2024 liepos 16 d. antradienis, 8:14
Reklama  |  facebook

Elektrinių katilų technologijos: kaip jie veikia ir kada jie yra efektyviausi?

2023-12-27 13:06
Elektriniai katilai – tai alternatyva tradicinėms šildymo sistemoms. Šie katilai yra atsakas į šiuolaikinius energetikos iššūkius: jie mažina priklausomybę nuo iškastinio kuro, yra ekologiški ir gali būti efektyvus sprendimas daugelyje situacijų. Be to, dėl savo paprastos konstrukcijos ir saugumo, elektriniai katilai vis dažniau tampa pirmuoju pasirinkimu šildant naujus ar renovuojamus būstus.
nuotrauka
Freepik nuotr.


Minimos įmonės
AQUA JAZZ, UAB
Aqua Jazz“ atstovai dalinasi patirtimi: kaip šie modernūs įrenginiai veikia, kokie yra jų privalumai ir trūkumai, bei kada juos pasitelkti efektyviausia.

Kaip veikia elektriniai katilai?


Elektriniai katilai yra šiuolaikinis ir efektyvus būdas namų šildymui, kurio principas pagrįstas tiesiogine elektrine srove. Skirtingai nei tradiciniai katilai, kuriems reikia degiklio ir kuro, elektriniai katilai veikia konvertuodami elektrinę energiją į šilumą tiesioginio srovės principu.

Kai elektros srovė teka per elektrinius kaitinimo elementus, dėl varžos jie pradeda kaisti. Šie elementai yra strategiškai sumontuoti vandens rezervuare. Šildantys elementai perduoda šilumą vandeniui, kuris sušilęs yra siunčiamas į šildymo sistemą, kad šildytų namus.

Elektriniams katilams nereikia jokių dujų išmetimo kanalų ar kuro saugojimo talpyklų, o tai suteikia galimybę žymiai sumažinti montavimo laiką ir išlaidas.

Be to, elektriniai katilai yra labai tylūs veikimo metu, nes juose nėra judančių dalių. Tai taip pat gali būti kaip svarstomas privalumas ir sprendimas gyvenamosioms erdvėms, kur svarbu sukurti ramią aplinką.

Aqua JazzAqua Jazz“ nuotr.

Kada elektriniai katilai yra efektyviausi?

1. Mažuose objektuose. Elektriniai katilai yra ypač naudingi mažose gyvenamosiose ar komercinėse patalpose dėl kelių pagrindinių priežasčių. Pirmiausia, jie yra kompaktiški, todėl nereikia skirti daug vietos jų montavimui. Antra, mažesnėse patalpose nereikia didelės šilumos galios, todėl elektriniai katilai gali labai efektyviai ir ekonomiškai šildyti tokią erdvę.

2. Renovuojant namus. Senose pastato konstrukcijose gali būti trūkumas erdvės arba infrastruktūros, būtinos dideliems tradicinių šildymo sistemų komponentams. Elektriniai katilai yra idealūs sprendimai tokioms situacijoms, nes jie ne tik užima mažiau vietos, bet ir neturi tiekimo ar išmetimo reikalavimų, būdingų kitiems katilams.

3. Regionuose su pigia elektra. Elektros kainos gali labai skirtis priklausomai nuo regiono, ypač jei tam tikrose vietose yra platus atsinaujinančios energijos šaltinių naudojimas. Elektriniai katilai tampa itin efektyvūs regionuose, kur elektros kaina yra žemesnė, suteikdami galimybę ženkliai sutaupyti šildymo išlaidose.

4. Kaip papildoma šildymo sistema. Net ir didesniuose objektuose, kur yra pagrindinė šildymo sistema, elektriniai katilai gali būti naudingi kaip atsarginė arba papildoma sistema. Tai gali būti ypač naudinga šaltuoju metų laiku arba esant neprognozuojamiems šildymo poreikių svyravimams, kai reikia greitai padidinti šilumos kiekį patalpose.

Elektrinių katilų perspektyvos ateityje

Elektrinių katilų vaidmuo ateityje gali būti stipriai susijęs su bendromis energetikos rinkos tendencijomis, technologijų pažanga ir aplinkosauginiais reikalavimais. Štai keletas svarbių aspektų, kurie gali paveikti elektrinių katilų perspektyvas:
  • Atsinaujinančios energijos šaltinių plėtra. Nuolat augant atsinaujinančių energijos šaltinių, tokių kaip saulės ir vėjo energija, integracijai į elektros tinklus, elektriniai katilai gali tapti idealia priemone balansuoti elektros tinklo apkrovą. Elektriniai katilai gali dirbti per mažesnio paklausos laikotarpius, kai elektros kaina yra žema, ir taip padėti optimaliai panaudoti perteklinę energiją.
  • Decentralizuotos energetikos tendencijos. Vis daugiau vartotojų siekia tapti energetikos gamintojais, naudodami saulės kolektorius ar vėjo jėgaines. Šioje sistemoje elektriniai katilai gali tapti integruota dalimi, leidžiančia vartotojui efektyviau valdyti energijos gamybą ir vartojimą.
  • Aplinkosauginiai reikalavimai. Elektriniai katilai neišskiria tiesioginių šiltnamio efektą sukeliančių dujų. Dėl to jie gali būti vertinami kaip ekologiškesnė alternatyva šildymui, ypač regionuose, kur elektros gamyba yra labai tvari.
  • Energetinio efektyvumo pažanga. Ateityje galime tikėtis, kad elektriniai katilai taps dar efektyvesni dėl technologijų pažangos. Tai gali sumažinti jų eksploatacijos išlaidas ir padaryti juos dar patrauklesniais vartotojams.
  • Kainų dinamika. Elektros kainų svyravimai ir kiti ekonominiai veiksniai gali turėti didelį poveikį elektros katilų populiarumui. Priklausomai nuo regiono, kai kuriose vietose elektriniai katilai gali tapti konkurencinga alternatyva tradiciniams šildymo sprendimams.
  • Integracija su išmaniųjų namų technologijomis. Elektriniai katilai gali būti integruoti į išmaniųjų namų sistemas, leidžiančias vartotojams nuotoliniu būdu stebėti ir valdyti savo šildymo sistemas, taip optimizuojant energijos vartojimą.
Kaip ir bet kurioje srityje, sėkmė priklauso nuo technologijų pažangos, ekonominių sąlygų ir politinių sprendimų. Elektriniai katilai suteikia modernią šildymo alternatyvą, prisitaikančią prie šiuolaikinių gyvenimo ir ekonominių sąlygų. Dėl jų kompaktiškumo, lankstumo montavimo procese ir galimybės veikti be išmetimo produktų, jie tampa vis labiau populiarūs įvairiuose objektuose. Nepaisant daugybės privalumų, svarbu suprasti, kad elektros katilų efektyvumas labai priklauso nuo specifinių situacijų ir sąlygų.

Prieš investuojant į šią technologiją, būtina įvertinti ne tik pačio objekto poreikius, bet ir platesnius konteksto aspektus, tokie kaip elektros kainos, galimos subsidijos arba energijos šaltinių plėtra regione. Tinkamai įvertinus ir apsvarsčius šiuos veiksnius, galima padaryti apgalvotą ir ilgalaikę investiciją į jūsų šildymo sistemą, užtikrinančią patogumą, efektyvumą ir ekonomiškumą ilgą laiką.
Statybunaujienos.ltInžinerinės sistemos

nuotrauka
2024-07-10 09:42
Ar žinojote, kad UAB „Traidenis“ yra ne tik nuotekų valymo sektoriaus ekspertė? Įmonė pagal individualių talpų užsakymų gamybą lyderiauja visoje Europoje. „Traidenis“ kuria gaminius pagal konkrečius klientų reikalavimus, garantuodamas produkto unikalumą ir aukščiausią kokybę.
nuotrauka
2024-07-04 09:20
Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) nuo liepos 4 d. kviečia įmones, turinčias jau veikiančią elektrinę ar dar tik ketinančias jas vystyti, teikti paraiškas paramai gauti, įsirengiant kaupimo įrenginius. Energetikos ministerijos inicijuotam kvietimui numatyta skirti 48 mln. eurų.
nuotrauka
2024-07-04 07:44
Nuotekų šalinimo garsai, pavyzdžiui, nuleidžiant vandenį tualete ar išleidžiant iš vonios, gali būti itin stiprūs ir trikdantys gyventojų ir net kaimynų ramybę bei komfortą. Pirmaujanti tarptautinė plastikinių vamzdynų sprendimų gamintoja „Pipelife“ sukūrė sistemą „Master3Plus“, kuri itin efektyviai...
nuotrauka
2024-07-01 15:14
Išmanių namų sprendimų paklausa nuolat auga – namų šeimininkai nori gyventi ne tik gražiau, bet ir išmaniau. Viena populiariausių sistemų, galinčių atliepti net ir sudėtingiausius išmanesnių namų poreikius, yra KNX. Tad jei ketinate rinktis būtent tokį sprendimą, šiame straipsnyje sužinosite svarbia...
nuotrauka
2024-06-28 14:11
Išlaikyti vėsą namuose pačiame vasaros įkarštyje gali būti tikras iššūkis. Čia gali padėti išmanesnių namų sistema JUNG HOME. Vienas iš šios sistemos produktų yra specialus valdiklis, kuris gali automatiškai kontroliuoti ne tik žaliuzes, bet ir užuolaidas, roletus nuo saulės bei markizes. Tai inovat...
nuotrauka
2024-06-19 10:35
Europos Parlamentas šį balandį priėmė direktyvą, kuria įsipareigojama palaipsniui mažinti pastatų sektoriuje suvartojamos energijos ir išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį. Nuo 2028 m. valstybei priklausantys, o nuo 2030 m. – visi nauji pastatai turės būti netaršūs, nuo 2050-ųjų – klimat...
nuotrauka
2024-05-29 14:51
JUNG KNX išmaniųjų namų sistema (angl. JUNG KNX system arba JUNG KNX smart home) iš naujo apibrėžia mūsų santykį su erdvėmis, kuriose gyvename ar dirbame. Ši sistema leidžia ne tik valdyti ir automatizuoti įvairias išmaniųjų namų funkcijas, bet ir padeda ženkliai sumažinti energijos vartojimą bei ku...
nuotrauka
2024-05-24 13:37
Nors elektromobilių naudojimas Lietuvoje kasmet auga, vienas iš didžiausių iššūkių, su kuriuo susiduria daugiabučių namų gyventojai, yra elektromobilių įkrovimo infrastruktūros prieinamumas. Kokias galimybes turi vairuotojai, gyvenantys daugiabutyje, pasakoja daugiabučių priežiūra ir administravimu ...
nuotrauka
2024-05-23 10:39
Nuo 2025 m. daugiau nei du aukštus turinčiuose daugiabučiuose namuose SND balionai negalės būti naudojami. Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) primena apie galimybę pasinaudoti valstybės parama ir daugiabučiuose namuose atsisakyti suskystintų naftos dujų (SND) balionų, juos pakeičiant kitais e...
nuotrauka
2024-05-22 17:09
Šiandien šalia Panevėžio aplinkkelio, ties Bliūdžių kaimu, oficialiai paskelbta didžiausio Baltijos šalyse elektromobilių parko statybų pradžia – įkasta laiko kapsulė. Projektą vystys elektromobilių įkrovimo stotelių operatorė UAB „Eldrive“.
nuotrauka
2024-05-21 13:13
Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ verslo centro „Business Stadium Central“ vidaus inžinerinių sistemų montavimo rangovais pasirinko Lietuvos įmones „Aktinis“, „Todera“, „Ivalta“, „PoolPro“. Bendra su rangovais sudarytų sutarčių vertė – 5,6 mln. eurų.
nuotrauka
2024-05-21 12:56
Kada prekybos centras gali vadintis tvariu? Ar tam užtenka deramai surūšiuoti atliekas ir pakeisti lemputes? Vienas iš technologiškai pažangiausių „Nordika“ tvarumo aspektų – R8 tech įrankio, kuris paremtas dirbtiniu intelektu, naudojimas. Ši automatizavimo sistema valdo prekybos centro šildymo, vė...
nuotrauka
2024-05-20 10:26
Ministrai iš Lietuvos, Latvijos, Austrijos, Kipro, Danijos, Estijos, Prancūzijos, Airijos, Graikijos, Liuksemburgo, Maltos, Portugalijos, Slovakijos, Slovėnijos ir Ispanijos kartu kreipėsi į Europos Komisiją raginant parengti Europos Sąjungos strategiją dėl šilumos ir vėsumos ūkio dekarbonizacijos i...
nuotrauka
2024-05-14 09:40
Gegužės 15–17 d. Vilniaus LITEXPO parodų centras taps vieta, kur bus galima susipažinti su pažangiausiomis technologijomis ir inovacijomis, skirtomis pramonei, verslui bei vartotojams. Čia vyks ir nemažai specializuotų renginių. Viename jų – konferencijoje „Ateities energetika Baltijos šalyse 2024“...
nuotrauka
2024-04-16 07:24
KOMFOVENT jau daug metų realizuoja vėdinimo ir šildymo technologijas, o šiandien daromas naujas žingsnis valdant namų mikroklimatą – pristatomas visas šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo funkcijas atliekantis KOMBI.
nuotrauka
2024-04-03 09:39
Atlikus kasmetę A. Goštauto g. estakados virš Geležinio Vilko g. apžiūrą, specialistai nustatė, jog reikia atlikti tilto sujungimo siūlių ir lietaus nuvedimo tinklo remontą. Kol kas remonto apimtys ir trukmė nėra žinomi, tam būtina atlikti detalesnį konstrukcijų vertinimą.
nuotrauka
2024-03-30 08:30
Kai atsirado šviesa, žmonės būrėsi aplink ją. Prisijaukinęs šviesą, 21-ojo amžiaus žmogus nori, kad ji sektų paskui jį ir keistųsi pagal jo poreikius. „LEMONA electronics“ siūlo išmanius apšvietimo sprendimus, kurie atliepia modernios visuomenės poreikį – būste, spintoje, net virtuvinės spintelės st...
nuotrauka
2024-03-29 10:05
„Ignitis", valdanti didžiausią greito elektromobilių įkrovimo tinklą Lietuvoje „Ignitis ON", neapleidžia lyderio pozicijų elektromobilių įkrovimo tinklo plėtros srityje – sudarė sutartį su „Baltic Shopping Centers", valdančia Kaune įsikūrusį prekybos ir laisvalaikio centrą „Mega", dėl iš viso 20 ele...
nuotrauka
2024-03-25 15:47
Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables" pasirašė 82 mln. eurų finansavimo sutartį su Europos investicijų banku (EIB) ir Šiaurės investicijų banku (NIB) dėl 94 megavatų (MW) Pomeranijos vėjo parko Lenkijoje.
nuotrauka
2024-03-22 12:06
Netinkami pastatų projektavimo sprendimai vėliau gali lemti ne tik dar didesnes išlaidas, bet ir sveikatos problemas. Dėl prastai suprojektuotų vėdinimo sistemų gyventojai gali susidurti su pelėsiu, kurio išnaikinimas neretai tampa neįmanomas.

Statybunaujienos.lt » Inžinerinės sistemos

nuotrauka

Įmonės GERBŪVIO PROJEKTAI apyvartas augina plečiamas paslaugų paketas ir kelių projektai

Įmonė „Gerbūvio projektai“ įgyja pagreitį. Jau trečius metus sparčiai auga užsakymų portfelis, o nuo 2020 m. apyvarta kasmet auga kone dvigubai. 2023-aisiais įmonė tempo nemažino.