2024 gegužės 29 d. trečiadienis, 11:23
Reklama  |  facebook

Energijos suvartojimo mažinimo iššūkiai – viena svarbiausių „Balttechnika 2024“ parodos energetikos konferencijos temų

2024-05-14 09:40
Gegužės 15–17 d. Vilniaus LITEXPO parodų centras taps vieta, kur bus galima susipažinti su pažangiausiomis technologijomis ir inovacijomis, skirtomis pramonei, verslui bei vartotojams. Čia vyks ir nemažai specializuotų renginių. Viename jų – konferencijoje „Ateities energetika Baltijos šalyse 2024“, – bus aptarti ir iššūkiai, kaip įgyvendinti Lietuvos įsipareigojimą iki 2030 m. reikšmingai sumažinti metinį energijos suvartojimą.
nuotrauka
Parodoje BALTTECHNIKA 2024 bus aptariami įsipareigojimai energijos taupymui. JUNG nuotr.


Minimos įmonės
NETA (Nacionalinė elektros technikos verslo asociacija),
JUNG Vilnius, UAB
Pasak vieno iš šio forumo organizatorių, Nacionalinės elektros technikos verslo asociacijos (NETA) vadovo Gedimino Abarčio, dėl šios priežasties įmonės jau dabar turėtų diegti tvarius ir inovatyvius atsinaujinančios energetikos sprendimus, kurie leistų efektyviau naudoti energiją tiek pramonėje, tiek pastatuose.

„Atsinaujinanti energetika susiduria su nemažais iššūkiais. Neužtenka tik pastatyti saulės elektrinę ant stogo ar ant žemės. Norint pasiekti elektros energijos gamybos ir efektyvaus naudojimo tikslų, verslas turėtų rinktis sprendimus, kurie leistų saugoti jau pagamintą elektros energiją, kad vėliau ją galėtų panaudoti savo reikmėms. Be to statistika rodo, kad apie 30 proc. pastatuose naudojamos energijos yra iššvaistoma, todėl verta atsižvelgti ir į vis labiau prieinamų, automatinių pastatų valdymo sistemų (BMS) diegimą. Pastarosios leidžia sumažinti pastatams naudojamos energijos praradimus", – sako pranešime cituojamas G. Abartis.

JUNG

JUNG nuotr.

Pasak NETA vadovo, ilgą laiką BMS reikalavo itin didelių investicijų, todėl integruoti skaitmeniniai valdikliai į pastato šildymo, vėdinimo, apšvietimo įrenginius dažniausiai buvo diegiami tik dideliuose komerciniuose pastatuose. Tačiau pastaraisiais metais atsirado naujų technologijų, leidžiančių pastato valdymą automatizuoti mažesniais kaštais. Tai tapo prieinama tiek senų, tie nedidelių pastatų administratoriams.

Tvarus ir išmanus sprendimas aukštesnei gyvenimo kokybei

Vienas iš tokių galimų sprendimų, leidžiančių efektyviai vartoti energiją, o pastatus pakelti į aukštesnį komforto lygį – išmanumo suteikianti sistema JUNG KNX. Ją „Balttechnika 2024" parodos lankytojams pristatantis jungiklių ir protingų namų sistemų centro „JUNG Vilnius" Techninio skyriaus vadovas Artūras Kriukovas teigia, jog ši sinergijos būdu pastate veikianti elektrinių ir inžinerinių prietaisų sistema leidžia optimizuoti naudojimo kaštus bei taupyti energetinius išteklius.
JUNG parodoje pristatys
išmanumo
suteikiančius produktus.
JUNG nuotr.

„Įdiegus šią sistemą įvairūs įrenginiai vienas su kitu „bendraudami" ir „bendradarbiaudami" automatiškai rūpinasi pastatu. Pavyzdžiui, kai atidaromas langas, šildymas tą pačią akimirką automatiškai išsijungia ir taip taupoma šilumos energija, o vos įžengus į patalpas, prasiveria užuolaidos, įleisdamos į natūralią šviesą. Tai reiškia, kad įrenginiai veikia tik tada, kai reikia, ir būtent taip, kaip to pageidauja patalpų šeimininkai. Taip sutaupoma energijos ir mažinamas anglies pėdsakas, kurį sukuria pastatas", – pabrėžia pranešime cituojamas A. Kriukovas.

Šiuos ir kitus išmanių pastatų sprendimus, konkrečius sistemos funkcionalumus bei energetinio efektyvumo pavyzdžius, A. Kriukovas pristatys ir parodos metu vykstančioje specializuotoje konferencijoje „Ateities energetika Baltijos šalyse 2024". Viena šio forumo diena bus skirta pastatų valdymo technologijoms.

Konferencija – galimybė naujoms partnerystėms

Šiųmetinės parodos „Balttechnika 2024" išskirtinumas: dėmesys įvairiems specializuotiems renginiams, kuriuose bus aptariamos inžinerijos pramonės tendencijos, o įrangos gamintojai, technologijų vartotojai ir paslaugų tiekėjai, vienoje vietoje galės susitikti bei atrasti potencialias galimybes naujiems projektams ar partnerystėms.

Specializuotoje parodoje-konferencijoje „Ateities energetika Baltijos šalyse 2024" dalyvaus saulės ir tradicinės energetikos, pastatų valdymo bei inžinierinių sistemų gamintojai, tiekėjai, platintojai, paslaugų teikėjai ir sprendimų kūrėjai iš Europos Sąjungos ir Baltijos šalių.

JUNG

JUNG nuotr.

Per tris konferencijos dienas jie aptars saulės energetikos technologines naujoves: fotovoltines paneles, baterijas ir kaupimo sistemas, elektromobilių įkrovimo stoteles, e-mobilumo sprendimus. Čia bus pristatytos ir pastatų valdymo technologijos – elektros sistemų valdymas bei energetinis pastatų efektyvumas, dirbtinio intelekto (DI) ir BMS sprendimai. Konferencijoje taip pat bus gilinamasi ir į tvarumą pramonėje: energetinį ir gamybos efektyvumą, produktų gyvavimo ciklo vertinimus bei aplinkosaugines deklaracijas. 
Statybunaujienos.ltInžinerinės sistemos

nuotrauka
2024-05-24 13:37
Nors elektromobilių naudojimas Lietuvoje kasmet auga, vienas iš didžiausių iššūkių, su kuriuo susiduria daugiabučių namų gyventojai, yra elektromobilių įkrovimo infrastruktūros prieinamumas. Kokias galimybes turi vairuotojai, gyvenantys daugiabutyje, pasakoja daugiabučių priežiūra ir administravimu ...
nuotrauka
2024-05-23 10:39
Nuo 2025 m. daugiau nei du aukštus turinčiuose daugiabučiuose namuose SND balionai negalės būti naudojami. Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) primena apie galimybę pasinaudoti valstybės parama ir daugiabučiuose namuose atsisakyti suskystintų naftos dujų (SND) balionų, juos pakeičiant kitais e...
nuotrauka
2024-05-22 17:09
Šiandien šalia Panevėžio aplinkkelio, ties Bliūdžių kaimu, oficialiai paskelbta didžiausio Baltijos šalyse elektromobilių parko statybų pradžia – įkasta laiko kapsulė. Projektą vystys elektromobilių įkrovimo stotelių operatorė UAB „Eldrive“.
nuotrauka
2024-05-21 13:13
Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ verslo centro „Business Stadium Central“ vidaus inžinerinių sistemų montavimo rangovais pasirinko Lietuvos įmones „Aktinis“, „Todera“, „Ivalta“, „PoolPro“. Bendra su rangovais sudarytų sutarčių vertė – 5,6 mln. eurų.
nuotrauka
2024-05-21 12:56
Kada prekybos centras gali vadintis tvariu? Ar tam užtenka deramai surūšiuoti atliekas ir pakeisti lemputes? Vienas iš technologiškai pažangiausių „Nordika“ tvarumo aspektų – R8 tech įrankio, kuris paremtas dirbtiniu intelektu, naudojimas. Ši automatizavimo sistema valdo prekybos centro šildymo, vė...
nuotrauka
2024-05-20 10:26
Ministrai iš Lietuvos, Latvijos, Austrijos, Kipro, Danijos, Estijos, Prancūzijos, Airijos, Graikijos, Liuksemburgo, Maltos, Portugalijos, Slovakijos, Slovėnijos ir Ispanijos kartu kreipėsi į Europos Komisiją raginant parengti Europos Sąjungos strategiją dėl šilumos ir vėsumos ūkio dekarbonizacijos i...
nuotrauka
2024-04-16 07:24
KOMFOVENT jau daug metų realizuoja vėdinimo ir šildymo technologijas, o šiandien daromas naujas žingsnis valdant namų mikroklimatą – pristatomas visas šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo funkcijas atliekantis KOMBI.
nuotrauka
2024-04-03 09:39
Atlikus kasmetę A. Goštauto g. estakados virš Geležinio Vilko g. apžiūrą, specialistai nustatė, jog reikia atlikti tilto sujungimo siūlių ir lietaus nuvedimo tinklo remontą. Kol kas remonto apimtys ir trukmė nėra žinomi, tam būtina atlikti detalesnį konstrukcijų vertinimą.
nuotrauka
2024-03-30 08:30
Kai atsirado šviesa, žmonės būrėsi aplink ją. Prisijaukinęs šviesą, 21-ojo amžiaus žmogus nori, kad ji sektų paskui jį ir keistųsi pagal jo poreikius. „LEMONA electronics“ siūlo išmanius apšvietimo sprendimus, kurie atliepia modernios visuomenės poreikį – būste, spintoje, net virtuvinės spintelės st...
nuotrauka
2024-03-29 10:05
„Ignitis", valdanti didžiausią greito elektromobilių įkrovimo tinklą Lietuvoje „Ignitis ON", neapleidžia lyderio pozicijų elektromobilių įkrovimo tinklo plėtros srityje – sudarė sutartį su „Baltic Shopping Centers", valdančia Kaune įsikūrusį prekybos ir laisvalaikio centrą „Mega", dėl iš viso 20 ele...
nuotrauka
2024-03-25 15:47
Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables" pasirašė 82 mln. eurų finansavimo sutartį su Europos investicijų banku (EIB) ir Šiaurės investicijų banku (NIB) dėl 94 megavatų (MW) Pomeranijos vėjo parko Lenkijoje.
nuotrauka
2024-03-22 12:06
Netinkami pastatų projektavimo sprendimai vėliau gali lemti ne tik dar didesnes išlaidas, bet ir sveikatos problemas. Dėl prastai suprojektuotų vėdinimo sistemų gyventojai gali susidurti su pelėsiu, kurio išnaikinimas neretai tampa neįmanomas.
nuotrauka
2024-02-13 07:46
Šilumos siurbliai jau tapo įprasta Lietuvos gyventojų namų dalimi. Įmonės INDUSTEK ekspertai pastebi, kad vartotojai vis sparčiau atsisako šildymo kietu kuru ir noriau renkasi šilumos siurblius. Bene populiariausi Lietuvoje yra universalieji „Daikin Altherma“ oras-vanduo šilumos siurbliai. Šis šildy...
nuotrauka
2024-02-12 12:12
Išmaniuosius skaitiklius gaminanti ir juos eksportuojanti lietuvių kompanija „Elgama-Elektronika" praėjusiais metais skaičiavo rekordinį grynąjį pelną, kuris augo daugiau nei 14 kartų ir siekė 4,6 mln. eurų (2022 m. – 0,32 mln. eurų), o apyvarta augo beveik du kartus iki 41,37 mln. eurų (2022 m. – 2...
nuotrauka
2024-02-07 07:27
Naujos kartos „hansgrohe iBox universal 2“ – tai patobulintas „hansgrohe iBox universal“, kuris nepraranda populiarumo jau 23-jus metus. Patobulinto įrenginio esmė – novatoriška paslėpta potinkinė technologija „iBox universal 2“, kuri idealiai tinka vonios kambariui įrengti.
nuotrauka
2024-02-06 10:38
Mus nuolat supa galybė ligų sukėlėjų bei bakterijų. Jie aktyvūs būna ten, kur lankosi daug žmonių, pavyzdžiui, ligoninėse, mokyklose, sporto klubuose, biuruose. Pasak specialistų, ypač šaltuoju metų laiku, kai gerokai padaugėja kosinčių ir čiaudinčių žmonių, užkrečiamų ligų prevencijai gali būti pan...
nuotrauka
2024-01-26 06:34
Prie nuosavų namų įprastai yra pristatomos ir lauko terasos, nes sėdėti namie užsidarius tarp keturių sienų nusibosta, todėl norisi ištrūkti ir į gryną orą. Vasarą tai nesukelia jokių nepatogumų, tačiau ankstyvą pavasarį ir vėlų rudenį, kai lauke vėsoka, nelabai jauku sėdėti terasoje. Bet vien dėl t...
nuotrauka
2024-01-24 13:40
Prognozuojama, kad iki 2035 m. elektromobilių skaičius pasaulyje išaugs septynis kartus nuo 10,5 mln. (2022 m.) iki 74,5 mln. (2035 m.). Ekspertų skaičiavimu, vien tik elektromobilių įkrovimui elektros poreikis 2030 m. pasaulyje sieks 655 TWh. Apie 45 proc. elektros pastatuose sunaudos elektromobili...
nuotrauka
2024-01-19 10:00
Prabėgus šventiniam šurmuliui ir prasidėjus naujiems kalendoriniams metams, daugelis ima vykdyti sau duotus pažadus: pradėti sportuoti, sveikai maitintis ar atsikratyti žalingų įpročių. Specialistų teigimu, vienas iš nepelnytai pamirštamų naujametinių įsipareigojimų – elektros energijos suvartojimo ...
nuotrauka
2024-01-08 09:45
Didesnis komfortas, efektyviai vartojama energija ir proporcingai mažėjančios komunalinės išlaidos. Tokie reikalavimai gali būti įgyvendinti, jei pastato įranga yra sujungta į bendrą naujos kartos išmanųjį skaitmeninės namų sistemos JUNG HOME tinklą. Pastarąjį Lietuvoje šiuo metu gali kvalifikuotai ...

Statybunaujienos.lt » Inžinerinės sistemos