2023 rugsėjo 24 d. sekmadienis, 6:33
Reklama  |  facebook

Daugiatautė „Layher Baltic“ inžinierių komanda klientams siūlo platesnį požiūrį ir viziją

2021-10-15 07:30
Dirbant skirtingose šalyse, skirtingose rinkose, svarbu išmanyti ne tik nacionalinius statybų reikalavimus ir teisines normas, bet ir kultūrinius niuansus. Pastolių prekybos UAB „Layher Baltic“ inžinierių komandos tarptautiškumas padeda įmonei plėstis į naujas rinkas, o Lietuvos, Vokietijos ir Baltarusijos inžinerijos mokyklų sinergija kuria aukščiausią kokybę ir platesnį požiūrį. Pagal individualius poreikius ir sąlygas projektuojami pastoliai ne tik užtikrina patogų ir saugų darbą, bet ir padeda statybų įmonėms sutaupyti lėšų bei laiko.
nuotrauka
„Layher Baltic“ inžinierių komandą sudaro 4 specialistai (iš kairės): Vaidas Baltuška, Andrei Zuikevich, Omar Mahmoud Ali Hassan ir Raman Dzikavitski. Rimanto Matulionio nuotr.


Minimos įmonės
Layher Baltic, UAB
„Neturėjau tikslo sukurti tarptautinę komandą, taip susiklostė aplinkybės. Pirmiausia įdarbinome lietuvį inžinierių, kuris savo pareigas puikiai vykdo iki šiol. Prireikus antro specialisto, paieškos Lietuvoje buvo nesėkmingos. Tinkamas kandidatas atsirado Baltarusijoje. Tik pradėję dirbti kartu, supratome, kad skirtingos darbuotojų tautybės ir patirtys kompanijai yra didelis pliusas. Raman Dzikavitski įrodė, kad savo žiniomis, požiūriu į inžineriją, darbo Baltarusijoje, statybų srityje, patirtimi praturtino mūsų komandą“, – apie daugiatautės komandos pradžią pasakoja UAB „Layher Baltic“ vadovas Viktor Voroncov.

layher baltic VIKTOR VORONCOV

 
„Reikia komandai suteikti
tokias sąlygas,
kad niekas nenorėtų išeiti.
Man labai patinka japoniškas modelis, kai specialistas ateina į įmonę ir išeina iš jos tik į pensiją.
Jei darbuotojai laimingi,
kaita kolektyve gerokai mažesnė,
o darbo našumas – ženkliai aukštesnis“, –
požiūrį į komandos
kūrimą ir išlaikymą išsako
UAB „Layher Baltic“ vadovas
Viktor VORONCOV.

 

Šiuo metu įmonės inžinierių komandą sudaro 4 specialistai: inžinieriai-konstruktoriai Vaidas Baltuška, Raman Dzikavitski, Andrei Zuikevich ir jaunesnysis inžinierius Omar Mahmoud Ali Hassan. Komandos nariai gali laisvai bendrauti lietuvių, rusų, anglų ir arabų kalbomis.

Patirtis dirbant su skirtingomis projektavimo normomis

Techninei komandai vadovaujantis V.Baltuška per aštuonerius darbo šioje kompanijoje metus, koordinuodamas daugybę projektų skirtingose šalyse, sukaupė tiek informacijos, kad dabar gali atsakyti į bene bet kokį su pastolių konstrukcijomis susijusį klausimą ir pasiūlyti sprendimus sudėtingiausioms situacijoms, jis puikiai išmano Lietuvos statybų ir pramonės sektorių. Jauniausias komandos narys, šiuo metu VGTU antrame magistro kurse statybos inžineriją studijuojantis ir karjerą Lietuvoje tęsti ketinantis egiptietis Omar Mahmoud Ali Hassan neleidžia atsilikti nuo inžinerijos naujovių, iškart savo darbe taiko naujausias technologijas, universitete mokosi dirbti naujausiomis projektavimo programomis, kurių dar nebuvo, kai kiti komandos nariai baigė studijas.

LAYHER BALTIC inžinieriai konstruktoriai

Nuotraukoje – 
inžinieriai-konstruktoriai
Vaidas Baltuška ir 
Raman Dzikavitski

„Nors atvykti į Lietuvą studijuoti buvo gan greitas sprendimas, džiaugiuosi, kad nutariau pabandyti ir apsigyvenau šalyje, apie kurią labai nedaug žinojau. Čia gavau daug naujų žinių ir galimybę visas teorines žinias iškart pritaikyti „Layher Baltic“ kompanijoje“, – sako po praktikos įmonėje dirbti likęs studentas.

R.Dzikavitski ir A.Zuikevich iš Baltarusijos turi daug patirties statybų srityje. Andrei septynerius metus dirbo metalinių konstrukcijų gamybos įmonėje, o Raman – Valstybiniame Baltarusijos pramoninio projektavimo institute. Ši patirtis padeda specialistams lеngvai ir sklandžiai integruoti pastolius į statybos ar pramoninį projektą. Taip pat jų žinios labai naudingos dirbant Rusijos rinkoje, vykdant projektus Kaliningrado srityje.

V.Baltuška kaip vieną komandos stiprybių įvardina patirtį dirbant su skirtingomis projektavimo normomis, skirtingais vietovių standartais. Nors ES šalyse reikalavimai beveik nesiskiria, kai kuriose šalyse dėl nacionalinių ypatumų įtraukiamos ir specifinės sąlygos, kurias turi įgyvendinti projektuotojai. R.Dzikavitski atkreipia dėmesį, kad, dirbant skirtingose klimato zonose, labai svarbu atsižvelgti į oro sąlygas. Kartais pastebimas ir skirtingas požiūris į saugumo reikalavimus.

„Aplaidumo netoleruojame. Esame vokiško kapitalo įmonė. Jei matome, kad dirbama netinkamai, visuomet pasidaliname patirtimi ir užtikriname, kad projektas būtų vykdomas laikantis visų normų ir teisinių reikalavimų“, – pabrėžia R.Dzikavitski.

Komandos įdirbį vertina klientai nuo Rusijos iki Skandinavijos ir Islandijos

„Layher Baltic“ yra vokiečių kapitalo įmonių grupės „Wilhelm Layher GmbH & CO KG“, pirmaujančios pasaulyje pastolių gamybos srityje, dalis. Įmonė siekia teikti geriausias inžinerines paslaugas savo klientams Baltijos šalyse bei Kaliningrado srityje ir ieško galimybių naujose rinkose. Komandos tarptautiškumas padeda įmonei plėsti veiklą ir sėkmingai konkuruoti Europos šalyse. Lietuvos inžinierių įdirbį jau įvertino ne tik kaimyninės šalys, bet ir itin aukšto efektyvumo ir kokybės reikalaujanti Skandinavija, o vienas naujausių tarptautinių projektų įgyvendintas Islandijoje.

Andrei Zuikevich

Nuotraukoje – 
inžinierius-konstruktorius
Andrei Zuikevich

Pasak V.Baltuškos, lietuviai vertinami dėl stipraus techninio paruošimo ir atsidavimo darbui neskaičiuojant valandų. „Visuomet darome viską maksimaliai, kartais daugiau nei turėtume. Lankstus požiūris leidžia pasiūlyti klientams daugiau paslaugų ar tvaresnį, į ilgalaikę perspektyvą orientuotą sprendimą“, – konkurencinius pranašumus išskiria inžinierių komandos vadovas. Tai padėjo gauti užsakymą ir Islandijoje, kuri nėra kompanijos rinkos dalis.

Sudėtingas projektas pareikalavo papildomų veiksmų, daugiau dėmesio teko skirti logistikai. Tačiau pastangos atsipirko. Pastoliai buvo reikalingi stogo konstrukcijoms įrengti. „Layher Baltic“ pasiūlytas sprendimas leido patogiai atlikti darbus, įrengiant darbo platformą ant specialaus tilto, ir sutaupyti lėšų bei laiko, lyginant su konkurentų siūlytu pastolių mišku iš visų pastato pusių. Atraminiai pastoliai buvo suprojektuoti tik iš šonų, todėl apačioje liko laisva erdvė kitiems darbams. Be to, toks projektas reikalavo mažiau detalių bei sutrumpino surinkimo laiką, o tai yra vienas brangiausių, daugiausiai darbo jėgos reikalaujančių procesų naudojant pastolius.

Siekdama išlaikyti pirmaujančias pozicijas rinkoje ir savo klientams pasiūlyti ne tik kokybišką produktą, bet ir pilną paslaugų paketą nuo projektavimo ir transportavimo darbų iki pardavimų, rinkodaros įrankių, kurie nuomos bendrovėms padėtų pristatyti pastolius galutiniam vartotojui – statybinėms įmonėms, kompanija nuolat investuoja į darbuotojų mokymus, programinę įrangą, keliones į kitas šalis pasisemti patirties iš kolegų.

Mokymai įvairiose srityse padeda prisidėti prie klientų sėkmės

Iš motyvuotų, ambicingų inžinierių tikimasi nuolatinio tobulėjimo ir neužsisklendimo savo srityje. Norint rasti optimalius sprendimus, prieš imantis užduoties, labai svarbu išsiaiškinti, kas svarbu klientui, kokių tikslų siekiama, aktualu bendrauti su kitais padaliniais ir pasiūlyti nebūtinai pigiausią, bet patogiausią, efektyviausią ir tvariausią projektą. Nuolatinis žinių atnaujinimas, susipažįstant su naujausiomis technologijomis, programine įranga, renkantis virtualius kursus profesinėms ir asmeninėms kompetencijoms stiprinti bei dalijimasis patirtimi su kolegomis, dirbančiais kitų šalių padaliniuose, padeda komandai patenkinti vis sąmoningesnių ir reiklesnių klientų lūkesčius ir poreikius.

layher baltic OMAR Mahmoud
Nuotraukoje – 
jaunesnysis inžinierius 
Omar Mahmoud Ali Hassan
 
Specialistai taip pat gilinasi ir į statybinės įrangos nuomos verslo subtilybes, ieško būdų padėti įmonėms geriau išnaudoti turimus resursus, dirbti efektyviau, tvariau, taip pat organizuojami buhalterijos, prekių valdymo bei logistikos mokymai. UAB „Layher Baltic“ paslaugos neapsiriboja inžinerija. Daug dėmesio skiriama vizualiai medžiagai, virtualiai realybei, klientui pateikiama vizija. Projektavimo metu naudojama SIM (pastolių informacinio modeliavimo) programinė įranga „LayPLAN“. Pastolių informacinio modeliavimo (SIM) technologiją lengva susieti su BIM (statinio informaciniu modeliavimu), plačiai naudojamu šiuolaikinėje statyboje.

Daug dėmesio skiriama ir kontrolei užtikrinti. Kadangi projektai rengiami iš jau pagamintų elementų, užtikrinti kontrolę padeda apsilankymai aikštelėje. Komanda pastebi ir bendrą projektų kokybės augimą Baltijos šalių regione. Klientai laukia ne tik kainos pasiūlymo kaip anksčiau, bet pageidauja ir montavimo brėžinių, 3D pastolių modelių, statinių skaičiavimų, virtualios realybės modelių ir kitų šiuolaikinio projektavimo produktų.

Sėkmingam darbui labai svarbios ne tik žinios, bet ir atmosfera komandoje. Į Lietuvą dirbti atvykę užsieniečiai džiaugiasi kolegų palaikymu, o darbo sąlygas vadina beveik idealiomis. „Deja, Baltarusijoje verslas nėra taip išsivystęs. Buvau maloniai nustebintas aukšta verslo etika, pagarba ir rūpesčiu darbuotojais, galimybėmis ramiai dirbti su geriausiomis priemonėmis ir augti kaip specialistui“, – pirmojo darbo Lietuvoje pusmečio įspūdžiais dalijasi A.Zuikevich. Tai atspindi ir „Layher Baltic“ vadovo V.Voroncov požiūrį į darbuotojus.LAYHER BALTIC

„Reikia komandai suteikti tokias sąlygas, kad niekas nenorėtų išeiti. Man labai patinka japoniškas modelis, kai specialistas ateina į įmonę ir išeina iš jos tik į pensiją. Jei darbuotojai laimingi, kaita kolektyve gerokai mažesnė, o darbo našumas – ženkliai aukštesnis“, – požiūrį į komandos kūrimą ir išlaikymą išsako UAB „Layher Baltic“ vadovas Viktor Voroncov.

Rimanto Matulionio nuotr.

Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2023-09-22 12:59
Diskusijose apie kvalifikuotų darbuotojų stoką bei jų pritraukimo galimybes vis dažniau atsigręžiama į emigracijoje gyvenančius ir į Lietuvą sugrįžti svajojančius mūsų piliečius. Juolab, kad grįžtančių į gimtinę ar rimtai ketinančių tai daryti skaičiai kasmet auga. Emigrantų, ypač kvalifikuotų darbu...
nuotrauka
2023-09-22 11:30
Nekilnojamojo turto vystymo bendrovė „Homa Group“ keičia 2021 m. įsigyto viešbučio „Simple Plus“ pastato koncepciją ir pavadinimą. Šiuo metu Ševčenkos g. 21, Vilniaus Naujamiesčio rajone, atliekami paprastojo remonto darbai.
nuotrauka
2023-09-21 09:30
Pasaulyje gerai žinomas SIKA prekinis ženklas, kuriuo žymimos specifinės cheminės medžiagos, skirtos statybai, turi 113 metų patirtį, kuri prasidėjo Šveicarijoje. Šimtametė kompanijos istorija yra pagrindas, ant kurio kuriami modernios rinkos produktai ir kuris liudija šimtmečio patikrintą patikimum...
nuotrauka
2023-09-20 13:35
Tvarių miestų plėtros ir statybų bendrovės „YIT Lietuva“ sostinės Viršuliškių rajone baigiamą vystyti naują 18 aukštų „Sky Office“ verslo centrą savo naujiesiems biurams jau pasirinko keletas nuomininkų.
nuotrauka
2023-09-19 20:06
Viena didžiausių šalies statybos bendrovių „Naresta“ pasirašė generalinės rangos sutartį dėl nacionalinio stadiono komplekso Vilniuje pirmojo etapo statybų. Sutartis pasirašyta su stadiono projektą įgyvendinančiu koncesininku – „BaltCap Infrastructure Fund“ valdoma įmone „Vilniaus daugiafunkcinis ko...
nuotrauka
2023-09-18 13:47
Turto bankas paskelbė du aukcionus ir siūlo įsigyti patalpas Vilniaus Naujamiesčio rajone – Algirdo ir Vytenio gatvėse esančiuose pastatuose – iš viso daugiau nei 1,6 tūkst. kv. m ploto.
nuotrauka
2023-09-18 07:17
Statyba tradiciškai laikoma inertiška, ją sunku įsivaizduoti be sunkiasvorės technikos, kalno medžiagų. Bet statyba taip pat įgyja vis daugiau lankstumo, kurio jai suteikia naujos technologijos. Viena tokių – geopolimerų injekcijų technologija.
nuotrauka
2023-09-15 15:41
2022 m. pabaigoje Lietuvos banko licenciją gavęs Uždarojo tipo informuotiesiems investuotojams skirtas investicinis fondas „Reverest Baltic Opportunity Fund“ pradėjo įgyvendinti nekilnojamojo turto projektus, siekdamas skirti išskirtinį dėmesį miesto pridėtinės vertės kūrimui ir objektų plėtrai be...
nuotrauka
2023-09-15 11:17
Visuomenės nuomonės tyrimai rodo, kad Lietuvos verslui pavyksta auginti pasitikėjimą darbdaviais. Šalies vadybos ekspertai sako, kad šis laimėjimas džiugina, bet kartu ir užkrauna didesnes atsakomybes.
nuotrauka
2023-09-14 14:17
Turto valdymo bendrovės „BRAITIN" valdomai investicijų bendrovei „Verslo trikampis" Šiaulių bankas skolina 25,7 mln. eurų. Bendrovė, Vilniuje valdanti to paties pavadinimo biurų kompleksą, naujai gautas lėšas naudos anksčiau prisiimtų įsipareigojimų refinansavimui bei kasdienės veiklos poreikiams.
nuotrauka
2023-09-14 14:01
Pradedamas įgyvendinti naujas tvarus projektas „Sand Offices". Naujas verslo centras iškils sostinės Žalgirio ir Linkmenų gatvėse esančio seno administracinio pastato vietoje ir pasiūlys modernius inovatyvaus dizaino biurus.
nuotrauka
2023-09-14 13:31
Šią vasarą vos per du mėnesius – liepą ir rugpjūtį – investuotojai į naujus „Estateguru" sutelktinio finansavimo projektus investavo 18,9 mln. eurų.
nuotrauka
2023-09-14 07:57
Nuo praėjusių metų gegužės atsisakyta deklaracijų apie neypatingų statinių statybos užbaigimą tvirtinimo Valstybinėje teritorijų planavimo ir statybos inspekcijoje (Statybos inspekcija), perduodant šią funkciją statinio ekspertizės rangovams. Tačiau pokyčiai įnešė į rinką sumaišties.
nuotrauka
2023-09-12 16:47
Modernizuodama verslo centrą „Europa“, nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ atnaujina ir daugiaaukštę automobilių stovėjimo aikštelę. Tūkstančio parkavimo vietų aikštelės atnaujinimo darbus planuojama užbaigti iki šių metų pabaigos, investicijos sieks apie 6 mln. eurų.
nuotrauka
2023-09-12 16:38
Šalia Vilniaus, Avižieniuose oficialiai pradėtos prekybinių sandėlių (angl. stock-office) projekto „Urban HUB" statybos.
nuotrauka
2023-09-11 12:28
Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje pristatytas NATO itin aukštos parengties greitojo reagavimo pajėgų poreikiams skirtos infrastruktūros vystymo projektas.
nuotrauka
2023-09-08 07:10
UKMERGĖS GELŽBETONIS – įmonė, gaminanti ne tik gelžbetonio gaminius, bet ir polistireninį putplastį, kurio gaminimo patirtis – 27 metai. Anksčiau didžiausios įmonės apyvartos buvo susijusios su polistireniniu putplasčiu, o per pastaruosius 5 metus gelžbetonio gaminių gamyba išaugo apie 3 kartus ir d...
nuotrauka
2023-09-07 08:08
Siekiant sudaryti tinkamas tarnybos ir gyvenimo sąlygas sąjungininkams ir Lietuvos kariams Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos batalione Marijampolėje atidaryta nuolatinė modulinė stovykla, kurioje įrengta visa jai reikalinga karinė infrastruktūra. Ši stovykla bus na...
nuotrauka
2023-09-05 12:47
Daugiafunkcio komplekso ant Šeškinės kalno projekte pradedamas naujas etapas: šią savaitę išduotas leidimas statyti Kultūros ir ugdymo centrą. Dar dviejų, į Ozo g. 27 kompleksą įeinančių objektų – Sporto centro su lengvosios atletikos maniežu ir futbolo treniruočių aikšte bei vaikų darželio – techni...
nuotrauka
2023-09-05 10:08
AB HISK stebėtojų taryba rugsėjo 4 d. išrinko naują nepriklausomą valdybos narį Aivarą Čičelį. Jis keičia iki šiol šias pareigas ėjusį Mindaugą Jusių.

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas