2021 lapkričio 29 d. pirmadienis, 7:37
Reklama  |  facebook

Daugiatautė „Layher Baltic“ inžinierių komanda klientams siūlo platesnį požiūrį ir viziją

2021-10-15 07:30
Dirbant skirtingose šalyse, skirtingose rinkose, svarbu išmanyti ne tik nacionalinius statybų reikalavimus ir teisines normas, bet ir kultūrinius niuansus. Pastolių prekybos UAB „Layher Baltic“ inžinierių komandos tarptautiškumas padeda įmonei plėstis į naujas rinkas, o Lietuvos, Vokietijos ir Baltarusijos inžinerijos mokyklų sinergija kuria aukščiausią kokybę ir platesnį požiūrį. Pagal individualius poreikius ir sąlygas projektuojami pastoliai ne tik užtikrina patogų ir saugų darbą, bet ir padeda statybų įmonėms sutaupyti lėšų bei laiko.
nuotrauka
„Layher Baltic“ inžinierių komandą sudaro 4 specialistai (iš kairės): Vaidas Baltuška, Andrei Zuikevich, Omar Mahmoud Ali Hassan ir Raman Dzikavitski. Rimanto Matulionio nuotr.


Minimos įmonės
Layher Baltic, UAB
„Neturėjau tikslo sukurti tarptautinę komandą, taip susiklostė aplinkybės. Pirmiausia įdarbinome lietuvį inžinierių, kuris savo pareigas puikiai vykdo iki šiol. Prireikus antro specialisto, paieškos Lietuvoje buvo nesėkmingos. Tinkamas kandidatas atsirado Baltarusijoje. Tik pradėję dirbti kartu, supratome, kad skirtingos darbuotojų tautybės ir patirtys kompanijai yra didelis pliusas. Raman Dzikavitski įrodė, kad savo žiniomis, požiūriu į inžineriją, darbo Baltarusijoje, statybų srityje, patirtimi praturtino mūsų komandą“, – apie daugiatautės komandos pradžią pasakoja UAB „Layher Baltic“ vadovas Viktor Voroncov.

layher baltic VIKTOR VORONCOV

 
„Reikia komandai suteikti
tokias sąlygas,
kad niekas nenorėtų išeiti.
Man labai patinka japoniškas modelis, kai specialistas ateina į įmonę ir išeina iš jos tik į pensiją.
Jei darbuotojai laimingi,
kaita kolektyve gerokai mažesnė,
o darbo našumas – ženkliai aukštesnis“, –
požiūrį į komandos
kūrimą ir išlaikymą išsako
UAB „Layher Baltic“ vadovas
Viktor VORONCOV.

 

Šiuo metu įmonės inžinierių komandą sudaro 4 specialistai: inžinieriai-konstruktoriai Vaidas Baltuška, Raman Dzikavitski, Andrei Zuikevich ir jaunesnysis inžinierius Omar Mahmoud Ali Hassan. Komandos nariai gali laisvai bendrauti lietuvių, rusų, anglų ir arabų kalbomis.

Patirtis dirbant su skirtingomis projektavimo normomis

Techninei komandai vadovaujantis V.Baltuška per aštuonerius darbo šioje kompanijoje metus, koordinuodamas daugybę projektų skirtingose šalyse, sukaupė tiek informacijos, kad dabar gali atsakyti į bene bet kokį su pastolių konstrukcijomis susijusį klausimą ir pasiūlyti sprendimus sudėtingiausioms situacijoms, jis puikiai išmano Lietuvos statybų ir pramonės sektorių. Jauniausias komandos narys, šiuo metu VGTU antrame magistro kurse statybos inžineriją studijuojantis ir karjerą Lietuvoje tęsti ketinantis egiptietis Omar Mahmoud Ali Hassan neleidžia atsilikti nuo inžinerijos naujovių, iškart savo darbe taiko naujausias technologijas, universitete mokosi dirbti naujausiomis projektavimo programomis, kurių dar nebuvo, kai kiti komandos nariai baigė studijas.

LAYHER BALTIC inžinieriai konstruktoriai

Nuotraukoje – 
inžinieriai-konstruktoriai
Vaidas Baltuška ir 
Raman Dzikavitski

„Nors atvykti į Lietuvą studijuoti buvo gan greitas sprendimas, džiaugiuosi, kad nutariau pabandyti ir apsigyvenau šalyje, apie kurią labai nedaug žinojau. Čia gavau daug naujų žinių ir galimybę visas teorines žinias iškart pritaikyti „Layher Baltic“ kompanijoje“, – sako po praktikos įmonėje dirbti likęs studentas.

R.Dzikavitski ir A.Zuikevich iš Baltarusijos turi daug patirties statybų srityje. Andrei septynerius metus dirbo metalinių konstrukcijų gamybos įmonėje, o Raman – Valstybiniame Baltarusijos pramoninio projektavimo institute. Ši patirtis padeda specialistams lеngvai ir sklandžiai integruoti pastolius į statybos ar pramoninį projektą. Taip pat jų žinios labai naudingos dirbant Rusijos rinkoje, vykdant projektus Kaliningrado srityje.

V.Baltuška kaip vieną komandos stiprybių įvardina patirtį dirbant su skirtingomis projektavimo normomis, skirtingais vietovių standartais. Nors ES šalyse reikalavimai beveik nesiskiria, kai kuriose šalyse dėl nacionalinių ypatumų įtraukiamos ir specifinės sąlygos, kurias turi įgyvendinti projektuotojai. R.Dzikavitski atkreipia dėmesį, kad, dirbant skirtingose klimato zonose, labai svarbu atsižvelgti į oro sąlygas. Kartais pastebimas ir skirtingas požiūris į saugumo reikalavimus.

„Aplaidumo netoleruojame. Esame vokiško kapitalo įmonė. Jei matome, kad dirbama netinkamai, visuomet pasidaliname patirtimi ir užtikriname, kad projektas būtų vykdomas laikantis visų normų ir teisinių reikalavimų“, – pabrėžia R.Dzikavitski.

Komandos įdirbį vertina klientai nuo Rusijos iki Skandinavijos ir Islandijos

„Layher Baltic“ yra vokiečių kapitalo įmonių grupės „Wilhelm Layher GmbH & CO KG“, pirmaujančios pasaulyje pastolių gamybos srityje, dalis. Įmonė siekia teikti geriausias inžinerines paslaugas savo klientams Baltijos šalyse bei Kaliningrado srityje ir ieško galimybių naujose rinkose. Komandos tarptautiškumas padeda įmonei plėsti veiklą ir sėkmingai konkuruoti Europos šalyse. Lietuvos inžinierių įdirbį jau įvertino ne tik kaimyninės šalys, bet ir itin aukšto efektyvumo ir kokybės reikalaujanti Skandinavija, o vienas naujausių tarptautinių projektų įgyvendintas Islandijoje.

Andrei Zuikevich

Nuotraukoje – 
inžinierius-konstruktorius
Andrei Zuikevich

Pasak V.Baltuškos, lietuviai vertinami dėl stipraus techninio paruošimo ir atsidavimo darbui neskaičiuojant valandų. „Visuomet darome viską maksimaliai, kartais daugiau nei turėtume. Lankstus požiūris leidžia pasiūlyti klientams daugiau paslaugų ar tvaresnį, į ilgalaikę perspektyvą orientuotą sprendimą“, – konkurencinius pranašumus išskiria inžinierių komandos vadovas. Tai padėjo gauti užsakymą ir Islandijoje, kuri nėra kompanijos rinkos dalis.

Sudėtingas projektas pareikalavo papildomų veiksmų, daugiau dėmesio teko skirti logistikai. Tačiau pastangos atsipirko. Pastoliai buvo reikalingi stogo konstrukcijoms įrengti. „Layher Baltic“ pasiūlytas sprendimas leido patogiai atlikti darbus, įrengiant darbo platformą ant specialaus tilto, ir sutaupyti lėšų bei laiko, lyginant su konkurentų siūlytu pastolių mišku iš visų pastato pusių. Atraminiai pastoliai buvo suprojektuoti tik iš šonų, todėl apačioje liko laisva erdvė kitiems darbams. Be to, toks projektas reikalavo mažiau detalių bei sutrumpino surinkimo laiką, o tai yra vienas brangiausių, daugiausiai darbo jėgos reikalaujančių procesų naudojant pastolius.

Siekdama išlaikyti pirmaujančias pozicijas rinkoje ir savo klientams pasiūlyti ne tik kokybišką produktą, bet ir pilną paslaugų paketą nuo projektavimo ir transportavimo darbų iki pardavimų, rinkodaros įrankių, kurie nuomos bendrovėms padėtų pristatyti pastolius galutiniam vartotojui – statybinėms įmonėms, kompanija nuolat investuoja į darbuotojų mokymus, programinę įrangą, keliones į kitas šalis pasisemti patirties iš kolegų.

Mokymai įvairiose srityse padeda prisidėti prie klientų sėkmės

Iš motyvuotų, ambicingų inžinierių tikimasi nuolatinio tobulėjimo ir neužsisklendimo savo srityje. Norint rasti optimalius sprendimus, prieš imantis užduoties, labai svarbu išsiaiškinti, kas svarbu klientui, kokių tikslų siekiama, aktualu bendrauti su kitais padaliniais ir pasiūlyti nebūtinai pigiausią, bet patogiausią, efektyviausią ir tvariausią projektą. Nuolatinis žinių atnaujinimas, susipažįstant su naujausiomis technologijomis, programine įranga, renkantis virtualius kursus profesinėms ir asmeninėms kompetencijoms stiprinti bei dalijimasis patirtimi su kolegomis, dirbančiais kitų šalių padaliniuose, padeda komandai patenkinti vis sąmoningesnių ir reiklesnių klientų lūkesčius ir poreikius.

layher baltic OMAR Mahmoud
Nuotraukoje – 
jaunesnysis inžinierius 
Omar Mahmoud Ali Hassan
 
Specialistai taip pat gilinasi ir į statybinės įrangos nuomos verslo subtilybes, ieško būdų padėti įmonėms geriau išnaudoti turimus resursus, dirbti efektyviau, tvariau, taip pat organizuojami buhalterijos, prekių valdymo bei logistikos mokymai. UAB „Layher Baltic“ paslaugos neapsiriboja inžinerija. Daug dėmesio skiriama vizualiai medžiagai, virtualiai realybei, klientui pateikiama vizija. Projektavimo metu naudojama SIM (pastolių informacinio modeliavimo) programinė įranga „LayPLAN“. Pastolių informacinio modeliavimo (SIM) technologiją lengva susieti su BIM (statinio informaciniu modeliavimu), plačiai naudojamu šiuolaikinėje statyboje.

Daug dėmesio skiriama ir kontrolei užtikrinti. Kadangi projektai rengiami iš jau pagamintų elementų, užtikrinti kontrolę padeda apsilankymai aikštelėje. Komanda pastebi ir bendrą projektų kokybės augimą Baltijos šalių regione. Klientai laukia ne tik kainos pasiūlymo kaip anksčiau, bet pageidauja ir montavimo brėžinių, 3D pastolių modelių, statinių skaičiavimų, virtualios realybės modelių ir kitų šiuolaikinio projektavimo produktų.

Sėkmingam darbui labai svarbios ne tik žinios, bet ir atmosfera komandoje. Į Lietuvą dirbti atvykę užsieniečiai džiaugiasi kolegų palaikymu, o darbo sąlygas vadina beveik idealiomis. „Deja, Baltarusijoje verslas nėra taip išsivystęs. Buvau maloniai nustebintas aukšta verslo etika, pagarba ir rūpesčiu darbuotojais, galimybėmis ramiai dirbti su geriausiomis priemonėmis ir augti kaip specialistui“, – pirmojo darbo Lietuvoje pusmečio įspūdžiais dalijasi A.Zuikevich. Tai atspindi ir „Layher Baltic“ vadovo V.Voroncov požiūrį į darbuotojus.LAYHER BALTIC

„Reikia komandai suteikti tokias sąlygas, kad niekas nenorėtų išeiti. Man labai patinka japoniškas modelis, kai specialistas ateina į įmonę ir išeina iš jos tik į pensiją. Jei darbuotojai laimingi, kaita kolektyve gerokai mažesnė, o darbo našumas – ženkliai aukštesnis“, – požiūrį į komandos kūrimą ir išlaikymą išsako UAB „Layher Baltic“ vadovas Viktor Voroncov.

Rimanto Matulionio nuotr.

Statybunaujienos.lt
Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka
2021-11-26 10:19
Liubavo dvaro sodybos muziejus (Vilniaus r.) netrukus pasipildys dar vienu restauruotu pastatu – Kultūros infrastruktūros centro (KIC) užsakymu baigiama tvarkyti buvusi dvaro arklidė, ji bus pritaikyta kultūros ir viešosioms reikmėms.
nuotrauka
2021-11-24 10:30
UAB „Marijampolės laisvosios ekonominės zonos valdymo bendrovė“ (Baltic FEZ) pradeda įgyvendinti naują infrastruktūros plėtros etapą. Baigti ir Marijampolės savivaldybei įgyvendinti perduoti bendrovės užsakymu atlikti žiedinės sankryžos, naujo kelio, pėsčiųjų ir dviračių infrastruktūros projektai. J...
nuotrauka
2021-11-24 09:40
„Luminor“ bankas investicijų valdymo įmonės „Union Asset Management“ nekilnojamojo turto investiciniam fondui „Union RE Core Fund I“ suteikė 12,8 mln. eurų finansavimą, skirtą 17,7 tūkst. kv. metrų ploto industriniam pastatų kompleksui Kauno mieste įsigyti.
nuotrauka
2021-11-23 14:55
Artėjant žiemai, Neries dešinės krantinės ruožas ruošiamas naujiems rangovams, kurie pavasarį užbaigs tvarkyti teritoriją ties Olimpiečių gatve. Šią savaitę darbus atlikusi įmonė „Skominta“ išveš dalį nepasodintų želdynų ir statybines medžiagas, krantinėje likusias nutrūkus rangos sutarčiai.
nuotrauka
2021-11-22 10:25
Darnios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ investuotojams „East Capital Real Estate AS“ pardavė sostinės Žalgirio gatvėje pastatytą modernų verslo centrą „Naujasis Skansenas Ž“. Šiuolaikiško 5 aukštų, 7550 kv. m ploto verslo centro statybos darbai bus užbaigti iki šių metų pabaigos.
nuotrauka
2021-11-22 07:14
Latvijos įmonė „PreferRent“ sukūrė statybinės technikos nuomos platformą, kuri suveda statybinės technikos, statybinės įrangos nuomos bendroves ir įmones, kurioms šios technikos reikia darbui.
nuotrauka
2021-11-19 11:46
Susisiekimo infrastruktūros įmonių grupės „Panevėžio keliai“ antrinės įmonės UAB „Aukštaitijos traktas“ ir UAB „Ukmergės keliai“, vykdydamos visos grupės pertvarką ir efektyvindamos veiklą, mažina darbuotojų skaičių. UAB „Aukštaitijos traktas“ atsisveikins su 20 darbuotojų, „Ukmergės keliai“ – su 15...
nuotrauka
2021-11-19 10:11
Darnios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ su investuotoju „Hili Properties plc“ sudarė sutartį dėl Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) pagal „Build-to-suit“ modelį pastatytos Vokietijos polimerų kompanijos „Rehau“ gamyklos įsigijimo.
nuotrauka
2021-11-19 07:16
Didžiausios Estijos statybų bendrovės investavo į šioje šalyje lyderio pozicijas užimančią ir Lietuvoje vis aktyviau naudojamą statybos projektų biudžetų kontrolės ir valdymo programinės įrangos platformą „Bauwise“. Su šia platforma sėkmingai dirba generaliniai rangovai, nekilnojamojo turto vystytoj...
nuotrauka
2021-11-18 16:59
Projektavimo, konsultavimo ir statybų procesų valdymo bendrovė „Baltic Engineers“, išplėtusi paslaugų spektrą, keičia pavadinimą į „Be Live“. Naujasis prekės ženklas atspindi faktą, jog įmonė visas paslaugas grindžia tvariomis vertybėmis ir nuolat tobulėjančiomis technologijomis.
nuotrauka
2021-11-18 10:39
Vokietija ir Lietuva nutarė vystyti bendrą projektą – Rukloje bus kuriama nauja infrastruktūra, statomos kareivinės, tiesiami keliai ir kita. Išvystyta infrastruktūra bus skirta brigados „Geležinis Vilkas“ Artilerijos ir Logistikos batalionams bei NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinei grupei.
nuotrauka
2021-11-17 16:06
Vilniaus miesto savivaldybė kartu su UAB „Vilniaus vystymo kompanija" užbaigė krepšinio arenos, įsikūrusios šalia Vilniaus Žemynos progimnazijos, statybas. Komplekso operavimą taryba nusprendė perduoti savivaldybės įstaigai „Active Vilnius".
nuotrauka
2021-11-17 16:02
Panevėžyje duris atvėrė Pusiaukelės namai, įkurti buvusio policijos pastato patalpose. Pusiaukelės namai – tai pataisos įstaigos specialus, atviro tipo padalinys.
nuotrauka
2021-11-17 15:05
Vilniaus oro uosto teritorijoje oficialiai pradėta „DHL Lietuva“ skubių siuntų terminalo statyba. Inovatyvaus ir į tvarumą orientuoto terminalo statybų build-to-suit tipo projektą valdo investicijų valdymo bendrovės UAB „Eika Asset Management“ (EAM) fondas UAB „Eika Real Estate Fund“ (EREF).
nuotrauka
2021-11-16 08:46
UAB „Empower-Fidelitas“ pranešė lapkričio 10 dieną oficialiai pakeitusi pavadinimą. Juridinių asmenų registre VĮ Registrų centras įregistruotas naujas pavadinimas – UAB „Enersense“.
nuotrauka
2021-11-15 12:04
Tarptautinė internetinės prekybos platforma verslui „Merxu“ skelbia pritraukusi stambų investuotoją – vos prieš metus veiklą Centrinėje ir Rytų Europoje pradėjęs startuolis sudomino pasaulinio lygio grandą „Prosus Venture“.
nuotrauka
2021-11-15 07:10
Lapkričio 17 d. Akademijos miestelyje (Studentų g. 9A, Kauno r.) įvyksiančioje iškilmingoje Prezidento Valdo Adamkaus sporto centro atidarymo ceremonijoje bus pristatomas šiuo metu didžiausias šalyje įvairioms sporto šakoms ir poreikiams pritaikytas universitetinis sporto kompleksas
nuotrauka
2021-11-11 14:39
Kultūros infrastruktūros centro (KIC) užsakymu baigtas tvarkyti Lopacinskių rūmų (Bernardinų g. 8, Vilnius) šiaurinės dalies korpusas, kuriame dabar įsikūrusi VšĮ ,,Teatras MENO FORTAS“
nuotrauka
2021-11-11 10:37
Spalio pabaigoje po dviejų metų pertraukos duris atvėręs Keistuolių teatras žiūrovus pasitiko stipriai atsinaujinęs – pastatytos patogesnės kėdės, įrengta geresnė vėdinimo sistema, nauja apšvietimo sistema ir moderniausia garso įranga.
nuotrauka
2021-11-10 14:06
Investicinė bendrovė „Pirmoji investavimo įmonė“ jai priklausančių komercinės paskirties pastatų valdymą patikėjo tarptautinei nekilnojamojo turto (NT) konsultacijų bendrovei „Newsec“.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslo naujienos

nuotrauka

„Business Garden“ projekte – aplinkotvarkos elementų ir augalų dermė

Vilniuje baigiamas statyti „Do architects“ projektuotas biuro pastatų kompleksas „Business Garden Vilnius“, kurio aplinkos sutvarkymo klausimus spręsti ir įgyvendinti padėjo UAB „Betono moza...