2023 kovo 27 d. pirmadienis, 16:50
Reklama  |  facebook

Klaipėdoje kuriasi naujas miesto traukos centras – Malūnų bendruomenė

2023-01-16 14:35
Klaipėdos širdyje aplink Bangų gatvę veikiančios ir besikuriančios įmonės bei organizacijos susibūrė į Malūnų bendruomenę, kuri drauge kurs naują ambicingą uostamiesčio vietą. Ilgus dešimtmečius buvusi pramoninė vieta šalia Klaipėdos senamiesčio, teritorija nuo Kūlių Vartų iki Malūno tvenkinio, tarp Dangės upės ir Mokyklos bei Tilžės gatvių, atgimsta.
nuotrauka
Klaipėda. Organizatorių nuotr.


Minimos įmonės
Eriadas, UAB

Malūnų bendruomenės projektą, rašoma pranešime, inicijavo trys šiame kvartale veikiančios įmonės – „Eriadas“, „Tech Zity Klaipėda“ ir „Švyturys Bhouse“. Jos sukvietė būsimus partnerius į renginį, kurio metu vyko diskusijos apie teritoriją ir jos išskirtinumą, pasisakė istorikai bei architektai, buvo išrinktas iniciatyvos pavadinimas, kuris atspindi siekiamą rajono įvaizdį – vietą, pilną kūrybinės energijos, bendravimo ir telkiančių organizacijų.

Naujojo projekto iniciatyvinė grupė jau planuoja aktyvią veiklą ir bendrus projektus, kurie atneš į uostamiestį naujų vėjų. Renkant vardą, taip pat buvo atsižvelgta ir į teritorijos istorinę raidą, kurią atspindi senasis Bangų gatvės vardas – Malūnų pylimas. Malūnai yra viena iš šios vietos, kuri Klaipėdos miesto dalimi tapo prieš kiek daugiau nei šimtą metų, pastovių sudedamųjų.

klaipėda

Klaipėda. Organizatorių nuotr.

„Atgimstanti vieta yra tarsi miestas mieste, kur viskas pasiekiama 15 minučių atstumu ir kur gyventojai ras balansą tarp miesto ir kurorto, ramybės ir aktyvios veiklos. Nuo Malūnų bendruomenės ranka pasiekiami Jono kalnelis, Klaipėdos senamiestis ir vartai į kurortus. Tai miesto centras, kuriame patogu gyventi, kartu gausu žaliųjų erdvių ir gamtos, suteikiančios tobulą darbo ir poilsio balansą. Mūsų bendruomenė bus atradimas ne tik jo gyventojams, bet ir visiems klaipėdiečiams bei miesto svečiams. Čia jie ras erdvių praleisti laisvalaikį, naujų veiklų ir naujų mėgstamiausių vietų“, – cituojama „Eriado“ vadovė Vita Žutautaitė.

„Eriadas“ Malūnų bendruomenėje plėtoja du kvartalus – „Bastionų namus“ šalia Klaipėdos senamiesčio ir Jono kalnelio bei „Parko pakrantę“ buvusioje Joniškės dvarvietėje prie Malūno parko.

„Malūnų projektas laužo stereotipus apie Klaipėdos perspektyvas. Kartu su partneriais siekiame, kad Klaipėda būtų atgimstantis, gyvas miestas. Patogi šios vietos lokacija, kokybiško būsto ir visų reikalingų paslaugų pasiūla suteikia naujas galimybės Klaipėdai pritraukti talentus. Verslams tai galimybė siekti sinergijos auginant bendruomenę ir pritraukiant klientų srautus“, – sakė „Tech Zity“ įkūrėjas ir direktorius Darius Žakaitis.

„Tech Zity“ rekonstruoja „Švyturio“ alaus daryklos nebenaudojamus pastatus teritorijoje, kuri yra Malūnų bendruomenėje, ją pavers daugiafunkciu startuolių traukos centru „Tech Zity Klaipėda“ – antra didžiausia „Tech Zity“ lokacija Lietuvoje.

Malūnų projekto iniciatoriai tiki, kad čia bus sukurtos puikios sąlygos patogiai gyventi ir dirbti naujai gyventojų bendruomenei. Jau artimiausiais metais šiame rajone atsiras gyvenamojo būsto pasiūla daugiau kaip 3 tūkst. gyventojų, vėliau turėtų atsirasti naujo gyvenamojo būsto dar 2 tūkst. gyventojų. Planuojama, kad veiklą Malūnų bendruomenėje pradės daug naujų maitinimo ir paslaugų įstaigų, modernus biurų kompleksas, prekybos centras ir t. t.  

Statybunaujienos.lt
Žymės  Bendruomenė
Savivaldybėse

nuotrauka
2023-03-26 07:02
Sostinės širdyje, prie Bernardinų sodo, esantiems XVII a. pr. Kirdiejų rūmams, kuriuose įsikurs Vilniaus miesto muziejus, architektūrinio konkurso metu pasiūlytos keturios sutvarkymo ir įveiklinimo idėjos.
nuotrauka
2023-03-23 05:49
Nidoje jau vyksta darbai, skirti į gyvenvietės erdves sugrąžinti Šlovės taką, įamžinantį Lietuvos populiariosios muzikos žvaigždes. Takas bus įkurtas naujoje vietoje.
nuotrauka
2023-03-22 17:19
Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas Vidmantas Janulevičius ir Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) prezidentas Mindaugas Sinkevičius pasirašė bendradarbiavimo susitarimą, kuriuo numatoma telkti abiejų organizacijų pastangas, atstovaujant savo narių interesams energetikos, valst...
nuotrauka
2023-03-13 05:11
Daugiau nei dešimtmetį Klaipėdos rajono gyventojų lauktas projektas – Gargždų daugiafunkcis sporto centras – virsta realybė. Dariaus ir Girėno gatvėje, Gargžduose, kur po pustrečių metų iškils moderni sporto salė bei baseinas, įkasta simbolinė kapsulė ateities kartoms, žyminti realių statybos darbų ...
nuotrauka
2023-03-09 15:32
Lietuvos Aukščiausiasis teismas priėmė galutinį ir neskundžiamą nutarimą dėl Preiloje esančios kanalizacijos perpumpavimo stoties pardavimo – pripažinta, kad daug diskusijų sukėlusio aukciono UAB „Neringos vanduo“ negalėjo skelbti.
nuotrauka
2023-03-09 11:13
Šią savaitę Alytuje pradedama rekonstruoti viena svarbiausių mieste Santaikos g., kuri yra krašto kelio Nr. 131 Alytus–Simnas–Kalvarija tąsa. Tai priešpaskutinis etapas, įgyvendinant trijų gatvių – Ulonų, Pulko ir Santaikos – rekonstrukcijos ir kapitalinio remonto projektą, kuriam, kaip valstybei sv...
nuotrauka
2023-03-06 05:30
Klaipėdos rajonas pasirašė sutartį su rangovu dėl Gargždų lopšelio-darželio „Saulutė“ modernizacijos. Planuojama, kad, atlikus darbus, pastato energijos suvartojimo sąnaudos bus sumažintos iki 50 proc., vaikai bus ugdomi šiltesnėse patalpose, mokytojai dirbs geresnėmis sąlygomis.
nuotrauka
2023-03-06 05:19
Rangovams tęsiant darbus aukščiau upės krantinėje, vilniečiai jau galės naudotis atkarpoje tarp Žvėryno ir Baltojo tiltais įrengtais daugiau kaip 2 km pėsčiųjų takasi, apie 1 km dviračių takais. Čia bus ir dviračių stovų, poilsio salelių, apsčiai suoliukų.
nuotrauka
2023-03-03 06:45
Klaipėdos apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorė priėmė nutarimą atsisakyti taikyti viešojo intereso gynimo priemones dėl statinių, esančių Žaliajame kelyje 3, Juodkrantėje.
nuotrauka
2023-03-02 05:07
Atnaujintose patalpose Melnragėje skaitytojų jau laukia bibliotekininkai. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos padalinys pastate Molo g. 60 oficialiai duris vėl atveria šiandien, kovo 1 d.
nuotrauka
2023-02-25 08:47
Pagrindinės Klaipėdos miesto arterijos – Baltijos prospekto – rekonstrukcijai šiemet bus skirta kiek daugiau nei 4 mln. eurų investicijų. Tai patvirtinta Vyriausybės kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) finansavimo lėšų naudojimo 2023–2025 metų sąmatoje. Šis finansavimas padės užbaigti pagri...
nuotrauka
2023-02-24 09:43
Lietuvos apeliacinis teismas, išnagrinėjęs baudžiamąją bylą, iš dalies pakeitė pirmosios instancijos teismo sprendimą ir buvusią Visagino savivaldybės merę Dalią Štraupaitę pripažinęs kalta dėl prekybos poveikiu, piktnaudžiavimo tarnyba ir dokumentų klastojimo, padidino jai skirtą baudą nuo 15 000 i...
nuotrauka
2023-02-24 04:49
Pėsčiųjų ir dviračių tako Smiltynė–Nida statybos darbų pradžios renginyje įkasta kapsulė su laišku ateities kartoms, simboliškai žyminti tako rekonstrukcijos darbų pradžią.
nuotrauka
2023-02-22 05:16
Klaipėda žengia į kitą didžiausio uostamiesčio susisiekimo koridoriaus vystymo etapą – pasirašyta sutartis dėl Baltijos pr. ir Taikos pr. žiedinės sankryžos rekonstravimo techninio projekto koregavimo. Planuojama, kad, užbaigus Baltijos pr. ir Šilutės pl. žiedinės sankryžos estakados įrengimą, start...
nuotrauka
2023-02-22 04:59
Pernai pirmą kartą „Financial Times“ investicijų ekspertų pastebėtas Panevėžys įvertintas ir šiais metais. Aukštaitijos sostinė „Europos ateities miestai ir regionai 2023“ reitinge net trijuose geriausiųjų dešimtukuose: tiesioginių užsienio investicijų strategiją vertinančioje „fDi strategijos“ kate...
nuotrauka
2023-02-21 14:50
Lietuvos automobilių kelių direkcija (toliau – Kelių direkcija) iki š. m. kovo 31 d. kviečia savivaldybes pasirašyti sutartis dėl Kelių priežiūros ir plėtros programos (toliau – KPPP) lėšų panaudojimo vietinės reikšmės susisiekimo infrastruktūrai finansuoti. Pakvietimus pasirašyti finansavimo sutart...
nuotrauka
2023-02-20 16:27
Utenos rajono gyventojams, kurie dėl amžiaus, negalios ar finansinių sunkumų negali savimi pasirūpinti ar įsigyti nuosavą būstą, savivaldybė nuomoja socialinį būstą.
nuotrauka
2023-02-14 14:30
Sostinės Naujamiestyje buvusio siuvimo fabriko „Lelija“ kompleksas visiškai pasikeis. Vystytojas planuoja sutvarkyti 2,1 ha teritoriją, dalį pastatų rekonstruoti ir juose įrengti administracines patalpas, dalį nugriauti ir įrengti viešąsias erdves.
nuotrauka
2023-02-13 09:14
Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos (Statybos inspekcija), reaguodama į pilietiškų Vilniaus rajono Skaidiškės kaimo gyventojų skundą, patikrino statybą leidžiančio dokumento (SLD) teisėtumą. Patikrinus dokumentus paaiškėjo, kad išduodama SLD statyti ryši...
nuotrauka
2023-02-10 05:41
Klaipėdos apygardos prokuratūra, reaguodama į viešai paskelbtą informaciją apie, kaip įtariama, neteisėtai vykdomas statybas Neringoje pradėjo tyrimą dėl galimo viešojo intereso pažeidimo.

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse