2023 rugsėjo 27 d. trečiadienis, 2:40
Reklama  |  facebook

KTU kviečia inžinierius į atnaujintas magistrantūros programas

2023-09-19 07:51
KTU Statybos ir architektūros fakultetas (KTU SAF) mokslo metus pradeda su atnaujintomis bakalauro ir magistrantūros studijų programomis ir kviečia įvairių sričių inžinierius atnaujinti savo žinias bei kelti kvalifikaciją.
nuotrauka
KTU Statybos ir architektūros fakulteto Studijų prodekanė dr. Laura STASIULIENĖ. KTU nuotr.


Minimos įmonės
KTU Statybos ir architektūros fakultetas,
Studijų prodekanė dr. Laura Stasiulienė tikina, kad studijų programų atnaujinimas vyko laikantis fakulteto studijų strategijos ir į procesą buvo aktyviai įtraukti partneriai iš tarptautinių verslo įmonių ir partnerių universitetų bei fakulteto alumnai.

„Statybos sektorius nuolat keičiasi, tad keičiamės ir mes. Skaitmenizavimas, ekologiniai aspektai, nauji didaktikos metodai ir įvairios sektoriaus bei dėstymo inovacijos integruotos į studijų programas. Peržiūrėjome jų tinklelius, dėstomus dalykus ir optimizavome programas taip, kad į dalį jų dabar gali stoti baigę nebūtinai statybos inžinerijos studijas“, – sako L.Stasiulienė ir kviečia ilgametę patirtį turinčius inžinierius pagalvoti apie galimybę sugrįžti į universitetą ir kitus mokslo metus pradėti studijuojant.

KTU SAF kviečia į šias atnaujintas magistrantūros programas:

Statybos valdymas 

Programa orientuota į projektų valdymą, sutarčių koordinavimą, darbų saugos valdymą, komandinį darbą.

Pirmajame šios programos semestre dėmesys skiriamas komandiniam darbui, įgyvendinant realaus projekto sprendinius, pradedant nuo BIM plano parengimo, geoinformacinių technologijų taikymo optimaliems sprendiniams priimti ir baigiant viso pastato projektavimo ir statybos valdymo procesų skaitmeninimu.

Antrojoje studijų dalyje gilinamasi į kokybės valdymą, tvarumo vertinimą ir logistikos sprendimų priėmimą. Priklausomai nuo poreikių, galima rinktis plėsti žinias gilinantis į atliekų tvarkymo ir antrinių žaliavų perdirbimo technologijas, modulines statybas, galima esmingai kelti kvalifikaciją pasirinkus regeneracinio projektavimo ar pastatų duomenų analitikos ir mašininio mokymosi sričių studijas.

 

Studijuoti gali turintys išsilavinimą statybos, energijos, mechanikos, aplinkos inžinerijos ar architektūros studijų kryptyse.

Darnūs ir energiškai efektyvūs pastatai 

Programoje dėmesys skiriamas strateginiam ES tikslui – poveikio aplinkai mažinimui. Pirmieji šios programos studijų metai orientuoti į pastatų tvarumo aspektus – pristatomi naujausi pastatų tvarumo vertinimo standartai bei tendencijos, ugdomi gebėjimai projektuoti pastatų mikroklimato sistemas bei suprasti jo įtaką žmonėms, gilinamasi į pastatų poveikį aplinkai. Įgyjamas žinias magistrantai pritaiko atlikdami tiriamuosius projektus.

Antroje studijų dalyje gilinamasi į išmaniąsias pastatų valdymo sistemas, tvarią vandentvarką, pastatų eksploatavimą bei renovaciją. Taip pat galima rinktis studijuoti duomenų analitiką, regeneracinį projektavimą ar žiedinę ekonomiką.

Į šias studijas priimame baigusius statybos, energijos, elektros, mechanikos, aplinkos inžinerijos ar architektūros bakalauro studijas.

Statybinių konstrukcijų ir gaminių inžinerija 

Programa skirta parengti aukštos kvalifikacijos inžinierius, gebančius taikyti pažangius skaitmeninius įrankius ne tik konstrukcijoms ir gaminiams projektuoti, bet ir jiems analizuoti.

Pirmąjį pusmetį studijuojama apie pažangiąsias gelžbetonines, plienines konstrukcijas, statybos produktų gamybos technologijų inovacijas, statybinių gaminių ir konstrukcijų tyrimo metodus, be to, bus išsamiau susipažindinama su baigtinių elementų metodu.

Antroje studijų dalyje dėmesys skiriamas naujoms kompozicinėms medžiagoms bei medienos savybėms. Suteikiamos žinios, skirtos užtikrinti statinių konstrukcijų patikimumą, esamų konstrukcijų stiprinimą bei mokoma apie statinio gyvavimo ciklą ir ilgalaikiškumą. Priklausomai nuo poreikių, studentams bus sudarytos sąlygos gilinti žinias apie atliekų tvarkymą ir antrinių žaliavų perdirbimo technologijas, galimybė rinktis studijuoti modulinės statybos ir regeneracinio projektavimo bei duomenų mokslo išmaniuosiuose pastatuose sritis.

Į šias studijas priimame tik baigusius statybos inžinerijos krypties bakalauro studijas.

KTU Statybos ir architektūros fakultete taip pat kviečiame anksčiau baigusius architektūros bakalauro studijas įgyti magistro laipsnį.

KTU Statybos ir architektūros fakultetasAktualijos

nuotrauka
2023-09-26 12:09
Šildymo sezono metu kiekvienais metais padaugėja patalpose kylančių gaisrų, kurie pridaro didelių nuostolių. Kaip pažymi pranešime cituojamas Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Valstybinės priešgaisrinės priežiūros organizavimo skyriaus viršininkas Aurimas Gudžiauskas, dažniausia gais...
nuotrauka
2023-09-26 11:17
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Kauno ligoninėje artimiausiu metu bus pradėti Skubiosios pagalbos bei Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyrių modernizavimo darbai. Pokyčiai, kurie bus įgyvendinti iki 2024 m. pabaigos, leis užtikrinti paslaugų teikimą didesniems pacientų srautams i...
nuotrauka
2023-09-26 11:05
Panevėžyje sparčiai vykdomi miesto autobusų stoties statybos darbai. Jau įrengti lauko vandentiekio, vidaus lietaus nuotekų bei drenažo, vidaus vandentiekio tinklai, sumontuotos stoties pastato denginį laikysiančios metalinės kolonos, išbetonuota požeminės stovėjimo aikštelės perdanga, keleivių lau...
nuotrauka
2023-09-25 16:39
Rugsėjo 22d. Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalione Alytuje atidarytos rekonstruotos kareivinės. Kareivinių rekonstrukcijai buvo skirta 2,7 mln. eurų, darbus atliko UAB „Statrama“. Rekonstruotose kareivinėse galės tarnauti ir gyventi apie 200 karių.
nuotrauka
2023-09-25 16:27
Elektromobilių įkrovimo tinklo vystytoja „Eleport“ gavo 13,8 mln. eurų finansavimą viešosios europinio TEN-T kelių tinklo įkrovimo infrastruktūros plėtrai. Įgyvendindama pagal Europos infrastruktūros tinklų priemonę (EITP) finansuojamą projektą Estijos įmonė šalia svarbiausių transporto arterijų Bal...
nuotrauka
2023-09-25 15:29
Aplinkos ministerijoje Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) ekspertai pristatė studiją „Statybos priežiūros sistemos Lietuvoje efektyvumo didinimas“ ir rekomendacijas Lietuvai, kaip spręsti statybos priežiūros sistemos iššūkius.
nuotrauka
2023-09-25 09:45
Seminaro „Lietuvos melioracijos dabartis ir perspektyvos“ metu aptarta opiausia sektoriaus aktualija – kompleksinė šalies melioracijos sistemos rekonstrukcija bei galimi finansiniai instrumentai šių didžiulės aprėpties darbų finansavimui. Renginio metu atkreiptas dėmesys, kad procesui pajudėjus iš...
nuotrauka
2023-09-22 12:59
Diskusijose apie kvalifikuotų darbuotojų stoką bei jų pritraukimo galimybes vis dažniau atsigręžiama į emigracijoje gyvenančius ir į Lietuvą sugrįžti svajojančius mūsų piliečius. Juolab, kad grįžtančių į gimtinę ar rimtai ketinančių tai daryti skaičiai kasmet auga. Emigrantų, ypač kvalifikuotų darbu...
nuotrauka
2023-09-22 11:41
Generalinė prokuratūra praneša, kad jos Viešojo intereso gynimo skyriaus prokuroras, gindamas viešąjį interesą, kreipėsi į Vilniaus miesto apylinkės teismą su ieškiniu, kuriuo prašoma atlaisvinti valstybinę žemę Vilniuje, Valakampiuose.
nuotrauka
2023-09-22 11:30
Nekilnojamojo turto vystymo bendrovė „Homa Group“ keičia 2021 m. įsigyto viešbučio „Simple Plus“ pastato koncepciją ir pavadinimą. Šiuo metu Ševčenkos g. 21, Vilniaus Naujamiesčio rajone, atliekami paprastojo remonto darbai.
nuotrauka
2023-09-22 08:26
Vilniuje vyko konferencija „Vandenilis Lietuvoje: energetika ir transportas“, kurioje aptartos vandenilio plėtros perspektyvos ir galimybės taikyti šalies energetikos ir transporto sektoriuose. Energetikos ministras Dainius Kreivys tarptautinėje konferencijoje pristatė vandenilio plėtros Lietuvoje v...
nuotrauka
2023-09-22 07:39
Įveikęs pirmąjį rimtą karjeros iššūkį, konstruktorius Andrius Gudelis jautėsi geriausiu. Po 10 metų geriausiu jį pripažino ir statybos inžinierių bendruomenė: Lietuvos statybos inžinierių sąjungos (LSIS) apdovanojimuose Andrius Gudelis šiemet buvo išrinktas Metų statybos inžinieriumi-projektuotoju.
nuotrauka
2023-09-21 13:03
Neigiamą įtaką darbo kokybei ir rezultatams daro ne tik vadovų profesionalumo stygius, blogi santykiai su kolegomis ar didelis darbo krūvis. Ekspertų nuomone, labai svarbu išvengti ir nuobodžiavimo darbe, dar kitaip vadinamo darboduliu. Nuobodulys ir dinamikos trūkumas gali lemti motyvacijos stoką, ...
nuotrauka
2023-09-21 11:28
Skaičiuojama, kad per trejus metus Šiaulių ir aplinkiniuose regionuose trūks daugiau nei 4 tūkst. IT ir inžinerijos srities specialistų. Šios tendencijos kelia nerimą ne tik aukštojo mokslo įstaigoms, bet ir regione veikiančiam verslui, susirūpinusiam ateities darbo rinkos potencialu. Situaciją geri...
nuotrauka
2023-09-21 11:13
Nuvilnijus informacijos bangai, kad sostinės gyventojai, gaunantys kompensacijas už šildymą ir balsuojantys prieš renovaciją, valstybės paramos nebegaus, patikslinama, kokių priemonių artimiausiu metu bus imtasi.
nuotrauka
2023-09-21 07:33
Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos parengtai Lietuvos Respublikos teritorijos bendrojo plano (LRBP) sprendinių įgyvendinimo programai iki 2030 m. Programoje numatyti konkretūs veiksmai ir nurodomos priemonės, kaip kiekvienas sprendinys bus įgyvendintas, būtini parengti teritorijų planavimo dok...
nuotrauka
2023-09-20 14:03
AB Vilniaus šilumos tinklų valdomoje Vilniaus termofikacinėje elektrinėje Nr. 2 trečiadienį surengtos funkcinės civilinės saugos pratybos, kurių tikslas – stiprinti pasirengimo lygį ir įvertinti bendrovės ekstremaliųjų situacijų valdymo plano ir operacijų centro veiksmingumą, tobulinti reagavimo pro...
nuotrauka
2023-09-20 13:51
Jau šį ketvirtadienį sostinėje bus žengtas dar vienas reikšmingas žingsnis tvarios energijos pritaikymo link. AB Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) rugsėjo 21 d., 10 val. Vilniuje, Elektrinės g. 2 kviečia tapti istorinio įvykio liudininkais – ketvirtadienį galingiausio Baltijos šalyse absorbcinio šilumo...
nuotrauka
2023-09-20 13:38
Neprižiūrimi balkonai ne tik mažina gyvenamųjų namų estetinį patrauklumą, bet ilgainiui gali tapti rimtos nelaimės priežastimi.
nuotrauka
2023-09-20 12:17
„Ober-Haus“ Lietuvos butų kainų indekso (OHBI), fiksuojančio butų kainų pokyčius penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje), 2023 metų rugpjūčio mėnesio reikšmė išaugo 0,4% (2023 metų liepą buvo fiksuojamas 0,3% augimas). Bendras butų kainų lyg...

Statybunaujienos.lt » Aktualijos