2023 kovo 20 d. pirmadienis, 17:41
Reklama  |  facebook

CPO LT padeda įgyvendinti unikalų viešosios ir privačios partnerystės projektą Tauragėje

2023-01-11 15:33
CPO LT, vykdanti pirkimus kitų perkančiųjų organizacijų pavedimu, pagal sutartį, pasirašytą su Tauragės rajono savivaldybės administracija, vykdo gatvių infrastruktūros modernizavimo skelbiamų derybų konkursą. Tokio pobūdžio projektas pirmą kartą Lietuvoje bus įgyvendinamas viešosios ir privačios partnerystės (PPP) būdu. Šiuo metu paskelbta investuotojo atranka.
nuotrauka
Tauragės r. sav. / FB nuotr.


Minimos įmonės
CPO LT, VŠĮ
Tauragės r. savivaldybė,
Pirmasis toks Lietuvoje

PPP pobūdžio rangos darbų projektai Lietuvoje nėra naujiena, kalbant apie tokius objektus kaip pastatų modernizavimas, tačiau šis projektas išskirtinis objekto prasme – viešoji ir privati partnerystė siekiant modernizuoti gatves, rašoma CPO LT pranešime. Įsigyjant darbus PPP būdu, savivaldybės, kurios siekia greičiau išspręsti infrastruktūros problemas, tačiau stokoja reikiamų lėšų ar yra apribotos jų skolinimosi galimybės, gali pagerinti miestiečių gerbūvį pasitelkdamos investuotoją.

„Esame sukaupę didelę patirtį organizuoti įvairius rangos darbų pirkimo konkursus, ypač tuos, kurie reikalauja specifinių žinių viešųjų pirkimų srityje ir kuriuos pačioms perkančiosioms organizacijoms būtų sudėtinga atlikti savarankiškai. Pasiruošimas šiam konkursui pareikalavo didelio įdirbio, buvo vykdoma ir rinkos konsultacija, tad, tikimės, kad verslui šis projektas bus patrauklus“, – komentuoja Mindaugas Žiukas, CPO LT Statybos srities pirkimų skyriaus vadovas.

Galimybės verslui

Pagal numatytą projektą „Tauragės savivaldybės gatvių infrastruktūros modernizavimas privačios partnerystės būdu“ rangovas įsipareigos savo lėšomis išasfaltuoti 20 miesto gatvių (apie 8,5 km), išplėtoti 2,07 km naujų pėsčiųjų ir dviračių takų bei užtikrinti gatvių infrastruktūros priežiūrą. Numatomas maksimalus darbų atlikimo terminas – 3-eji metai. Tai investicinis projektas, kuris apima tiek darbų atlikimo, tiek ir viešųjų paslaugų teikimo veiklą. Skelbiamų derybų konkurso metu išrinktas privatus subjektas 15 metų teiks tokias paslaugas kaip gatvių infrastruktūros techninė priežiūra, infrastruktūros priežiūra (gatvių, šaligatvių, dviračių takų dangos priežiūra, šlavimas ir valymas vasaros ir žiemos metu ir kt.), gatvių apšvietimas ir pan.

Tauragės rajono savivaldybė 15 metų privačiam subjektui mokės atlygį už atliktą investiciją ir vykdomą veiklą – viešųjų paslaugų teikimą.

„Vienas iš pagrindinių prioritetų Tauragės mieste ir rajone – žvyruotų gatvių asfaltavimas. Tai problema, kuriai kasmet skiriame didžiausią investicijų dalį, tačiau vis tiek problemos sprendimas vyksta per lėtai. Džiaugiamės, kad Tauragė yra viena pirmųjų savivaldybių, siekiančių įgyvendinti gatvių asfaltavimą viešosios ir privačios partnerystės projekto būdu, kuris padarytų proveržį miesto kelių infrastruktūros gerinime“, – apie projektą kalba pranešime cituojamas Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas.

Pirminių paraiškų dalyvauti konkurse laukiama iki šių metų kovo 1 dienos 10 val.
Statybunaujienos.lt
Savivaldybėse

nuotrauka
2023-03-13 05:11
Daugiau nei dešimtmetį Klaipėdos rajono gyventojų lauktas projektas – Gargždų daugiafunkcis sporto centras – virsta realybė. Dariaus ir Girėno gatvėje, Gargžduose, kur po pustrečių metų iškils moderni sporto salė bei baseinas, įkasta simbolinė kapsulė ateities kartoms, žyminti realių statybos darbų ...
nuotrauka
2023-03-09 15:32
Lietuvos Aukščiausiasis teismas priėmė galutinį ir neskundžiamą nutarimą dėl Preiloje esančios kanalizacijos perpumpavimo stoties pardavimo – pripažinta, kad daug diskusijų sukėlusio aukciono UAB „Neringos vanduo“ negalėjo skelbti.
nuotrauka
2023-03-09 11:13
Šią savaitę Alytuje pradedama rekonstruoti viena svarbiausių mieste Santaikos g., kuri yra krašto kelio Nr. 131 Alytus–Simnas–Kalvarija tąsa. Tai priešpaskutinis etapas, įgyvendinant trijų gatvių – Ulonų, Pulko ir Santaikos – rekonstrukcijos ir kapitalinio remonto projektą, kuriam, kaip valstybei sv...
nuotrauka
2023-03-06 05:30
Klaipėdos rajonas pasirašė sutartį su rangovu dėl Gargždų lopšelio-darželio „Saulutė“ modernizacijos. Planuojama, kad, atlikus darbus, pastato energijos suvartojimo sąnaudos bus sumažintos iki 50 proc., vaikai bus ugdomi šiltesnėse patalpose, mokytojai dirbs geresnėmis sąlygomis.
nuotrauka
2023-03-06 05:19
Rangovams tęsiant darbus aukščiau upės krantinėje, vilniečiai jau galės naudotis atkarpoje tarp Žvėryno ir Baltojo tiltais įrengtais daugiau kaip 2 km pėsčiųjų takasi, apie 1 km dviračių takais. Čia bus ir dviračių stovų, poilsio salelių, apsčiai suoliukų.
nuotrauka
2023-03-03 06:45
Klaipėdos apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorė priėmė nutarimą atsisakyti taikyti viešojo intereso gynimo priemones dėl statinių, esančių Žaliajame kelyje 3, Juodkrantėje.
nuotrauka
2023-03-02 05:07
Atnaujintose patalpose Melnragėje skaitytojų jau laukia bibliotekininkai. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos padalinys pastate Molo g. 60 oficialiai duris vėl atveria šiandien, kovo 1 d.
nuotrauka
2023-02-25 08:47
Pagrindinės Klaipėdos miesto arterijos – Baltijos prospekto – rekonstrukcijai šiemet bus skirta kiek daugiau nei 4 mln. eurų investicijų. Tai patvirtinta Vyriausybės kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) finansavimo lėšų naudojimo 2023–2025 metų sąmatoje. Šis finansavimas padės užbaigti pagri...
nuotrauka
2023-02-24 09:43
Lietuvos apeliacinis teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, iš dalies pakeitė pirmosios instancijos teismo sprendimą ir buvusią Visagino savivaldybės merę Dalią Štraupaitę pripažinęs kalta dėl prekybos poveikiu, piktnaudžiavimo tarnyba ir dokumentų klastojimo, padidino jai skirtą baudą nuo 15 000 i...
nuotrauka
2023-02-24 04:49
Pėsčiųjų ir dviračių tako Smiltynė–Nida statybos darbų pradžios renginyje įkasta kapsulė su laišku ateities kartoms, simboliškai žyminti tako rekonstrukcijos darbų pradžią.
nuotrauka
2023-02-22 05:16
Klaipėda žengia į kitą didžiausio uostamiesčio susisiekimo koridoriaus vystymo etapą – pasirašyta sutartis dėl Baltijos pr. ir Taikos pr. žiedinės sankryžos rekonstravimo techninio projekto koregavimo. Planuojama, kad, užbaigus Baltijos pr. ir Šilutės pl. žiedinės sankryžos estakados įrengimą, start...
nuotrauka
2023-02-22 04:59
Pernai pirmą kartą „Financial Times“ investicijų ekspertų pastebėtas Panevėžys įvertintas ir šiais metais. Aukštaitijos sostinė „Europos ateities miestai ir regionai 2023“ reitinge net trijuose geriausiųjų dešimtukuose: tiesioginių užsienio investicijų strategiją vertinančioje „fDi strategijos“ kate...
nuotrauka
2023-02-21 14:50
Lietuvos automobilių kelių direkcija (toliau – Kelių direkcija) iki š. m. kovo 31 d. kviečia savivaldybes pasirašyti sutartis dėl Kelių priežiūros ir plėtros programos (toliau – KPPP) lėšų panaudojimo vietinės reikšmės susisiekimo infrastruktūrai finansuoti. Pakvietimus pasirašyti finansavimo sutart...
nuotrauka
2023-02-20 16:27
Utenos rajono gyventojams, kurie dėl amžiaus, negalios ar finansinių sunkumų negali savimi pasirūpinti ar įsigyti nuosavą būstą, savivaldybė nuomoja socialinį būstą.
nuotrauka
2023-02-14 14:30
Sostinės Naujamiestyje buvusio siuvimo fabriko „Lelija“ kompleksas visiškai pasikeis. Vystytojas planuoja sutvarkyti 2,1 ha teritoriją, dalį pastatų rekonstruoti ir juose įrengti administracines patalpas, dalį nugriauti ir įrengti viešąsias erdves.
nuotrauka
2023-02-13 09:14
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija), reaguodama į pilietiškų Vilniaus rajono Skaidiškės kaimo gyventojų skundą, patikrino statybą leidžiančio dokumento (SLD) teisėtumą. Patikrinus dokumentus paaiškėjo, kad išduodama SLD statyti ryši...
nuotrauka
2023-02-10 05:41
Klaipėdos apygardos prokuratūra, reaguodama į viešai paskelbtą informaciją apie, kaip įtariama, neteisėtai vykdomas statybas Neringoje pradėjo tyrimą dėl galimo viešojo intereso pažeidimo.
nuotrauka
2023-02-09 05:53
Vilniaus savivaldybės Taryba patvirtino naujas infrastruktūros plėtros įmokos nuostatas – nekilnojamojo turto statytojai ir vystytojai galės būti atleidžiami nuo įmokos mokėjimo, kai pastatas yra visuomeninės paskirties, t.y. atitinka socialinės infrastruktūros kriterijų, tačiau statomas ne savivald...
nuotrauka
2023-02-09 05:17
Vilniaus miesto savivaldybės viešoji įstaiga „Atnaujinkime miestą" šiuo metu įgyvendina daugiau nei 100 renovacijos projektų, o bendra renovacijos projektų vertė sostinėje perkopė 120 mln. eurų ir toliau didėja.
nuotrauka
2023-02-09 05:09
Sostinės Pilaitėje, prie naujai pastatytos Šv. Juozapo bažnyčios ir tik pernai duris atvėrusios Pilaitės gimnazijos, planuojama įrengti naują viešąją erdvę. Ji bus atvira visiems – skvere galės ilsėtis, susitikti ir organizuoti renginius parapijiečiai ir aplink gyvenantys pilaitiškiai.

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse