2024 rugsėjo 13 d. penktadienis, 6:50
Reklama  |  facebook

MONTUOTOJAS pagamino ir sumontavo sudėtingus technologinius įrenginius, kurie sudaro sąlygas stiprinti LIFOSOS pozicijas pasaulinėje rinkoje

2020-01-14 09:29
Įrengiant bendrovės „Lifosa“ Karbamidinio fosfato UP17-44 trąšų gamybos cechą, generalinis rangovas UAB „Montuotojas“ pagamino ir sumontavo apie 700 tonų metalinių konstrukcijų. Toks konstrukcijų kiekis buvo pagamintas ir sumontuotas per metus. Trumpas terminas tokios apimties darbams kėlė nemažai įtampos, nes vienu metu buvo statomas ir plokštėmis dengiamas naujas cecho pastatas bei gaminami ir statomame pastate montuojami sudėtingi technologiniai įrenginiai.
nuotrauka
„Lietuvos metų gaminio“ komisija „Montuotojo“ gaminiui AB „Lifosa“ karbamidinio fosfato UP17-44 trąšų gamybos cechas skyrė aukso medalį ir pažymėjo, kad kompleksinis, sudėtingas technologinis gamybos objektas veikia sėkmingai. MONTUOTOJO nuotr.


Minimos įmonės
Montuotojas (iki 2020 m. AB), UAB
Lifosa, AB
Amilina, AB

Kad per trumpą laiką galima būtų pagaminti ir sumontuoti tokį įspūdingą metalinių konstrukcijų kiekį, sudėtingus technologinius įrenginius, galvas suko patys išmaniausi bendrovės „Montuotojas“ specialistai. Procesą sudėtingu darė ir kompleksiškas darbas, ir pastato aukštis. Vienu metu statybos vietoje dirbo apie 75 darbuotojai, daug technikos, tarp kurios – keli galingi, daugiau kaip 100 tonų keliamosios galios, kranai.

Trumpo termino iššūkį padėjo įveikti ir „Montuotojo“ gamybiniai pajėgumai: keturiose gamyklose dirba apie pustrečio šimto žmonių.

Per metus (2017 m. rugpjūtis–2018 m. birželis) „Montuotojas“ pastatė gamybinį 1969 kv. m ploto, 19116 kub. m tūrio, 5 aukštų – 30 m aukščio pastatą, kuriame jau veikia AB „Lifosa“ Karbamidinio fosfato UP17-44 trąšų gamybos cechas. Taikydami skirtingas suvirinimo technologijas, šiame ceche sumontavo įvairius technologinius įrenginius, transporterius. Įmonė taip pat pagamino ir sumontavo vamzdynų estakadą, kurios ilgis – 29,6 m, aukštis nuo žemės paviršiaus – 9,6 metro. Įmonė pati gamino ir montavo dvi 200 kub. m talpas, kurios skirtos fosforo rūgščiai ir UP tirpalui laikyti. Bendra objekto investicija – 15 mln. eurų.

 

 

 

Nuotraukoje –
Rimvydas Ramanauskas,
UAB „Montuotojas“ generalinis direktorius

Naujajame gamybos ceche per metus gaminama iki 25 tūkst. tonų kristalinio karbamido fosfato. Cechas itin modernus, kompaktiškas ir efektyvus.

Kaip, pradėjus cecho veiklą, yra sakęs „Lifosos“ generalinis direktorius Jonas Dastikas, naujojo padalinio veikla ir gaminama produkcija leis labiau sustiprinti „Lifosos“ pozicijas pasaulinėje trąšų rinkoje. Cecho statybos yra ir investicija į tvarią bendrovės plėtrą, nes padalinyje įdiegtos pažangiausios technologijos, dėl kurių cechas itin draugiškas aplinkai. Naujajame padalinyje gaminamas kristalinis karbamido fosfatas yra tirpios, chloro ir sunkiųjų metalų neturinčios trąšos žemės ūkiui. 

Silosus gamino ir montavo dalimis po 10 tonų

Pagal užsienio analogus „Montuotojas“ pagamino ir sumontavo barometrinį kondensatorių ir brandintuvus šildomais paviršiais. Šių technologinių įrenginių brėžinius ir sprendimus parengė patys „Montuotojo“ specialistai. Kaip sakė darbams „Lifosoje“ vadovavęs „Montuotojo“ projektų vadovas Stanislovas Mikalauskas, sudėtingiausia buvo pagaminti brandintuvus.

„Pirmą kartą gaminome brandintuvą, turintį kūgio formos dugną, maišykles ir šildomą paviršių, – pasakojo jis. – Nors talpos nebuvo itin didelės, tačiau sudėtingiausia buvo pagaminti vadinamuosius šildančius marškinius – garo vamzdžius, spirale juosiančius visą talpą ir tokiu būdu ją šildančius. Pagaminome net du tokius brandintuvus ir analogišku principu veikiantį, bet kur kas didesnį sėsdintuvą.“

Gatavos produkcijos silosus teko gaminti ir montuoti nestandartinėmis sąlygomis ir būdais. Šie didelio tūrio – 300 kub. m, 5,5 m skersmens ir apie 30 m aukščio įrenginiai buvo montuojami per visą pastato aukštį. Juos reikėjo montuoti ne tik dideliu tempu, bet ir sudėtingomis sąlygomis, nes paraleliai buvo statomas pats cecho pastatas. 

„Todėl nutarėme silosus gaminti ir montuoti atskiromis stambiomis dalimis, kokias būtų galima įkelti į statomą pastatą per neužklotą stogą 180 tonų keliamosios galios kranu, – pasakojo S. Mikalauskas. – Tai buvo tikrai sudėtingas darbas. Kėlėme vieną po kitos silosų dalis, įrenginėjome pastolius, o tai, įvertinant kūgio formos dugną, nebuvo paprastas darbas, ir montavome.“

Dėl didelių gabaritų silosai buvo gaminami segmentais po 6 m, kiekvienas iš jų svėrė daugiau kaip 10 tonų. Tai ženkliai supaprastino transportavimo ir surinkimo darbus.

Visi projektai „Lifosoje“ sudėtingi, bet skirtingi

Gaminant bei montuojant 200 kub. m talpas fosforo rūgščiai ir UP tirpalui bei įrenginėjant vamzdynų estakadą, svarbiausia, kaip pažymėjo S. Mikalauskas, buvo ypatingai aukšti reikalavimai suvirinimo kokybei ir kontrolei. Šie įrenginiai buvo pagaminti iš rūgščiai atsparaus plieno. 

Savo gamyklose „Montuotojas“ pagamino įvairių technologinių vamzdynų, kurių skersmuo 60–200 mm, estakadą. Ji buvo surinkta prie objekto ir į beveik 10 m aukštį užkelta dviem kranais. Estakados viduryje buvo įrengtas praėjimo takas.

„Estakada nesudėtinga, bet jos gamyba ir suvirinimas sulaukė labai daug dėmesio, nes estakada eina per pagrindinį gamyklos kelią, o vamzdžiais atiteka rūgštys“, – sakė S. Mikalauskas, pabrėždamas, kad šiuo atveju turi būti tiksliai parinktas plienas, tiksliai laikomasi visų labai aukštų gamybos rekomendacijų, o siūlių suvirinimas turi atitikti pačius aukščiausius kokybės reikalavimus. 
 
„Montuotojo“ atstovai sakė, kad neįmanoma išskirti kurio nors vieno „Lifosoje“ įgyvendinto projekto, nes jų neįmanoma palyginti – visi jie sudėtingi ir skirtingi, nėra nė vieno kartotinio projekto. 

Ilgametės tradicijos užtikrina pranašumą rinkoje

„Lietuvos metų gaminio“ komisija, „Montuotojo“ gaminiui AB „Lifosa“ karbamidinio fosfato UP17-44 trąšų gamybos cechas skyrė aukso medalį ir pažymėjo, kad kompleksinis, sudėtingas technologinis gamybos objektas veikia sėkmingai. Jį statant buvo panaudoti sudėtingi technologiniai sprendimai, kurie sėkmingai kuria aukštos pridėtinės vertės ir aukštos kokybės produkciją, panaudotos pažangiausios darbų vykdymo technologijos, kurios lėmė ir darbų kokybę. 

„Montuotojas“ turi ilgametes tradicijas, kurios rinkoje virto pranašumu: plačiomis kompetencijomis, kokybę lemiančia patirtimi, gebėjimu susitelkti ir įveikti tiek terminų, tiek sudėtingų darbų iššūkius“, – neslepia pasididžiavimo savo komanda bendrovės „Montuotojas“ generalinis direktorius Rimvydas Ramanauskas.

Jo žodžiais, nedaug Lietuvos įmonių gali pasigirti dirbančios tokiose bendrovėse kaip „Lifosa“, „Achema“, „Amilina“, „Akmenės cementas“, o „Montuotoją“ bendradarbiauti kviečia didžiosios naftos produktų, energetikos įmonės. Išskirtinis atvejis – darbai „Lifosoje“. Su šia pramonės gigante „Montuotojas“ bendradarbiauja nuo 1970 m., tad 2020-ieji yra 50-tieji bendrystės metai, kuriuos vainikuoja „Lietuvos metų gaminys 2019“ aukso medaliu apdovanotas „Montuotojo“ gaminys – „Lifosai“ pastatytas pastatas ir pagaminti bei sumontuoti sudėtingi technologiniai įrenginiai. 

Didelių įmonių grupėje „Montuotojas“ pelnė ir Sėkmingai dirbančios įmonės 2019 apdovanojimą.  

UAB „Montuotojas“ nuotr. 

Statybunaujienos.lt



Pramoninė statyba

nuotrauka
2024-09-10 11:40
AB Akola group netiesiogiai valdoma Latvijos įmonė SIA „Dotnuva Seeds" susitarė su „Swedbank" AS dėl sėklų paruošimo fabriko Latvijoje statybų ir įrangos finansavimo. Virš 7 mln. eurų siekianti paskola suteikta dešimties metų laikotarpiui. Paskolos garantu tapo pati AB Akola group.
nuotrauka
2024-08-21 07:55
Liepos pabaigoje Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) suteikė leidimą gaminti elektrą 3500 saulės modulių elektrinei ant „Švyturys-Utenos alus“ (ŠUA) daryklos stogo Utenoje. Kartu su elektrine bendrovė „Green Genius“ įrengė 2 MWh talpos ličio jonų energijos kaupiklių sistemą, kuri suteik...
nuotrauka
2024-08-14 11:30
Lietuvos aukštųjų technologijų įmonių grupė „Teltonika“ pradeda naują veiklos etapą. Įmonių grupę kontroliuojanti bendrovė „Teltonika IoT Group“ turi naują vadovą, o žengiant į naujas verslo sritis, formuojamos naujos, atskirai dirbsiančios įmonių grupės. Taip siekiama atskirti daiktų interneto prod...
nuotrauka
2024-08-13 10:15
Akmenės laisvoji ekonominė zona (LEZ) pasirašė sutartį su nauja investuotoja UAB „Akmenės servisas“. Bendrovė iki 2025 m. vidurio teritorijoje investuos 1,1 mln. Eur ir sukurs iki 25 darbo vietų.
nuotrauka
2024-07-30 14:13
Siekdama didinti Lietuvos energetinę nepriklausomybę bei užtikrinti žemesnes šildymo kainas, įmonė „Biovatas" užbaigė ketverius metus vykusį projektą ir Alytaus mieste įrengė kogeneracinę elektrinę. Projekto vertė – daugiau nei 13 mln. eurų, kurių didžioji dalis buvo finansuota iš Europos Sąjungos s...
nuotrauka
2024-07-29 10:00
Didžiausia Baltijos šalių žemės ūkio ir maisto gamybos įmonių grupė AB Akola Group pradėjo naujo sėklų fabriko statybas Latvijoje, Iecavos mieste. Šiuo projektu, į kurį investuojama 9,5 mln. eurų, siekiama sutrumpinti reikalingų sėklų kelią iki ūkininko bei sustiprinti bendrovės pozicijas Baltijos š...
nuotrauka
2024-07-18 11:06
Nuo 2023 metų pabaigos plėtojamas Kauno oro uosto šiaurinio perono projektas pasiekė tarpinį finišą ir nuo liepos vidurio orlaivių riedėjimui jau atidaryta būsimo naujojo perono dalis (orlaivių riedėjimo maršrutas).
nuotrauka
2024-07-17 13:56
Vyriausybė pritarė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos pasiūlymui Utenoje steigti pramonės parką ir, atsižvelgiant į jo reikšmę regionui, projektui suteikti valstybei svarbaus projekto statusą.
nuotrauka
2024-07-15 07:40
Daugiau nei 25-erius metus Lietuvoje veikianti suomiško kapitalo įmonė „HRX Lietuva“ keliasi į naują cross-dock tipo logistikos centrą, atitinkantį aukščiausius pramonės standartus su įdiegtomis pažangiausiomis technologijomis. Centras, skirtas greitai perkrauti krovinius, suprojektuotas ir pastatyt...
nuotrauka
2024-07-09 09:45
Didėjant vandenilio gamybos apimtims ir susiduriant su jo saugojimo problemomis, KTU mokslininkai siekia ištirti požeminio vandenilio saugojimo Lietuvoje galimybes. Projekto tikslas – prisidėti prie vandenilio energijos saugojimo infrastruktūros kūrimo ir skatinti švarios bei tvarios energijos spren...
nuotrauka
2024-07-08 07:23
Dėl įmonės INTERSURGICAL kitos paskirties inžinerinio statinio (automatizuotų sandėliavimo sistemų statinys), kurį RASEINIŲ STATYBA pastatė Švenčionių rajone, Statybos inspekcija kreipėsi į teismą, reikalaudama panaikinti statybą leidžiantį dokumentą (SLD) ir statinį nugriauti. Po beveik dvejus metu...
nuotrauka
2024-07-04 13:50
Prieš dešimtmetį įvykęs Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostų sujungimas buvo tarsi Lietuvos aviacijos pakilimas naujam skrydžiui. Dešimtmetį skaičiuojanti Lietuvos oro uostų kelionė buvo pažymėta įspūdingų projektų. Visi jie stiprina Lietuvos aviacijos pozicijas regione, padeda auginti ekonomiką ir...
nuotrauka
2024-06-25 11:54
„Darnu Group“ praneša, kad prie sostinės Ukmergės gatvės statys jau ketvirtąjį „Vilniaus verslo parko“ etapą. Viešinamuose projektiniuose pasiūlymuose numatoma, kad kompleksą sudarys du pastatai, kurių bendras plotas sieks 13 600 kv. metrų, o juose tilps 23 savarankiški blokai. Statybas planuojama p...
nuotrauka
2024-06-21 15:09
Pradėta pirmojo regioninio logistikos centro Kėdainių rajone, Aristavos kaime, statyba. Čia per porą metų bus įrengtas itin modernus 1414,42 kv. m logistikos centras su prekybinėmis patalpomis, kuris padės žemdirbiams vykdyti trumpųjų maisto tiekimo grandinių veiklą.
nuotrauka
2024-06-19 06:31
Ekonomikos ir inovacijų viceministrė Erika Kuročkina Paryžiuje susitiko su Vokietijos gynybos pramonės įmonės „Rheinmetall“ vadovybe ir aptarė tolimesnius veiksmus dėl Lietuvoje planuojamos statyti amunicijos gamyklos. Birželio pradžioje Ekonomikos ir inovacijų ministerija su vokiečių įmone pasirašė...
nuotrauka
2024-06-10 15:28
Vilniuje vystomame „Teltonika High-Tech Hill“ technologijų parke iškils plastiko ir mechanikos komponentų gamykla su sandėliu – šiam projektui išduotas statybos leidimas. Tai bus viena didžiausių tokio tipo gamyklų Lietuvoje.
nuotrauka
2024-06-06 09:56
Gargžduose į statybinių sausų mišinių gamyklos plėtrą investuojanti Prancūzijos statybinių medžiagų gamintoja „Saint Gobain“ projekto generaliniais rangovais pasirinko Vakarų Lietuvos statybos darbų bendrovę „Mirigita“.
nuotrauka
2024-06-06 09:30
„Vilniaus duona" pradėjo įgyvendinti šilumogrąžos sistemos projektą Panevėžio kepykloje. Duonos gamybos metu susidaranti energija, anksčiau leidžiama per kaminus vėjais, virs nauda: šildys karštą vandenį ir patalpas. Taip bus taupoma šilumos reikmėms skirta energija ir mažinama CO2 emisija. Į projek...
nuotrauka
2024-06-06 09:15
Vaistinių tinklo „Eurovaistinė“ užsakymu nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Galio Group“ Vilniuje, Zigmantiškių g., pradeda naujo logistikos centro statybas. Planuojama, jog naujajame 11,8 tūkst. kv. m ploto A++ energinės efektyvumo klasės pastate ateinančių metų vasarą įsikurs kone moderniausias...
nuotrauka
2024-06-05 11:05
Pasvalio rajone veikianti bioetanolio ir biodujų gamintoja „Kurana“ įrengs gamyklą, kurioje iš maisto ar pašarų tiekimo grandinėje netinkamų naudoti pramoninių atliekų, pavyzdžiui, krakmolo suspensijos atliekų bei maisto atliekų, bus gaminamas antros kartos bioetanolis. Gamykla turėtų pradėti veikti...

Statybunaujienos.lt » Pramoninė statyba