2024 liepos 16 d. antradienis, 8:51
Reklama  |  facebook

Daugiatautė „Layher Baltic“ inžinierių komanda klientams siūlo platesnį požiūrį ir viziją

2021-10-15 07:30
Dirbant skirtingose šalyse, skirtingose rinkose, svarbu išmanyti ne tik nacionalinius statybų reikalavimus ir teisines normas, bet ir kultūrinius niuansus. Pastolių prekybos UAB „Layher Baltic“ inžinierių komandos tarptautiškumas padeda įmonei plėstis į naujas rinkas, o Lietuvos, Vokietijos ir Baltarusijos inžinerijos mokyklų sinergija kuria aukščiausią kokybę ir platesnį požiūrį. Pagal individualius poreikius ir sąlygas projektuojami pastoliai ne tik užtikrina patogų ir saugų darbą, bet ir padeda statybų įmonėms sutaupyti lėšų bei laiko.
nuotrauka
„Layher Baltic“ inžinierių komandą sudaro 4 specialistai (iš kairės): Vaidas Baltuška, Andrei Zuikevich, Omar Mahmoud Ali Hassan ir Raman Dzikavitski. Rimanto Matulionio nuotr.


Minimos įmonės
Layher Baltic, UAB
„Neturėjau tikslo sukurti tarptautinę komandą, taip susiklostė aplinkybės. Pirmiausia įdarbinome lietuvį inžinierių, kuris savo pareigas puikiai vykdo iki šiol. Prireikus antro specialisto, paieškos Lietuvoje buvo nesėkmingos. Tinkamas kandidatas atsirado Baltarusijoje. Tik pradėję dirbti kartu, supratome, kad skirtingos darbuotojų tautybės ir patirtys kompanijai yra didelis pliusas. Raman Dzikavitski įrodė, kad savo žiniomis, požiūriu į inžineriją, darbo Baltarusijoje, statybų srityje, patirtimi praturtino mūsų komandą“, – apie daugiatautės komandos pradžią pasakoja UAB „Layher Baltic“ vadovas Viktor Voroncov.

layher baltic VIKTOR VORONCOV

 
„Reikia komandai suteikti
tokias sąlygas,
kad niekas nenorėtų išeiti.
Man labai patinka japoniškas modelis, kai specialistas ateina į įmonę ir išeina iš jos tik į pensiją.
Jei darbuotojai laimingi,
kaita kolektyve gerokai mažesnė,
o darbo našumas – ženkliai aukštesnis“, –
požiūrį į komandos
kūrimą ir išlaikymą išsako
UAB „Layher Baltic“ vadovas
Viktor VORONCOV.

 

Šiuo metu įmonės inžinierių komandą sudaro 4 specialistai: inžinieriai-konstruktoriai Vaidas Baltuška, Raman Dzikavitski, Andrei Zuikevich ir jaunesnysis inžinierius Omar Mahmoud Ali Hassan. Komandos nariai gali laisvai bendrauti lietuvių, rusų, anglų ir arabų kalbomis.

Patirtis dirbant su skirtingomis projektavimo normomis

Techninei komandai vadovaujantis V.Baltuška per aštuonerius darbo šioje kompanijoje metus, koordinuodamas daugybę projektų skirtingose šalyse, sukaupė tiek informacijos, kad dabar gali atsakyti į bene bet kokį su pastolių konstrukcijomis susijusį klausimą ir pasiūlyti sprendimus sudėtingiausioms situacijoms, jis puikiai išmano Lietuvos statybų ir pramonės sektorių. Jauniausias komandos narys, šiuo metu VGTU antrame magistro kurse statybos inžineriją studijuojantis ir karjerą Lietuvoje tęsti ketinantis egiptietis Omar Mahmoud Ali Hassan neleidžia atsilikti nuo inžinerijos naujovių, iškart savo darbe taiko naujausias technologijas, universitete mokosi dirbti naujausiomis projektavimo programomis, kurių dar nebuvo, kai kiti komandos nariai baigė studijas.

LAYHER BALTIC inžinieriai konstruktoriai

Nuotraukoje – 
inžinieriai-konstruktoriai
Vaidas Baltuška ir 
Raman Dzikavitski

„Nors atvykti į Lietuvą studijuoti buvo gan greitas sprendimas, džiaugiuosi, kad nutariau pabandyti ir apsigyvenau šalyje, apie kurią labai nedaug žinojau. Čia gavau daug naujų žinių ir galimybę visas teorines žinias iškart pritaikyti „Layher Baltic“ kompanijoje“, – sako po praktikos įmonėje dirbti likęs studentas.

R.Dzikavitski ir A.Zuikevich iš Baltarusijos turi daug patirties statybų srityje. Andrei septynerius metus dirbo metalinių konstrukcijų gamybos įmonėje, o Raman – Valstybiniame Baltarusijos pramoninio projektavimo institute. Ši patirtis padeda specialistams lеngvai ir sklandžiai integruoti pastolius į statybos ar pramoninį projektą. Taip pat jų žinios labai naudingos dirbant Rusijos rinkoje, vykdant projektus Kaliningrado srityje.

V.Baltuška kaip vieną komandos stiprybių įvardina patirtį dirbant su skirtingomis projektavimo normomis, skirtingais vietovių standartais. Nors ES šalyse reikalavimai beveik nesiskiria, kai kuriose šalyse dėl nacionalinių ypatumų įtraukiamos ir specifinės sąlygos, kurias turi įgyvendinti projektuotojai. R.Dzikavitski atkreipia dėmesį, kad, dirbant skirtingose klimato zonose, labai svarbu atsižvelgti į oro sąlygas. Kartais pastebimas ir skirtingas požiūris į saugumo reikalavimus.

„Aplaidumo netoleruojame. Esame vokiško kapitalo įmonė. Jei matome, kad dirbama netinkamai, visuomet pasidaliname patirtimi ir užtikriname, kad projektas būtų vykdomas laikantis visų normų ir teisinių reikalavimų“, – pabrėžia R.Dzikavitski.

Komandos įdirbį vertina klientai nuo Rusijos iki Skandinavijos ir Islandijos

„Layher Baltic“ yra vokiečių kapitalo įmonių grupės „Wilhelm Layher GmbH & CO KG“, pirmaujančios pasaulyje pastolių gamybos srityje, dalis. Įmonė siekia teikti geriausias inžinerines paslaugas savo klientams Baltijos šalyse bei Kaliningrado srityje ir ieško galimybių naujose rinkose. Komandos tarptautiškumas padeda įmonei plėsti veiklą ir sėkmingai konkuruoti Europos šalyse. Lietuvos inžinierių įdirbį jau įvertino ne tik kaimyninės šalys, bet ir itin aukšto efektyvumo ir kokybės reikalaujanti Skandinavija, o vienas naujausių tarptautinių projektų įgyvendintas Islandijoje.

Andrei Zuikevich

Nuotraukoje – 
inžinierius-konstruktorius
Andrei Zuikevich

Pasak V.Baltuškos, lietuviai vertinami dėl stipraus techninio paruošimo ir atsidavimo darbui neskaičiuojant valandų. „Visuomet darome viską maksimaliai, kartais daugiau nei turėtume. Lankstus požiūris leidžia pasiūlyti klientams daugiau paslaugų ar tvaresnį, į ilgalaikę perspektyvą orientuotą sprendimą“, – konkurencinius pranašumus išskiria inžinierių komandos vadovas. Tai padėjo gauti užsakymą ir Islandijoje, kuri nėra kompanijos rinkos dalis.

Sudėtingas projektas pareikalavo papildomų veiksmų, daugiau dėmesio teko skirti logistikai. Tačiau pastangos atsipirko. Pastoliai buvo reikalingi stogo konstrukcijoms įrengti. „Layher Baltic“ pasiūlytas sprendimas leido patogiai atlikti darbus, įrengiant darbo platformą ant specialaus tilto, ir sutaupyti lėšų bei laiko, lyginant su konkurentų siūlytu pastolių mišku iš visų pastato pusių. Atraminiai pastoliai buvo suprojektuoti tik iš šonų, todėl apačioje liko laisva erdvė kitiems darbams. Be to, toks projektas reikalavo mažiau detalių bei sutrumpino surinkimo laiką, o tai yra vienas brangiausių, daugiausiai darbo jėgos reikalaujančių procesų naudojant pastolius.

Siekdama išlaikyti pirmaujančias pozicijas rinkoje ir savo klientams pasiūlyti ne tik kokybišką produktą, bet ir pilną paslaugų paketą nuo projektavimo ir transportavimo darbų iki pardavimų, rinkodaros įrankių, kurie nuomos bendrovėms padėtų pristatyti pastolius galutiniam vartotojui – statybinėms įmonėms, kompanija nuolat investuoja į darbuotojų mokymus, programinę įrangą, keliones į kitas šalis pasisemti patirties iš kolegų.

Mokymai įvairiose srityse padeda prisidėti prie klientų sėkmės

Iš motyvuotų, ambicingų inžinierių tikimasi nuolatinio tobulėjimo ir neužsisklendimo savo srityje. Norint rasti optimalius sprendimus, prieš imantis užduoties, labai svarbu išsiaiškinti, kas svarbu klientui, kokių tikslų siekiama, aktualu bendrauti su kitais padaliniais ir pasiūlyti nebūtinai pigiausią, bet patogiausią, efektyviausią ir tvariausią projektą. Nuolatinis žinių atnaujinimas, susipažįstant su naujausiomis technologijomis, programine įranga, renkantis virtualius kursus profesinėms ir asmeninėms kompetencijoms stiprinti bei dalijimasis patirtimi su kolegomis, dirbančiais kitų šalių padaliniuose, padeda komandai patenkinti vis sąmoningesnių ir reiklesnių klientų lūkesčius ir poreikius.

layher baltic OMAR Mahmoud
Nuotraukoje – 
jaunesnysis inžinierius 
Omar Mahmoud Ali Hassan
 
Specialistai taip pat gilinasi ir į statybinės įrangos nuomos verslo subtilybes, ieško būdų padėti įmonėms geriau išnaudoti turimus resursus, dirbti efektyviau, tvariau, taip pat organizuojami buhalterijos, prekių valdymo bei logistikos mokymai. UAB „Layher Baltic“ paslaugos neapsiriboja inžinerija. Daug dėmesio skiriama vizualiai medžiagai, virtualiai realybei, klientui pateikiama vizija. Projektavimo metu naudojama SIM (pastolių informacinio modeliavimo) programinė įranga „LayPLAN“. Pastolių informacinio modeliavimo (SIM) technologiją lengva susieti su BIM (statinio informaciniu modeliavimu), plačiai naudojamu šiuolaikinėje statyboje.

Daug dėmesio skiriama ir kontrolei užtikrinti. Kadangi projektai rengiami iš jau pagamintų elementų, užtikrinti kontrolę padeda apsilankymai aikštelėje. Komanda pastebi ir bendrą projektų kokybės augimą Baltijos šalių regione. Klientai laukia ne tik kainos pasiūlymo kaip anksčiau, bet pageidauja ir montavimo brėžinių, 3D pastolių modelių, statinių skaičiavimų, virtualios realybės modelių ir kitų šiuolaikinio projektavimo produktų.

Sėkmingam darbui labai svarbios ne tik žinios, bet ir atmosfera komandoje. Į Lietuvą dirbti atvykę užsieniečiai džiaugiasi kolegų palaikymu, o darbo sąlygas vadina beveik idealiomis. „Deja, Baltarusijoje verslas nėra taip išsivystęs. Buvau maloniai nustebintas aukšta verslo etika, pagarba ir rūpesčiu darbuotojais, galimybėmis ramiai dirbti su geriausiomis priemonėmis ir augti kaip specialistui“, – pirmojo darbo Lietuvoje pusmečio įspūdžiais dalijasi A.Zuikevich. Tai atspindi ir „Layher Baltic“ vadovo V.Voroncov požiūrį į darbuotojus.LAYHER BALTIC

„Reikia komandai suteikti tokias sąlygas, kad niekas nenorėtų išeiti. Man labai patinka japoniškas modelis, kai specialistas ateina į įmonę ir išeina iš jos tik į pensiją. Jei darbuotojai laimingi, kaita kolektyve gerokai mažesnė, o darbo našumas – ženkliai aukštesnis“, – požiūrį į komandos kūrimą ir išlaikymą išsako UAB „Layher Baltic“ vadovas Viktor Voroncov.

Rimanto Matulionio nuotr.

Statybunaujienos.ltObjektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka
2024-07-12 07:55
Viena ryškiausių pastarojo meto tendencijų – atsinaujinančios energijos naudojimas namų ūkiuose. KONTESTA, bendradarbiaudama su saulės modulius į rinką tiekiančia įmone AUTONOMECO, jau antrus metus gamina automobiliams statyti skirtas stogines, terasas su saulės moduliais. Tokias stogines įmonės dem...
nuotrauka
2024-07-11 13:45
Trečia pagal dydį Estijos statybos bendrovė „Mapri Ehitus" įsigijo 72 proc. Lietuvos statybos bendrovės „Bauschmidt" akcijų. Statybos bendrovė, iki šiol daugiausia užsiėmusi žemės ūkio statybomis, pakeitė pavadinimą į „Mapri Statyba" ir šiuo metu plečia savo veiklą kitose statybos srityse.
nuotrauka
2024-07-11 09:34
SBA grupės plėtojamame prekybos ir verslo mieste „Urban HUB“ Kaune pasirašyta sutartis dėl 3900 kv. m erdvių nuomos su „Energijos skirstymo operatoriumi“ (ESO). Į greta Kauno laisvosios ekonominės zonos įsikūrusį miestelį ESO komanda, planuojama, persikels jau 2025 m. I ketvirtį.
nuotrauka
2024-07-10 13:31
Perdegimo sindromas gali užklupti dėl pernelyg didelio darbo krūvio, užimtumo bei menko poilsio ir darbo balanso. Nors perdegimas niekaip nesusijęs su metų laikais, ekspertai įspėja, kad vasarą reikėtų būti atidesniems ir stebėti savo psichologinę sveikatą. Pasak jų, vasaros grafikas dažniausiai ku...
nuotrauka
2024-07-10 07:24
Įmonė „Gerbūvio projektai“ įgyja pagreitį. Jau trečius metus sparčiai auga užsakymų portfelis, o nuo 2020 m. apyvarta kasmet auga kone dvigubai. 2023-aisiais įmonė tempo nemažino.
nuotrauka
2024-07-09 08:02
Po dvejus metus trukusių atnaujinimo (kapitalinio remonto) darbų prekybos ir laisvalaikio centras PANORAMA tapo vienu iš įstabiausių centrų ne tik Vilniuje, bet ir regione. Aštuoniais etapais sėkmingai įvykdyti darbai proceso dalyviams suteikė patirties, kuri dėl santykinai nedidelės Lietuvos prekyb...
nuotrauka
2024-07-08 15:46
NT plėtros bendrovė „Homa Group“ buvusio Panevėžio mėsos kombinato teritorijoje Smėlynės g. 85 ketvirtadienį oficialiai pradės beveik 9000 kv. m ploto prekybos parko „TOWER" statybas. Kompanija jau yra susitarusi dėl didesnės dalies ploto nuomos, o 14 mln. Eur vertės projektą planuojama atidaryti ki...
nuotrauka
2024-07-08 14:40
Investicijų valdymo įmonės „Demus Asset Management" valdomo nekilnojamojo turto projekto „Ežero takais by Citus" plėtrai užtikrintas 4,2 mln. eurų finansavimas. Į projektą iš viso ketinama investuoti 7,95 mln. eurų – dalį šios sumos, 2 mln. eurų „Demus Asset Management" jau anksčiau pritraukė iš in...
nuotrauka
2024-07-08 14:19
Prieš dvejus metus Kauno Laisvoji ekonominė zona (LEZ) paskelbė apie pirmąjį pritrauktų investicijų milijardą, šiuo metu investicijų suma jau artėja prie antrojo milijardo – ji siekia 1,56 milijardo eurų. Šios investicijos artimiausiu metu leis sukurti beveik 10 tūkst. aukštos kvalifikacijos darbo v...
nuotrauka
2024-07-08 07:23
Dėl įmonės INTERSURGICAL kitos paskirties inžinerinio statinio (automatizuotų sandėliavimo sistemų statinys), kurį RASEINIŲ STATYBA pastatė Švenčionių rajone, Statybos inspekcija kreipėsi į teismą, reikalaudama panaikinti statybą leidžiantį dokumentą (SLD) ir statinį nugriauti. Po beveik dvejus metu...
nuotrauka
2024-07-05 07:59
Siekiant užtikrinti gyventojų komfortą ir gerovę, akustikos ir garso reikalavimai pastatų projektuose tampa vis svarbesni. Akustikos kokybė turi didelę reikšmę ne tik gyvenamosiose patalpose, bet ir biuruose, mokyklose, ligoninėse, kt. pastatuose. Garso izoliacija padeda sumažinti triukšmo lygį, užt...
nuotrauka
2024-07-03 13:51
„EIKA" grupei priklausanti investicijų valdymo įmonė „Eika Asset Management" (EAM), 2023 m. valdžiusi keturis investicijų fondus, sako, kad tai buvo naujų rinkų ir naujų produktų paieškos metai. Jau padarytų investicijų grąža džiugino, tad įmonė skyrė laiką nagrinėti naujoms galimybėms, kai kurios j...
nuotrauka
2024-07-02 13:39
Nuo liepos 2 d. Nidoje duris atveria pirmoji bendradarbystės (angl. coworking) erdvė „Out of Office“. Susimokėję už dieną, savaitę, mėnesį ar net visą vasarą ja pasinaudoti galimybę turės visi Kuršių Nerijoje dirbantys poilsiautojai. Nauja erdvė įsikūrė buvusio restorano „Bo House“ patalpose ant Kur...
nuotrauka
2024-07-01 16:45
Nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovės „Realco" duomenimis, birželį NT sostinės pirminėje rinkoje parduoti 204 būstai ir fiksuoti 7 sutarčių nutraukimai. Palyginti su geguže, kuomet buvo parduoti 247 būstai, pardavimai sumažėjo kiek daugiau nei 17 proc.
nuotrauka
2024-06-28 14:59
Sostinės Žalgirio ir Linkmenų gatvių sankryžoje iškilusį ir vidaus įrengimo darbus jau pradėjusį „Sand Offices" verslo centrą pasirinko pirmieji nuomininkai. Tai – internetinė finansavimo platforma „CapitalBox", restoranas „Laurus" ir buitinės technikos studija „Prenta studio". Verslo centro statybų...
nuotrauka
2024-06-28 14:02
Vilniuje duris atvėręs „Artery" verslo centras pelnė pasaulinį tvarumo įvertinimą – pagal tarptautinę sistemą BREEAM jam suteiktas „Outstanding" sertifikatas naujos statybos pastatų kategorijoje. Šiuo metu tokį aukščiausios kartelės pripažinimą, įrodantį žaliajam pastatui keliamų reikalavimų atitiki...
nuotrauka
2024-06-27 09:35
Būsto pirkėjams labai svarbus aspektas yra žalia namų aplinka ir vaizdas pro langą. Nekilnojamojo turto (NT) plėtotojai pastebi, kad ypač geidžiami yra būstai, šalia kurių yra miškas, parkas, kita žalioji erdvė ar vandens telkinys. Tačiau miestuose natūralios gamtos „pasiūla“ yra ribota, tad urbanis...
nuotrauka
2024-06-26 14:24
Rygos biurų nuomos kompleksui „Elemental Business Centre" suteiktas aukščiausias BREEAM New Construction „Outstanding" įvertinimas. Tai yra pirmasis nekilnojamojo turto (NT) projektas Latvijoje, gavęs tokio aukšto lygio įvertinimą. Tuo tarpu „Outstanding" įvertinimą Lietuvoje jau turi du verslo cent...
nuotrauka
2024-06-26 13:18
VšĮ „Klaipėdos licėjus“ dar šiemet pradės naujojo darželio pastato statybas, kuriame veiks ir modernus vaiko sveikatos centras. Pasak licėjaus atstovų, naujojo sveikatos centro paslaugos bus plačiai prieinamos ne tik licėjaus mokiniams, bet šis bus atviras visoms miesto šeimoms.
nuotrauka
2024-06-26 09:08
Didžiausiai Suomijos finansinių paslaugų grupei „OP Financial Group" priklausantis verslo bankas „OP Corporate Bank" pagerino Lietuvos kitų metų ekonomikos augimo prognozę iki 3%, o šių metų paliko nepakeistą. Banko ekonomistai prognozuoja, kad šiemet Lietuvos bendrasis vidaus produktas (BVP) augs 1...

Statybunaujienos.lt » Objektai. Technologijos. Verslas

nuotrauka

Įmonės GERBŪVIO PROJEKTAI apyvartas augina plečiamas paslaugų paketas ir kelių projektai

Įmonė „Gerbūvio projektai“ įgyja pagreitį. Jau trečius metus sparčiai auga užsakymų portfelis, o nuo 2020 m. apyvarta kasmet auga kone dvigubai. 2023-aisiais įmonė tempo nemažino.