ne horizontalius. Kiekvienu atveju siekiama sukurti reikiamą šviesos srautą, tad šviestuvų kūrėjai stengiasi gaminti mažą akinimo indeksą turinčius šviestuvus. 

„Kartais žmogus sako, jog lempa labai ryškiai šviečia, o verčiant į profesionalų kalbą tai reiškia, jog jį šviesa tiesiog akina. Įdomiausia, kad dauguma žmonių priima tai kaip pranašumą, nors tai yra akivaizdus trūkumas. Didelis akinimas ypač būdingas „LED“ šviestuvams, kadangi „LED“ labai mažame plote sukoncentruotas didelis šviesos kiekis“, – sako ekspertas.

Prekybos centro „RYO“ Panevėžyje apšvietimas

Pasak S. Rinkevičiaus, „VINDO“ serija sukurta siekiant aukšto lygio spalvų atkartojimo, kurį užtikrina gaminiuose panaudotos žinomų gamintojų „LED“ technologijos. Aukšta šviestuvų kokybė ir profesionalūs apšvietimo sprendimai didina efektyvumą ir kuria komfortą. „LED“ šviesos šaltiniai gali prisidėti ir prie darbuotojų pasitenkinimo didinimo. „Galimybė pačiam nusistatyti reikiamą apšvietos lygį ir šviesos spalvinę temperatūrą didina darbuotojų pasitenkinimą darbo vieta. Svarbu atkreipti dėmesį į kontrastą tarp šviesos, sklindančios iš kompiuterio bei paties biuro apšvietimo. Tinkamų darbui šviestuvų parinkimas leidžia žmonėms išlikti žvalesniems, o tai ypač svarbu žiemą, kai dienos yra trumpesnės ir dienos šviesos gaunama per mažai“, – teigia S. Rinkevičius.

 
 
 
 
Bendrovės „Gaudrė“ inf. ir nuotr.
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka

Inžinerinės sistemos

nuotrauka
2022-06-21 11:05
Į Klaipėdą atplukdyti pirmieji 78 energijos kaupimo įrenginiai – baterijos, skirtos momentinio rezervo paslaugą Lietuvai turinčiai užtikrinti energijos kaupimo įrenginių sistemai.
nuotrauka
2022-06-08 16:28
Vilniaus miesto savivaldybės taryba nutarė vilniečiams pasiūlyti šilumos taupymo sprendimą. Gyventojams, nusprendusiems atnaujinti gyvenamųjų namų šilumos punktus su priklausomąja sistema, savivaldybė teiks finansinę pagalbą. Programos įgyvendinimui savivaldybė planuoja skirti daugiau nei 2,4 mln. e...
nuotrauka
2022-06-02 09:55
Birželio 1 d. įsigaliojo Energetikos ministerijos parengtos Šilumos ūkio įstatymo pataisos, kurios leidžia šilumos tiekėjams prižiūrėti šilumos punktus ir įgyvendinti jų atnaujinimo projektus.
nuotrauka
2022-05-27 10:06
Siekiant efektyvinti daugiabučių namų šilumos sistemų veiklą, Energetikos ministras Dainius Kreivys pasirašė įsakymą, kuriuo atnaujinamos šilumos tiekimo tinklų ir šilumos punktų įrengimo taisyklės. Jas įgyvendinus, gyventojai galės patys reguliuoti namo šildymą ir sumažinti savo išlaidas.
nuotrauka
2022-05-23 20:57
Siekiant realiomis sąlygomis įsitikinti, kad bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) planuojami diegti išmanieji elektros skaitikliai atitinka visus iškeltus aukščiausius reikalavimus, t. y. skaičiuoja energiją tiksliai, veikia saugiai bei tiksliai matuoja tinklo parametrus – atliekama išs...
nuotrauka
2022-05-16 07:14
Kylant kainoms ir didėjant nerimui dėl ekonominės padėties ir infliacijos, kaip niekad aktualu mažinti vartojimo kaštus ir ieškoti tvarių sprendimų. Nemažą dalį išlaidų sudaro šildymo bei vėdinimo kaštai. Norint sutaupyti, specialistai rekomenduoja senus, nebeefektyvius šildymo sistemos siurblius pa...
nuotrauka
2022-05-12 07:41
Antrus metus turą Europoje rengiančios Švedijos kompanijos „NIBE Energy Systems“ ekspomobilis jau šį mėnesį pirmą kartą užsuks ir į Lietuvą. Gegužės 24 d. didžiausio Skandinavijos šildymo technikos gamintojo paroda ant ratų veiks Šiauliuose, gegužės 25 d. – Kaune, o gegužės 26 d. – Klaipėdoje.
nuotrauka
2022-05-12 07:26
Dušas primena malonų, šiltą vasaros lietų, kai vanduo atgaivina įkaitusį kūną ir susigeria į žemę. Naujieji „hansgrohe RainDrain“ dušo latakai padeda atgaivinti šiuos pojūčius: jie ne tik neleidžia kauptis vandeniui dušo zonoje, bet ir kuria vientisą vonios kambario vaizdą.
nuotrauka
2022-05-05 10:22
Įsibėgėjęs Lietuvos elektros rinkos liberalizavimo procesas kelia gyventojams ne tik papildomų rūpesčių, bet ir klausimų. Ryškėja ir dar viena tendencija – tarp gyventojų ima sklandyti nepagrįsti mitai, kurie ilgainiui gali jiems lemti ir papildomų išlaidų. „Ignitis“ pasiūlymų klientams vadovas Deiv...
nuotrauka
2022-05-03 09:09
Artėjant birželio 18 dienai, kuomet didžioji dalis Lietuvos namų ūkių, turi sudaryti nepriklausomo elektros tiekimo sutartis, „Ignitis“ informuoja, kad to nepadarę vartotojai gali patirti didesnių išlaidų. Remiantis aktualiais duomenimis, tokiu atveju elektros galutinė kaina gali siekti ir 40 ct/kWh...
nuotrauka
2022-04-29 10:33
Elektros tiekėjas „Ignitis“ atkreipia dėmesį, kad prieš porą mėnesių kilusios diskusijos apie galimybę nukelti II elektros rinkos liberalizavimo etapą paskleidė sumaištį. „Ignitis“ klientų aptarnavimo centrai iš dalies gyventojų girdi apie svarstymus laukti iki paskutinės minutės ir tik tuomet sudar...
nuotrauka
2022-04-08 13:33
Šildymo sezonui artėjant prie pabaigos, AB Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) paruošė sąskaitas už kovo mėnesio paslaugas. Pastarojo mėnesio šilumos kaina buvo mažesnė negu vasarį ir siekė 10,88 ct/kWh (su 9 proc. PVM). Tačiau Seimui patvirtinus 0 proc. pridėtinės vertės mokestį (PVM) šildymo ir karšto ...
nuotrauka
2022-04-04 13:27
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi ginčą, kilusį tarp vartotojo ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) bei UAB „Ignitis“ dėl vartotojo prašymo iš vieno objekto perkelti pagamintos elektros energijos kiekį į kitą objektą, VERT nutarė, jog vartotojo prašymas nepagrį...
nuotrauka
2022-03-22 08:48
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi tarp vartotojo ir UAB „Ignitis“ kilusio ginčo aplinkybes, konstatavo, kad bendrovė pagrįstai vartotojui pateikė apmokėti sąskaitą už suvartotą elektros energiją ir suteiktas paslaugas bei atmetė vartotojo reikalavimą įpareigoti bendrovę...
nuotrauka
2022-03-22 07:35
Lietuvos įmonė TECHNOGAJA didžiausioje filtravimo technologijų parodoje FILTECH (Vokietija) pristatė analogų neturintį vėdinimo sistemų filtrą. Dėl pandemijos ir karo Ukrainoje kylant energetinių išteklių kainoms, šis filtras („TGfilters Amazing MPL“), energijos sąskaitas mažinantis net iki 30 proc....
nuotrauka
2022-03-21 16:07
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi ginčą, kilusį tarp vartotojo ir UAB „Ignitis“ bei AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) dėl mokesčių už elektros energiją, nutarė, jog vartotojo reikalavimas nepagrįstas, nes elektros skaitiklis nebuvo sugedęs, kaip teigė vartotoja...
nuotrauka
2022-03-17 10:39
„Naujas „Light Conversion“ pastatas – ambicingas statybų projektas. „Caverion Lietuva“ per sutartą terminą įrengė švarias patalpas, įdiegė „Light Conversion“ švarių patalpų (angl. Cleanrooms) techninius sprendimus. Laboratorijos gali būti pritaikomos prie besikeičiančių poreikių – patalpos paruoštos...
nuotrauka
2022-03-01 11:08
Valstybės kontrolė atliko vertinimą, kurio metu analizavo, ar vykdoma centralizuoto šilumos tiekimo plėtra, užtikrina patikimą šilumos tiekimą vartotojams konkurencinga kaina. Vertinimas buvo atliekamas remiantis Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos ir Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos duo...
nuotrauka
2022-02-21 16:01
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išnagrinėjusi ginčą tarp vartotojo ir UAB „Kaišiadorių šiluma“, nutarė, jog vartotojo reikalavimas atlikti mokesčių už šilumos energiją perskaičiavimą ir anuliuoti priskaičiuotus delspinigius, nepagrįstas.
nuotrauka
2022-02-18 07:14
„KAN-therm“ Lietuvai atvėrė kompanijos sandėlius su didžiausiu Europoje šildymo, vėsinimo ir geriamojo vandens sistemų asortimentu.

Statybunaujienos.lt » Inžinerinės sistemos