2023 lapkričio 30 d. ketvirtadienis, 9:37
Reklama  |  facebook

Klaipėdos statytojų rangovams – padidinta miesto kontrolė

2023-11-16 12:20
Klaipėdos miesto valdžia, vis dažniau sulaukianti gyventojų nusiskundimų dėl statybininkų netvarkos šalia statybviečių, padidino kontrolę. Šiais metais jau nustatyta dvigubai daugiau pažeidimų nei praėjusiais metais.
nuotrauka
Freepik nuotr.


Minimos įmonės
Klaipėdos m. savivaldybė,
Tikrindamas gyventojų ir verslo subjektų nusiskundimus, kad statybų sektoriuje dirbantys rangovai neretai nepaiso mieste nustatytų švaros taisyklių, Klaipėdos miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius vien tik šių metų spalio mėnesį patikrino per pusšimtį miesto statybviečių.

Administracinio nusižengimo protokolai už nustatytus pažeidimus surašyti 8-ioms statybos darbus vykdančioms bendrovėms. Nuo metų pradžios baudos už įvairius nusižengimus paskirtos kelioms dešimtims uostamiestyje darbus vykdančių statybos įmonių.

„Vis sulaukiu gyventojų nusiskundimų dėl to, kaip vykdomi statybos darbai, todėl ne kartą pats apvažiavau statybvietes. Iš tiesų, gruntas ir žvyras iš kai kurių statybviečių teršia gatves, o lyjant pro paviršinių nuotekų groteles patenka į tinklus, iš kurių visi nešvarumai suteka į Danės upę ir kitus vandens telkinius. Rangos darbus atliekančios įmonės pagaliau turi suvokti, kad neprižiūrėdamos statybviečių jos tampa miesto teršėjomis. Suprantu, kad statybininkų darbo kultūros neišugdysime per vieną dieną, tačiau nuolatinė kontrolė yra privaloma ir visi teršėjai be išimties sulauks sankcijų“, – tvirtina pranešime cituojamas uostamiesčio meras Arvydas Vaitkus.

Laikydamiesi patvirtintų Miesto tvarkymo ir švaros taisyklių, asmenys, vykdantys statybos ar remonto darbus, visą statybos laikotarpį privalo prižiūrėti statybvietę ir įvažiavimo į ją kelius, darbus atlikti taip, kad nebūtų teršiamos eismo zonos ir kitos teritorijos už statybvietės ribų.

„Siekiame sukurti Klaipėdoje patrauklią gyvenamąją aplinką. Tai – vienas iš strateginių miesto tikslų. Tačiau jaustis gerai kartais trukdo maži dalykai, pavyzdžiui, purvu apšnerkštos gatvės ir šaligatviai, išmėtytos statybinės medžiagos, nugriuvusios tvoros. Vis dar pasitaiko atvejų, kai statybose dirbantys rangovai purvina technika iš statybviečių išvažiuoja į miesto gatves, vykdo darbus neaptvertoje teritorijoje. Taip neturi būti, todėl, gavus nusiskundimų iš gyventojų apie rangovus, kurie nesilaiko tvarkos, ir toliau bus griežtai reaguojama. Neturime tikslo nubausti, mūsų siekiamybė – tvarkingas miestas“, – sako Klaipėdos miesto meras Arvydas Vaitkus.

Klaipėdos miesto savivaldybė statybų versle dirbančius rangovus kviečia būti socialiai atsakingus – neteršti miesto nešvaria technika ir laikytis nustatytų miesto taisyklių. Nuo šių metų pradžios už pažeidimus, susijusius su tvarka ir švara statybvietėse bei jų prieigose, Klaipėdoje surašyta 11 administracinių nusižengimų protokolų. Tai yra dvigubai daugiau nei praėjusiais metais. Už Tvarkymo ir švaros taisyklių pažeidimą numatytas įspėjimas arba bauda nuo 20 iki 140 eurų, pakartotinis nusižengimas užtraukia baudą nuo vieno 140 iki 600 eurų.

Klaipėdos savivaldybės specialistai taip pat tikrina, kaip laikomasi vietinės rinkliavos už leidimo išdavimą atlikti kasinėjimo darbus – kelių, gatvių, kiemų, šaligatvių, skverų, parkų, aikščių ir inžinerinių tinklų apsaugos zonoje reikalavimų, taip pat jų užgriozdinimą statybinėmis medžiagomis, reikiamų kelio ženklų nepastatymą, kasinėjimo vietų neaptvėrimą. Už tokius pažeidimus šiemet taip pat surašyta dvigubai daugiau pažeidimų nei pernai – 18. 2022 metais tebuvo 9. Už vietinės rinkliavos be leidimo atlikti kasinėjimo darbus reikalavimų nesilaikymą statybinėms įmonėms numatyta bauda nuo 30 iki 140 eurų, pakartotinai nustačius pažeidimą baudos didėja nuo 140 iki 600 eurų. 
Statybunaujienos.ltSavivaldybėse

nuotrauka
2023-11-29 12:26
Kauno apygardos teismas paskelbė sprendimą, kuriuo patenkino Kauno apygardos prokuratūros prokurorės, ginančios viešąjį interesą, ieškinį ir pripažino negaliojančiomis penkių žemės sklypų Druskininkų savivaldybėje pirkimo-pardavimo sutartis. Taikyta restitucija.
nuotrauka
2023-11-29 10:49
40 šeimų, laukiančių socialinių būstų, jau įsikūrė naujuose namuose. Baigtas įgyvendinti socialinio būsto adresu Rambyno g. 14A, Klaipėda, projektas. Naujos statybos gyvenamasis namas jau yra visiškai apgyvendintas.
nuotrauka
2023-11-28 10:10
Šiandien vidaus reikalų viceministras Arnoldas Abramavičius įteikė apdovanojimus savivaldybių administracijų atstovams už sėkmingiausiai įgyvendintus VRM administruojamus 2014-2020 metų laikotarpiu ir Europos Sąjungos lėšomis finansuotus infrastruktūros projektus regionuose.
nuotrauka
2023-11-27 11:46
Didžiosios dalies Lietuvos savivaldybių faktinės išlaidos beveik kasmet viršija modeliuojamas, o didžiausias išlaidų perviršis patiriamas komunalinių paslaugų, būsto bei aplinkosaugos srityse. Tą parodė savivaldybių išlaidų analizė, atlikta Centrinės projektų valdymo agentūros (CPVA) kartu su Finans...
nuotrauka
2023-11-27 09:28
Daugiau nei ketvirtį amžiaus – nuo 1996 metų Vilniaus miestą planavusi ir jo skaitmenizavimo procesus vysčiusi bendrovė „Vilniaus planas“ keičia vizualinį identitetą – nuo šiol ji tampa „ID Vilnius“.
nuotrauka
2023-11-24 09:35
Kauno apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokuroras, savo iniciatyva pradėjęs tyrimą, konstatavo, jog tyrimo metu nustatytos aplinkybės kelia pagrįstas abejones ateityje dėl bandymo keisti Alytaus bendrąjį planą ir miesto centre leisti statyti penkiaaukščius pastatus.
nuotrauka
2023-11-23 13:37
Vilniaus miesto savivaldybė iki metų pabaigos užbaigs grąžintinų žemės sklypų, skirtų nuosavybės teisių atkūrimui, projektavimą. Užbaigti šį procesą itin svarbu, nes pasikeitus įstatymui nuo kitų metų sausio 1 d. miestų ir miestelių teritorijose valstybinės žemės patikėtiniais tampa nebe Nacionalinė...
nuotrauka
2023-11-23 11:10
Augant Vilniui ir žmonių jame skaičiui, didėja ir surenkamų komunalinių atliekų kiekis. Dėl išaugusių jų tvarkymo sąnaudų ir apimties sostinė peržiūri vietinę rinkliavą už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą. Tarybai pritarus, vidutinio 60 kv. m buto savininkui rinkliava už komunalinių atliekų...
nuotrauka
2023-11-23 10:04
Vietoje Pavilnyje esančio avarinės būklės bibliotekos pastato numatyta įkurti naują bendruomenės centrą, atitinkantį vietos gyventojų ir visų vilniečių poreikius. Vilniaus vystymo kompanija visuomenei pristato keturiolika viešame konkurse gautų architektūrinių idėjų pasiūlymų.
nuotrauka
2023-11-22 10:26
Įgyvendinant šiuos projektus, pirmą kartą Lietuvoje pastatams atnaujinti bus naudojami gamykloje pagaminti sienų ir stogų skydai, objekte sumontuojami be papildomo apdirbimo. Tai leis pagreitinti renovacijos procesą, sumažinti darbų apimtį statybvietėje, padidinti pastatų energinį efektyvumą, užtikr...
nuotrauka
2023-11-22 09:42
Gautas statybos leidimas šalia Nacionalinio stadiono įsikursiančiam darželiui. Stadiono su sporto aikštynais statybos prasidėjo gegužę, likę pastatai bus statomi antruoju etapu, o visą Daugiafunkcį kompleksą planuojama baigti 2025 m.
nuotrauka
2023-11-21 13:50
Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninėje vykdomas Priėmimo-skubiosios pagalbos bei Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyrių modernizavimas. Iki 2024 m. gruodžio įgyvendinti pokyčiai sustiprins teikiamų paslaugų kokybę ir padės ekstremaliųjų situacijų atvejais užtikrinti efektyvesnį paslaugų ...
nuotrauka
2023-11-20 13:13
Baigti ežero pakrantės prie Gulbinų kvartalo atvėrimo visuomenei darbai. Vilniaus miesto savivaldybė pasirūpino apie 250 m ilgio medinio tako nutiesimu, taip pat ežero pakrantėje sukurta poilsiavietė, įrengtos grilio vietos su suoliukais. Patogiam gyventojų praėjimui išvalytos nukritusios medžių šak...
nuotrauka
2023-11-16 12:35
Vilniaus miesto savivaldybė kviečia sostinės verslininkus, įmones, įstaigas ir bendruomenes kurti kalėdinę nuotaiką kartu ir puošti savo vitrinas, langus, pastatų fasadas šventine tematika. Laikinų šventinių dekoracijų suderinti su miesto Savivaldybe ar gauti leidimą nereikia.
nuotrauka
2023-11-16 08:07
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) atliko Vilniaus miesto savivaldybės tarybos sprendimo dėl sostinėje projektuojamų objektų, kurių architektūrinėms idėjoms įvertinti privaloma skelbti projektų konkursus, antikorupcinį vertinimą. Sprendimo nuostatomis galimai nepagrįstai siaurinamas Architektūros įsta...
nuotrauka
2023-11-15 12:11
Slūgstant Minijai situacija dėl potvynio Klaipėdos rajone stabilizuojasi, tačiau tikrieji žalos mastai pasimatys tik nusekus vandeniui. Kol kas kai kur keliai vis dar apsemti, yra ir sodybų, ties kuriomis laikosi vanduo, bet jau galima identifikuoti probleminius taškus bei planuoti, kaip sumažinti p...
nuotrauka
2023-11-15 09:09
Pagrindinis įvažiavimas į Gargždus miesto svečius ir gyventojus dabar pasitinka visiškai pasikeitęs – čia atliktas kapitalinis kelio remontas, įrengti pėsčiųjų, dviračių takai, kitos eismo saugumo priemonės.
nuotrauka
2023-11-14 09:43
Statybos sektoriaus vystymo agentūrai (SSVA) perduodamos Lietuvos bendrojo plano stebėsenos ir jo įgyvendinimo savivaldybių bendruosiuose planuose funkcijos leis sukurti šalies urbanistikos kompetencijų centrą, sako agentūros Urbanistikos padalinio vadovas Mindaugas Pakalnis.
nuotrauka
2023-11-14 09:24
Vilniuje, Žirmūnuose, planuojama statyti lengvosios atletikos maniežą, kuriam gautas statybą leidžiantis dokumentas. Naujasis sporto centras bus statomas pagal konkursą laimėjusios architektų studijos „IMPLMNT architects" projektą. Atverti lengvaatlečiams skirtą sporto kompleksą, kuriame galėtų tre...
nuotrauka
2023-11-13 12:32
Turto bankas pradeda iniciatyvą, kuria siekiama išsaugoti kuo daugiau „ne vietoje“ išaugusių medžių. Šie medžiai, augantys prie valstybės viešųjų pastatų bei parduodamų objektų bus užfiksuoti, o atėjus laikui – persodinti į naujas tinkamesnes vietas.

Statybunaujienos.lt » Savivaldybėse