2024 birželio 14 d. penktadienis, 4:31
Reklama  |  facebook

JUNG KNX sistema išmaniems ir patogesniems namams

2024-05-29 14:51
JUNG KNX išmaniųjų namų sistema (angl. JUNG KNX system arba JUNG KNX smart home) iš naujo apibrėžia mūsų santykį su erdvėmis, kuriose gyvename ar dirbame. Ši sistema leidžia ne tik valdyti ir automatizuoti įvairias išmaniųjų namų funkcijas, bet ir padeda ženkliai sumažinti energijos vartojimą bei kurti įspūdingus išmaniųjų namų scenarijus. Šiame straipsnyje apžvelgsime JUNG KNX sistemos pagrindus, galimybes ir subtilybes – sužinosite kaip ateities namai kuriami jau šiandien.
nuotrauka
Išmanūs namai – tai elektra valdomų prietaisų sistema. JUNG nuotr.


Minimos įmonės
JUNG Vilnius, UAB
Kas yra KNX sistema?

Visų pirma, KNX yra atviras komercinių ir gyvenamųjų pastatų automatizavimo standartas, pripažįstamas visame pasaulyje. Jis egzistuoja jau daugiau nei 30 metų, todėl KNX sistemos yra ypač patikimos. JUNG KNX sistema apjungia kitas sistemas, tokias kaip apšvietimo, šildymo, vėdinimo, apsaugos ir kitas, į vieną ekosistemą, kuri yra valdoma centralizuotai.

JUNGJUNG nuotr.

Sudarydama sąlygas šioms skirtingoms technologijoms bendrauti tarpusavyje per bendrą tinklą, KNX sistema sukuria universalią ir lengvai pritaikomą platformą, kuri leidžia kontroliuoti daugybę pastatų funkcijų. Taip supaprastinamas pastatų valdymas ir priežiūra, bei gerokai padidinamas pastato energinis efektyvumas.

Kaip veikia JUNG KNX sistema

JUNG KNX sistemos esmė – tarpusavio ryšio principas. Įrenginiai bendrauja tarpusavyje per bendrą magistralinį tinklą, todėl juos galima centralizuotai valdyti, bet decentralizuotai vykdyti užduotis. Kitaip tariant, galima valdyti ne tik visą sistemą bendrai, kai automatizavime dalyvauja keli KNX sistemos įrenginiai, bet ir pavienius tokios sistemos įrenginius. Pavyzdžiui konkrečios patalpos valdikliu nustatyti temperatūrą ar apšvietimo intensyvumą.

Tai gerokai padidina sistemos patikimumą ir efektyvumą. Visi sistemos elementai sujungiami į vieną tinklą per vietinį JUNG KNX serverį, o valdomi per telefono programėlę arba ant sienos montuojamame ekrane-valdiklyje.

Kokie įrenginiai sudaro JUNG KNX sistemą?

Priklausomai nuo konkretaus projekto poreikių, KNX įrenginiai gali būti labai įvairūs. Apžvelkime keletą populiariausių, neskaitant įprastų jungiklių ir kištukinių lizdų.
  • Judesio ir būvio jutikliai: fiksuoja judesį ir žmonių buvimą patalpoje. Jie gali automatiškai įjungti apšvietimą, šildymą, vėdinimą ar aktyvuoti ištisus scenarijus.
  • Aktuatoriai: kitaip dar vadinami vykdikliais. Jie gali valdyti automatines žaliuzes, užuolaidas ir kitus įrenginius.
  • Patalpos valdikliai: leidžia kontroliuoti individualios patalpos funkcijas – apšvietimą, klimatą bei vėdinimą.
  • Termostatai ir temperatūros reguliatoriai: skirti patalpos klimatui valdyti.
  • KNX mygtukai ir jungikliai: jiems gali būti priskiriamos įvairios funkcijos. Pavyzdžiui, galite turėti dedikuotą mygtuką žaliuzių pakėlimui ir nuleidimui.
  • Smart Panel 8 valdiklis: tai ant sienos montuojamas jutiklinis ekranas, kuris tarnauja kaip pagrindinis viso pastato KNX sistemos valdymo centras.
  • Smart Visu ir Visu Pro serveriai: skirti sujungti visus KNX sistemos įrenginius į vieningą ekosistemą, taip pat diegti, kurti ir valdyti įvairius scenarijus bei atnaujinti programinę įrangą.
  • Kiti jutikliai: tai gali būti orų stotelė, montuojama pastato išorėje, CO2 jutiklis ir pan. Jų pritaikymas įvairus – pavyzdžiui, padidėjus CO2 koncentracijai vonios kambaryje, automatiškai įsijungs vėdinimas.

JUNGJUNG nuotr.

Pagrindinės JUNG KNX sistemos savybės ir privalumai

Centralizuotas valdymas: visas išmaniųjų namų funkcijas galima valdyti tiek ant sienos montuojamame ekrane ar per programėlę išmaniajame telefone. Nereikalingi jokie pulteliai ir sudėtingas valdymas. Individualius sistemos elementus galima valdyti ir rankiniu būdu.

Energijos vartojimo efektyvumas: stebėdama ir kontroliuodama įvairių prietaisų sunaudojamą energiją, JUNG KNX sistema padeda sumažinti energijos švaistymą, todėl sąskaitos už elektros energiją bus gerokai mažesnės.

Lankstumas: JUNG KNX sistemą lengva modifikuoti ar išplėsti papildomais komponentais. Ji tinka tiek mažuose butuose, tiek dideliuose komerciniuose pastatuose. Tiesa, tam būtinas kruopštus išankstinis planavimas.

Daugiau komforto ir patogumo: sistema leidžia naudotojams iš anksto nustatyti scenarijus skirtingiems dienos laikams ir taip dinamiškai, atsižvelgus į kontekstą, reguliuoti apšvietimą, temperatūrą ir net muziką, kad būtų sukurta tobula atmosfera – tiek komforto, tiek emocine prasme. Tokie scenarijai taip pat padeda taupyti energiją. Pavyzdžiui, patalpos temperatūra pakeliama iki komfortiškos tik tada, kai joje yra žmonių.

Didesnis saugumas: KNX sistema gali būti suderinama su namų apsaugos sprendimais. Todėl namų savininkai gali būti ramūs tiek būdami namuose, tiek išvykę. Pavyzdžiui, JUNG KNX judesio jutikliai užtikrina saugesnę namų aplinką, o numatytu laiku automatiškai aktyvuojamas apšvietimas imituos, kad kažkas yra namie.

Puiki investicija: nors KNX kaina yra didesnė nei paprastesnių išmaniųjų namų sistemų, dėl savo patikimumo KNX sistema yra geresnė investicija ilgalaikėje perspektyvoje. Ją lengva atnaujinti, tad net ir po dešimtečio ji veiks be jokių klaidų. Tai gerokai padidina nekilnojamo turto vertę.

JUNG KNX sistemos diegimas jūsų namuose

Įrengiant JUNG KNX sistemą namuose, reikia gerai apgalvoti kokių išmaniųjų namų funkcijų norėtumėte savo namuose. Kadangi KNX sistemai reikalinga speciali elektros instaliacija, atlikti pakeitimus vėliau gali būti sudėtinga. Visas procesas atrodo taip:

Pradinis įvertinimas.
Kvalifikuotas specialistas įvertins jūsų konkrečius poreikius bei pageidavimus.

Projektavimas ir įrengimas.
Remiantis įvertinimu, bus sukurtas individualus KNX sistemos projektas jūsų namams. Sistemos įrengimą gali atlikti tik sertifikuoti specialistai, kad sistema veiktų taip, kaip numatyta.

Konfigūravimas ir testavimas.

Įdiegus sistemą, ji sukonfigūruojama ir kruopščiai išbandoma, kad būtų užtikrinta, jog visi komponentai sklandžiai veiktų kartu.

Kodėl verta rinktis JUNG KNX sistemą savo išmaniesiems namams?

Pasirinkdami JUNG KNX sistemą jus pasirenkate gerokai daugiau: tai patikimumas, efektyvumas ir pažangiausios technologijos. Nesvarbu, ar norite patobulinti savo namų energinį efektyvumą, sustiprinti jų saugumą ar tiesiog norite gyventi patogiau – JUNG KNX sistema gali suteikti visus šiuos privalumus ir dar daugiau. JUNG KNX leidžia turėti ateities namus jau šiandien, todėl tai yra puiki investiciją į jūsų namus.
Statybunaujienos.ltInžinerinės sistemos

nuotrauka
2024-05-24 13:37
Nors elektromobilių naudojimas Lietuvoje kasmet auga, vienas iš didžiausių iššūkių, su kuriuo susiduria daugiabučių namų gyventojai, yra elektromobilių įkrovimo infrastruktūros prieinamumas. Kokias galimybes turi vairuotojai, gyvenantys daugiabutyje, pasakoja daugiabučių priežiūra ir administravimu ...
nuotrauka
2024-05-23 10:39
Nuo 2025 m. daugiau nei du aukštus turinčiuose daugiabučiuose namuose SND balionai negalės būti naudojami. Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) primena apie galimybę pasinaudoti valstybės parama ir daugiabučiuose namuose atsisakyti suskystintų naftos dujų (SND) balionų, juos pakeičiant kitais e...
nuotrauka
2024-05-22 17:09
Šiandien šalia Panevėžio aplinkkelio, ties Bliūdžių kaimu, oficialiai paskelbta didžiausio Baltijos šalyse elektromobilių parko statybų pradžia – įkasta laiko kapsulė. Projektą vystys elektromobilių įkrovimo stotelių operatorė UAB „Eldrive“.
nuotrauka
2024-05-21 13:13
Nekilnojamojo turto plėtros kompanija „Hanner“ verslo centro „Business Stadium Central“ vidaus inžinerinių sistemų montavimo rangovais pasirinko Lietuvos įmones „Aktinis“, „Todera“, „Ivalta“, „PoolPro“. Bendra su rangovais sudarytų sutarčių vertė – 5,6 mln. eurų.
nuotrauka
2024-05-21 12:56
Kada prekybos centras gali vadintis tvariu? Ar tam užtenka deramai surūšiuoti atliekas ir pakeisti lemputes? Vienas iš technologiškai pažangiausių „Nordika“ tvarumo aspektų – R8 tech įrankio, kuris paremtas dirbtiniu intelektu, naudojimas. Ši automatizavimo sistema valdo prekybos centro šildymo, vė...
nuotrauka
2024-05-20 10:26
Ministrai iš Lietuvos, Latvijos, Austrijos, Kipro, Danijos, Estijos, Prancūzijos, Airijos, Graikijos, Liuksemburgo, Maltos, Portugalijos, Slovakijos, Slovėnijos ir Ispanijos kartu kreipėsi į Europos Komisiją raginant parengti Europos Sąjungos strategiją dėl šilumos ir vėsumos ūkio dekarbonizacijos i...
nuotrauka
2024-05-14 09:40
Gegužės 15–17 d. Vilniaus LITEXPO parodų centras taps vieta, kur bus galima susipažinti su pažangiausiomis technologijomis ir inovacijomis, skirtomis pramonei, verslui bei vartotojams. Čia vyks ir nemažai specializuotų renginių. Viename jų – konferencijoje „Ateities energetika Baltijos šalyse 2024“...
nuotrauka
2024-04-16 07:24
KOMFOVENT jau daug metų realizuoja vėdinimo ir šildymo technologijas, o šiandien daromas naujas žingsnis valdant namų mikroklimatą – pristatomas visas šildymo, vėdinimo ir oro kondicionavimo funkcijas atliekantis KOMBI.
nuotrauka
2024-04-03 09:39
Atlikus kasmetę A. Goštauto g. estakados virš Geležinio Vilko g. apžiūrą, specialistai nustatė, jog reikia atlikti tilto sujungimo siūlių ir lietaus nuvedimo tinklo remontą. Kol kas remonto apimtys ir trukmė nėra žinomi, tam būtina atlikti detalesnį konstrukcijų vertinimą.
nuotrauka
2024-03-30 08:30
Kai atsirado šviesa, žmonės būrėsi aplink ją. Prisijaukinęs šviesą, 21-ojo amžiaus žmogus nori, kad ji sektų paskui jį ir keistųsi pagal jo poreikius. „LEMONA electronics“ siūlo išmanius apšvietimo sprendimus, kurie atliepia modernios visuomenės poreikį – būste, spintoje, net virtuvinės spintelės st...
nuotrauka
2024-03-29 10:05
„Ignitis", valdanti didžiausią greito elektromobilių įkrovimo tinklą Lietuvoje „Ignitis ON", neapleidžia lyderio pozicijų elektromobilių įkrovimo tinklo plėtros srityje – sudarė sutartį su „Baltic Shopping Centers", valdančia Kaune įsikūrusį prekybos ir laisvalaikio centrą „Mega", dėl iš viso 20 ele...
nuotrauka
2024-03-25 15:47
Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables" pasirašė 82 mln. eurų finansavimo sutartį su Europos investicijų banku (EIB) ir Šiaurės investicijų banku (NIB) dėl 94 megavatų (MW) Pomeranijos vėjo parko Lenkijoje.
nuotrauka
2024-03-22 12:06
Netinkami pastatų projektavimo sprendimai vėliau gali lemti ne tik dar didesnes išlaidas, bet ir sveikatos problemas. Dėl prastai suprojektuotų vėdinimo sistemų gyventojai gali susidurti su pelėsiu, kurio išnaikinimas neretai tampa neįmanomas.
nuotrauka
2024-02-13 07:46
Šilumos siurbliai jau tapo įprasta Lietuvos gyventojų namų dalimi. Įmonės INDUSTEK ekspertai pastebi, kad vartotojai vis sparčiau atsisako šildymo kietu kuru ir noriau renkasi šilumos siurblius. Bene populiariausi Lietuvoje yra universalieji „Daikin Altherma“ oras-vanduo šilumos siurbliai. Šis šildy...
nuotrauka
2024-02-12 12:12
Išmaniuosius skaitiklius gaminanti ir juos eksportuojanti lietuvių kompanija „Elgama-Elektronika" praėjusiais metais skaičiavo rekordinį grynąjį pelną, kuris augo daugiau nei 14 kartų ir siekė 4,6 mln. eurų (2022 m. – 0,32 mln. eurų), o apyvarta augo beveik du kartus iki 41,37 mln. eurų (2022 m. – 2...
nuotrauka
2024-02-07 07:27
Naujos kartos „hansgrohe iBox universal 2“ – tai patobulintas „hansgrohe iBox universal“, kuris nepraranda populiarumo jau 23-jus metus. Patobulinto įrenginio esmė – novatoriška paslėpta potinkinė technologija „iBox universal 2“, kuri idealiai tinka vonios kambariui įrengti.
nuotrauka
2024-02-06 10:38
Mus nuolat supa galybė ligų sukėlėjų bei bakterijų. Jie aktyvūs būna ten, kur lankosi daug žmonių, pavyzdžiui, ligoninėse, mokyklose, sporto klubuose, biuruose. Pasak specialistų, ypač šaltuoju metų laiku, kai gerokai padaugėja kosinčių ir čiaudinčių žmonių, užkrečiamų ligų prevencijai gali būti pan...
nuotrauka
2024-01-26 06:34
Prie nuosavų namų įprastai yra pristatomos ir lauko terasos, nes sėdėti namie užsidarius tarp keturių sienų nusibosta, todėl norisi ištrūkti ir į gryną orą. Vasarą tai nesukelia jokių nepatogumų, tačiau ankstyvą pavasarį ir vėlų rudenį, kai lauke vėsoka, nelabai jauku sėdėti terasoje. Bet vien dėl t...
nuotrauka
2024-01-24 13:40
Prognozuojama, kad iki 2035 m. elektromobilių skaičius pasaulyje išaugs septynis kartus nuo 10,5 mln. (2022 m.) iki 74,5 mln. (2035 m.). Ekspertų skaičiavimu, vien tik elektromobilių įkrovimui elektros poreikis 2030 m. pasaulyje sieks 655 TWh. Apie 45 proc. elektros pastatuose sunaudos elektromobili...
nuotrauka
2024-01-19 10:00
Prabėgus šventiniam šurmuliui ir prasidėjus naujiems kalendoriniams metams, daugelis ima vykdyti sau duotus pažadus: pradėti sportuoti, sveikai maitintis ar atsikratyti žalingų įpročių. Specialistų teigimu, vienas iš nepelnytai pamirštamų naujametinių įsipareigojimų – elektros energijos suvartojimo ...

Statybunaujienos.lt » Inžinerinės sistemos