2023 rugsėjo 24 d. sekmadienis, 3:03
Reklama  |  facebook

CPO LT padeda įgyvendinti unikalų viešosios ir privačios partnerystės projektą Tauragėje

2023-01-11 15:33
CPO LT, vykdanti pirkimus kitų perkančiųjų organizacijų pavedimu, pagal sutartį, pasirašytą su Tauragės rajono savivaldybės administracija, vykdo gatvių infrastruktūros modernizavimo skelbiamų derybų konkursą. Tokio pobūdžio projektas pirmą kartą Lietuvoje bus įgyvendinamas viešosios ir privačios partnerystės (PPP) būdu. Šiuo metu paskelbta investuotojo atranka.
nuotrauka
Tauragės r. sav. / FB nuotr.


Minimos įmonės
CPO LT, VŠĮ
Tauragės r. savivaldybė,
Pirmasis toks Lietuvoje

PPP pobūdžio rangos darbų projektai Lietuvoje nėra naujiena, kalbant apie tokius objektus kaip pastatų modernizavimas, tačiau šis projektas išskirtinis objekto prasme – viešoji ir privati partnerystė siekiant modernizuoti gatves, rašoma CPO LT pranešime. Įsigyjant darbus PPP būdu, savivaldybės, kurios siekia greičiau išspręsti infrastruktūros problemas, tačiau stokoja reikiamų lėšų ar yra apribotos jų skolinimosi galimybės, gali pagerinti miestiečių gerbūvį pasitelkdamos investuotoją.

„Esame sukaupę didelę patirtį organizuoti įvairius rangos darbų pirkimo konkursus, ypač tuos, kurie reikalauja specifinių žinių viešųjų pirkimų srityje ir kuriuos pačioms perkančiosioms organizacijoms būtų sudėtinga atlikti savarankiškai. Pasiruošimas šiam konkursui pareikalavo didelio įdirbio, buvo vykdoma ir rinkos konsultacija, tad, tikimės, kad verslui šis projektas bus patrauklus“, – komentuoja Mindaugas Žiukas, CPO LT Statybos srities pirkimų skyriaus vadovas.

Galimybės verslui

Pagal numatytą projektą „Tauragės savivaldybės gatvių infrastruktūros modernizavimas privačios partnerystės būdu“ rangovas įsipareigos savo lėšomis išasfaltuoti 20 miesto gatvių (apie 8,5 km), išplėtoti 2,07 km naujų pėsčiųjų ir dviračių takų bei užtikrinti gatvių infrastruktūros priežiūrą. Numatomas maksimalus darbų atlikimo terminas – 3-eji metai. Tai investicinis projektas, kuris apima tiek darbų atlikimo, tiek ir viešųjų paslaugų teikimo veiklą. Skelbiamų derybų konkurso metu išrinktas privatus subjektas 15 metų teiks tokias paslaugas kaip gatvių infrastruktūros techninė priežiūra, infrastruktūros priežiūra (gatvių, šaligatvių, dviračių takų dangos priežiūra, šlavimas ir valymas vasaros ir žiemos metu ir kt.), gatvių apšvietimas ir pan.

Tauragės rajono savivaldybė 15 metų privačiam subjektui mokės atlygį už atliktą investiciją ir vykdomą veiklą – viešųjų paslaugų teikimą.

„Vienas iš pagrindinių prioritetų Tauragės mieste ir rajone – žvyruotų gatvių asfaltavimas. Tai problema, kuriai kasmet skiriame didžiausią investicijų dalį, tačiau vis tiek problemos sprendimas vyksta per lėtai. Džiaugiamės, kad Tauragė yra viena pirmųjų savivaldybių, siekiančių įgyvendinti gatvių asfaltavimą viešosios ir privačios partnerystės projekto būdu, kuris padarytų proveržį miesto kelių infrastruktūros gerinime“, – apie projektą kalba pranešime cituojamas Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas.

Pirminių paraiškų dalyvauti konkurse laukiama iki šių metų kovo 1 dienos 10 val.
Statybunaujienos.ltSavivaldybėse

nuotrauka
2023-09-22 12:59
Diskusijose apie kvalifikuotų darbuotojų stoką bei jų pritraukimo galimybes vis dažniau atsigręžiama į emigracijoje gyvenančius ir į Lietuvą sugrįžti svajojančius mūsų piliečius. Juolab, kad grįžtančių į gimtinę ar rimtai ketinančių tai daryti skaičiai kasmet auga. Emigrantų, ypač kvalifikuotų darbu...
nuotrauka
2023-09-21 11:46
Sostinėje daugėja rekreacinių zonų, kuriose gyventojai gali mėgautis gamtos teikiamais malonumais ir poilsiu. Tyrimai rodo, kad arti namų esantys parkai ir žaliosios erdvės teigiamai veikia gyventojų sveikatą – mažina stresą, širdies ir kraujagyslių ligų riziką, padeda išvengti medžiagų apykaitos su...
nuotrauka
2023-09-21 11:13
Nuvilnijus informacijos bangai, kad sostinės gyventojai, gaunantys kompensacijas už šildymą ir balsuojantys prieš renovaciją, valstybės paramos nebegaus, patikslinama, kokių priemonių artimiausiu metu bus imtasi.
nuotrauka
2023-09-18 11:48
Prasideda priėjimo prie Gulbino ežero atvėrimo darbai. Vilniečiai galės patogiai ateiti prie ežero, esančio šalia Gulbinų kvartalo, iš šiaurinės ir pietinės pusių. Planuojamas įrengti apie 250 m ilgio medinis takas, ežero pakrantėje taip pat bus kuriama poilsiavietė, įrengiamos grilio vietos su suol...
nuotrauka
2023-09-14 11:55
Kauno apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus (VIGS) prokurorai, reaguodami į žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją apie bandymus keisti Alytaus bendrąjį planą ir miesto centre leisti statyti penkiaaukščius pastatus, inicijavo tyrimą dėl galimo viešojo intereso pažeidimo.
nuotrauka
2023-09-13 15:47
Baisogaloje ir Šeduvoje pradėta dviejų naujų didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelių statyba.
nuotrauka
2023-09-12 16:38
Šalia Vilniaus, Avižieniuose oficialiai pradėtos prekybinių sandėlių (angl. stock-office) projekto „Urban HUB" statybos.
nuotrauka
2023-09-12 15:39
Sparčiai augančiame sostinės Pilaitės mikrorajone simboliniu kapsulės įkasimu pažymėtas vaikų lopšelio-darželio statybos darbų startas.
nuotrauka
2023-09-11 11:17
Nuo rugsėjo 11 d. bus teikiamas finansavimas namų ūkiuose susidariusių asbestinio šiferio atliekų surinkimo, vežimo ir šalinimo išlaidoms.
nuotrauka
2023-09-08 09:11
2 201 gyventojas – tiek šiauliečių dalyvauja VšĮ Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro (ŠRATC) ir Šiaulių miesto savivaldybės administracijos įgyvendinamame maisto ir virtuvės atliekų surinkimo projekte „#AšPats. Planuoju. Valgau. Rūšiuoju. Saugau.“ Teisingai atskirtos ir išrūšiuotos maisto atliek...
nuotrauka
2023-09-07 08:16
Dar 2021 m. pavasarį Akmenės rajono savivaldybės administracija ir VŠĮ Lietuvos verslo paramos agentūra (dabar – Inovacijų agentūra) pasirašė projekto „Apšvietimo tinklų atnaujinimas, mažinant energijos suvartojimą Akmenės rajono savivaldybėje“ finansavimo sutartį (preliminari Projekto vertė – 3.101...
nuotrauka
2023-09-07 08:05
Pasirašyti pirmieji energijos sutaupymo susitarimai su savivaldybių valdomomis įmonėmis. Energetikos ministerija ir UAB „Šiaulių vandenys“ bei UAB „Kėdbusas“ sutarė dėl techninių energijos efektyvumo didinimo priemonių diegimo įmonių veikloje.
nuotrauka
2023-09-07 07:56
Vilniaus senamiesčio ir jo apsaugos zonos tvarkymo (specialųjį) planą planuojama parengti per dvejus metus. Parengtas, šis dokumentas taps pagrindiniu Vilniaus senamiesčio ir jo apsaugos zonos teritorijų planavimo dokumentu, kuriuo, be kita ko, bus numatoma, kokie statybos, rekonstrukcijos, remonto,...
nuotrauka
2023-09-07 07:33
Šiuo metu Panevėžyje yra 465 gatvės. Jų bendras ilgis siekia daugiau nei 295 km. Ilgiausia – J. Janonio g., jos ilgis siekia 5,8 km. Antra pagal ilgį gatvė Panevėžyje – Klaipėdos g. – 4,9 km, trečia – Smėlynės g. – 3,9 km. Toliau rikiuojasi Pušaloto g. – 3,6 km, Nemuno ir Kerbedžio gatvės, kurių ilg...
nuotrauka
2023-09-06 10:57
Telšiuose atidarytas „Ateities“ progimnazijos baseinas.
nuotrauka
2023-09-06 10:46
Apie „Rail Baltica“ projektą, Panevėžio laisvąją ekonominę zoną bei jau šį savaitgalį vyksiantį 520-ąjį Aukštaitijos sostinės gimtadienį – pokalbis su Panevėžio miesto meru Ryčiu Račkausku.
nuotrauka
2023-09-06 09:43
Nuo Čekijos širdies Prahos iki Suomijos sostinės Helsinkio – Europos šalis sujungsiantis transeuropinio tinklo kelias E67 ypač reikšmingas Lietuvai. Čia, nuo Marijampolės iki Lietuvos ir Lenkijos sienos, įgyvendinamas vienas didžiausių pastaraisiais dešimtmečiais projektų – magistralinio kelio „Via ...
nuotrauka
2023-09-06 08:58
Panevėžio apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą dėl UAB „Pasvalio vandenys“ direktoriaus Algimanto Mataičio galimo kyšininkavimo. Kaltinimai dėl papirkimo šioje byloje pateikti vienai Pasvalio bendrovei ir jos vadovui E. Z.
nuotrauka
2023-09-04 10:25
Šiandien duris Klaipėdoje atveria rekonstruotas lopšelis-darželis „Svirpliukas“. Vaikai į įstaigą sugrįžta po dvejų metų pertraukos.
nuotrauka
2023-08-31 06:54
Vyriausybės sprendimu Nidos švyturio pastatų kompleksą išbraukus iš parduodamų objektų sąrašo, jis galės būti perduotas Lietuvos nacionaliniam dailės muziejui (LNDM). Toks sprendimas leis atverti daugiau kultūros turinio visuomenei, pritaikant Nidos švyturio komplekso pastatus vietos bendruomenės ir...

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse