2022 rugpjūčio 20 d. šeštadienis, 9:21
Reklama  |  facebook

Marijampolėje – galimybė „pasimatuoti“ ir įgyti perspektyvią profesiją

2020-10-13 07:54
Marijampolės profesinio rengimo centras (MPRC) kasmet sulaukia daugybės norinčiųjų įgyti patrauklią ir darbo rinkoje perspektyvią profesiją. Centro vadovas Gražvydas Juodišius sako, kad jau kurį laiką populiariausių specialybių sąrašo pirmosiose pozicijose įsitvirtinusios apdailininko, kelininko ir melioratoriaus profesinio mokymo programos.
nuotrauka
Marijampolės profesinio rengimo centro nuotr.


Minimos įmonės
Marijampolės PRC (profesinio rengimo centras),

G. Juodišius džiaugėsi, kad po pirmojo priėmimo etapo buvo pasirašyta daugiau nei 800 sutarčių, o iš viso planuojama priimti apie 1 tūkst. naujų mokinių.

„Kaip ir kasmet, kviečiame mokytis apdailininko, dažytojo- tinkuotojo specialybių. Šios specialybės visuomet sulaukia didelio susidomėjimo. Asmenims, esantiems pataisos namuose, siūlėme rinktis dažytojo-tinkuotojo ir betonuotojo profesinio rengimo programas. Visos valstybės finansuojamos vietos šiose programose jau užpildytos“, – pasakojo Marijampolės profesinio rengimo centras (MPRC) vadovas.

Bendradarbiauja su verslu

Anot Centro vadovo, šiemet profesines studijas planuojančiam jaunimui pasiūlyta ir naujų specialybių. „Labai glaudžiai bendradarbiaujame su regiono verslo įmonėmis ir, atsižvelgdami į jų poreikius, keičiame tam tikrų mokymo programų turinį. Supažindiname moksleivius su naujomis statybos technologijomis ir taip užtikriname, kad jie įgytų pačias naujausias ir aktualiausias kompetencijas“, – kalbėjo G. Juodišius.


 „Žmonės stengiasi prisitaikyti prie besikeičiančios darbo rinkos.
Džiugu, kad kaip vieną iš sprendimų jie mato naujų įgūdžių ir kompetencijų įgijimą. Persikvalifikuoja ir aukštojo mokslo diplomą turintys asmenys“, –
sako MPRC vadovas G. Juodišius.

MPRC bendradarbiauja ne tik su verslo įmonėmis, bet ir su kitais profesinio rengimo centrais, dalijasi metodinėmis naujovėmis ir skiria daug dėmesio pedagogų kvalifikacijos kėlimui. „Žmonės stengiasi prisitaikyti prie besikeičiančios darbo rinkos. Džiugu, kad kaip vieną iš sprendimų jie mato naujų įgūdžių ir kompetencijų įgijimą. Persikvalifikuoja ir aukštojo mokslo diplomą turintys asmenys“, – sako MPRC vadovas.

Pasak G. Juodišiaus, mokymo proceso metu itin daug dėmesio skiriama praktinio mokymo kokybei. Mokymui yra puikiai pritaikomas Melioracijos (kelių statybos /remonto) transporto darbuotojų sektorinis praktinio mokymo centras, kurio turima šiuolaikiška ir inovatyvi įranga užtikrina geriausius mokymosi rezultatus. Regiono įmonėms svarbu, kad būsimieji kelininkai ir melioratoriai turėtų pačią aukščiausią kvalifikaciją ir atitiktų darbdavių keliamus reikalavimus. Įmonių darbuotojams, kurie planuoja savo karjeros ar net veiklos sektoriaus pokyčius, Marijampolės profesinio rengimo centras siūlo kvalifikacijos kėlimo programas bei atskirus profesinio mokymo programų modulius.

Viena naujausių pastebimų tendencijų – pameistrystės populiarėjimas regione. MPRC pameistrystės mokymosi formą pasirinkę mokiniai modulinės profesinio mokymo programos teorinę dalį mokosi Centre, praktinį mokymą atlieka regiono įmonėse. 

Pakvietė gimnazistus

Šiais mokslo metais MPRC tam tikrus statybos sektoriaus programų modulius pasiūlė bendrojo lavinimo mokyklose besimokantiems moksleiviams. Centras aktyviai vykdo ir neformaliojo švietimo programas vaikams. Šios programos padės „pasimatuoti“ profesiją. Kuo anksčiau, pasak Marijampolės profesinio rengimo centro vadovo G. Juodišiaus, jaunas žmogus prisiliečia prie profesijos ir savo rankomis išbando praktines veiklas, tuo sėkmingesnius sprendimus priima dėl savo ateities ir karjeros.

Statybunaujienos.lt
Aktualijos

nuotrauka
2022-08-19 11:07
Potencialiai pavojingų įrenginių techninės būklės tikrinimas, įrenginių atitikties įvertinimas, asmenų sertifikavimas, metalinių konstrukcijų ir neišardomų sujungimų bandymai ir tyrimai – iki šiol šiuos ir kitus darbus atlikdavo valstybei priklausanti VšĮ Technikos priežiūros tarnyba.
nuotrauka
2022-08-19 10:22
Vasarą daugelis ieško būdų namuose ar biure sukurti malonų mikroklimatą, todėl nenuostabu, kad šiltąjį sezoną dažnas dairosi į oro kondicionierių ar ventiliatorių lentynas.
nuotrauka
2022-08-19 09:13
Lietuvos architektūros meno taryba, veikianti prie Kultūros ministerijos, inicijavo nuotolinę diskusiją apie architektūrinius konkursus, organizuojamus perkančiųjų organizacijų.
nuotrauka
2022-08-19 08:55
Nepriklausomam elektros tiekėjui „Perlas energija“ informavus apie stabdomą veiklą, Energetikos ministerija informuoja, jog trečiojo liberalizacijos etapo bendrovės klientai gali sudaryti sutartį su kitu elektros energijos tiekėju arba grįžti į visuomeninį tiekimą iki liberalizacijos termino, kurį p...
nuotrauka
2022-08-19 07:41
Antanas Gravrogkas. Prisipažinkime – retas, ranką prie širdies pridėjęs, šiandien galėtų pasakyti, o kas jis toks. Nebent vienas kitas vyresnės kartos kaunietis universitetinės aplinkos inteligentas ar Joniškio krašte medvilioniškiai, kur yra Gravrogkų giminės lopšys. Plačiai minima tarpukario Lietu...
nuotrauka
2022-08-18 15:21
UAB „Perlas energija“ pranešus apie veiklos sustabdymą, Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) pradeda bendrovės patikrinimą. Jo metu VERT sieks įvertinti nepriklausomo elektros energijos tiekimo veiklos stabdymo pagrįstumą vartotojų, su kuriais buvo sudarytos elektros energijos tiekimo su...
nuotrauka
2022-08-18 15:00
Kauno apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus (VIGS) prokurorai teismui pateikė ieškinį dėl penkių žemės sklypų Druskininkų savivaldybėje pirkimo-pardavimo sandorių panaikinimo. Surinktais duomenimis, žemę galimai neteisėtai įgijo Rusijos piliečiai.
nuotrauka
2022-08-17 15:57
Netolimoje ateityje Klaipėdą ir Nidą galėtų sujungti naujas keleivinis maršrutas – elektra varomo katerio linija. Ieškoti galimybių įsigyti elektrinį katerį įmonei „Smiltynės perkėla“ pasiūlyta Neringos savivaldybės tarybos posėdyje su Susisiekimo ministerijos ir Lietuvos automobilių kelių direkcijo...
nuotrauka
2022-08-17 14:34
Rugpjūčio 17 d. Vyriausybė pritarė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos inicijuotiems viešuosius pirkimus reguliuojančių įstatymų pakeitimams, kuriais siekiama daugiau lankstumo, pasitikėjimo pirkimo dalyviais, mažesnės administracinės naštos, kad pirkimų vykdytojams būtų sudarytos geresnės sąlygos ...
nuotrauka
2022-08-17 14:27
Trijų didžiausių Lietuvos miestų vandentvarkos įmonės, šią vasarą pirmą kartą įgyvendinusios bendrą vandenį iš čiaupo gerti skatinančią kampaniją, sutelks savo jėgas ir patirtį tolesniam sektoriaus stiprinimui. Tuo užsiims naujai įsteigta Atsakinga vandentvarkos asociacija „Vandens jėga“.
nuotrauka
2022-08-17 14:11
Lietuvos ir Latvijos pasienyje planuojamas statyti vėjo elektrinių parkas domina ir Latvijos institucijas bei visuomenę. Antradienį, rugpjūčio 16 d., vykusių tarpvalstybinių konsultacijų metu aptartas planuojamų statyti vėjo elektrinių poveikis aplinkai.
nuotrauka
2022-08-17 13:58
Pirmojo ir antrojo š. m. ketvirčių pramonės lūkesčiai rodo viltis nuosaikiam augimui. Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) pristatomas Lietuvos pramonės lūkesčių indeksas fiksuojamas tame pačiame lygyje, kur buvo 2020 m. pradžioje prieš prasidedant COVID-19 pandemijai bei tų pačių metų III ket...
nuotrauka
2022-08-17 09:28
Būsto paskolą planuojantys imti gyventojai visada skatinami kruopščiai pasiruošti laukiančioms procedūroms, tarp jų – ir atitinkamų formų pildymui bei reikiamų dokumentų pateikimui. „Luminor“ būsto kredito produkto vadovė Žydra Rakauskaitė pasakoja, į ką reikėtų atkreipti dėmesį ruošiantis imti būst...
nuotrauka
2022-08-17 09:06
VERT turimais rugpjūčio 16 d. duomenimis, su UAB „Perlas energija“ yra sudarę sutartį 75 346 tūkst. vartotojų, kuriems šiuo metu yra užtikrinamas visuomeninis elektros energijos tiekimas.
nuotrauka
2022-08-17 08:19
Aplinkos ministerijos sprendimai per pirmuosius 2022 m. šešis mėnesius padėjo verslui sutaupyti 3,4 mln. eurų. Tai sudaro 34,98 proc. visos per 2022 m. I pusmetį šalyje sumažintos administracinės naštos. Aplinkos ministerija priėmė 18 teisės aktų, kurie darė įtaką pokyčiui, ir net 13 iš jų administr...
nuotrauka
2022-08-17 07:17
Advokatų kontora „TGS Baltic“ apgynė savo kliento Vilniaus kogeneracinės jėgainės (VKJ) interesus ir laimėjo bylą Stokholmo arbitraže. Teismas nusprendė, kad jėgainės biokuro bloko statybos vėluoja dėl rangovo kaltės.
nuotrauka
2022-08-16 16:20,      papildyta 2022-08-17 09:10, Kaip elgtis toliau?
Šiandien, rugpjūčio 16 d., Seime skubiai surengtame neeiliniame posėdyje apsvarstytas parlamentinės kontrolės klausimas „Dėl situacijos nepriklausomų elektros energijos tiekėjų rinkoje“.
nuotrauka
2022-08-16 14:15
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), antikorupciniu požiūriu įvertinusi Paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatymą, reglamentuojantį savivaldybės būsto ir pagalbinio ūkio paskirties pastatų pardavimą, nustatė, kad jį taikant yra galimybės savivaldybės nekilnojamąjį turtą parduoti neskaidriai, taip ...
nuotrauka
2022-08-16 09:33
Perkančiosios organizacijos, siekdamos pasirinkti optimaliausią viešojo pirkimo strategiją, nepelnytai pamiršta galimybę dviem ar daugiau perkančiųjų organizacijų viešojo pirkimo būdu įsigyti reikiamų prekių, paslaugų ar darbų atliekant bendrus pirkimus.
nuotrauka
2022-08-16 09:25
Birželį šalyje atlikta statybos darbų už 398,5 mln. EUR to meto kainomis. Pašalinus sezono ir darbo dienų skaičiaus įtaką, tai yra 1,7 proc. palyginamosiomis kainomis mažiau nei gegužės mėnesį (nepašalinus – 0,2 proc.).

Statybunaujienos.lt » Aktualijos