2024 gegužės 29 d. trečiadienis, 12:27
Reklama  |  facebook

IGNITIS RENEWABLES jūrinio vėjo energijos ateitis – švari ir saugoma Baltijos jūra

2024-04-12 13:47
Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables" veikla rodo ryžtą tausoti aplinką. Prisijungusi prie ekspedicijos „Išsaugokime Baltiją", įmonė savo aplinkosauginių iniciatyvų sąrašą papildė dar viena svarbia priemone. Pasak įmonės atstovų, šis žingsnis taps dar vienu būdu užtikrinti, kad pirmojo Lietuvoje jūrinio vėjo elektrinių parko elektrinės, kurias statys „Ignitis renewables", ilgus metus veiktų švarioje ir gyvybingoje Baltijos jūroje.
nuotrauka
Bendrovės „Ignitis renewables" nuotr.


Minimos įmonės
Ignitis Renewables, UAB
„Prisidėdami prie ekspedicijos siekiame ne tik parodyti Baltijos jūros grožį, bet ir priminti, kad nepriklausomai nuo to, kur gyvename ir kokia veikla užsiimame, visi kartu esame atsakingi už Baltijos jūros sveikatą. „Išsaugokime Baltiją" komanda tiki, kad suvieniję jėgas galime prisidėti prie Baltijos jūros ekosistemų išsaugojimo. Tuo tikime ir mes – įgyvendiname žaliosios energetikos projektus, skatinančius pokyčius mūsų regiono atsinaujinančios energetikos srityje. Tokiu būdu galime prisidėti prie energetikos sektoriaus dekarbonizavimo, atsinaujinančių energijos išteklių plėtros, inovatyvių sprendimų kūrimo ir taikymo, tvaraus augimo ir visuomenės švietimo", – kalba pranešime cituojama „Ignitis renewables" aplinkosaugos ekspertė Agnė Lukoševičienė, atsakinga už jūrinio vėjo projektą.

Jos vertinimu, norint mažinti neigiamą poveikį Baltijos jūrai, pirmiausia reikia suprasti problemos mastą ir tikslingai taikyti priemones, atsižvelgiant į jų poveikį ekosistemai. Pašnekovė įsitikinusi, kad Baltijos jūros būklę galima žymiai pagerinti atliekant tyrimus, vertinant veiklos poveikį, geriau suprantant ekosistemą, nustatant prioritetines grėsmes ir taikant tinkamas priemones.

„Būtina keisti kiekvieno mūsų įpročius visais – verslo, valstybių ir regionų – lygiais. Baltijos jūroje susikerta daugybė interesų – turizmas, žvejyba, laivyba, išteklių gavyba, gynyba, energetika bei kiti. Ir visas šias veiklas reikia vykdyti atsižvelgiant į aplinkos poreikius. Kuo didesnė visuomenės dalis supras, kaip mūsų veiksmai veikia jūros aplinką, tuo paprasčiau tas pokytis įvyks", – įsitikinusi aplinkosaugininkė.

Siekia šviesti visuomenę ir įkvėpti žmones pokyčiams

Anot A. Lukoševičienės, svarbiausia „Išsaugokime Baltiją" ekspedicijos misija – skleisti žinias, šviesti visuomenę ir įkvėpti žmones pokyčiams. Specialistė pabrėžia, kad daugelis Baltijos jūros regiono gyventojų net nesuvokia, su kokio masto aplinkosauginėmis problemomis susiduria jūra, kokios to priežastys ir ilgalaikis poveikis ekologijai bei ekonomikai.

ignitis renewablesBendrovės
„Ignitis renewables"
nuotr.

„Didindami supratimą galime įgalinti visuomenę imtis būtinų pokyčių – peržiūrėti vartojimo įpročius, atidžiau rūšiuoti, atsakingiau tręšti pasėlius ir tvarkyti nuotekas ar, pavyzdžiui, skatinti atsinaujinančios energetikos plėtrą regione, kuri prisidės ne tik prie klimato kaitos mažinimo tikslų, bet ir bioįvairovės būklės gerinimo Baltijos jūroje", – sako „Ignitis renewables" aplinkosaugos ekspertė.

Baltijos jūra ir jos unikali ekosistema yra poilsio vieta ir pragyvenimo šaltinis visoms aplink ją įsikūrusioms šalims. Pasak A. Lukoševičienės, pastaruoju metu Baltijos jūra susiduria su daugybe iššūkių – tarša, eutrofikacija, buveinių degradacija bei kitais, gilinančiais tiek aplinkosaugines, tiek ir nuo jos ekonomiškai priklausančių visuomenės grupių problemas.

„Tinkamai atliepti šiuos iššūkius reikia visų bendrų pastangų. Supratimo apie aplinką didinimas, tvarumo integravimas priimant plėtros sprendimus, energetikos sektoriaus pertvarkymas, išmetamo anglies dioksido kiekio mažinimas ir atsinaujinančios energetikos skatinimas yra būtinos sąlygos siekiant įgyvendinti tiek tarptautinius, tiek ir nacionalinius klimato kaitos tikslus", – komentuoja ekspertė.

Jūrinio vėjo elektrinių parkas – žingsnis švarios energijos link

„Ignitis renewables" vystomas jūrinio vėjo elektrinių parkas – svarbus žingsnis švarios energijos link. Lietuva taps pirmąja Baltijos valstybe, gaminsiančia elektros energiją pasitelkiant vėją jūroje. A. Lukoševičienė pastebi, kad jūrinio vėjo elektrinių statyba lemia didelę atsakomybę šviesti visuomenę apie projektą. Įmonė yra įsipareigojusi kelti aktualius klausimus, susijusius su tokio pobūdžio projektų vystymu, ir taip skatinti visuomenės diskusijas.

„Mūsų tikslas – ne tik energijos gamyba. Siekiame užtikrinti balansą tarp švarios energijos gamybos ir gamtos apsaugos, didinti supratimą apie jūrinio vėjo energetikos naudą valstybei ir visam Baltijos regionui", – akcentuoja įmonės atstovė.

A. Lukoševičienės pasakoja, kad net jei nėra privalomų aplinkosauginių procedūrų, visose „Ignitis renewables" veiklos šalyse į projektų vystymą įtraukiami vietos ekspertai, pateikiantys savo rekomendacijas, kokiomis priemonėmis bendrovė gali prisidėti prie vystomos teritorijos aplinkos būklės. Itin atsakingai ruošiamasi ir pirmojo jūrinio vėjo elektrinių parko statyboms – atliekamas poveikio aplinkai vertinimas, apimantis ne tik nacionalinius reikalavimus, bet ir geriausias tarptautines praktikas.

„Įgyvendinami gamtai atsakingą verslo modelį skatinantys veiksmai ir iniciatyvos neabejotinai prisideda prie švarios ir gyvybingos aplinkos išsaugojimo. Dalindamiesi gerosiomis praktikomis ir jų rezultatais, skatiname kitus savo veikloje rasti pusiausvyrą tarp verslo ir gamtos principų", – komentuoja aplinkosaugos ekspertė.

ignitis renewables

Bendrovės „Ignitis renewables" nuotr.

Elektrinių parkų poveikis aplinkai kruopščiai vertinamas

A. Lukoševičienė pažymi, kad „Ignitis renewables" atsakingai žiūri į savo veiklos poveikį gamtai ir įvertina priklausomybę nuo jos resursų. Įmonė taip pat supranta gamtos pusiausvyros trapumą bei galimus didelius nuostolius, kuriuos gali sukelti jos pažeidimas. Išteklių atkūrimas, anot pašnekovės, gali būti brangus, sudėtingas, o kartais ir neįmanomas.

„Siekiame ne tik sumažinti poveikį aplinkai, bet ir prisidėti prie gamtos būklės gerinimo. Pavyzdžiui, saulės elektrinių parkuose stebime florą ir fauną. Dalį teritorijos paliekame natūraliai augmenijai, o parkų netveriame aklina tvora, kad gyvūnai galėtų laisvai judėti. Esant tinkamoms sąlygoms, įrengiame maitinimosi ir poilsio vietas plėšriesiems paukščiams", – konkrečias poveikio aplinkai mažinimo priemones, taikomas „Ignitis renewables" objektuose, vardina pašnekovė.

Vystant vėjo elektrinių parkus, anot A. Lukoševičienės, skiriama daug dėmesio paukščiams ir glaudžiai bendradarbiaujama su ornitologais. Parko poveikis vertinamas ne tik prieš paleidžiant vėjo elektrines, bet ir joms jau veikiant. Nustačius problemines vietas diegiamos papildomos poveikio mažinimo priemonės.

„Tai gali būti elektrinių stabdymas ar veikiančių elektrinių skaičiaus mažinimas pagrindinėmis paukščių migracijos dienomis. Net ir pritaikius šiuos sprendimus vienerius metus atliekami papildomai stebėjimai", – kalba aplinkosaugos ekspertė pridurdama, kad „Ignitis renewables" vėjo parkų veikla taip pat derinama prie šikšnosparnių gyvenimo ciklo – ribojamas parkų apšvietimas, vengiama baltos šviesos.

„Ignitis renewables" veikia pagal gamtai atsakingo „Ignitis grupės" verslo modelį, kurio svarbiausios aplinkosauginės kryptys įrašytos grupė strategijoje ir plane. „Ignitis grupė" stiprina savo indėlį į Europos dekarbonizaciją ir energetinio saugumo regione užtikrinimą. Bendrovė planuoja iki 2040-2050 m. pasiekti nulinį ŠESD emisijų balansą ir jau 2030 m. padidinti žaliosios gamybos pajėgumus iki 4-5 gigavatų (GW). 
Statybunaujienos.ltInfrastruktūra

nuotrauka
2024-05-29 11:02
Lietuvos oro uostai (LTOU) ir Lietuvos architektų sąjunga pasirašė architektūrinių idėjų konkurso organizavimo paslaugų sutartį. LTOU kartu su šalies ekspertais iki šių metų pabaigos arba kitų pradžioje siekia atrinkti ir vėliau įgyvendinti geriausias architektų idėjas iki 2028 metų pabaigos planuoj...
nuotrauka
2024-05-27 10:34
Praėjusią savaitę „Via Lietuva" pasirašė sutartį dėl paskutiniosios kelio „Via Baltica" nuo Marijampolės iki Lenkijos sienos atkarpos rekonstrukcijos darbų atlikimo. Planuojama, kad intensyvūs modernizavimo darbai šiame kelio ruože turėtų prasidėti jau birželio pradžioje, baigtis – kitų metų antroje...
nuotrauka
2024-05-27 09:51
Amaliuose šią savaitę atverta pusantro kilometro atkarpa su naujais viadukais ir žiedinėmis sankryžomis. Tai ženkli dalis pirmajame Pietrytinio aplinkkelio darbų etape. Įgyvendinus visą projektą, naujoji trasa taps patogia ir greita jungtimi tarp A1 ir „Via Baltica“ magistralių. Maža to, apvažiavima...
nuotrauka
2024-05-24 13:37
Nors elektromobilių naudojimas Lietuvoje kasmet auga, vienas iš didžiausių iššūkių, su kuriuo susiduria daugiabučių namų gyventojai, yra elektromobilių įkrovimo infrastruktūros prieinamumas. Kokias galimybes turi vairuotojai, gyvenantys daugiabutyje, pasakoja daugiabučių priežiūra ir administravimu ...
nuotrauka
2024-05-24 11:03
Netrukus bus tęsiami prieš dvejus metus pradėti ir vėliau sustabdyti gatvės, dubliuojančios Liepojos gatvę, privažiuojamojo kelio nuo Šiltnamių g. iki Klaipėdos g. statybos darbai. Tikimasi, kad eismas naujuoju keliu, iš kurio tikimasi geresnės saugumo situacijos, vyks dar šį rudenį.
nuotrauka
2024-05-21 10:00
Akcinė bendrovė „Via Lietuva" pasirašė sutartį, pagal kurią bus rekonstruojamas Ariogaloje, Raseinių rajono savivaldybėje, esantis tiltas per Dubysą. Tilto rekonstravimo darbai bus pradėti birželio mėnesį, baigti darbus planuojama iki 2025 m. spalio mėn.
nuotrauka
2024-05-21 09:54
Vilniaus savivaldybė pradeda Kazbėjų tilto per Vokės upę rekonstrukciją. Tikimasi, kad remonto darbai užtruks iki kitų metų pradžios ir vėl bus leidžiamas automobilių, dviračių ir pėsčiųjų eismas, kuris nuo 2018 metų buvo apribotas dėl tilto avarinės būklės.
nuotrauka
2024-05-21 09:50
Dar prieš kelerius metus prie rekordinio efektyvumo saulės elementų kūrimo prisidėję Kauno technologijos universiteto (KTU) chemikai šiemet išradimą dar patobulino. Pasak jų, tai – itin svarbus žingsnis link naujos kartos saulės elementų gamybos.
nuotrauka
2024-05-20 14:37
Baigiami pagrindinės Klaipėdos miesto arterijos – Baltijos prospekto bei Šilutės ir Vilniaus plentų žiedinės sankryžos rekonstrukcijos darbai. Tam, kaip valstybei svarbiam vietinės reikšmės kelių projektui, šiemet skirta daugiau kaip 1 mln. eurų Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) lėšų.
nuotrauka
2024-05-20 09:54
Civiliams, kariuomenei bei teisėsaugai šovinius gaminanti valstybės valdoma įmonė Giraitės ginkluotės gamykla (GGG) praėjusių metų pardavimo pajamas augino 47 proc. – iki 22,4 mln. Eur, grynąjį pelną – 45 proc. ir uždirbo beveik 3,4 mln. Eur. Nepamirštas ir tvarumas: gamykloje ruošiamasi netrukus įr...
nuotrauka
2024-05-16 11:08
Siekiant didinti šalies susisiekimo infrastruktūros kokybę, toliau auga investicijos į svarbiausią Lietuvos transporto arteriją – magistralinį kelią A1. Atkarpos nuo 70,9 iki 80,5 km kapitalinį remontą „Via Lietuva“ užsakymu pradeda tvarios miestų ir infrastruktūros plėtros bendrovė „YIT Lietuva“. A...
nuotrauka
2024-05-15 12:35
Nors vėjo energija yra vienas sparčiausiai augančių energijos šaltinių pasaulyje, vėjo turbinų sparnų atliekos tampa itin opia problema. Tai neleidžia šios energijos rūšies laikyti visiškai draugiška aplinkai. Spręsdami šį iššūkį, Kauno technologijos universiteto (KTU) ir Lietuvos energetikos instit...
nuotrauka
2024-05-15 07:53
Didžiausios Lietuvoje vandentvarkos bendrovės „Vilniaus vandenys" ekspertai Vilniuje išbandė inovatyvų vamzdynų valymo ledu metodą (angl. Ice Pigging), kuris gali tapti efektyvia ir inovatyvia alternatyva šiuo metu naudojamoms priemonėms. Bandymų metu siekta įvertinti galimybes pasaulyje populiarėja...
nuotrauka
2024-05-14 13:28
Kauno oro uoste oficialiai atidarytas jau antrasis kompanijos „Ryanair“ valdomas orlaivių techninės priežiūros ir remonto (angl.: „Maintenance, Repair, and Overhaul (MRO)“) paslaugų angaras. Teigiama, kad šis oro bendrovės sprendimas sustiprins antrojo pagal dydį Lietuvoje oro uosto esamą lyderystę ...
nuotrauka
2024-05-13 10:14
Akcinė bendrovė „Via Lietuva" paskelbė viešojo pirkimo konkursą tilto per Nevėžį Kėdainiuose, Tilto gatvėje, rekonstravimo darbams atlikti. Sėkmingai įvykus pirkimo procedūroms, darbai galėtų būti pradėti jau šiais metais.
nuotrauka
2024-05-10 07:34
Praėjusį mėnesį gaminančių vartotojų skaičiui Lietuvoje perkopus 100 tūkst. ribą, gyventojų susidomėjimas savarankiška elektros energijos gamyba iš saulės toliau auga. Pasak rinkos ekspertų, nors daugiausia vartotojų – 64 tūkst. – elektrą gamina ant namų stogų įrengtose saulės elektrinėse, sparčiai ...
nuotrauka
2024-05-10 06:38
Prieš trejus metus visoje šalyje įsigaliojo Infrastruktūros plėtros įstatymas, kuris savivaldybes įpareigojo taikyti infrastruktūros plėtros mokestį. Taip buvo siekiama suvaldyti chaotišką statybų plėtrą ir kad gautas lėšas savivalda galėtų naudoti naujos infrastruktūros įrengimui – keliams, apšvie...
nuotrauka
2024-05-09 09:36
Akcinė bendrovė „Via Lietuva“ gegužės mėnesio pradžioje pradeda konsultacijas dėl Valstybinio ir privataus kapitalo partnerystės principu vystomų projektų įgyvendinimo galimybių. Šio finansavimo modelio pritaikymas leistų kur kas greičiau įgyvendinti svarbiausius šalies kelių infrastruktūros gerinim...
nuotrauka
2024-05-08 10:31
Klaipėdoje įrengta infrastruktūra laivų nuleidimui į Danės upę. Įgyvendinti projektą užtruko kiek ilgiau nei planuota, bet juo liko patenkinti ir projekto užsakovai, ir slipo bei greta esančios prieplaukos naudotojai.
nuotrauka
2024-05-07 09:52
Susisiekimo ministerija duoda startą Klaipėdos pietinio aplinkkelio planavimo pradžiai – šią savaitę susisiekimo ministras Marius Skuodis pasirašė Vyriausybės nutarimo projekto teikimą dėl Klaipėdos pietinio aplinkkelio, kuriuo siekiama pradėti rengti šio valstybei svarbaus projekto susisiekimo komu...

Statybunaujienos.lt » Infrastruktūra