2024 vasario 29 d. ketvirtadienis, 10:22
Reklama  |  facebook

Daugiatautė „Layher Baltic“ inžinierių komanda klientams siūlo platesnį požiūrį ir viziją

2021-10-15 07:30
Dirbant skirtingose šalyse, skirtingose rinkose, svarbu išmanyti ne tik nacionalinius statybų reikalavimus ir teisines normas, bet ir kultūrinius niuansus. Pastolių prekybos UAB „Layher Baltic“ inžinierių komandos tarptautiškumas padeda įmonei plėstis į naujas rinkas, o Lietuvos, Vokietijos ir Baltarusijos inžinerijos mokyklų sinergija kuria aukščiausią kokybę ir platesnį požiūrį. Pagal individualius poreikius ir sąlygas projektuojami pastoliai ne tik užtikrina patogų ir saugų darbą, bet ir padeda statybų įmonėms sutaupyti lėšų bei laiko.
nuotrauka
„Layher Baltic“ inžinierių komandą sudaro 4 specialistai (iš kairės): Vaidas Baltuška, Andrei Zuikevich, Omar Mahmoud Ali Hassan ir Raman Dzikavitski. Rimanto Matulionio nuotr.


Minimos įmonės
Layher Baltic, UAB
„Neturėjau tikslo sukurti tarptautinę komandą, taip susiklostė aplinkybės. Pirmiausia įdarbinome lietuvį inžinierių, kuris savo pareigas puikiai vykdo iki šiol. Prireikus antro specialisto, paieškos Lietuvoje buvo nesėkmingos. Tinkamas kandidatas atsirado Baltarusijoje. Tik pradėję dirbti kartu, supratome, kad skirtingos darbuotojų tautybės ir patirtys kompanijai yra didelis pliusas. Raman Dzikavitski įrodė, kad savo žiniomis, požiūriu į inžineriją, darbo Baltarusijoje, statybų srityje, patirtimi praturtino mūsų komandą“, – apie daugiatautės komandos pradžią pasakoja UAB „Layher Baltic“ vadovas Viktor Voroncov.

layher baltic VIKTOR VORONCOV

 
„Reikia komandai suteikti
tokias sąlygas,
kad niekas nenorėtų išeiti.
Man labai patinka japoniškas modelis, kai specialistas ateina į įmonę ir išeina iš jos tik į pensiją.
Jei darbuotojai laimingi,
kaita kolektyve gerokai mažesnė,
o darbo našumas – ženkliai aukštesnis“, –
požiūrį į komandos
kūrimą ir išlaikymą išsako
UAB „Layher Baltic“ vadovas
Viktor VORONCOV.

 

Šiuo metu įmonės inžinierių komandą sudaro 4 specialistai: inžinieriai-konstruktoriai Vaidas Baltuška, Raman Dzikavitski, Andrei Zuikevich ir jaunesnysis inžinierius Omar Mahmoud Ali Hassan. Komandos nariai gali laisvai bendrauti lietuvių, rusų, anglų ir arabų kalbomis.

Patirtis dirbant su skirtingomis projektavimo normomis

Techninei komandai vadovaujantis V.Baltuška per aštuonerius darbo šioje kompanijoje metus, koordinuodamas daugybę projektų skirtingose šalyse, sukaupė tiek informacijos, kad dabar gali atsakyti į bene bet kokį su pastolių konstrukcijomis susijusį klausimą ir pasiūlyti sprendimus sudėtingiausioms situacijoms, jis puikiai išmano Lietuvos statybų ir pramonės sektorių. Jauniausias komandos narys, šiuo metu VGTU antrame magistro kurse statybos inžineriją studijuojantis ir karjerą Lietuvoje tęsti ketinantis egiptietis Omar Mahmoud Ali Hassan neleidžia atsilikti nuo inžinerijos naujovių, iškart savo darbe taiko naujausias technologijas, universitete mokosi dirbti naujausiomis projektavimo programomis, kurių dar nebuvo, kai kiti komandos nariai baigė studijas.

LAYHER BALTIC inžinieriai konstruktoriai

Nuotraukoje – 
inžinieriai-konstruktoriai
Vaidas Baltuška ir 
Raman Dzikavitski

„Nors atvykti į Lietuvą studijuoti buvo gan greitas sprendimas, džiaugiuosi, kad nutariau pabandyti ir apsigyvenau šalyje, apie kurią labai nedaug žinojau. Čia gavau daug naujų žinių ir galimybę visas teorines žinias iškart pritaikyti „Layher Baltic“ kompanijoje“, – sako po praktikos įmonėje dirbti likęs studentas.

R.Dzikavitski ir A.Zuikevich iš Baltarusijos turi daug patirties statybų srityje. Andrei septynerius metus dirbo metalinių konstrukcijų gamybos įmonėje, o Raman – Valstybiniame Baltarusijos pramoninio projektavimo institute. Ši patirtis padeda specialistams lеngvai ir sklandžiai integruoti pastolius į statybos ar pramoninį projektą. Taip pat jų žinios labai naudingos dirbant Rusijos rinkoje, vykdant projektus Kaliningrado srityje.

V.Baltuška kaip vieną komandos stiprybių įvardina patirtį dirbant su skirtingomis projektavimo normomis, skirtingais vietovių standartais. Nors ES šalyse reikalavimai beveik nesiskiria, kai kuriose šalyse dėl nacionalinių ypatumų įtraukiamos ir specifinės sąlygos, kurias turi įgyvendinti projektuotojai. R.Dzikavitski atkreipia dėmesį, kad, dirbant skirtingose klimato zonose, labai svarbu atsižvelgti į oro sąlygas. Kartais pastebimas ir skirtingas požiūris į saugumo reikalavimus.

„Aplaidumo netoleruojame. Esame vokiško kapitalo įmonė. Jei matome, kad dirbama netinkamai, visuomet pasidaliname patirtimi ir užtikriname, kad projektas būtų vykdomas laikantis visų normų ir teisinių reikalavimų“, – pabrėžia R.Dzikavitski.

Komandos įdirbį vertina klientai nuo Rusijos iki Skandinavijos ir Islandijos

„Layher Baltic“ yra vokiečių kapitalo įmonių grupės „Wilhelm Layher GmbH & CO KG“, pirmaujančios pasaulyje pastolių gamybos srityje, dalis. Įmonė siekia teikti geriausias inžinerines paslaugas savo klientams Baltijos šalyse bei Kaliningrado srityje ir ieško galimybių naujose rinkose. Komandos tarptautiškumas padeda įmonei plėsti veiklą ir sėkmingai konkuruoti Europos šalyse. Lietuvos inžinierių įdirbį jau įvertino ne tik kaimyninės šalys, bet ir itin aukšto efektyvumo ir kokybės reikalaujanti Skandinavija, o vienas naujausių tarptautinių projektų įgyvendintas Islandijoje.

Andrei Zuikevich

Nuotraukoje – 
inžinierius-konstruktorius
Andrei Zuikevich

Pasak V.Baltuškos, lietuviai vertinami dėl stipraus techninio paruošimo ir atsidavimo darbui neskaičiuojant valandų. „Visuomet darome viską maksimaliai, kartais daugiau nei turėtume. Lankstus požiūris leidžia pasiūlyti klientams daugiau paslaugų ar tvaresnį, į ilgalaikę perspektyvą orientuotą sprendimą“, – konkurencinius pranašumus išskiria inžinierių komandos vadovas. Tai padėjo gauti užsakymą ir Islandijoje, kuri nėra kompanijos rinkos dalis.

Sudėtingas projektas pareikalavo papildomų veiksmų, daugiau dėmesio teko skirti logistikai. Tačiau pastangos atsipirko. Pastoliai buvo reikalingi stogo konstrukcijoms įrengti. „Layher Baltic“ pasiūlytas sprendimas leido patogiai atlikti darbus, įrengiant darbo platformą ant specialaus tilto, ir sutaupyti lėšų bei laiko, lyginant su konkurentų siūlytu pastolių mišku iš visų pastato pusių. Atraminiai pastoliai buvo suprojektuoti tik iš šonų, todėl apačioje liko laisva erdvė kitiems darbams. Be to, toks projektas reikalavo mažiau detalių bei sutrumpino surinkimo laiką, o tai yra vienas brangiausių, daugiausiai darbo jėgos reikalaujančių procesų naudojant pastolius.

Siekdama išlaikyti pirmaujančias pozicijas rinkoje ir savo klientams pasiūlyti ne tik kokybišką produktą, bet ir pilną paslaugų paketą nuo projektavimo ir transportavimo darbų iki pardavimų, rinkodaros įrankių, kurie nuomos bendrovėms padėtų pristatyti pastolius galutiniam vartotojui – statybinėms įmonėms, kompanija nuolat investuoja į darbuotojų mokymus, programinę įrangą, keliones į kitas šalis pasisemti patirties iš kolegų.

Mokymai įvairiose srityse padeda prisidėti prie klientų sėkmės

Iš motyvuotų, ambicingų inžinierių tikimasi nuolatinio tobulėjimo ir neužsisklendimo savo srityje. Norint rasti optimalius sprendimus, prieš imantis užduoties, labai svarbu išsiaiškinti, kas svarbu klientui, kokių tikslų siekiama, aktualu bendrauti su kitais padaliniais ir pasiūlyti nebūtinai pigiausią, bet patogiausią, efektyviausią ir tvariausią projektą. Nuolatinis žinių atnaujinimas, susipažįstant su naujausiomis technologijomis, programine įranga, renkantis virtualius kursus profesinėms ir asmeninėms kompetencijoms stiprinti bei dalijimasis patirtimi su kolegomis, dirbančiais kitų šalių padaliniuose, padeda komandai patenkinti vis sąmoningesnių ir reiklesnių klientų lūkesčius ir poreikius.

layher baltic OMAR Mahmoud
Nuotraukoje – 
jaunesnysis inžinierius 
Omar Mahmoud Ali Hassan
 
Specialistai taip pat gilinasi ir į statybinės įrangos nuomos verslo subtilybes, ieško būdų padėti įmonėms geriau išnaudoti turimus resursus, dirbti efektyviau, tvariau, taip pat organizuojami buhalterijos, prekių valdymo bei logistikos mokymai. UAB „Layher Baltic“ paslaugos neapsiriboja inžinerija. Daug dėmesio skiriama vizualiai medžiagai, virtualiai realybei, klientui pateikiama vizija. Projektavimo metu naudojama SIM (pastolių informacinio modeliavimo) programinė įranga „LayPLAN“. Pastolių informacinio modeliavimo (SIM) technologiją lengva susieti su BIM (statinio informaciniu modeliavimu), plačiai naudojamu šiuolaikinėje statyboje.

Daug dėmesio skiriama ir kontrolei užtikrinti. Kadangi projektai rengiami iš jau pagamintų elementų, užtikrinti kontrolę padeda apsilankymai aikštelėje. Komanda pastebi ir bendrą projektų kokybės augimą Baltijos šalių regione. Klientai laukia ne tik kainos pasiūlymo kaip anksčiau, bet pageidauja ir montavimo brėžinių, 3D pastolių modelių, statinių skaičiavimų, virtualios realybės modelių ir kitų šiuolaikinio projektavimo produktų.

Sėkmingam darbui labai svarbios ne tik žinios, bet ir atmosfera komandoje. Į Lietuvą dirbti atvykę užsieniečiai džiaugiasi kolegų palaikymu, o darbo sąlygas vadina beveik idealiomis. „Deja, Baltarusijoje verslas nėra taip išsivystęs. Buvau maloniai nustebintas aukšta verslo etika, pagarba ir rūpesčiu darbuotojais, galimybėmis ramiai dirbti su geriausiomis priemonėmis ir augti kaip specialistui“, – pirmojo darbo Lietuvoje pusmečio įspūdžiais dalijasi A.Zuikevich. Tai atspindi ir „Layher Baltic“ vadovo V.Voroncov požiūrį į darbuotojus.LAYHER BALTIC

„Reikia komandai suteikti tokias sąlygas, kad niekas nenorėtų išeiti. Man labai patinka japoniškas modelis, kai specialistas ateina į įmonę ir išeina iš jos tik į pensiją. Jei darbuotojai laimingi, kaita kolektyve gerokai mažesnė, o darbo našumas – ženkliai aukštesnis“, – požiūrį į komandos kūrimą ir išlaikymą išsako UAB „Layher Baltic“ vadovas Viktor Voroncov.

Rimanto Matulionio nuotr.

Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2024-02-29 09:29
„Workland", pilnai aptarnaujamų biurų ir bendradarbystės erdvių operatorius Baltijos šalyse ir Suomijoje, plečia savo tinklą regione ir Vilniuje atidarys dar vieną centrą – „Workland Flow". Artimiausiuose įmonės planuose – ir po naują centrą Rygoje bei Taline, kurie padidins „Workland" portfelį daug...
nuotrauka
2024-02-28 12:31
Didžiausia Lietuvoje pramonės atliekų tvarkymo bendrovė „Žalvaris“, priklausanti žiedinės ekonomikos įmonių grupei „GreenGroup“, paskelbė pasirašiusi medžio granulių gamintojos UAB „Granulita“ įsigijimo sutartį. Sulaukus Konkurencijos tarybos leidimo, sandorį ketinama užbaigti šių metų antrojo ketvi...
nuotrauka
2024-02-28 07:59
Malkų įlankoje esančios Vakarų laivų gamyklos (VLG) įmonių grupės krantinės yra visiškai pritaikytos, kad galėtų remontuoti didžiuosius laivus. Tai tapo įmanoma įmonei „Borta“ rekonstravus dvi krantines (taip vadinamą pirsą) ir sutvirtinus 135A krantinę. Tokiu būdu atsirado galimybė tinkamai išnaudo...
nuotrauka
2024-02-27 08:50
SBA grupės nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „SBA Urban“ savo prekybos ir verslo miestus „Urban HUB“ plėtos su Europos rekonstrukcijos ir plėtros banku (ERPB). Su naujuoju strateginiu investuotoju pasirašyta akcininkų sutartis dėl 30 mln. eurų vertės nuosavo kapitalo investicijos į jau vysto...
nuotrauka
2024-02-23 08:44
Panevėžys atsinaujina ir jau šį pavasarį duris atvers dar vienas ambicingas ir perspektyvus miesto traukos objektas – Stasio Eidrigevičiaus menų centras. Šio projekto rangos darbai jau užbaigti, šiuo metu vyksta vidaus įrangos, baldų, ekspozicijos detalių montavimo, įrengimo ir kt. darbai.
nuotrauka
2024-02-23 07:15
Parduodamo arba nuomojamo objekto kainą lemia plotas. Tad užsakovai suinteresuoti turėti kuo daugiau ploto, bet neprarasti kokybiškos apdailos. Tradiciškai laikoma, kad kuo storesnis atitvarų ar perdangų apdailos sluoksnis, tuo geriau izoliuojamas garsas. Bet taip mažėja plotas, patalpų aukštis. Vok...
nuotrauka
2024-02-22 11:24
Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ planuoja statyti gyvenamuosius namus Lenkijoje. Įmonė pasirašė preliminarias sutartis žemės sklypui Varšuvoje įsigyti, investicijos į projektą sieks 24 mln. eurų.
nuotrauka
2024-02-21 08:37
Pirmaujanti Latvijos medinių langų gamintoja „Arbo Windows" įsigijo vieną didžiausių Lietuvos medinių langų gamybos įmonių UAB „Arlanga Wood", kuri priklausė įmonių grupės „Arlanga Group" įkūrėjui Arūnui Mažoniui. Sandorį finansavo bankas „BluOr Bank" su Latvijos „Plėtros finansų įstaigos Altum" užt...
nuotrauka
2024-02-21 07:52
Lietuvos statybos sektorius, pakėlęs pastatų energinio efektyvumo lygį, vis daugiau dėmesio skiria, kad būtų sumažintas anglies dvideginio pėdsakas. Nors šalyje tai dar nėra reglamentuota, rinka nelaukia ir remiasi tarptautiniais standartais. Objektyviai palyginti skirtingų medžiagų ir gaminių povei...
nuotrauka
2024-02-20 10:40
Didžiausia prekybinių sandėlių (angl. stock office) plėtotoja Vilniuje „Darnu Group“ Gariūnų gatvėje pradeda antrojo „Vilniaus verslo parko“ etapo statybas. Šiuo metu baigiamą statyti 4700 kv. m. ploto I etapą papildys dar 3500 kv. m. patalpų, kuriose bus įrengta 12 savarankiškas inžinerines sistema...
nuotrauka
2024-02-20 07:51
Kaip statyti pastatus greitai, naudoti kuo mažiau darbo jėgos, bet užtikrinti kuo aukštesnę kokybę? Atsakas – didinti statybos darbų mechanizacijos lygį, o sienas statant naudoti stambiagabarites sienines plokštes, kurios tinka ne tik pramoninei, bet ir gyvenamųjų pastatų statybai. Šiems rinkos iššū...
nuotrauka
2024-02-19 12:02
Suomijoje, Joensuu Abloy gamykloje, sukurta „Abloy Cumulus“ – naujos kartos platforma įeigos sistemai be raktų. CUMULUS sujungia aukštos kokybės užraktus ir saugų įeigos teisių valdymą.
nuotrauka
2024-02-15 17:38
Sostinės biurų rinka pasipildė nauju verslo centru. Administracinės paskirties pastato, iškilusio Vilniaus centre, Sporto gatvėje, rangos darbus atliko tvarios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“. Naująjį verslo centrą rangovas pastatė už daugiau nei 12 mln. eurų nekilnojamojo turto plė...
nuotrauka
2024-02-12 16:09
Vykdydama verslo centro „Europa“ atnaujinimo ir modernizavimo planą, nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ baigė daugiaaukštės automobilių stovėjimo aikštelės renovacijos darbus. Jie truko vienerius metus, įmonės investicijos siekė 5 mln. eurų.
nuotrauka
2024-02-12 12:12
Išmaniuosius skaitiklius gaminanti ir juos eksportuojanti lietuvių kompanija „Elgama-Elektronika" praėjusiais metais skaičiavo rekordinį grynąjį pelną, kuris augo daugiau nei 14 kartų ir siekė 4,6 mln. eurų (2022 m. – 0,32 mln. eurų), o apyvarta augo beveik du kartus iki 41,37 mln. eurų (2022 m. – 2...
nuotrauka
2024-02-12 10:33
Lietuvos apeliacinis teismas iš dalies tenkino akcinės draudimo bendrovės „Gjensidige“ apeliacinį skundą ir konstatavo, kad UAB „Agromena lt“ ir BĮ Kultūros infrastruktūros centras, dėl kurių darbuotojų kaltės Tytuvėnų Bernardinų vienuolyne ir bažnyčioje 2012 m. kilo gaisras, šiuos pastatus apdraudu...
nuotrauka
2024-02-09 07:55
Rinkoje nuolat trūksta naujų kokybiškesnių izoliacinių gaminių. Poliuretano putos – tai medžiaga, turinti geriausias izoliacines savybes. Techniniu požiūriu tai reiškia, kad šie gaminiai turi mažiausią šilumos laidumą. Poliuretanas gali būti jau pagamintos plokštės arba aukšto ir žemo slėgio purškia...
nuotrauka
2024-02-08 08:04
Rinkoje vertinami sprendimai, kurie sudaro sąlygas statyti greitai, optimaliomis sąnaudomis bei gauti kokybišką rezultatą. Todėl itin populiarūs lego principu surenkami namai. Vieną tokių galimybių siūlo „ShellBau“ – karkasiniai namai iš patobulintų struktūrinių izoliacinių skydų (SIP).
nuotrauka
2024-02-07 14:39
Daugiau kaip dvejus metus sostinės prekybos ir laisvalaikio centre „Panorama" intensyviai vykdyti atnaujinimo darbai oficialiai baigti. Pasak „Panoramos" vadovės Birutės Kalanovaitės, šie pokyčiai buvo didžiausi per 15 prekybos centro veiklos metų ir pareikalavo beveik 15 mln. eurų dydžio investicij...
nuotrauka
2024-02-07 13:23
Lietuvos bankas skelbia mūsų šalies ir kitų euro zonos šalių kredito įstaigų (bankų, kredito unijų) paskolų ir sutarto termino (terminuotųjų) indėlių palūkanų normų palyginimą 2023 m. gruodžio mėn. duomenimis. Į paveikslus įtrauktos tos euro zonos šalys, kurių duomenys skelbiami Europos Centrinio Ba...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas