2024 gegužės 30 d. ketvirtadienis, 21:25
Reklama  |  facebook

Bus rekonstruotos keturios Vilniaus mokyklos: pasirašytos projektavimo sutartys

2024-01-23 12:31
Keturios sostinės mokyklos pasikeis neatpažįstamai – jose bus projektuojami amfiteatrai, atviri atriumai, lauko terasos bei planuojamos naujų priestatų statybos. Metų pradžioje pasirašytos projektavimo paslaugų sutartys dėl Kunigaikščio Gedimino progimnazijos filialų, Šeškinės bei Vyturio pradinių mokyklų rekonstrukcijų.
nuotrauka
Bendrovės „IN ace“ idėjos „Keturi“ vizualizacija


Minimos įmonės
Vilniaus m. savivaldybė,
Vilniaus vystymo kompanija, UAB
501 architects, MB
Studija nytt, MB
Atamis, UAB
Aketuri architektai, UAB
Aplan, UAB
Subjektas, UAB
Baltic engineers, UAB
In Ace, UAB
Miesto savivaldybė ne tik projektuoja naujas, bet ir telkia dėmesį į jau mieste esančias ir rekonstrukcijos reikalaujančias mokyklas. Siekdama užtikrinti vienodą ugdymo įstaigų kokybę, Vilniaus vystymo kompanija birželio mėnesį paskelbė architektūrinius projekto konkursus Kunigaikščio Gedimino progimnazijos (Miglos g. 1A ir Blindžių g. 3), Šeškinės (Šeškinės g. 15) bei Vyturio (Taikos g. 189) pradinėms mokykloms.

„Pagal šiuolaikinius mokymosi standartus suformuotos erdvės suteikia galimybę mokiniams ten jaustis patogiai ir saugiai, o mokytojams – sėkmingai pritaikyti inovatyvius ugdymo metodus. Naujinamos sostinės ugdymo įstaigos palengvins ir pagerins sostinės gyventojų kasdienybę“, – sako pranešime cituojamas Vilniaus meras Valdas Benkunskas.

Architektūrinio konkurso rezultatai

Sutartys pasirašytos su architektūrinius projekto konkursus laimėjusiomis komandomis. Miglos g. 1A atveju vertinimo komisija daugiausiai balų skyrė MB „501 architects“ idėjos „Miglota“ autoriams – Ernestai Bagužaitei, Ievai Butkutei, Martynui Norvilai ir Gyčiui Aglinskui. Su jais pasirašyta projektavimo paslaugų sutartis. Antrosios vietos nugalėtojai – MB „Studija nytt“ su idėja „Vaikystė“, trečiosios – UAB „Atamis“, kurios sumanymas pavadintas „Miglute“. Ketvirtąją vietą su projektu „Scientia“ laimėjo UAB „Aplan“.

Paskelbus galutinę idėjų eilę Blindžių g. 3 architektūriniame projekto konkurse, projektavimo paslaugų sutartis pasirašyta su tiekėju UAB „Atamis“. Jos autoriai Ieva Puidokaitė, Valdas Šablevičius, Mindaugas Stirbys ir Almantas Bingelis pasiūlė projektą „Žaliai“. Antrosios vietos laimėtoju paskelbta UAB „Aketuri Architektai“ su idėja „Kryptis“, o trečiosios – UAB „Aplan“, pateikusi sumanymą „Žinių oazė“.

Šeškinės pradinės mokyklos architektūriniame projekto konkurse pirmosios vietos laimėtoju tapo UAB „Baltic engineers“, pasiūliusi idėją „Pradinė visata“. Jos autoriai – architektai Gabrielė Šarkauskienė ir Antanas Šarkauskas. Antrosios vietos laimėtoja – su projektu „Blyksnis“ kandidatavusi UAB „Subjektas“. Trečioji vieta su „Lego“ idėja atiteko UAB „Atamis“.

Vyturio pradinės mokyklos architektūrinį projekto konkursą laimėjo UAB „IN ace“ su idėja „Keturi“. Jos autoriai – gausi architektų komanda, kurią sudaro Andrius Dirsė, Jokūbas Augutis, Dominykas Lavrinovičius, Jolanta Stefanovič, Kęstutis Mackevičius ir Milda Garpuškinaitė. Antrosios vietos laimėtoju paskelbta MB „Dukart jot“ su projektu „Vyturio atgimimas“.

„Norisi pasidžiaugti, kad sulaukėme didelio architektų susidomėjimo – viso 13 pasiūlymų. Profesionalai vis dažniau nori įdėti indėlį ne tik į miesto architektūrą, bet ir jaunosios kartos ugdymo erdves. Mokyklų projektavimas ir įgyvendinimas – priemonė išpildyti kur kas didesnę misiją, t. y. žadinti vaikų entuziazmą, siekį mokytis ir augti “, – sako pranešime cituojama Vilniaus vystymo kompanijos generalinė direktorė Laura Joffė.

Anot jos, kuriant naują pastatų architektūrinę kokybę labai svarbus ir bendruomenių įsitraukimas. Kūrybinių dirbtuvių metu gyventojai buvo kviečiami teikti savo idėjas rekonstruojamų mokyklų projektams. Architektūrinius konkursus laimėję architektai dar šį mėnesį savo idėjas bendruomenėms pristatys gyvų susitikimų metu.

Projektavimo paslaugų vertė Kunigaikščio Gedimino progimnazijos filialo Miglos g. 1A siekia 400,0 tūkst. eurų (be PVM), filialo Blindžių g. 3 – 389,5 tūkst. eurų (be PVM), Šeškinės pradinės mokyklos – 315,0 tūkst. eurų (be PVM), o Vyturio – 372,6 tūkst. eurų (be PVM).

Konkursų idėjos mokykloms

Kunigaikščio Gedimino progimnazijos (Miglos g. 1A) pastato architektūra kuriama atsižvelgiant į miško kontekstą ir natūralų apšvietimą. Siekiama sukurti centrinę erdvę - mokyklos ašį, jungiančią lauko erdves, skirtas neformaliajam ugdymui. Skaidri aula tarsi susijungia su greta esančiomis lauko erdvėmis į vientisą socialią mokyklos erdvę. Tarytum jungtis tarp skirtingų lygių, auloje projektuojamas amfiteatras pratęsiamas ir integruojamas į formuojamą reljefą pastato išorėje. Rytiniame kieme, aplink saugomus medžius, projektuojamos terasos.

501 architects

„501 architects“ idėjos „Miglota“ vizualizacija

Kunigaikščio Gedimino progimnazijos (Blindžių g. 3) architektūros uždavinys – kiek įmanoma racionaliau išplanuoti pastatų infrastruktūrą padarant mažiausią invaziją aplinkai. Projekte numatytas esamo pastato rekonstravimas ir naujų priestatų statyba. Įvertinus esamų konstrukcijų kokybę, siūlomas papildomo aukšto suformavimas virš esamų pastatų. Esami ir nauji pastatai numatomi skirtingo aukščio, formos, medžiagos tam, kad mokymosi erdvė būtų moderni, šiuolaikiška ir žaisminga.

Atamis

Bendrovės „Atamis“ idėjos „Žaliai“ vizualizacija

Šeškinės (Šeškinės g. 15) pradinė mokykla projektuojama taip, kad ugdymo įstaigos vertybės, kultūra ir mokymosi filosofija atsispindėtų mokymosi erdvėse. Šiuo principu teritorijos planavimas, pastato architektūra ir interjeras veikia kaip terpė atliepianti skirtingus mokymosi būdus. Edukacijai gali būti pritaikytos visos mokyklos vidaus ir lauko erdvės, sudaromos galimybės mokytis klasėmis, mažesnėmis grupėmis ir individualiai. Siekiama, kad mokyklos erdvės stimuliuotų smalsumą, pozityviai įvestų į mokymosi procesą. Patalpų ir lauko veiklų pozicijos pasirinkimui didelę reikšmę turi natūralus apšvietimas. Projekte siekiama maksimalaus esamų pastatų įsisavinamo, išsaugomos esamų korpusų konstrukcijos. Daug dėmesio skiriama pastato pritaikymui bendruomenės tikslams.

 

„Baltic engineers“ idėjos „Pradinė visata“ vizualizacija

Vyturio (Taikos g. 189) pradinės mokyklos idėja (žr. iliustraciją straipsnio viršuje) yra išlaikyti tris esamus pastato korpusus ir juos praplėsti keturiais naujais priestatais, kurie suteiktų papildomos šviesos klasėms. Senuose pastatuose išryškinamas jų vidus, langų nišose eksponuojami vaikų sukurti meno kūriniai ir pasiekimai, o atriumas tampa pagrindine susibūrimo ir renginių erdve.

Statybunaujienos.ltSavivaldybėse

nuotrauka
2024-05-30 14:38
Sostinės A. Goštauto kvartalas, kur Turto bankas plėtoja didžiausią valstybės biurų projektą, šiuo metu atrodo nykiai, tačiau, pasak vyriausiosios Vilniaus architektės Lauros Kairienės, turi didžiulį potencialą sukurti reprezentatyvią valdžios institucijų būstinę, kokybiškai išplėsti vaikščiojamąją ...
nuotrauka
2024-05-30 09:33
Šią savaitę Vilniaus Gedimino prospekte nukritęs balkonas dar kartą priminė apie prastos būklės balkonų keliamas grėsmes tiek praeiviams, tiek daugiabučių gyventojams. Daugiabučių priežiūra ir administravimu užsiimančios „Civinity Namai" statinių techninės priežiūros specialistas Povilas Lysiukas pe...
nuotrauka
2024-05-29 10:48
Šiandien įkasta simbolinė kapsulė ateities kartoms būsimo daugiafunkcio centro pamatuose Sendvaryje, Trušeliuose. Čia per artimiausius porą metų iškils net 8 tūkstančių kvadratinių metrų pastatas, kuriame veiks mokykla ir darželis. Taip pat atsiras universali sporto, treniruoklių ir kultūros salės, ...
nuotrauka
2024-05-27 14:43
Baisogaloje ir Šeduvoje atidaromos dvi naujos didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelės, į kurias Radviliškio rajono gyventojai atliekas galės pristatyti jau nuo šių metų gegužės 28 dienos.
nuotrauka
2024-05-27 09:51
Amaliuose šią savaitę atverta pusantro kilometro atkarpa su naujais viadukais ir žiedinėmis sankryžomis. Tai ženkli dalis pirmajame Pietrytinio aplinkkelio darbų etape. Įgyvendinus visą projektą, naujoji trasa taps patogia ir greita jungtimi tarp A1 ir „Via Baltica“ magistralių. Maža to, apvažiavima...
nuotrauka
2024-05-24 11:03
Netrukus bus tęsiami prieš dvejus metus pradėti ir vėliau sustabdyti gatvės, dubliuojančios Liepojos gatvę, privažiuojamojo kelio nuo Šiltnamių g. iki Klaipėdos g. statybos darbai. Tikimasi, kad eismas naujuoju keliu, iš kurio tikimasi geresnės saugumo situacijos, vyks dar šį rudenį.
nuotrauka
2024-05-23 13:50
Viena žaliausių Lietuvos savivaldybių Tauragė vadinama ne veltui: šią savaitę miestelyje persodinti dideli medžiai. Pasak savivaldybės atstovų, šis projektas yra ypač svarbus dėl sparčiai kintančio klimato bei vis dažnesnių karščio bangų mieste. Medžiai yra natūrali priemonė, kuri padeda sumažinti p...
nuotrauka
2024-05-22 17:09
Šiandien šalia Panevėžio aplinkkelio, ties Bliūdžių kaimu, oficialiai paskelbta didžiausio Baltijos šalyse elektromobilių parko statybų pradžia – įkasta laiko kapsulė. Projektą vystys elektromobilių įkrovimo stotelių operatorė UAB „Eldrive“.
nuotrauka
2024-05-22 15:56
Klaipėdos rajono darželiuose ypač trūkstant vietų mažiesiems gyventojams, Savivaldybė ir toliau investuoja į ugdymo įstaigų plėtrą. Žengtas dar vienas svarbus žingsnis – jau ieškoma rangovo, kuris statys naują modernų darželį Sendvario seniūnijoje, Mazūriškiuose.
nuotrauka
2024-05-22 14:22
Sparčiai augančiame Vilniaus Kalnėnų mikrorajone bus statomas darželis-pradinė mokykla. Architektūros projekto konkursų dalyviai pateikė net 12 idėjų, kaip galėtų atrodyti naujoji švietimo įstaiga. Iš jų bus renkamas nugalėtojas. Planuojama, kad nauja ugdymo įstaiga adresu Moravų g. 4, duris turėtų ...
nuotrauka
2024-05-22 09:29
Panevėžio miesto savivaldybės užsibrėžta ambicija mieste įkurti profesionalaus, šiuolaikinio meno erdvę, virsta realybe: jau kitą savaitę duris atvers pasaulinio garso menininko, daugiafunkcionalisto Stasio Eidrigevičiaus menų centras, pavadintas Stasys Museum.
nuotrauka
2024-05-21 10:00
Akcinė bendrovė „Via Lietuva" pasirašė sutartį, pagal kurią bus rekonstruojamas Ariogaloje, Raseinių rajono savivaldybėje, esantis tiltas per Dubysą. Tilto rekonstravimo darbai bus pradėti birželio mėnesį, baigti darbus planuojama iki 2025 m. spalio mėn.
nuotrauka
2024-05-21 09:54
Vilniaus savivaldybė pradeda Kazbėjų tilto per Vokės upę rekonstrukciją. Tikimasi, kad remonto darbai užtruks iki kitų metų pradžios ir vėl bus leidžiamas automobilių, dviračių ir pėsčiųjų eismas, kuris nuo 2018 metų buvo apribotas dėl tilto avarinės būklės.
nuotrauka
2024-05-20 14:37
Baigiami pagrindinės Klaipėdos miesto arterijos – Baltijos prospekto bei Šilutės ir Vilniaus plentų žiedinės sankryžos rekonstrukcijos darbai. Tam, kaip valstybei svarbiam vietinės reikšmės kelių projektui, šiemet skirta daugiau kaip 1 mln. eurų Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšų.
nuotrauka
2024-05-20 14:31
Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras surašė kaltinamąjį aktą ir teismui perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai piktnaudžiavimu siekiant turtinės naudos, dokumentų klastojimu bei sukčiavimu pareikšti buvusiam Vilniaus miesto ...
nuotrauka
2024-05-20 14:25
Tankiai gyvenamame Vilniaus Pašilaičių rajone atsiras dar vienas valstybinis lopšelis-darželis, kurį galės lankyti 280 vaikų. Projektui jau išduotas statybą leidžiantis dokumentas ir, jei procesas vyks sklandžiai, statyba turėtų prasidėti iki kitų metų ir trukti apie dvejus metus. Priimti vaikus dar...
nuotrauka
2024-05-20 11:09
Oficialiai pažymėtas Tauragės daugiafunkcės arenos antrasis statybų etapas – į būsimus sporto ir kultūros centro pamatus įkasta simbolinė laiko kapsulė ateities kartoms. Tikimasi, kad itin laukta ir regionui svarbi arena įneš dar daugiau kultūros ir galimybių sportuoti į visos apskrities gyvenimą. ...
nuotrauka
2024-05-17 07:46
Rekonstruotas Kauno apskrities VPK Kauno miesto Nemuno policijos komisariato pastatas. Atlikti rekonstrukcijos darbai kainavo apie 1,2 mln. Eur.
nuotrauka
2024-05-17 06:10
Aplinkos ministerija praneša, kad 550 asmenų, turinčių teisę atkurti nuosavybės teises į žemės sklypus individualiai statybaiVilniaus mieste, iki š. m. gegužės 1 d. pasirinko sklypus. Planuojama, kad dar šiemet šie sklypai bus registruoti Nekilnojamojo turto registre kaip savininkų, laukusių nuosavy...
nuotrauka
2024-05-16 14:51
Dar šiais metais planuojama atnaujinti aikštę prie Klaipėdos santuokų rūmų. Darbai bus atliekami pagal anksčiau atliktą techninį projektą – įrengiant parkavimo vietas, daugiau žaliųjų zonų ir sukuriant vientisą vaizdą su M. Mažvydo alėja.

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse