2021 liepos 26 d. pirmadienis, 7:47
Reklama  |  facebook

Ką reikia žinoti apie skaitiklius, jų priežiūrą ir tikrinimą

2021-07-15 11:16
Blogai veikiantis elektros ar dujų apskaitos prietaisas – skaitiklis – gali nulemti mokesčių už šias paslaugas permokas ar nepriemokas, kurias anksčiau ar vėliau gyventojams teks padengti. Vidutinė tokios nepriemokos suma siekia 85 eurų, tačiau gali virsti ir gerokai didesne – 5 tūkst. eurų suma, rodo bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) patirtis.
nuotrauka
ESO iliustr.


Minimos įmonės
ESO (Energijos skirstymo operatorius), AB

Nors skaitiklių gedimai yra itin reti, netikslumus pastebėti ir problemų išvengti visada padės laiku ir periodiškai deklaruojami apskaitos prietaisų duomenys.

Neretai galvojama, kad klausimais apie skaitiklius reikia susisiekti su savo elektros ar gamtinių dujų tiekėju, kuriam yra deklaruojami skaitiklio rodmenys ir iš kurio yra gaunama sąskaita už suvartotą energiją. Tačiau apskaitos prietaisas yra ESO prižiūrimo elektros tinklo ir skirstomojo dujotiekio dalis, todėl visais klausimais, susijusias su pačiais skaitikliais, reikėtų kreiptis į skirstymo operatorių – ESO.

Kaip atpažinti blogai veikiantį skaitiklį?

Skaitiklis gali būti sugedęs, nurodo ESO, jei jis neskaičiuoja arba rodo nepagrįstą suvartotos energijos kiekio pokytį. Pastebėję skaitiklio pažeidimą, neįprastai didelius ar mažus suvartotos elektros rodmenų pokyčius arba jei rodmenys nekinta, nedelsdami apie tai informuokite ESO. Apie skaitiklio gedimą praneškite internetu arba nemokamu ir visą parą veikiančiu telefonu 1852. Skaitikliai nemokamai keičiami jei jie sugenda ar kai baigiasi jų metrologinės patikros laikas.

Elektros skaitiklis gali netinkamai veikti, jeigu įjungtas apšvietimas arba kiti elektros prietaisai, o elektros skaitiklio diskas nesisuka arba nemirksi šviesos diodas. Gedimą išduos ir atvirkštinė situacija, kai visi elektros prietaisai išjungti, o skaitiklio diskas sukasi arba mirksi šviesos diodas. Taip pat, jeigu elektroninio skaitiklio ekranėlyje elektros energijos duomenys mirksi arba neatvaizduojami arba ant prietaiso yra mechaninių pažeidimų.

Tuo metu dujų skaitiklis gali netinkamai veikti, jeigu esant įjungtai viryklei arba kitiems dujiniams prietaisams, dujų skaitiklio rodmenų dešinysis būgnelis nesisuka arba sukasi strigdamas, o jam sukantis girdėti pašaliniai garsai kaip traškėjimas ar braškėjimas. Taip pat, jeigu ant skaitiklio yra mechaninių pažeidimų, pvz., ant skaitiklio korpuso ar skaičiavimo mechanizmo, plombų.

Kaip nuimti ir uždėti plombą?

Plombos paprastai nuimamos ar keičiamos tuomet, sako ESO, kai reikia pakeisti įvadinį į būstą kabelį arba automatinį jungiklį, sutvarkyti skaitiklyje kontaktą arba perkelti elektros skaitiklį. Plombas gali nuimti ir pats gyventojas, bet jis ar jo atstovas privalo gauti ESO leidimą – be leidimo nuimti negalima. Bendrovės inžinierius, įvertinęs situaciją, duoda leidimą arba pats važiuoja į vietą. Visais atvejais, kai reikia nuimti plombas, kreipkitės į ESO telefonu 1852.

Jei daugiabučio namo bute elektros skaitiklio vietą norite pakeisti nedaug, iki 1 metro, tereikia užsakyti ESO darbuotojų atvykimą dėl elektros skaitiklio perkėlimo arba plombos nuėmimo leidimo. Atvykę ESO darbuotojai įvertins skaitiklio perkėlimo galimybę ir nemokamai nuims plombas.

Visais kitais atvejais, kai pageidaujate skaitiklį perkelti į kitą vietą (iš gyvenamojo namo vidaus į išorę, iš daugiabučio namo buto į laiptinę arba elektros skydinę ir pan.), užpildykite paraišką prisijungę prie ESO savitarnos adresu eso.lt/savitarna. Prieš perkeldami skaitiklį į kitą vietą, būtinai užfiksuokite skaitiklio rodmenis.

Kaip atpažinti skaitiklio tikrintoją?


Skaitiklio patikrinimus vykdantys darbuotojai vilki specialią aprangą ir visada turi ESO patvirtintą pažymėjimą. Bendrovės darbuotojai ar rangovai ateina tik tikrinti skaitiklio ir niekada neprašo pinigų ar apmokėti už paslaugas. Jie netikrina gyventojo namų elektros tinklų, instaliacijos, nevykdo jokių remonto darbų. Kilus įtarimui, reikalaukite pažymėjimo – taip būsite tikri, kad į namus neįsileidžiate energetiku apsimetusio sukčiaus, primena ESO.
Statybunaujienos.lt
Miestiečiai

nuotrauka
2021-07-22 10:05
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (toliau – Statybos inspekcija) primena, kad prieš imantis tvoros statybos, verta išsiaiškinti, kokie reikalavimai jai keliami.
nuotrauka
2021-07-21 08:25
Už dokumentų klastojimą ir jų panaudojimą 47 metų V. Z. Kauno apylinkės teismo Kėdainių rūmai skyrė 3 000 Eur baudą, kurią jis turės sumokėti per 10 mėnesių nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos.
nuotrauka
2021-07-16 08:33
Nuo šiol gyventojai galės lengviau pasirinkti ir keisti elektros tiekėją, bus kuriama nepriklausomų elektros tiekėjų pasiūlymų (planų) vieninga palyginimo sistema. Tai numatyta liepos 15 d. įsigaliojus Elektros energetikos įstatymo pakeitimams. Jais siekiama didesnės elektros rinkos dalyvių konkuren...
nuotrauka
2021-07-16 06:33
Saulės elektrinės montavimo ant namo stogo sąnaudos sudaro reikšmingą dalį visos saulės jėgainės kainos. Specialistai tvirtina, kad turint aiškias instrukcijas, saulės elektrinę ant savo namo stogo paprastai gali susimontuoti kiekvienas nagingesnis žmogus.
nuotrauka
2021-07-14 08:07
Alinant karščiams vis dažniau pagalvojame, kaip būtų gera gyventi namuose, kuriuose žiemą šilta, o vasarą – vėsu. UAB ROCKWOOL techninis vadovas dr. Andrius Buska tvirtina, kad tai tikrai įmanoma – tereikia statant ir įrengiant namus dėmesio skirti ne vien estetikai, bet ir pritaikyti keletą sprendi...
nuotrauka
2021-07-08 06:30
Vilnius siūlo gyventojams išlaisvinti savo kiemus nuo automobilių chaoso ir gyventi jaukesnėje aplinkoje. „Gyventojų zona" – tai vieta, kur tvarkomos kiemų prieigos, apmokestinamas svečių automobilių stovėjimas, o gyventojai, pasinaudoję Kaimynijų programa, pačius kiemus gali tvarkyti taip, kaip jie...
nuotrauka
2021-07-05 07:27
Birželio pradžioje startavo paskutinis šiais metais paramos etapas, kurio metu gyventojai gali teikti paraiškas ir gauti paramą nuosavai salės elektrinei iš elektrinių parko įsigyti. Teikti paraiškas bus galima iki rugpjūčio 2 d. iš viso numatoma paramos suma siekia 3 mln. eurų.
nuotrauka
2021-07-01 13:48
Išaugus nekilnojamojo turto rinkos aktyvumui, bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) kas mėnesį sulaukia daugiau kaip 7,5 tūkst. gyventojų prašymų jų statomą būstą prijungti prie elektros bei dujų tinklų. Ši procedūra vidutiniškai užtrunka 40 kalendorinių dienų prisijungiant prie elektros ...
nuotrauka
2021-06-30 16:44
Oro kondicionierius yra nepakeičiamas sprendimas karštomis vasaros dienomis, tačiau jį įsirengiant, būtina laikytis nustatytų taisyklių.
nuotrauka
2021-06-30 09:32
Efektyviau ir tvariau: sostinėje startavo pilotinis AB Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) projektas, kurio pirmame etape temperatūra centrinio šildymo tinkle bus palaipsniui žeminama nuo 70 iki 65 laipsnių, o antrame – tol, kol temperatūra tolimiausiose tinklo vietose pasieks 55 laipsnius.
nuotrauka
2021-06-29 11:49
Daugiabučių kiemuose palikta sena vonia ar nudėvėta sofa aplinkos ne tik nepuošia, bet ir ją teršia, o neretai pakursto nesutarimus su kaimynais. Vien šiemet tokių stambaus gabarito atliekų Vilniaus kiemuose rasta kone 400 tonų.
nuotrauka
2021-06-28 11:55
Natūralus apšvietimas daugeliui žmonių yra vienas iš svarbiausių kriterijų renkantis naujus namus. Jį vertinant pirmiausia visuomet tikriname būste esančių langų dydį ir kryptį. Vis dėlto, tai nėra vienintelis svarbus dalykas, į kurį vertėtų atkreipti dėmesį.
nuotrauka
2021-06-23 15:01
Sinoptikai prognozuoja, kad po ilgiau nei savaitę trukusių tropinių karščių Lietuvą šiomis dienomis turėtų nuplauti liūtys, lydimos gūsingo vėjo, perkūnijų ir audrų. Atokvėpio nuo kaitros laukiantys gyventojai raginami neatsipalaiduoti ir tinkamai pasiruošti galimai gamtos stichijai.
nuotrauka
2021-06-23 11:38
Daugiau nei trečdalis namų ūkių, analizuojančių, kiek energijos naudoja, tam skiria nuo 10 iki 50 minučių per metus. Tokius duomenis atskleidė „Ignitis“ užsakymu atliktas tyrimas apie energijos suvartojimą. Ekspertai pastebi, kad akylesnis namuose sunaudojamos elektros ar gamtinių dujų kiekio stebėj...
nuotrauka
2021-06-09 09:05
Vilniaus mieste daugiabučių gyventojai, nusprendę pasinaudoti savivaldybės vykdoma Kaimynijų programa, suformavę ir išsinuomoję žemės sklypus prie namų įgyvendina šių teritorijų sutvarkymo projektus. Pirmieji projektai su savivaldybės ir jai pavaldžių įstaigų pagalba baigiami jau dabar. Vienas jų – ...
nuotrauka
2021-06-08 14:37
Statybos inspekcija primena, ką būtina žinoti, kokius dokumentus gauti, jeigu keičiate langus daugiabučiame gyvenamajame name.
nuotrauka
2021-06-08 10:25
Renkantis naują būstą, balkoną kaip vieną svarbiausių kriterijų nurodo beveik pusė (47 proc.) Lietuvos gyventojų. NT plėtros bendrovės „Realco“ ekspertai pastebi, kad dažniau balkonais labiau domisi moterys nei vyrai, neretai teiraujamasi ir apie galimybę balkoną įstiklinti.
nuotrauka
2021-06-04 07:27
Šiemetinė Klimato kaitos programos 11 mln. eurų parama leis modernizuoti daugiau kaip 1300 privačių vienbučių ar dvibučių gyvenamųjų namų. Jeigu juos santykinai perkeltume į vieną miestą, tai pagal gyventojų skaičių galėtų būti Ramygala arba Salantai.
nuotrauka
2021-06-03 07:40
KLAUSIMAS. Kokie reikalavimai taikomi, įrengiant kondicionierių daugiabučiame name?
nuotrauka
2021-06-01 21:27
Klaipėdoje tęsiami daugiabučių namų kiemų tvarkymo darbai. Patvirtintas Klaipėdos miesto daugiabučių namų kiemų infrastruktūros gerinimo priemonių planas 2021–2023 m.

Statybunaujienos.lt » Miestiečiai